User Tag List

Sayfa 2/36 İlkİlk 123412 ... SonSon
679 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: APP Plaka Hakkında-Yasa Değişikliği

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gereksiz yere polislerle uğraşmaya gerek yok artık orjinallere dönmek en temizi çokta matah bişey değil zaten

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yakın arkadaşım plakacı, orjinal fontları bulundurmaya kimse cesaret edemez sanmıyorum =) Ki appden daha ucuza devlet basıyordu diye biliyorum.
    Beşiktaş baskı denilen font, şubenin verdiğiyle aynı font değil mi?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orijinalin aynısını basabilen vardır herhalde. Plakacı arkadaşlar daha iyi bilir.

Ama yasal olan, gidip ''plakalarım düştü-çalındı'' başvurusu yapıp yenisini almak herhalde.
    2 plakamda yok dersen araç muayeneye gidiyor. 1 er ay ara ile tek tek başvuru yapıp alın. Yada 1i eskidiği diğeri kaybolduğu için 2 tane isteyin ama bu sefer eski plakayı isteyecekler. Söylediklerim tecrübe ile sabittir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her haltı düzelttiler bir bu kaldı zaten. Beşiktaş baskı normal plakadan daha okunaklı. Saçma fontları saymazsak bi sıkıntı yok yani. Memleket zibidi , çakal dolu. Eksozuyla kafamızı ağrıtırlar yarış yaparlar ama bi türlü bunlar için yasa çıkmıyor ceza gelmiyor.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı aldığımdan beri aklımdaydı, hemen sipariş verdim ben de 2 adet.

Bir önceki arabamda plakalarım mühürlü olmasına rağmen dinlemediler bile, direk cezayı yazdılar.

Yıl sonuna yaklaşırken riske gerek yok hiç.

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mühürlü app ler takılı araçta beşiktaş baskı standart eskiler çok yıpranmış durumda sizce yazarlar mı orjinalleri araçta tutalım mı ? Bu seferde araç kontrolünde görürler çift plaka var diye sıkıntı çıkartırlar mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 plakamda yok dersen araç muayeneye gidiyor. 1 er ay ara ile tek tek başvuru yapıp alın. Yada 1i eskidiği diğeri kaybolduğu için 2 tane isteyin ama bu sefer eski plakayı isteyecekler. Söylediklerim tecrübe ile sabittir.
    yeni trafik kanunua göre plakaların biri bile kaybolsa yeni harflere tecil ettirmek zorundasınız . yani yeni numara ve harf verilecek . üsküdar uyandı bana aynı harfleri vermedi bende gittim fatihten aldım . ama yine kurtulamadım plakayı sisteme çalıntı olarak giriyorlar ve havalimanında polisler uzun namlulu silahlarla araba geldiler . ceza yazıcaz dediler . o zaman öğrendim bize tebliğ edilmediği için yazamadılar .geçen gün polisler aradı o arabanın plkasını değiştirin diye size tebliğ edeceğiz dediler .

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfır arac aldim, trafikte 5 tl fark vererek app gibi büyük fontlu veriyorlar, aldim taktim guzel oldu. Mersin de 5 tl fwrkla app gibi basip muhurleyip veriyorlar.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    direkt plakaları götürüp benim arabamda mühürsüz plaka var plaka istiyorum desem basarlar heralde.
    Instagram: mutusgarage

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni trafik kanunua göre plakaların biri bile kaybolsa yeni harflere tecil ettirmek zorundasınız . yani yeni numara ve harf verilecek . üsküdar uyandı bana aynı harfleri vermedi bende gittim fatihten aldım . ama yine kurtulamadım plakayı sisteme çalıntı olarak giriyorlar ve havalimanında polisler uzun namlulu silahlarla araba geldiler . ceza yazıcaz dediler . o zaman öğrendim bize tebliğ edilmediği için yazamadılar .geçen gün polisler aradı o arabanın plkasını değiştirin diye size tebliğ edeceğiz dediler .
    Bunu bilmiyordum. Eski plakasından sıkılanlar için de kullanılabilir bu yöntem. Satış olmadan yeni plaka.

direkt plakaları götürüp benim arabamda mühürsüz plaka var plaka istiyorum desem basarlar heralde.
    Plakayı karakol basmıyor. Onlar dilekçene karşılık sana plaka basım kağıdı veriyor. Söförler cemiyetinin yetkili yeri o kağıda göre basıyor. Ayrıca karakol eski plakanı alıyor senden. Mühürsüz plakayı götürmekte iyi fikir değil sanki.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunu bilmiyordum. Eski plakasından sıkılanlar için de kullanılabilir bu yöntem. Satış olmadan yeni plaka.

Plakayı karakol basmıyor. Onlar dilekçene karşılık sana plaka basım kağıdı veriyor. Söförler cemiyetinin yetkili yeri o kağıda göre basıyor. Ayrıca karakol eski plakanı alıyor senden. Mühürsüz plakayı götürmekte iyi fikir değil sanki.

Plaka basım işleyişini sıfır çıkarttığım önceki arabamdan biliyorum, fakat önceki durumumdan farklı bir durum bu. Mühürsüz plakaları ne yapayım peki? Ceza yemeyi mi bekleyeyim polisten resmi plaklarımı alabilmek için? Gidip yarın anlatayım durumu, aracı aldığımda üstünde mühürsüz plaka vardı, tescilli plaka almak istiyorum nasıl yol izleyeyim diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plaka basım işleyişini sıfır çıkarttığım önceki arabamdan biliyorum, fakat önceki durumumdan farklı bir durum bu. Mühürsüz plakaları ne yapayım peki? Ceza yemeyi mi bekleyeyim polisten resmi plaklarımı alabilmek için? Gidip yarın anlatayım durumu, aracı aldığımda üstünde mühürsüz plaka vardı, tescilli plaka almak istiyorum nasıl yol izleyeyim diye.
    Demek istediğim appleri götürmek neden iyi fikir olmadığıydı. tescil plakası istememin nedeni ceza yememek zaten. Yedikten sonra gitmenin de faydası yok ***** rkamlardan sonra =)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyla pek alakası yok gibi ama bir şey sormak istiyorum app yaptırıldığı zaman etrafını siyah ince bir çerçeve oluyor ya onu normal plakalrımıza da yapabiliyor muyuz eğer yapabiliyorsak nasıl yaparız

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa'daki plakalar beşiktaş app üstüne vernik atarız en kötü
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plaka özel değilse, plakalarım çalındı diye karakola başvurursanız plaka değişikliği ile yeni plakalar verilir tarafınıza. Ivır zıvır baya uğraştırıyorlar ama
    Plakam yok diye plaka verilmiyor, ama elinizde hasarlı halde kullanılamaz halde mühürlü plakanız varsa emniyette yardımı oluyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plaka özel değilse, plakalarım çalındı diye karakola başvurursanız plaka değişikliği ile yeni plakalar verilir tarafınıza. Ivır zıvır baya uğraştırıyorlar ama
    Plakam yok diye plaka verilmiyor, ama elinizde hasarlı halde kullanılamaz halde mühürlü plakanız varsa emniyette yardımı oluyorlar.
    Muayne vs. yanmıyor değil mi?

DeliceBirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı twin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyla pek alakası yok gibi ama bir şey sormak istiyorum app yaptırıldığı zaman etrafını siyah ince bir çerçeve oluyor ya onu normal plakalrımıza da yapabiliyor muyuz eğer yapabiliyorsak nasıl yaparız
    pleksi plakalıktan bahsediyorsunuz app basan dükkanlardan birine giderseniz orjinal plakanızı pleksi plakalığa göre kesiceklerdir o şekilde takabilirsiniz.

leader_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 hafta önce muayeneye gittim mühürsüz App plaka ile hiç birşey demediler. Hatta muayene geçerlilik tarihini plakaya yapıştırdılar.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artık plaka çalıntısı veya araç çalındı bulunduda plakayı komple değiştiriyorlar en son o şekildeydi iyice oğrenmek gerek

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler