User Tag List

Sayfa 15/21 İlkİlk ... 51314151617 ... SonSon
398 sonuçtan 267 ile 285 arası

Konu: Yeni ötv zamları kapıda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekmeğe zam yapılmasinı istiyorum ben. İroni ya da kinaye falan da yaptığım yok. Ekmek ve un gibi ürünlerin fiyatını 5 kat artırsınlar.
    Adama ötvye zam gelmiş vs diyorum, cevap ; iyi olmuş pezemenklere.. çünkü bu adam kendi alma ihtimalini artırmak yerine,başkasının alma ihtimalinin azalmasıyla mutlu oluyo.
    İşte o yüzden ekmek 5 lira 10 lira olsun. Toplu taşıma 10 kat zamlansın.
    Köylüleri de es geçmemek lazım; besledikleri hayvan başına vergi alınsın, varsa da artırılılsın. Hayvanı olmayana, hayvacılığa katkı sağlamadığı için ceza yazılsın.
    Ve bunlar için referandum yapılcak olsa, evet demezsem şerefsizim..

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi abartma lütfen, köylüden ne istiyorsun ya. Hepsi fakir fukara insanlar zaten, çok özeniyorsan eğer onlara sende git memleketine al 10 tane büyükbaş, 50 tane küçükbaş sende yap hayvancılık. Kendi yapmadığınız işler kolay gelmesin gözünüze, lütfen...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dedin ama profilinde de 3 tane Alman var, onu ne edeceğiz. Birde bu durumu bağlayabileceğin herhangi bir ayet veya sure var mı ?
    Evet almanin biri 2008den beri ayni arac. Golfte muhtemelen uzun sure kalir. Ama evet g.t oldm haklisiniz Ayetle alakalida bosver gitsin..
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Savunmak için savunmaya devam cahil seni .
    ☺☺ evet sanirim biraz cahilim..Devlet calisma prensipleri konusunda daha cok okumak lazim..

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaww arkadaş bu bendeki şansa tüküreyim nası bi bedevşysem artık kutup ayısı devenin üstünde düzcek
    bunca yıl sonra bi sıfır araba alak dediik zar zor şu başıma gelene bak şimdi 55-60 bin civarı bi dizel sıfır araç alıcam ne yapmam lazım ? alayım mı ? bekliyeyim mi ?
    PROSTOCK GARAGE

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sadece o değil sanırım 1 ocakdan itibaren cep telefonu gibi şeylerede ek ötv gelicek diye biliyorum.. kimse kusura bakmasında birazda iğneyi kendimize batırsak nasıl olur..

Dünyayı az çok takip eden biriyim bir yiğenim amerikada bir teyzem 40 yıldır almanyada çocukları orda doğdu büyüdü az çok bizimde bir dünya bilgimiz var.. şimdi bunu niye anlattım gelişmiş ülkerin hiç birinde amerikada dahil sıfır araba alan kimse 5 yıl 10 yıldan önce satmıyor.. zaten oralarda garanti süreleride o yüzden odenli uzun insanlarda ona göre alıyor.. kullanım ömrü bittimi gidip yenisini alıyorlar yada eskiyle yola devam ediyorlar..

bu kısmıda önemli değil aslında şimdi bir bize dönelim ..

2-3 yaşına gelir araba sanırsın 20-30 yaşına geldi aynen muhabbetler eskidi abi artık değiştirmek lazım.. 50-60 bine dayanır bitti motor artık büyük bakım gelmeden değiştirmek lazım.. ufak bir kaza yaparsın aracın bir kapısı değişir bir kaputu boyanır bitti abi bu arabanın işi pert hemen elden çıkart elinde patlar..

biz bu kafalardan çıkamadığımız sürece bu kadar efden püfden nedenlerden elimizdekini satıp sıfır araba almaya devam ettiğimiz sürece emin olun hükümettekiler ek vergi koymakda haklı..

kendi çevreme bakıyorum 5-6 yaşını gören yok herkes 3-4 yaşına geldimi arabaya vebalı muamelesi yapıp elden çıkartıyor.

hani bu şuna benziyor alkolik bir adam düşünün üzüldümü üzüntüden içer sevindimi sevinçden içer efkarlandımı efkardan içer.. Yeterki ona bahane olsun...
    bizde araba almanın bir nevi alkoliği olmuşuz araba alıyoruz değiştirmek için efden püfden basit bir neden yeterli oluyor.

Bir Tüketici olarak ciddi anlamda tüketmeyide bilmiyoruz genel olarak.. biz bilmeyince birileride bizi böyle ek ötvlerle ek vergilerle eğitmeye çalışıyor..

arabadan çıkalım bu dediğim şey cep telefonu içinde geçerli evdeki tv içinde geçerli.. yiğenim 10 yılda adam 5 tv değiştirdi.. yok plazmaydı, yok lcd idi , yok led tv idi yok smart tv idi ...

Tamam hükümeti eleştirelim ama şu iğneyi ucundan birazda kendimize batıralım..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @darkmoon tüketim alışkanlıklarıyla ilgili yazmış olduğu ne varsa nokta virgül katılıyorum.

Ama devletin ek vergi koyması kısmı kesinlikle hatalı. Sebebi şu vergi gelire göre alınmalıdır. Ama gerçek kazanç üzerinden alınmalı.

Valide devlet memuru emekli oldu olacak alacağı max ikramiye 80K civarı. Bu insan neredeyse 30 senedir emek veriyor , darbeden sonraki gecelerden birinde 30 saat aralıksız çalıştı. Devletine 30 yıl hizmet etmiş bir insan ortalama bir aracı dahi satın alamıyorsa neyi tartışıyoruz ki ?

Aslında olay vergi adaletini sağlamak. Hepimiz dr'a gidiyoruz değil mi ? İst da adı duyulmuş bir dr'un muayenesi min 300 den başlıyor.

Altında 200K lık araba ama vergi matrahına baksan bordrolu orta düzey bir yöneticinin ödediği vergi den az ödeyecek şekilde beyan edilmiştir.

@semavi hocam bir yerde yazmıştı "kaz" diye. İşte biz kümesten kaçamayan kaz larız ve tüy lazım oldukça biz yolunuyoruz çünkü çiftlik sahibi yeni kaz koyamıyor kümese mevcutla idare ediyor.

Kur koptu gidiyor enflasyon aynı şekilde zaten son 2 ayda %15 üzerinde reel olarak fakirleştik. Boşuna tartışıyoruz o yüzden

Görmeyen arkadaşlar var hala bunları onlar uyanıp gerekli çoğunluğa ulaşıp sandıkta hesabını sormadıkça hiç bir şey olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    darbe demişim orayı düzeltelim "kalkışma gecesi sonrası" olarak okunsun lütfen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaww arkadaş bu bendeki şansa tüküreyim nası bi bedevşysem artık kutup ayısı devenin üstünde düzcek
    bunca yıl sonra bi sıfır araba alak dediik zar zor şu başıma gelene bak şimdi 55-60 bin civarı bi dizel sıfır araç alıcam ne yapmam lazım ? alayım mı ? bekliyeyim mi ?
    Abi şimdi alacağın aracın şuan ki (1.600 cc ye kadar %45 ötv li olduğunu düşünüyorum) sisteme göre anahtar teslim fiyatı 60K civarı ise zaten devlet sen fakir sin diyerek senden % 45 alacak ötv yi. Senin alacağın araçta bir zararın olmaz o yüzden.

Geçen sf lardan birinde golf mid - high karşılaştırması yapmıştım onu bir incele mevzuyu daha net anlarsın.

Yanılmıyorsam clio bakıyorsun sarıydı galiba, rahat ol seni etkileyen bişey olmayacak.

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    acaba yılbaşına kadar 3.20i ed alsak yaza doğru karla satabilirmiyiz

JJmusti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bız devletımıze darbe olmasın dıye ugrastık , devletımız bıze darbe yapma ile ugrasıyor. acıklaması bu sekılde heralde yenı vergılendırmenın. yazık

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı devil_berk22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acaba yılbaşına kadar 3.20i ed alsak yaza doğru karla satabilirmiyiz
    BMW psa ortaklığı bittiği için yılbaşı sonrası 320ied (1.6 n13 kodlu herhangi motorlu bmw) üretimi olmayacak, dolayısı ile gelmeyecek diye biliyorum ben.
    40. yıl serisi değerlendirilebilir, ancak şu piyasada millet para yok diye ağlarken satabilir miyiz gerçekten düşündürücü? yoksa annemin ikramiye ile almayı ben de teklif ettim karlı olursa diye de bana böyle yaklaştı valide doğru diyosun dedim konu kapandı.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu OTv konusunda iki farkli senaryo dusunuyorum.

Birincisi bunun satislari arttirmak ve hem sene sonu gider ayak hazineye buyuk miktarda gelir elde edilip, hem de sermaye sahiplerini memnun edecek sekilde tasarlanan bir olay da olabilir.

Ikinci durum ise, forumlarda gezen bir tablo olmasina ragmen henuz miktarlar acisindan yetkili bir agizdan aciklama duyamadik. Resmi olmayan kaynaklardan yapmayi dusunduklerini sizdirip halkin nabzini olcmek bu hukuketin en sik kullandigi metotlardan biridir. Su anda sanal da dahi olsa bir tepki mevcut. Dolayisiyla ya bu zammi yapmazlar ya da %45 nedir kardesim %20 planliyorduk biz deyip bi nevi olumu gosterip sitmaya fa razi edebilirler. Eger bu ikincisi, ki benim tahminim bunun gerceklesegi yonunde, en bastan beri plandiklari rakam %20'dir, %45 sadece ikna etmeleri icin kullandiklari aractan ibarettir.

Eger %45'i yaparlarsa 2005'te satin aldigimiz ve hala kullandigimiz araca koklu bir operasyondan gecirir, bi 12 sene daha kullaniriz ailecek
    "Korkmadık, savaştık"

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Eger %45'i yaparlarsa 2005'te satin aldigimiz ve hala kullandigimiz araca koklu bir operasyondan gecirir, bi 12 sene daha kullaniriz ailecek
    5000 TL harcarsam benim araba sıfırından iyi olur, net !
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 TL harcarsam benim araba sıfırından iyi olur, net !
    Ufak bir boya-kaporta makyaji, kucuk capta bir ses sistemi iyilestirmesi, alt takim ve motorun is gorse de degistirilmesinin iyi olacagi parcalarin degisimi, guzelindrn bi detailing bitti gitti.
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu OTv konusunda iki farkli senaryo dusunuyorum.

Birincisi bunun satislari arttirmak ve hem sene sonu gider ayak hazineye buyuk miktarda gelir elde edilip, hem de sermaye sahiplerini memnun edecek sekilde tasarlanan bir olay da olabilir.

Ikinci durum ise, forumlarda gezen bir tablo olmasina ragmen henuz miktarlar acisindan yetkili bir agizdan aciklama duyamadik. Resmi olmayan kaynaklardan yapmayi dusunduklerini sizdirip halkin nabzini olcmek bu hukuketin en sik kullandigi metotlardan biridir. Su anda sanal da dahi olsa bir tepki mevcut. Dolayisiyla ya bu zammi yapmazlar ya da %45 nedir kardesim %20 planliyorduk biz deyip bi nevi olumu gosterip sitmaya fa razi edebilirler. Eger bu ikincisi, ki benim tahminim bunun gerceklesegi yonunde, en bastan beri plandiklari rakam %20'dir, %45 sadece ikna etmeleri icin kullandiklari aractan ibarettir.

Mevcut sistemde %45'den aşağı ÖTV yok ki zaten. Onun içim "eğer %45 yaparlarsa" demek pek doğru değil sanki...........
    Okumadan imzalamam.....

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala 2.el karini dusunen arkadaslar var,supersiniz....
    Tamam okumayi sevmiyorsunuz ama konunun onceki sayfalarini okuyun lutfen.
    Zaten basimiza ne geldiyse gunluk politikalar yuzunden geliyor...

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rodya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekmeğe zam yapılmasinı istiyorum ben. İroni ya da kinaye falan da yaptığım yok. Ekmek ve un gibi ürünlerin fiyatını 5 kat artırsınlar.
    Adama ötvye zam gelmiş vs diyorum, cevap ; iyi olmuş pezemenklere.. çünkü bu adam kendi alma ihtimalini artırmak yerine,başkasının alma ihtimalinin azalmasıyla mutlu oluyo.
    İşte o yüzden ekmek 5 lira 10 lira olsun. Toplu taşıma 10 kat zamlansın.
    Köylüleri de es geçmemek lazım; besledikleri hayvan başına vergi alınsın, varsa da artırılılsın. Hayvanı olmayana, hayvacılığa katkı sağlamadığı için ceza yazılsın.
    Ve bunlar için referandum yapılcak olsa, evet demezsem şerefsizim..
    yüzde yüz katılıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevcut sistemde %45'den aşağı ÖTV yok ki zaten. Onun içim "eğer %45 yaparlarsa" demek pek doğru değil sanki...........
    Ben hep 50 liralik araba aldigim icin, tablodaki rakamlari tam incelemedim acikcasi. Dolayisiyla %45, %20 gibi sayilar tamamen varsayim.
    "Korkmadık, savaştık"

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Porsche'den inip Volkswagen'e binen fakirler şimdi neye binecek azzz sonraaa...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler