User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
90 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: İş Kurmak

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada benim büfem var yiyecek-tekel işi yapıyorum 4 elemanım var 1 tanesi hariç alayının ben amk kalifiye eleman yok cıkma eleman calıstırıyorum resmen 3 kurusluk adamın nazını çekiyorum bişey aldınmı hemen kıskanırlar zam isterler. Hele bi tane döner ustam vardı cr-v aldım diye sigortasını yüksekten yatıracakmışım zam yapıcakmısım 6 saate düşürecek mişim mesaisini beyimize bak. Kovdum 6 aydırda ibneliğine ödemiyorum tazmınatını Valla eleman çalıstırmayacak bir iş bulsam hemen ona atlıycam
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    köfteciyi çıkartmak için sözleşmenizin bitmesi yetmez sözleşme bittikten sonra aynı işi sizin kurmanız gerek ya da kira ödemediği için şimdiden işlem başlatıp noterden belgelendirmeniz lazım kanunu iyi araştırın yoksa tazminat ödersiniz
    Tazmınat alamaz ben protesto gönderdim ödemediği aylar için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende şuan Tekirdağ girişinde e5 üzeri bir restorant kafe açmak için tadilata başladım, Allah izin verirse mart ayında açacağız.
    Mekan benim olsa da, kira derdim olmasa da, ilk açılış maliyetlerimi düşürmek için ikinci el masa sandalye bakıyorum.
    Bizlerin en büyük yanlışı bütçemize göre değil, gönlünüze göre mekan açmaktır. bu nedenle sürekliliği sağlayamıyoruz.
    Mutlaka sizlerde fizibilite yapmışsınızdır ama krizi fırsata çevirmek için de trendi düşüşte olan bazı sektörlere yatırım yapmayı da fırsat görüyorum.
    Zaten bu nedenle börekçi dedim, alım gücü her kitleye hitap eden, insanların farkında olmadıkları bir bütçe ayırdıkları gıda kalemidir börek.
    Açılış maliyetlerini çok cüzzi tutarak, 100m'2 bir dükkanda 50m2 mutfak alanı, 50m2 rstoran alanı ile sende çalışırsan 2-3 personelle döndüreceğniz bir düzen kurabilirsiniz.
    Uygun lokasyonu seçmek sizin en büyük riskiniz olacaktır, açılış sonrası en az 6 aylık kira, personel gideri, reklamasyon bedeli eğer kenarda tutulursa zaten 2017'ye açılmış bir dükkanla girmiş olursunuz.

Tabi ki her işte risk var ama bizlere üniversitede öğretilen en büyük şey fizibilite yap, risk analizi yap, maliyet hesapla, sonra gözün korksun işçi kal hatta en güzeli üç kuruşa yaşa kafan rahat olsundur.
    Elin adamı doğudan, anadoludan kalkıp geliyor, istanbulda merdiven altı iş kurup üç kuruşa çalışan oluyor, sonra 20 çalışanlı restoranın patronu oluyor ama bizler zoru sevmediğimiz için 500binle batma riski olmadan patron olma yolunu seçiyoruz.

Allah hepimize hayırlı işler, bereketli kazançlar versin.
    Benim yatkın olduğum sektör hizmet olduğu için gıda işine hep sıcak bakmışımdır ama herkesin aklının yattığı işi yapması en güzelidir
    Arkadaşın bahtı açık olsun.
    siz mantıklı bi planlama yapmışsınız allah utandırmasın inş gönlünüze göre olur

ben ''gıda sektörü bitmez'' yaklaşımında olan arkadaşları eleştiriyorum
    evet insanlar yemek yicekler kimse açlıktan ölmicek ama bu tek dayanak olamaz
    benim lokanta açtığım yerde organize benden sonra her büfeye yemek satma izni verdi her market piknikçi oldu rekabet koşullarımı daralttılar
    üstüne ben 2 seçim 1 darbe 1 devalüasyon yaşadım restoranı açtıktan sonra sanayib u konularda çok hassas hemen daralmaya gidiyor adam popülasyon düşüyor herkes parayı elinde tutmaya çalışıyor
    devretmeden önce bi müşterim geldi personeli mesaiye kalıyormuş sohbet ettik anlattı 10. aydayız 7 trilyon iş yaptık bu sen çok iyiyiz ama nakit sıkıntısı yaşıyoruz parayı hep factoringçilere veriyoruz falan diye 20tl ödemesi tuttu american expres kartla ödemek istedi bizimde pos kabul etmedi adamın cebinden 20 tl nakit çıkmadı
    biz ikram ettik almadık ücret

her işte para kazanabilirsiniz ama fizibilitesini iyi araştırmalısınız ve mutlaka bildiğiniz ve başında duracağınız bir sektör olmalı

ben neden ev al-yap-sat diyorum? biliyorum parke döşerim boya yaparım sıva çekerim tesisat döşerim muhtaç olmam kimseye e yapılı evin piyasasıda belliyse 10 lira aşağıya verir geçerim
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada benim büfem var yiyecek-tekel işi yapıyorum 4 elemanım var 1 tanesi hariç alayının ben amk kalifiye eleman yok cıkma eleman calıstırıyorum resmen 3 kurusluk adamın nazını çekiyorum bişey aldınmı hemen kıskanırlar zam isterler. Hele bi tane döner ustam vardı cr-v aldım diye sigortasını yüksekten yatıracakmışım zam yapıcakmısım 6 saate düşürecek mişim mesaisini beyimize bak. Kovdum 6 aydırda ibneliğine ödemiyorum tazmınatını Valla eleman çalıstırmayacak bir iş bulsam hemen ona atlıycam
    seni en iyi ben anlarım 1 buöuk sene içinde 6 defa usta değiştirdim hepsi parasını takır takır aldı sigortaları hep zamanında yattı ama o kadar kişiliksizler ki bana dükkanı kapattrıdılar istekleri bitmez dertleri bitmez işi savsaklarlar lafım meclisten dışarı en iyisinin .... cahil cühela takımı adamlara eyw çekiyordum bi baltaya sap olamamışlar okul mokul okuyamamışlar 2 bıçak sallıyorlar diye resmen dükkanın sahibi oluyor ....... giden 150 binime üzülmüyorum şimdi benden ekmek yiyemiyorlar ya ona seviniyorum inş ankaradaki bütün dönerciler kapanır hepsi aç kalırlar
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    500 e canakkaleden 1+1 1+0 yapım asamasında daırelere gırerım. tanesı 70 80 lere bıter. cıddı hızlı prım yapıyor emın olabılırsınız. 1 sene yenı oldu bıtmısını 65 e almadıgım daıre suan 110 bın ustune satıldı
    kesinlikle şu anda yapilacak en doğru hareket!
    60 bine 6 ay önce bitecek 1+0 daire geçen hafta 90 bin e satıldı.

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siz mantıklı bi planlama yapmışsınız allah utandırmasın inş gönlünüze göre olur

ben ''gıda sektörü bitmez'' yaklaşımında olan arkadaşları eleştiriyorum
    evet insanlar yemek yicekler kimse açlıktan ölmicek ama bu tek dayanak olamaz
    benim lokanta açtığım yerde organize benden sonra her büfeye yemek satma izni verdi her market piknikçi oldu rekabet koşullarımı daralttılar
    üstüne ben 2 seçim 1 darbe 1 devalüasyon yaşadım restoranı açtıktan sonra sanayib u konularda çok hassas hemen daralmaya gidiyor adam popülasyon düşüyor herkes parayı elinde tutmaya çalışıyor
    devretmeden önce bi müşterim geldi personeli mesaiye kalıyormuş sohbet ettik anlattı 10. aydayız 7 trilyon iş yaptık bu sen çok iyiyiz ama nakit sıkıntısı yaşıyoruz parayı hep factoringçilere veriyoruz falan diye 20tl ödemesi tuttu american expres kartla ödemek istedi bizimde pos kabul etmedi adamın cebinden 20 tl nakit çıkmadı
    biz ikram ettik almadık ücret

her işte para kazanabilirsiniz ama fizibilitesini iyi araştırmalısınız ve mutlaka bildiğiniz ve başında duracağınız bir sektör olmalı

ben neden ev al-yap-sat diyorum? biliyorum parke döşerim boya yaparım sıva çekerim tesisat döşerim muhtaç olmam kimseye e yapılı evin piyasasıda belliyse 10 lira aşağıya verir geçerim
    Olayın özeti bu işte, bildiğin işi ve yetişe bildiğin yere kadar kendi yapacağın işi yap
    Fiat's Are Faster Than You Think!

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence ev almak mantıklı şu piyasada tükan açıp yürümek baya sıkıntılı. Haa eğer faliyette olan iyi para getiren biyere ortakta olunabilinir mesela gıda üzerine olabilir örnek simit dünyası gibi veya türevleri... Para olmasa bi dert oluncada ne yapacağını düşünmek ayrıbi dert allah kolaylık versin.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizzat kendi elinizden gelmeyen işin patronu olmaya çalışmayın.Çalışanın ağzına baktıktan sonra patronluk diye bir şey yok çünkü.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun uzun yazmayacam,ya toprağa ya da betona bağlasın parasını. Bu devirde başka ticarete girilmez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seni en iyi ben anlarım 1 buöuk sene içinde 6 defa usta değiştirdim hepsi parasını takır takır aldı sigortaları hep zamanında yattı ama o kadar kişiliksizler ki bana dükkanı kapattrıdılar istekleri bitmez dertleri bitmez işi savsaklarlar lafım meclisten dışarı en iyisinin .... cahil cühela takımı adamlara eyw çekiyordum bi baltaya sap olamamışlar okul mokul okuyamamışlar 2 bıçak sallıyorlar diye resmen dükkanın sahibi oluyor ....... giden 150 binime üzülmüyorum şimdi benden ekmek yiyemiyorlar ya ona seviniyorum inş ankaradaki bütün dönerciler kapanır hepsi aç kalırlar
    . sezonda 12 kılo tavuk döner satıyordum o ustayı kovunca kaldırdım döner işini tekrardan kumru-ayvalık tostuna önem vermeye başladım hiç yoksa benim bildiğim iş ben yapıyorum ben yoksam babam yapıyor idare ediyoruz tekrardan hayatta usta sokmam dukkana

slave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskisehirden arsa alipev yapsin iyice arastirin demek istedigimi anlicaksiniz

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    c180 mercolardan al temiz boyasiz ortalama 100 bine 5 tane alsan otv ye zam khksi gecti bu arabalar kiymete binecek yakinda
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yav herkes fıkrada mi yaşıyo bu nasıl tavsiyeler. Herkes ev demiş kira demiş iş yapma demis. Sen iş yapma o yapmasin o ev yapsin; sonra yok efendim para yok piyasada yok heryer beton yığını oldu. Allah Allah neden acaba ?

Benim tavsiyem paranizin bir bölümüyle ihracat yapabileceginiz bir iş kurmaniz

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim şahsi fikrim, şu kadar param var ne iş yapayım diye bir yolun sonu zaten sıkıntılı olur.

Bildiği bir iş kolu varsa oraya yatırsın. Piyasa zaten çakal dolu her meslekte, herkes yaptığı işin mümkün olan bütün hinliklerini kullanarak ayakta kalmaya çalışıyo. Vakit para yatırıp iş öğrenilecek vakit değil. Öyle bir zaman ve fırsat yok.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yav herkes fıkrada mi yaşıyo bu nasıl tavsiyeler. Herkes ev demiş kira demiş iş yapma demis. Sen iş yapma o yapmasin o ev yapsin; sonra yok efendim para yok piyasada yok heryer beton yığını oldu. Allah Allah neden acaba ?

Benim tavsiyem paranizin bir bölümüyle ihracat yapabileceginiz bir iş kurmaniz
    Sen olsan ne ihraç ederdin ? İhracatın çok basit bir işlem mi olduğunu düşünüyorsun ?

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rebelh
    Kendi şehrimde bulunmayan bi tat ve burda bahsi geçen sermayenin çok çok altında bir miktar. Denemeye değer diye düşünüyoruz
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen olsan ne ihraç ederdin ? İhracatın çok basit bir işlem mi olduğunu düşünüyorsun ?
    Böyle dusunursek her is kendi çapında basit değil zaten. Kafaya koyduktan sonra bilgi edinmek ve araştırmak zor birşey değil. O kadar parası olup araştırma yapmadan bilgi edinmeden iş yapan adam limon satsa batar. Ülke zaten ihracat yapmayalim üretim yapmayalim ev alalım ev yapalim diye diye bu hale geldi.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle dusunursek her is kendi çapında basit değil zaten. Kafaya koyduktan sonra bilgi edinmek ve araştırmak zor birşey değil. O kadar parası olup araştırma yapmadan bilgi edinmeden iş yapan adam limon satsa batar. Ülke zaten ihracat yapmayalim üretim yapmayalim ev alalım ev yapalim diye diye bu hale geldi.
    İthalat desen bir nebze anlardım ama ihracat için dünya ile rekabet edebilecek bir ürün sunman lazım.

Yasal olarak alman gereken bir sürü belge / onay vs var. Mali yükümlülükleri çok fazla. 500 böyle bir iş için çok makul değil.

Bazı işler maalesef öyle okuyup araştırmak ile yapılamıyor. İthalat demiş olsan daha makul olurdu, çin den niş bir ürün bulur getirirdin sonra satardın.

Basit bir firma kurman yeterli olurdu vs vs. Ayrıca bilmediğin bir iş ve birisinin ustalığına bağlı bir iş yaparsan piyasa da çok zorlanırsın. Başarılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İthalat desen bir nebze anlardım ama ihracat için dünya ile rekabet edebilecek bir ürün sunman lazım.

Yasal olarak alman gereken bir sürü belge / onay vs var. Mali yükümlülükleri çok fazla. 500 böyle bir iş için çok makul değil.

Bazı işler maalesef öyle okuyup araştırmak ile yapılamıyor. İthalat demiş olsan daha makul olurdu, çin den niş bir ürün bulur getirirdin sonra satardın.

Basit bir firma kurman yeterli olurdu vs vs. Ayrıca bilmediğin bir iş ve birisinin ustalığına bağlı bir iş yaparsan piyasa da çok zorlanırsın. Başarılar.
    Ben ithalat kafasından kurtulmamiz gerektiğini düşündüğ içim böyle bi öneri sunuyorum zaten ama halen daha ithalat diyorsunuz. Yani herkes çinden bisey getirsin herkes ev alsın kiradan yaşasın kimse çalışmasın. Bu para döngüsünün gerçekleşmemesinin sebebi bu zaten. Herkesin elde para tutmasi hep eve toprağa harcamasi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler