User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bu nedir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu nedir ?

Bu hale mi geldik ? Yazıklar olsun bu insanlara, ambulans a neden yol verilmez ?

Sadece kamyon değil siyah A3 de yolu ortalıyor ki geçmesin diye ...

Bu ülkede kamyon ve A3 e ceza kesebilecek bir trafik polisi yok mu ?

Ambulansa bilerek yol vermeyen nakliyat arabası Allah Bildiği gibi yapsın!!!! - YouTube
    ...

youssef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hale mi geldik ? Yazıklar olsun bu insanlara, ambulans a neden yol verilmez ?

Sadece kamyon değil siyah A3 de yolu ortalıyor ki geçmesin diye ...

Bu ülkede kamyon ve A3 e ceza kesebilecek bir trafik polisi yok mu ?

Ambulansa bilerek yol vermeyen nakliyat arabası Allah Bildiği gibi yapsın!!!! - YouTube
    Olay bilinçsizlikten ibaret bence. özellikle yol kesme gibi bir durum yok. Yeteri kadar ehemniyet gösterilmiyor ambulansa.

Siren sesi geliyor zaten arkadan. dibine kadar gelmesini beklemek yerine açması lazım yolu çoktan... Üzücü bence. Can var çünkü içerisinde.

Bizim ülkemizde de ambulans için acil durumlar için bir yol standartı yok ki. hata burada başlıyor bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kamyon bilerek yol vermiyor gibi durmuyor bence. Saga saga yanasiyor surekli, orta seridin de sola kayip ara serit acmasi lazim.
    A3 de panik olmus ve sonradan yolu vermis iste, herkes atik, refleksleri kuvvetli olamaz ki trafikte aynasina bakmadan yola giden var memlekette.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence de kasıtlı bi yol vermeme yok. nakliye aracı vermeye çalışıyor ama nasıl vereceğini kestirememiş, biyerde ambulans sola atınca o da sağa yanaşıp yavaşlaması gerekiyordu. A3'te de belki müzik açıktı farkında değildi sonra birden kendini atıyor.

Videoda dikkat ettim çoğu araba ambulanstan hızlı ilerliyor yolda

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yardımcısı olsun fakat bu amk çocuklarınada güven olmuyor.Adam yolda yanımda gidiyor ön taraf biraz sıkışınca bas sireni ver mehteri çık git.
    Ben işi sansa bırakmıyorum gördüğüm her an yol veririm ama boş gidip gelen sırf ambulans olduğu için basıp sirene çekip gidenlere hakkımı helal etmiyorum
    Birde emniyete girip kullananlara
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah yardımcısı olsun fakat bu amk çocuklarınada güven olmuyor.Adam yolda yanımda gidiyor ön taraf biraz sıkışınca bas sireni ver mehteri çık git.
    Ben işi sansa bırakmıyorum gördüğüm her an yol veririm ama boş gidip gelen sırf ambulans olduğu için basıp sirene çekip gidenlere hakkımı helal etmiyorum
    Birde emniyete girip kullananlara
    Söylediğinize tam olarak katılmıyorum. Ambulans boş dahi olsa, boş bir ambulansa ihtiyaç duyulabilir. Boş olsun dolu olsun, ivedilikle ulaşması gereken yere ulaşmalıdır ki ihtiyaç halinde ambulans nerde kaldı diye bağırmasın insanlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediğinize tam olarak katılmıyorum. Ambulans boş dahi olsa, boş bir ambulansa ihtiyaç duyulabilir. Boş olsun dolu olsun, ivedilikle ulaşması gereken yere ulaşmalıdır ki ihtiyaç halinde ambulans nerde kaldı diye bağırmasın insanlar.
    Dediğim gibi adam arkamdan sirenle geldiğinde işi şansa bırakmam yol veririm ama adam yanımda normal sirensiz gidiyor 30 saniye geçmiyor trafik durmaya yakın yak sireni devam et.Hepmi trafik durmaya yakın biri arıyor ve ambulans istiyor.

SerkanYazgan. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaten olması gereken o değil mi ? Tam emin değilim ama trafik akarken devamlı sirenle gidilmez diye biliyorum.
    "Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SerkanYazgan. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten olması gereken o değil mi ? Tam emin değilim ama trafik akarken devamlı sirenle gidilmez diye biliyorum.
    O mu? trafik açık 50-60 gidiyorsun trafik sıkışıyor bas sireni devam et.Madem acil madem trafik akınca sireni açmıyorsun bas git neden ortalamanın altında gidiyorsun.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi adam arkamdan sirenle geldiğinde işi şansa bırakmam yol veririm ama adam yanımda normal sirensiz gidiyor 30 saniye geçmiyor trafik durmaya yakın yak sireni devam et.Hepmi trafik durmaya yakın biri arıyor ve ambulans istiyor.
    Demek istediğinizi anladım fakat birileri direkt çağırmamış dahi olsa da, çağırılma ihtimali bulunan bir ambulansın bekleme noktasına ulaşması, trafikte oyalanmasından daha mantıklı. Haliyle gidebileceği yere 50-60 km ile gidebiliyorken siren yakmaması, ama tıkanınca sireni çalıştırıp oyalanmaması çok mantıksız değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek istediğinizi anladım fakat birileri direkt çağırmamış dahi olsa da, çağırılma ihtimali bulunan bir ambulansın bekleme noktasına ulaşması, trafikte oyalanmasından daha mantıklı. Haliyle gidebileceği yere 50-60 km ile gidebiliyorken siren yakmaması, ama tıkanınca sireni çalıştırıp oyalanmaması çok mantıksız değil.
    kusura bakma 50-60 ile giden ambulans ihtiyaç için gitmez bir yere.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ambulans ısrarla neden sağ şeritten gidiyor?videonun sonuna doğru sola geçti,soldan gitse milletin sağa geçip yol vermesi daha kolay olur bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ambulanslarda bildigim kadarı ile telsiz var, bu yüzden bir adrese yönlendirilmelefi için bekleme noktasına ulaşmaları gerekmiyor. En azından il sağlık müdürlüklerine bağlı ambulanslar böyle.
    2nci konu ise; turkiye deki ambulans sürücüleri ve diger sürücüler yani bizler hala bilmiyoruz bazı şeyleri. Ambulans yoğun trafikte ne sağdan ne sol şeritten gider. Orta şeridi kullanması lazım, böylece öndeki araçlar fermuar hesabı her 2 şeride kaçarlar.

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bir kasıt göremedim şahsen. İnsanımız bilinçsiz bu bir gerçek ambulansa yol orta şeritten verilir soldakıler sola sağdakıler sağa yanaşabildiği gibi yanaşır herkes kafasına göre biryerlere yanaşınca garibim makas ata ata gidiyor.
    DR. OWL

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ambulanslarda bildigim kadarı ile telsiz var, bu yüzden bir adrese yönlendirilmelefi için bekleme noktasına ulaşmaları gerekmiyor. En azından il sağlık müdürlüklerine bağlı ambulanslar böyle.
    2nci konu ise; turkiye deki ambulans sürücüleri ve diger sürücüler yani bizler hala bilmiyoruz bazı şeyleri. Ambulans yoğun trafikte ne sağdan ne sol şeritten gider. Orta şeridi kullanması lazım, böylece öndeki araçlar fermuar hesabı her 2 şeride kaçarlar.
    Yurtdışında öyle bizde bir türlü bu bilinç oluşamadı gitti
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yol vermeme gibi bir durum yok benim gördüğüm adam sağa sola kırıyor elinden geleni yapıyor adam zaten sağ şeritte daha nereye kaçabilir.. asıl sorulması gereken soru ambulans niye inatla onun peşine takılıyor kaçsın soldan e-5 in o kısmında emniyet şeridi zaten daralıyor bölük yoldan ötürü araçlarda olunca emniyet şeridi diye bir şey kalmıyor..

orda soldan yada orta şeritten kaçıcak bunu ben biliyorumda her gün yollarda direksiyon sallıyan ambulans şöförümü bilmiycek.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 Gün önce Eskişehir yolunda, makam araçları geçicek diye yol kapattılar polis ambulansın geçmesine izin vermedi, bu gördügümüz hiç bişi.
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işyerim kaynarca divan otelin orada tam e5 kenarında ve her akşam 18:00-18:06 arası 1 ambulans sirenler çala çala gidiyor aylardır böyle.Hergün olmasada haftaiçi 2-3 kere tekrarlıyor

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Örneğin;

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler