User Tag List

Sayfa 1/36 12311 ... SonSon
679 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: APP Plaka Hakkında-Yasa Değişikliği

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

APP Plaka Hakkında-Yasa Değişikliği

Son khk ile böyle bir değişiklik olmuş..Acaba mühürlü app plakaya tutumları nasıl olur?Yaptırımlar artmış.Ne diyorsunuz orj'e dönmeli mi?80liralık ceza 400 lira olmuş.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cezalar çok artmış. Ön plakası olmayan araca direk men yolu açılmış olmuş. Aynı şekilde cama plaka koyanlar içinde geçerli.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plakada farklı karakterlere vs ciddi sorun çıkarıcaklardır ama kişisel goruşum bu şekildeki plakaya sorun yapmayacakları yonunde çunku birçok sube artık bu şekilde veriyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    plakada farklı karakterlere vs ciddi sorun çıkarıcaklardır ama kişisel goruşum bu şekildeki plakaya sorun yapmayacakları yonunde çunku birçok sube artık bu şekilde veriyor

+1 abuk subuk fransız baskı, kesik rakam vs. olmadığı sürece problem olacağının sanmıyorum.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    412 lira gelir kapisi acilmisken baskisi duzgun vs ayirmayacaklardir.. Simdilerde cam filmini de yasal hale geltirmisken yil sinuna dogru

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gearbox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    412 lira gelir kapisi acilmisken baskisi duzgun vs ayirmayacaklardir.. Simdilerde cam filmini de yasal hale geltirmisken yil sinuna dogru

Eksik yollamisim..

Cam filmi de yasal hale getirilmisken denetimler artar..

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence bi yandan iyi oldu herkes adam gibi plaka taksin app takmak isteyen olursada gitsin duzgun karakter besiktas app yapsin. adam gibi besiktas app yapana bence kimse ses cikarmaz bizim kocaeli bile app veriyor. ama gel gorki millet sapitti fransiz karakter mi ararsin alman plakalarina benzeyen mi ararsin kafasina gore plakayi kesip bicenler bi ara flexiden kabartma harfler kullanarak plaka takani gordum herif belediye baskani gibi dolasiyordu.
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İtalik plakalara, kesikli saçma yazı karakterine sahip plakaya, pleksi (kabartma) gudubetliğine acımayıp yapıştırsınlar cezayı. İyi olmuş cezaların arttığı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devamlı ceza insanı yıldırır.. Bırakın insanlar istediklerini yapsınlar. Ha siz bir gelir olsun istiyorsanız bu işten, cezayı bir gelir kapısı olmaktan ziyade bu farklı fontlu plaka olayını bir gelir kapısına dönüştürebilirsiniz.

İstanbul daki plakaları baz alarak;
    Örnek veriyorum 1 standart 2 de opsiyonlu olmak üzere 3 tip plaka modeli belirlersin. Kim hangisini istiyorsa onu kullanır.

Default/standart plaka şu an olan köşeli uzun fontlu diktörtgen plaka. Bu standart olur. P

2nci tip plaka, dikdörtgen plaka ve APP fontlu plaka olur. Ama buna yıllık örneğin 250 TL vergiyi koyarsın. MTV ile birlikte ödenecek bir vergi tipi olur. Ruhsata da soğuk damga/laser sticker vs bir onay koydurursun, takarsın plakanı. Polis çevirmesinde ruhsatında damga, sticker vs var mı bakar, yoksa bunlar ve plakan da APP ise 1000TL cezanı basar. (vergi cezadan az olmalı ki insanlar vergi vs uğraşmama gerek yok, cezayı öderim geçerim diye düşünmemeli.) Ancak 250-300 den fazla bir vergi olursa insanlar bu opsiyonu değerlendirmez. Sürümün çok olması için fiyatı düşük tutacaksın..

3ncü tip plaka da örnek veriyorum Almanya ya da Amerika tarzı plaka olur. Onun da vergisi yıllık 6-7 TL olur. O plakada da 34 06 vs gibi il ismi ya da kısaltması yazılır. [IST - ABC 123] tarzı bir şey olur. Bu plakayı takan ama vergisini ödediğini ruhsatta ispatlayamayan kişiye de 15.000TL ceza çakarsın. Emin olun "farklı" olmak isteyen ya da zenginliğini milletin gözüne sokmak isteyen o kadar çok insan var ki.. Çok tercih edilir bu plaka da..

1nci tip yani standart plaka takanlardan herhangi bir vergi almazsın..

Bu belirlediğin plaka tiplerinden farklı plaka takan adamın hem aracını trafikten men edersin, hem de tekrar trafiğe çıkarması için en yüksek ceza bedeli (15.000TL)'ni kesersin gönderirsin.

Böylelikle hem insanlar bu tip plakaları kullanmış olur, hem de sana yeni bir gelir kapısı oluşur.

Yukarıda anlattığım yöntemin geliri, plaka için kesilen ceza gelirinden eminim daha fazla olur, ayrıca otomobillerini seven insanların da gazı alınmış olur. Kimse APP takamazsın demiyor, takarsın, ama yıllık vergisini ödersen hayhay en güzelini veririm ben sana dersin herkesin gazını alırsın. Vatandaş aracında APP gördüğü için mutlu olur, sen de plaka vergisi diye bir vergi tipi çıkarıp gelirini yükselttiğin için mutlu olursun..

Al sana plakalar konusunda yapılması gereken en akıllıca yöntem.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabam da app olmasına rağmen çok sevindim. ne o öyle cins cins kabartmalı kesik yaptıran bile var. Cezaların çok fazla artması taraftarıyım. Özellikle şehir içinde yüksek ses müziğe çok yüksek ceza gelse keşke.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracımda direk trafik şubeden verilmiş app plaka var. Kaç kere polisten yalvar yakar geçtim, bu yetki polise verildikten sonra istediğini yapar. Gitim app plakacıdan standart tip plaka mı alacağım şimdi, trafik şube direk app verdi. (Kocaeli Trafik Şube.)

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orjinalleri bagajda tutun. Çevirmede abi ben alırken boyleydı araba ilk sahibi takmış ben bılmıyordum valla deyin salıyorlar enim 2 aracımda da app var en az 8 defa plakadan cevırmeye girdim her seferinde aynı taktıgı uyguluyorum işe yarıyor (her iki aracında 0 dan eri ben ilk sahıbıyım )
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahsen her çevirmede plaka yüzünden çevirilmek ve polislerle muhattap olmak istemediğim için ben app defterini kapattım.Zaten polislerin çoğu ben cezayı keserim kime itiraz edersen et modunda.Uğraşmaya hiç gerek yok..

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz günlerde tanıdık bi trafik memuruyla görüştüm

abi dedim bendeki mühürlü app lere de ceza yazıyormusunuz
    evet dedi yasal değil
    ama dedim bazı şubeler bu şekilde verdikleri oluyormuş
    kim demiş kim demişse yalan söylemiş ben bu arabayı bağlarımda sahte plakadan (benim mühürlü app den bahsediyor burada)

Eray35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben çözemedim şimdi.Hiç bi motosikletimin üstünde plaka olmadı şu an kullandığım motorun plakası yolda düştü daha çıkartmadım.Plaka olmadığı için ne kadar ceza yiyorum

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim arabam aldığımda app plakaydı. Ben orjinallerini almak için nası bir işlem uygulayacağım?
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    *çünkü orjinallerini vermedi bana satıcı.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim arabam aldığımda app plakaydı. Ben orjinallerini almak için nası bir işlem uygulayacağım?
    Orijinalin aynısını basabilen vardır herhalde. Plakacı arkadaşlar daha iyi bilir.

Ama yasal olan, gidip ''plakalarım düştü-çalındı'' başvurusu yapıp yenisini almak herhalde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yakın arkadaşım plakacı, orjinal fontları bulundurmaya kimse cesaret edemez sanmıyorum =) Ki appden daha ucuza devlet basıyordu diye biliyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler