User Tag List

Sayfa 6/36 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
679 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: APP Plaka Hakkında-Yasa Değişikliği

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor kısmında ben farklı düşünüyorum. Başka bir konu açılırsa bununla ilgili, konuşuruz tartışırız uzun uzun.. 3 tip motorcu var. Birisi Racing motorları olan züppe tayfa, diğeri milleti eşşek yerine koyan kovboylar, sonuncusu ise motosiklet kültürü olan motorcu kişiler. Sonuncusu hariç diğerlerine kıymık kadar saygım yok. Sonuncu grup hariç diğer ikisine özellikle yol vermem. Bu demek değil ki üzerlerine sürüyorum, hayır. Ama özellikle hayatlarını kolaylaştıracak hareketlerde bulunmam, insiyatif kullanmam, yoluma bakarım. Trafik kuralları kimden yanaysa onu uygularım.

O 3ncü gruptaki kişiler o emniyet şeridini kullanmıyorlar işte.. Fark o..

abı ben 2 seneye yakındır aktıf kullanıyorum. apacı motorcular yuzunden kaza yapacak duruma geldıgımde oldu.saglam arabacı tayfa oldugum ıcın o modda öotor kullanıyorum,herkesı dusunerek. suan motor kullanmasam ıse 1 saatten evvel gıdemem suan 10 dakıkada gıdıyorum.emnıyet serıdını kullanıyorum mecburen.ıs ıcınde motoru kullanıyorum zaman cok onemlı cunkı bazı durumlarda oldugum sektorde.sonuc yıne klasık Türkiye ıste ıte kaka duse kalka gıdıyoruz

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beşiktaş app yönetmenliğe uygun. Her turlu itiraz gecerli olur.
    Bende app yaptırıcam bi kaç güne. Mühür var sonuçta her türlü takıcam valla. Burda çok polis yok ama olsun
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yaptirimlarin artmasi app plakanin onune gecilmek istenmesi, trafikteki araclarin hepsinin ayni fontta plaka kullanilmasinin istenmesi. Ikiz plakalar, calinti plakalar, radara girmemek icin one plaka takmayanlar yada arabam daha guzel daha hircin gozukuyor diyerek onde plakasiz gezenleri bombali eylem yapmak isteyenlerden bi nebze olsun ayirt edebilmek icin herkesi orijinale dondurmeye calisiliyor. App plakayi herkes muhurlu muhursuz bastirabiliyor bence once plaka basimi yapan yerleri kapatip devlet izni olmadan her ne sekilde olursa olsun plaka basanlara hapis cezasi getirip sonra bu uygulamaya gecilmeliydi. Hergun yuzlerce calinti, ikiz, eylem yapabilecek plaka geliyor. Butun app plaklari durdurup gercek mi muhurlu mu sahtemi diye ayrim yapmak imkansiz butun sebebi bu. Bu karar khk ile cikti o yuzden devlete gelir kaynagi falan diye dusunmeyin

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yaptirimlarin artmasi app plakanin onune gecilmek istenmesi, trafikteki araclarin hepsinin ayni fontta plaka kullanilmasinin istenmesi. Ikiz plakalar, calinti plakalar, radara girmemek icin one plaka takmayanlar yada arabam daha guzel daha hircin gozukuyor diyerek onde plakasiz gezenleri bombali eylem yapmak isteyenlerden bi nebze olsun ayirt edebilmek icin herkesi orijinale dondurmeye calisiliyor. App plakayi herkes muhurlu muhursuz bastirabiliyor bence once plaka basimi yapan yerleri kapatip devlet izni olmadan her ne sekilde olursa olsun plaka basanlara hapis cezasi getirip sonra bu uygulamaya gecilmeliydi. Hergun yuzlerce calinti, ikiz, eylem yapabilecek plaka geliyor. Butun app plaklari durdurup gercek mi muhurlu mu sahtemi diye ayrim yapmak imkansiz butun sebebi bu. Bu karar khk ile cikti o yuzden devlete gelir kaynagi falan diye dusunmeyin
    sonuçta böyle bir talep var, insanlar APP çılgınlığı içinde, ben devletin yerinde olsam 100 lira farkla farklı fonttaki plakayı kendim bastırıp satarım... ayrıca ön plaka takmayan BMW ceza yerken, SS sınıfı araçlara dönüp bakmayan polisler de neyin ayırımını yaptıklarını bir açıklasınlar lütfen...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bostancıda şube app gibi mi yapmış, yoksa bildiğimiz standart plaka gibi mi?
    @Quantum un attığı passat taki plakanın aynısından basmış biraz app plakaya benziyor karakterler sayılar falan çok temiz hoşuma gitti
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuçta böyle bir talep var, insanlar APP çılgınlığı içinde, ben devletin yerinde olsam 100 lira farkla farklı fonttaki plakayı kendim bastırıp satarım... ayrıca ön plaka takmayan BMW ceza yerken, SS sınıfı araçlara dönüp bakmayan polisler de neyin ayırımını yaptıklarını bir açıklasınlar lütfen...
    +1 Ankara'da her gün önünde plaka olmayan, arkada ise kırmızı font üzerine siyah karakterle özel isim yazan beyaz Corvette görüyorum, hem de polislerin her gün radar kurdukları güzergahta...
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak? Sen bile devlet kademesinin herhangi bir seviyesinde bir yöneticilik deneyimin olmadığı halde bunu düşünebiliyorsun. Ama bu adımı atlıyorlar her ne hikmetse..

Bolu otobanında giderken Gerede'den çıktığın an virajı dönüyorsun, otoban yasal hızını 120 den 70 e düşürmen gerektiğini ifade eden bir tabela var. O tabelanın arkasına gizlenmiş bir tane de kamera.. Mümkün değil 120 den anında 70e inmen.. Cezayı patlatıyor flaş eşliğinde.. Benim can güvenliğim için mi orada o sanıyorsun? Tabiiki değil..
    Bu ve benzeri 100 madde sıralarım sana..

Böyle bir konuda da insanın aklına başka bir şey gelmiyor.

Devlet halkına müşteri gözüyle baktığı sürece bi nane olmaz bizden..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Quantum un attığı passat taki plakanın aynısından basmış biraz app plakaya benziyor karakterler sayılar falan çok temiz hoşuma gitti

Şundan diyorsun sanırım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar, tekrar tekrar söylüyorum. Polis sizin aracınızın baskı fontundan dolayı size ceza yazmıyor. Zaten BJK APP dediğiniz baskı türü yasal mevzuatlara uygun.Bazı arkadaşlarımız yazdığı gibi trafik şubelerden çıkan plakalar ile aynı fonda olması yasal hale getirmiyor.

Devlet bu düzenlemesinde; kendisinin yetkilendirdiği, belge-evrak karşılığı plaka basan aracı kuruluşların dışındaki yani akredite olmamış firmalardan basılan plakalara ceza kesiliyor. Plaka yaprağı resmi evraktır, mühürlü dediğiniz plakalar sahte mühürlü plakadır. Sahte plaka kullanmak evrakta sahteciliğe kadar uzayabilen sonuçlar doğurabilir.

Bu kadar cezaların artması, denetimlerin sıklaşmasının sebebi ise, yapılan bütün terör saldırılarında "ikiz plaka" kullanılması, insanlar APP plakaya yöneldikçe internet üzerinden 50 TL veren herkes istediği plakayı bastırıp aracına takabilir.

Bu gerçekten çok büyük bir güvenlik açığıdır, tek taraflı düşünmeyin lütfen sizin aracınızın fotoğrafını internette gören kötü niyetli bir kişi sizin plakanızı bastırıyor ve terör eyleminde kullanıyor aracınızı. Masum olduğunuzu kanıtlayana kadar yaşayabileceğiniz süreçleri bir düşünün isterseniz.

Polislerin fonta takılıyor olmasının gerekçesi APP plaka olduğunu kolay ayırt edebilmesi. BJK app ile ceza yazılmaz diye bir şey yok. Ceza yersiniz arkadaşlar.

Bir de bu forumda bulunan herkese bir sorum var;

Kimliğinizi kaybedince ve/veya kimliğinizde ki yazı fontunu beğenmediğiniz için kırtasiyeye gidip kendinize kimlik yaptırmıyor iseniz, neden plakanız için aynı kaygıları duymuyorsunuz? İkisi de resmi belge, iki durumda evrakta sahteciliğe giriyor.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bugüne kadar tüm araçlarımda beşiktaş baskı denilen app den yaptırıp taktım bir kere bile plakan sahte diye çevirildiğimi hatırlamıyorum. Üstlerinde mühür de var hepsinin ama patates mi gerçek mi onu bilmiyorum tabi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şundan diyorsun sanırım..
    direk arkadaşımın arabasını atayim
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

SametYkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya ne saçma iştir bu tamam aptal saptal plakalara cezai işlem uygulansın da mühürlü app olunca ne oluyor da ceza kesiliyor onu anlayamadım

Bir diğer konuda ben arabama plaka almışım para vermişim zamanında ben plakayı alırken 2500 tl istediler biz tanıdık bulduk 500 e aldık şimdi plakalarım çalındı diye bana aynı plakayı vermeyip plakamı değiştirmek ne demektir bunu anlayamadım o zaman ben plakayı alırken polislerin aldığı parayı neden talep ediyorsun şimdide yasal olmayan işi bağış adı altında yasallaştırdılar bu nasıl iştir arkadaş ben bunu anlamadım.
    41 UU 106 Peugeot 106 gti 2001
    34 YKN 76 Citroen c3 2010
    34 YKN 89 Vw Transporter T5 2005

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bugüne kadar tüm araçlarımda beşiktaş baskı denilen app den yaptırıp taktım bir kere bile plakan sahte diye çevirildiğimi hatırlamıyorum. Üstlerinde mühür de var hepsinin ama patates mi gerçek mi onu bilmiyorum tabi.
    senin olayında farklı araçların genelde ss sınıfı olduğu için beki bir iki adım geri durma pozisyonu olabilir.. hani başımıza dert almıyalım olayı.. tabiki tahmin tamamen..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin olayında farklı araçların genelde ss sınıfı olduğu için beki bir iki adım geri durma pozisyonu olabilir.. hani başımıza dert almıyalım olayı.. tabiki tahmin tamamen..
    benim hiç ss aracım olmadı ama Allah söyletti herhalde olur inşallah

hakotechle karıştırdın beni sanırım.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

evet hakan olsun Allah verir inşallah bak ben söylediysem olur okunmuş üflenmiş adamım bir kendime faydam yok o ayrı
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ss sınıfı araç nedir ben anlamadım cahilliğime verin
    Drive Fast Live Young
    One Love E39

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ss sınıfı araç nedir ben anlamadım cahilliğime verin
    super sport un kısaltılmışı. Yani ferrari - lambo - porsche vs. vs. gibi araçlara deniyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, tekrar tekrar söylüyorum. Polis sizin aracınızın baskı fontundan dolayı size ceza yazmıyor. Zaten BJK APP dediğiniz baskı türü yasal mevzuatlara uygun.Bazı arkadaşlarımız yazdığı gibi trafik şubelerden çıkan plakalar ile aynı fonda olması yasal hale getirmiyor.

Devlet bu düzenlemesinde; kendisinin yetkilendirdiği, belge-evrak karşılığı plaka basan aracı kuruluşların dışındaki yani akredite olmamış firmalardan basılan plakalara ceza kesiliyor. Plaka yaprağı resmi evraktır, mühürlü dediğiniz plakalar sahte mühürlü plakadır. Sahte plaka kullanmak evrakta sahteciliğe kadar uzayabilen sonuçlar doğurabilir.

Bu kadar cezaların artması, denetimlerin sıklaşmasının sebebi ise, yapılan bütün terör saldırılarında "ikiz plaka" kullanılması, insanlar APP plakaya yöneldikçe internet üzerinden 50 TL veren herkes istediği plakayı bastırıp aracına takabilir.

Bu gerçekten çok büyük bir güvenlik açığıdır, tek taraflı düşünmeyin lütfen sizin aracınızın fotoğrafını internette gören kötü niyetli bir kişi sizin plakanızı bastırıyor ve terör eyleminde kullanıyor aracınızı. Masum olduğunuzu kanıtlayana kadar yaşayabileceğiniz süreçleri bir düşünün isterseniz.

Polislerin fonta takılıyor olmasının gerekçesi APP plaka olduğunu kolay ayırt edebilmesi. BJK app ile ceza yazılmaz diye bir şey yok. Ceza yersiniz arkadaşlar.

Bir de bu forumda bulunan herkese bir sorum var;

Kimliğinizi kaybedince ve/veya kimliğinizde ki yazı fontunu beğenmediğiniz için kırtasiyeye gidip kendinize kimlik yaptırmıyor iseniz, neden plakanız için aynı kaygıları duymuyorsunuz? İkisi de resmi belge, iki durumda evrakta sahteciliğe giriyor.
    Plaka basan yere kessin o zaman cezayı ben niye ceza yiyorum yahu. Beni koruyacağı yere asıl suç işleyene bir şey yapmıyor.

Evimin kapı kilidini kolayca açan hırsız evime girip hırsızlık yaptığında, kapı kilidim kasa kilidi şeklinde olmadığı için kabahatli olan ben miyim yoksa hırsızlık yapan hırsız mı.

deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha 3 gun evvel muhurlu yaptırdım keske yaptırmasaydım
    ama muhurlulere sıkıntı yaparlarmı ya resmı sonucta

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler