User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Konka Sorunu Radyoterapi Tedavisi

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konka Sorunu Radyoterapi Tedavisi

Arkadaslar nefes sorunu yasayip da radyoterapi tedavisi olan varmi aramizda. Alerjiye bagli olarak konka (burun eti) buyumesi var ve suan cok zor nefes aliyorum. Ozellikle yattigimda burnum hemen tikaniyor. Bugun doktora gittigimde radyoterapi ile kucultebilecegini soyledi. %80ise yariyormus. Lokal anestezi ile yapilan ve ertesi gun gunluk yasama donduren bir tedaviymis. Boyle sorunnyasayip da cozum bulan oldu mu?

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lanet olası burun toplamda %25 ini anca kullanıyorum 2 kere ameliyat oldum sürekli bişey çıkıyo yine olmam lazımda üşeniyorum gelişmeleri pqaylaşırsan sevinirim bide onu deniyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    22 kasimda randevum var. Islem sonrasi yaklasik 1 ay icinde kuculme ve acilma saglaniyormus. O zaman detaylarini paylasirim. Benimde kurek kadar burun var ama anca 3te 1ini kullaniyorum. Egrilik cok sorun degil ama bu konka sismeleri mahvetti. Ne duzgun uyuyabiliyorum ne uyudugumdan bise anliyorum. Kalite resmen yerlerde

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Merhaba yıllardır bu sıkıntıyı çekiyorum.
    Bi kere ameliyat oldum 4-5 sene rahattım fakat yavaş yavaş tekrar başladı.
    Çözüm olarak aşğıda linki buluna ürünü kullanıyorum epi topu burun yıkama ama asıl tıkanmaya neden olan sarı sümüğü bununla temizliyorsun rahatlatıyor.
    İçine tuzlu su hazırlıyorsun. Tuzu içinde ama kendinde tuz ve karbonatla karışım yapabilirsin.
    Ayrıca tuzlu suya 1 cc Nasocort sprey eklersen alerjinide hafifletiyor.
    Peşine de Flixonase sprey her burun deliğine ikişer kere fıstlatıyorsun DIY cai hazır
    http://www.hepsiburada.com/sinus-rin...yhkaAndH8P8HAQ
    Abfen Sinus Rinse Kullanım - YouTube
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Merhaba yıllardır bu sıkıntıyı çekiyorum.
    Bi kere ameliyat oldum 4-5 sene rahattım fakat yavaş yavaş tekrar başladı.
    Çözüm olarak aşğıda linki buluna ürünü kullanıyorum epi topu burun yıkama ama asıl tıkanmaya neden olan sarı sümüğü bununla temizliyorsun rahatlatıyor.
    İçine tuzlu su hazırlıyorsun. Tuzu içinde ama kendinde tuz ve karbonatla karışım yapabilirsin.
    Ayrıca tuzlu suya 1 cc Nasocort sprey eklersen alerjinide hafifletiyor.
    Peşine de Flixonase sprey her burun deliğine ikişer kere fıstlatıyorsun DIY cai hazır
    http://www.hepsiburada.com/sinus-rin...yhkaAndH8P8HAQ
    Abfen Sinus Rinse Kullanım - YouTube

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Walla ben geçen sene oldum ama bişey değişmedi.

Ama benim asıl problemim aşırı derecede geniz akıntısı. Burnumdan akmayan direk genizime gidiyor ve deli gibi boğazım doluyo.

Denemediğim ilaç hiç bir şey kalmadı. Yaz kış hep aynı problem oluyo. Yazın ama bayaa azaldı çünkü sürekli denize girdim. Kış geldi şimdi tekrar uykusuz bol öksürüklü geceler başladı.
    @Orhan abi bunları da alıp deniycem bakalım.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada vereceğimiz tavsiyeler KBB branş doktorunun yanında kocakarı yöntemleri olur.

Konka hipertrofisi namı değer büyümesi ve nazal polipopis yani burunda et genelde beraber görülür ve hem genetik hem de çevresel faktörlerden çok etkilenir. Yani operasyon sonrası 3. Ayda tekrar ortaya çıkan büyüme ve polipleri tekrar alsanız bir yıl sonra tekrar opere olmanız gerekebilir. Bunları bilerek tedavi olmakta fayda var.

Geniz akıntısı da sinüzite işaret ediyor, eğer anatomik bir kusurdan dolayı sürekli sinüs iltihabı olma durumu varsa bunun en azından operasyon ile tamama yakın düzelme ihtimali var.

Buradan tıbbi direktif vermeyi sevmiyorum, en doğrusu doktorunuza tekrar başvurun.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada vereceğimiz tavsiyeler KBB branş doktorunun yanında kocakarı yöntemleri olur.

Konka hipertrofisi namı değer büyümesi ve nazal polipopis yani burunda et genelde beraber görülür ve hem genetik hem de çevresel faktörlerden çok etkilenir. Yani operasyon sonrası 3. Ayda tekrar ortaya çıkan büyüme ve polipleri tekrar alsanız bir yıl sonra tekrar opere olmanız gerekebilir. Bunları bilerek tedavi olmakta fayda var.

Geniz akıntısı da sinüzite işaret ediyor, eğer anatomik bir kusurdan dolayı sürekli sinüs iltihabı olma durumu varsa bunun en azından operasyon ile tamama yakın düzelme ihtimali var.

Buradan tıbbi direktif vermeyi sevmiyorum, en doğrusu doktorunuza tekrar başvurun.
    Doktorlar sadece para alıp ilaç yazmanın peşindeler bıktım hepsinden. Acıbadem den tutda SSK'm olmamasına rağmen doktor iyi dedikleri için kendim ödemeli olarak Şişli Etfale gitmişliğim bile var.
    En son Ethica kardeşim burun ameliyatı oldu bende orda Lazerle Konka ameliyatı oldum. Tek çare kocakarı ilaçları kaldı galiba
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

VteC_MaNiaC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ömer ameliyata kadar 2-3 farklı ilaç dene.. çünkü her ilaç herkeste aynı etkiyi göstermeyebiliyor..

birde alerjinin neye olduğunu çözmeye çalış. mesela hayvanlar mı toz mu vs. ona göre etkisi fazla olan ilaçlar olabiliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sanırım bu uyarıyı bana yazdın ama mesleğim konusunda sanırım bilgin yok.
    Hem hasta hem de hekim olarak bilgi veriyorum.
    Ayrıca tavsiye ettiğim şeyin diş fırcasından bi farkı yk her gün sabah akşam burnunu ve sinuslerini yıkayacaksın
    İlaçlarda alerjide kullanılan burun spreyleri kırmızı reçete deği neticede

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu uyarıyı bana yazdın ama mesleğim konusunda sanırım bilgin yok.
    Hem hasta hem de hekim olarak bilgi veriyorum.
    Ayrıca tavsiye ettiğim şeyin diş fırcasından bi farkı yk her gün sabah akşam burnunu ve sinuslerini yıkayacaksın
    İlaçlarda alerjide kullanılan burun spreyleri kırmızı reçete deği neticede
    Yok hayır genel tutuma, insanların sanal ortamdan alacağı bilginin tehlikesinin farkında olmadığını düşünerek yazdım. Sizin bir doktor olmanız belki sizin verdiğiniz tavsiyeyi bu işin dışında tutar fakat kendisini doktor olarak tanıtıp ya da onu yapmadan dahi ilaç veya bilimum madde öneren kişinin ne derece sorun yaşayabileceğini bence siz de benden iyi biliyorsunuz Yoksa sizin tavsiye ettiğiniz linke açıp bakmadım dahi...

Hastalık yoktur hasta vardır kavramını da size öğretecek değilim benden iyi tecrübe ettiğinize de eminim Belki bir alerjen yüzünden belki de bir başka rahatsızlığın da eşlik ettiği nazal poliposis'i basitleştirip genelleştirmemek adına hekim muayenesinin tekrarını önerdim. Hepsi bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de aynı sorun var iki farklı doktora gittim ikisi de ameliyat dedi ben son biri ameliyat yaparım ama gene büyücek dedi bende sprey ve alerji ilaçı takviyesi yapıyorum ama şunuda söylüm eğer sigara içiyorsan ilk önce sigarayı bırak çünkü en çok sigara konkaları büyütüyor doktorlarım ikiside aynı şeyleri söyledi şuanlık yaptırmıyorum ilaçla devam ediyorum ilaç tedaviyi denemek en iyi bence ameliyatla çokta cözülmüyor bu iş ...

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2007 yılında başladı bende alerjik rinit. Ani sıcak soğuk değişimlerinde, uyurken bir anda şişmeden kaynaklı burnum tıkanıyor ve nefes alamıyordum. O dönem de denemediğim ilaç sprey kalmadı. Tek çözüm otrivine oldu. Otrivine saniyeler içerisinde şişliği söndürerek nefes almamı sağlıyordu. Otrivine bağlımlısı oldum. 3 sene önce profesör doktora göründüm. Bana açık açık ameliyat etsek de tekrarlayacağını söyledi. Kalıcı çözümü yok dedi. O yüzden ameliyat olmadım. Hala otrivine kullanırım. Hafta da 4 kutu. Biten kutuları atmıyorum. 12 tane bitmiş otrivineden 1 tane daha otrivine çıkacak kadar sıvı çıkıyor master yaptım otrivine üzerine. Otrivine 9 yıldır hayatımda. Şu ana kadar yan etkisi olmadı. Ama olmayacağı anlamına gelmiyor maalesef. Nefes alamama, sizi gece yarısı otrivine için nöbetçi eczane arar hale getirebiliyor. Umarım sizin ki çözülür.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burun ameliyatı oldum et alındı gene devam etti en son kemik var dediler 5 yıl önce onuda oldum sinuslerim boşaldı hiçbirşey kalmadı gene başladı konuyu okuyunca gene bir gideyim ben bakalım neler olacak görelim ( dip not diyim burundan kemik alırken Burç ve Çekiç kullanıyorlar bir daha olacaksın derlerseler olmayacam @Orhan abi bu ilaç banada yarar mı ? )

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilenler bilir, yapistiriyorum otrivini direk ITB spec oluyor burun.

ehveniser1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam 1 septoplasti
    1 de konka rf operasyonu geçirdim.

burnumda kırık vardı,çok şükür şu an çok rahatım ve tavsiye ederim.
    izmirde olan varsa doktorumu da önerebilirim,ekol kbb'de cem karas ilgilendi.
    2002 Renault Clio 2 HB 1.4 RXT-09FT336
    2009 BMW 116i - 35KEF63
    2012 Megane 3 Coupe 1.6 dci GT-Line - 35KES64
    2014 BMW 116d -35KNG94
    2007 Honda Fit Sport - AP90287

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende akinti yok sadece kuru kuruya tikanma oluyor. Bu sorunu istanbulda yasamiyordum nadir oluyordu ama kibris azima etti resmen. Asiri tozlu kurak ve pis bir yer. E bide askeriye sartlari var hepsi toplanip kombo yapti resmen. Gittigim yzb doktor suratsiz fazla bilgi alamadim ama yinede rf olmayi dusunuyorum. Sivilde kbb gidip iyi bir doktardan bilgi almayi dusunuyorum. Orhan abi senin sistem de aklimda. Donunce devam etmesi durumunda deneyecegim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burun ameliyatı oldum et alındı gene devam etti en son kemik var dediler 5 yıl önce onuda oldum sinuslerim boşaldı hiçbirşey kalmadı gene başladı konuyu okuyunca gene bir gideyim ben bakalım neler olacak görelim ( dip not diyim burundan kemik alırken Burç ve Çekiç kullanıyorlar bir daha olacaksın derlerseler olmayacam @Orhan abi bu ilaç banada yarar mı ? )
    Burda bu yıkamanın mantığı oldukça basit tuzlu ve karbonatlı ılık su çözeltisi burun boşluklarındaki ve sinuslerdeki ödemi alıyor
    Artı alerjik tepkiye sebep olan alerjenleri yıkayarak burun boşluklarından uzaklaştırıyoprsunuz başka bi numarası yok.
    Ödem ve şişlik giderken aynı zamanda burun kuruluğunu da alıyor. Olayı bu
    İçine koyacağınız alerji spreyleri de alerjik reaksiyonları durduruyor.
    Benim yaşadığım sıkıntı poliplerin ürettiği koyu sarı yapışkan mukus benim nefes yolumu tıkayan bu mukuş ılık tuzlu su yıkaması bunu temizlemekte çok iyi oluyor.
    Otrivine sprey işi sakat dostlar bağımlılık yapıyor bildiğiniz üzere 5 günden fazla kullanmamak lazım

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda bu yıkamanın mantığı oldukça basit tuzlu ve karbonatlı ılık su çözeltisi burun boşluklarındaki ve sinuslerdeki ödemi alıyor
    Artı alerjik tepkiye sebep olan alerjenleri yıkayarak burun boşluklarından uzaklaştırıyoprsunuz başka bi numarası yok.
    Ödem ve şişlik giderken aynı zamanda burun kuruluğunu da alıyor. Olayı bu
    İçine koyacağınız alerji spreyleri de alerjik reaksiyonları durduruyor.
    Benim yaşadığım sıkıntı poliplerin ürettiği koyu sarı yapışkan mukus benim nefes yolumu tıkayan bu mukuş ılık tuzlu su yıkaması bunu temizlemekte çok iyi oluyor.
    Otrivine sprey işi sakat dostlar bağımlılık yapıyor bildiğiniz üzere 5 günden fazla kullanmamak lazım
    aslında Şeker pancarı ile yapılan bir olay var eczacı aile dostumuz yapmıştı ama o hapşırık krizine katlanmak lazım ***** kalbin ritmi bozuluyor okadar sık hapşırıkta

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler