User Tag List

Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon
168 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 19. Dönem Pomem 10.000 Özel Harekat Polis alımı hakkında

gkhn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1989 doğumlu olupda başvuru yapıcak olan varmı ?

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum benden mi bahsediyorsun asagi aciklama yazacagm
    Evet abi forumda bildiğim kadarıyla başka pöh yok, bilgiler için teşekkürler ALLAH yar ve yardımcınız olsun gerçekten...
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende başvuru yapacağım.
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...7b0fb7959a6482

Bunları izleyip de göğsü kabarıp duygulanmayan var mı acaba.

Polis Özel Harekat başvuru yapan arkadaşlarımızın fiziki yeterlilik sınavı olan bu zorlu parkuru geçmesi gerekiyor. Her şey açık bir şekilde yazılmıştır. Bu parkurun 48 saniyede bitirilmesi gerekiyor.

27 metre uzunluğunda ve 14 metre eninde 7 etap ile toplamda 70 metre parkurda yapılacak hareketlerle ilgili olarak:

1) Aday "BAŞLA" komutu ile çizgiyi geçtiği anda süresi başlayacaktır. İlk etap olarak aday jimnastik sıçrama tahtası üzerinden 5 kez sağa sola sıçrama hareketi yapacaktır. Sıçrama tahtası boyu 2.5 metre, yüksekliği 40 cm ve genişliği 20 cm olacaktır. Sıçrama tahtası üzerinden her bir eksik sıçrama için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

2) Lastik içinden geçme etabında adaylar 6 adet lastik içerisinden tek ayakla (sağ ayak sağ lastik, sol ayak sol lastik) sıçrayarak geçecektir. İçerisine basmadan geçilen her bir lastik için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir. İç genişliği 17 inch (43.18 cm) olan lastikler çapraz ve birbirine bağlı şekilde olacaktır. Lastikler yatırıldığında yüksekliği 18 cm olacaktır.

3) Ağırlık taşıma etabında adaylar, 30 kg (15x2) ağırlığında iki kum torbasını aralarında 10 metre mesafe bulunan iki dubanın dışından dolaşarak taşıyacak ve ağırlıkları taşımaya başladıkları noktaya bırakacaktır.

4) Sağlık topuna dokunma hareketinde adaylar iki nokta arasında yerde duran sağlık toplarından koşu istikametinde önce ikinci topa ardından ilk topa ve tekrar ikinci topa dokunarak 3 kez dokunuş yapacaklardır. Her bir eksik dokunma için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

5) Düz takla hareketinde aday, yer minderinde öne doğru (1) defa düz takla atacaktır.

6) Slalom koşu etabında 6 adet slalom çubuğu (1.5 metre yüksekliğinde ve 2.5 metre aralığında) dışından dolaşılarak tamamlanır. Her bir eksik geçiş için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

7) Engel etabında 4 adet engel (üstten geçilecek engel yüksekliği 50 cm ve alttan geçilecek engel yüksekliği 95 cm olup engeller arasındaki mesafe 2 metre) üstten-alttan, üstten-alttan olmak üzere geçilir ve koşarak bitiş noktası geçildiğinde parkur tamamlanmış olur. Engel etabında her bir eksik geçiş, engeli hatalı geçme, devirme ve düşürme için bitiş süresine (2) saniye ceza olarak ilave edilecektir.

NOT 1: Herhangi bir istasyonu yapmayan aday elenir.

NOT 2: Fiziki yeterlilik sınavına girecek adaylar, spor malzemelerini yanlarında getireceklerdir.

2016 yılı POMEM Özel Harekat Giriş Sınavının bir aşaması olan fiziki yeterlilik aşamasında polislik mesleğini icra edecek adayların denge ve kondisyon açısından polislik mesleğine uygunluklarını ölçecek parkur, komisyon üyelerinin kararları doğrultusunda yukarıda belirtilen ebat ve etaplardan oluşturulmuştur. POMEM Özel Harekat fiziki yeterlilik parkuru ve zaman/puan cetveli oluşturulmuş ve ekte sunulan şablonda belirtilmiştir. Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru 48 saniyede tamamlamaları gerekmektedir. Fiziki yeterlilik parkurunu 40 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan adaylar yönetmelik gereği 100 tam puan alırlar. Fiziki yeterlilik sınavı sonucunda 60 puanın altında alan adaylar başarısız sayılırlar. Fiziki yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında "Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrenci adayı olamaz" kararı verir ve başarısız adaylar mülakat sınavına geçemezler.

Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sen de mi pöh sün la
    imzasız..

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu Özel Harekatın içinde ciddi bir Türkçü teşkilatlanması var sanırım. Facebookta çok denk geliyorum son zamanlarda. Hükümet nasıl buna izin veriyor anlamak zor..

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickbuttowski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Özel Harekatın içinde ciddi bir Türkçü teşkilatlanması var sanırım. Facebookta çok denk geliyorum son zamanlarda. Hükümet nasıl buna izin veriyor anlamak zor..
    Çok güzel bir teşkilatlanma bana göre. Hükümetin izin verdiğine şaşırıyor musunuz ? Yoksa karışmaları için mi sitem ediyorsunuz ?
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elleri muhtaç.. badem bıyıklılar mı candan yardan geçip ölümle koyun koyuna düşmanla savaşacak ? Kurucusu, ilk eğitimi veren, 90'lı yılların başlarında doğuda pkk'nın korkulu rüyası olan polislerin hepsi Türkçü Turancıydı. Bu nesil de abilerinin izinde 15 temmuzda hava saldırısının olduğu ilk birim Pöh'tü bu yüzden.

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzin vermese ne yapacak söyleyince inandırıcı gelmiyor olabilir ama gerçekten vatanını fazla seven insanların yapacağı bir meslek herkes polis olabilir pöh olamaz. Sayın CB'nin koruma ekibi de aşırı milliyetçilerden oluşuyor. İmralı'da askerlik yaptım oradaki asker ve rütbeli tayfada aynı şekildeydi işin özünde devletine milletine bağlılık ve görev bilinci düsturu olunca başka türlü düşünenlerin yapabileceği bir iş değil

Ahmet Bby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konunun takipcisiyim.
    SKODA SIMPLY CLEVER

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @fthdrn pomem ile aynı parkur 6 resim hatalı bilgin olsun denge aleti yok çapraz geçilen çubuklar var stens hareketiyle geçilecek türden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @xILuciferIx
    öyle mi bilmiyordum buna birebir olduğunu duydum sadece. @Anıl E. başgan alıntı yapmışsın da gözümden kaçmış afedersin. Ben pöh olamıyorum da çevremde çok pöh var. Emekli pöhlerle hasbihal ederek kendimizi avutuyoruz ancak

PuT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah herkesın yardımcısı olsun.Fakar herkesın dediği gibi ooo parası ıyıymıs diye girip şansa bala kazanılıp girilirse hakkariye nereye geldğini anlamadan kafayı yer insan.İyi düşünülmesi.
    Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön başvuru yapabilen var mı ? Ben tıkladığım halde sayfa açılmıyor neden acaba ?

MightyIV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön başvuru yapabilen var mı ? Ben tıkladığım halde sayfa açılmıyor neden acaba ?
    Yoğunluktan olduğu söyleniliyor. 2 gündür uğraşıyorum bende.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaş sınırı olmasa direk yarın başvururdum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MightyIV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yoğunluktan olduğu söyleniliyor. 2 gündür uğraşıyorum bende.
    1 Saattir e devlet şifresiyle deniyorum Error veriyor, başka bir yerden mi başvuracaz da biz mi bilmiyoruz nedir ?

MightyIV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 Saattir e devlet şifresiyle deniyorum Error veriyor, başka bir yerden mi başvuracaz da biz mi bilmiyoruz nedir ?
    Aynen öyle zar zor o ekrana geliyor işte. E-devlet şifreni giriyorsun. Bağlantı kurulamadı / Zaman aşımına uğradı vs. sayfadan atıyor.

Polis akademisinin sitesinde aktif 20bin kullanıcı vardı tüm gün boyunca, Kaldıramıyor sistem sanırım. Bugün yarın çözerler umarım...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler