User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
90 sonuçtan 77 ile 90 arası

Konu: İş Kurmak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rant bölgelerinde koşturan iktidarcı dayılara ulaşsın , tek arsa kapatsa 2 seneye hayatını kurtarır

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar insan mıyız ?

Baba tavsiyelere bak maşallah okurken irkildim. Hepinizin iyi niyetli olduğundan şüphem yok. Zaten sizi o tavsiyelere iten sistemin ben taa ... siz de haklısınız. Ülke milleti olarak birbirimizi düdüklemeye alışmışız. Aradan birkaç kişi üretim anlamında güzel fikirler vermiş diğer arkadaşlar araba al-sat daire al-sat kiraya ver falan . Eyvallah en güzel paralar bu işlerde dönüyor kaç senedir ama neden ? Çok komik evler inanılmaz paralara gidiyor. Beş para etmez mevkiisi olan dairelerin kiraları dudak uçuklatıyor. Araba olaylarına girmeye hiç gerek yok zaten malumunuz durumlar ortada . Neden sürekli artış var bu dalgalarda biraz düşünmenizi talep ediyorum. Yine söylüyorum hepinizin iyi niyetli olduğuna güvenim sonsuz ama bizleri böyle tavsiyeler vermeye iten sisteme inanılmaz sövüyorum. İnşaat sektörüde sallantıda ilerliyor haberiniz olsun. Millet cebindeki parayı bir şeylere vermeye korkuyor 2-3 senedir haksız sayılmazlar.

Benim tavsiyem aylık belli bir geliri varsa kendini ya da ailesini çevirecek kadar 1-2 sene idare etsin . Faiz işine günah olarak düşünüyorsa faize çevirmesin ,altında alınmaz şu rakamlarda. Üretim anlamında yenilik getirebilecek şeyler tasarlayın kafanızda eğer illa işe girelim deniliyorsa. İç mimarlığın yapabileceği şeyleri düşünün. Dediğim gibi daire falan almaya korkuyor artık millet. Elindekini değerlendirmeye ya da tarzını değiştirmeye bakıyor.

Ama bonus tavsiyem. 1-2 sene hiçbir şey yapılmaması eğer geçimini sağlayacak kaynağı varsa. Televizyonlara aldanmayın ülke ekonomi anlamında *** yoluna doğru ilerliyor 2017 de patlak veririz gibime geliyor gerçekçi olun. Muhasebeci olduğumuz için piyasa ile iç içeyiz 2 tane kesin olmak üzere 4 mükellefimiz yeni yılda işine son vermeyi düşünüyor. Allah sonumuzu hayır etsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faizciler denkleminize enflasyonu neden beklemiyorsunuz?

Banka faizi demek paranın yerinde kalması demek.

Açıklanan enflasyon yüzde 7-8, gerçek enflasyon yüzde 9-10 iken, yüzde 11-11.5 la faize para yatırmak, sadece durumu korumak demek.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslanneron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantar işini araştırsın 2-3 tane mantar işi için tesis inşaatı yapıyoruz adamlar çok ümitliler
    o iş öyle değil. eğer kompostu dışarıdan almayı düşünüyorsa söyle adamlara hiç bulaşmasınlar. poşet satan adamların yaptığı hesaplar hep yalan

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar insan mıyız ?

Baba tavsiyelere bak maşallah okurken irkildim. Hepinizin iyi niyetli olduğundan şüphem yok. Zaten sizi o tavsiyelere iten sistemin ben taa ... siz de haklısınız. Ülke milleti olarak birbirimizi düdüklemeye alışmışız. Aradan birkaç kişi üretim anlamında güzel fikirler vermiş diğer arkadaşlar araba al-sat daire al-sat kiraya ver falan . Eyvallah en güzel paralar bu işlerde dönüyor kaç senedir ama neden ? Çok komik evler inanılmaz paralara gidiyor. Beş para etmez mevkiisi olan dairelerin kiraları dudak uçuklatıyor. Araba olaylarına girmeye hiç gerek yok zaten malumunuz durumlar ortada . Neden sürekli artış var bu dalgalarda biraz düşünmenizi talep ediyorum. Yine söylüyorum hepinizin iyi niyetli olduğuna güvenim sonsuz ama bizleri böyle tavsiyeler vermeye iten sisteme inanılmaz sövüyorum. İnşaat sektörüde sallantıda ilerliyor haberiniz olsun. Millet cebindeki parayı bir şeylere vermeye korkuyor 2-3 senedir haksız sayılmazlar.

Benim tavsiyem aylık belli bir geliri varsa kendini ya da ailesini çevirecek kadar 1-2 sene idare etsin . Faiz işine günah olarak düşünüyorsa faize çevirmesin ,altında alınmaz şu rakamlarda. Üretim anlamında yenilik getirebilecek şeyler tasarlayın kafanızda eğer illa işe girelim deniliyorsa. İç mimarlığın yapabileceği şeyleri düşünün. Dediğim gibi daire falan almaya korkuyor artık millet. Elindekini değerlendirmeye ya da tarzını değiştirmeye bakıyor.

Ama bonus tavsiyem. 1-2 sene hiçbir şey yapılmaması eğer geçimini sağlayacak kaynağı varsa. Televizyonlara aldanmayın ülke ekonomi anlamında *** yoluna doğru ilerliyor 2017 de patlak veririz gibime geliyor gerçekçi olun. Muhasebeci olduğumuz için piyasa ile iç içeyiz 2 tane kesin olmak üzere 4 mükellefimiz yeni yılda işine son vermeyi düşünüyor. Allah sonumuzu hayır etsin

Mesela Şeker Pancarı yetiştirin. Güzel para var. Çok zor da yetişmiyor. AAAA sahi şeker pancarı yetiştiriciliğinde kota vardı dimi ? Nasıl unuttum. EEE yetiyormu yetiştirilen şeker pancarı? Yooo yurt dışından ithal ediyoruz.

Yada yurtdışından otomobil getirip devlete satalım? Ama oda olmuyordu değil mi? Çünkü kanun var özel haller dışında devlet araçları yurt içinde üretilmesi gerekiyor. Kanunu bile var.

O zaman otomobil alıp kıraya verelim devlete. Mesela benim olduğum yerde 1 belediye başkanı 4 tane de yardımcısı var. 1 vito su vardı başkanın 1 de q5 i başkan yardımcılarının da 1 er tane corolla vardı ama başka şehirden kiraya almışlardı. Başkan yardımcısının şöförü seöylemişti.

Bakalım ne iş yapabiliriz. Çekici alıp tırcılık mı yapsam şirkette kredi limiti de var. çekici için kredi çeksem, dorseyide alabilirim herhalde. 20.000TL K belgesi için parayı nerden bulacagım. Psikkoteknikte lazım dimi ? SRC şartmıydı? Hepsi tamam. AAA değilmiş Şirket olarak taşımacılık yapsam en az 3 çekicim olması zorunluymuş

Ben zaten 12 yıllık turizm/otel işletmecisiyim. İstanbulda bi otel mi kiralasam işleri biz ailecek yaparız. diyeceğimde yılbaşından beri bomba patlamayan ay yok. Doluluklar %60 düşmüş. Kiralar dolarla

İşin özeti: Şuan Türkiyede işyapmak hak getire

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle bir işte çırak olmadan patron olunmaz, ben olsam paramı korumaya alıp birisinin yanında belli bir müddet çalışırım ve o işi öğrenirim tecrübe ve çevre edinirim.. Diğer türlü parayı batırma riski çok yüksek.. Sektör seçiminde olabildiğince nakit kredi kartı ile iş yapan sektörler seçilmeli...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada benim büfem var yiyecek-tekel işi yapıyorum 4 elemanım var 1 tanesi hariç alayının ben amk kalifiye eleman yok cıkma eleman calıstırıyorum resmen 3 kurusluk adamın nazını çekiyorum bişey aldınmı hemen kıskanırlar zam isterler. Hele bi tane döner ustam vardı cr-v aldım diye sigortasını yüksekten yatıracakmışım zam yapıcakmısım 6 saate düşürecek mişim mesaisini beyimize bak. Kovdum 6 aydırda ibneliğine ödemiyorum tazmınatını Valla eleman çalıstırmayacak bir iş bulsam hemen ona atlıycam
    aldığı ne ise zaten sigortası ona göre yapılıyordur değil mi? eğer öyle değilse bunun suç olduğunu da biliyorsunuzdur.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadıköyde hiç bir alkollü mekanda cuma, ctesi, pazar boş yer yok. Hafta içide ufaktan kazanıyorlar. Birde benim çözemediğim buradaki insanlar tahtadan iskemlede kaldırımda oturmayı seviyorlar nedense çözemedim. Ne kadar leş olursa mekan o kadar prim yapıyor

speed_blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslanneron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantar işini araştırsın 2-3 tane mantar işi için tesis inşaatı yapıyoruz adamlar çok ümitliler
    Duymuştum onu ümitli olmakta haklılar cok hızlı büyüyor mantarlar
    Alıntı PAUL WALKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadıköyde hiç bir alkollü mekanda cuma, ctesi, pazar boş yer yok. Hafta içide ufaktan kazanıyorlar. Birde benim çözemediğim buradaki insanlar tahtadan iskemlede kaldırımda oturmayı seviyorlar nedense çözemedim. Ne kadar leş olursa mekan o kadar prim yapıyor

bu bi tek bizim millete ozgu galiba, sevildikce daha cok seviyoruz
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düğün salonu açın en kötüsü burda 3 bin ciro yapıyor. En iyisi 25 30 bin ciro yapıyor günlük . Sezon ilk bahardan son baharın başına kadar hem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada benim büfem var yiyecek-tekel işi yapıyorum 4 elemanım var 1 tanesi hariç alayının ben amk kalifiye eleman yok cıkma eleman calıstırıyorum resmen 3 kurusluk adamın nazını çekiyorum bişey aldınmı hemen kıskanırlar zam isterler. Hele bi tane döner ustam vardı cr-v aldım diye sigortasını yüksekten yatıracakmışım zam yapıcakmısım 6 saate düşürecek mişim mesaisini beyimize bak. Kovdum 6 aydırda ibneliğine ödemiyorum tazmınatını Valla eleman çalıstırmayacak bir iş bulsam hemen ona atlıycam
    En azından yaptığın şeyin ne olduğunu biliyosun, tebrikler. Gerçi doğanda mı var bu yoksa birini kovduktan sonra tazminatını ödememeyi mi bahane ediyorsun bilemedim.
    Kimse, aldığı maaşın da üzerinde bi sigorta primi yatırmanı istemez. Senin "yüksekten" dedigin, adamın hakettiği,senin de kanunen yatırman gerekendir. Keza kovduğunda yazminatını da ödemelisin.
    Utanmadan bunları anlatabiliyo olmansa kodumunun türkiye'sinin gerçek yüzü. Ne adalet var ne başka bişey..bu yazdığın msjı beğenen arkadaşlar, size de insanlığınıza da adaletinize de yazıklar olsun be.

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rodya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En azından yaptığın şeyin ne olduğunu biliyosun, tebrikler. Gerçi doğanda mı var bu yoksa birini kovduktan sonra tazminatını ödememeyi mi bahane ediyorsun bilemedim.
    Kimse, aldığı maaşın da üzerinde bi sigorta primi yatırmanı istemez. Senin "yüksekten" dedigin, adamın hakettiği,senin de kanunen yatırman gerekendir. Keza kovduğunda yazminatını da ödemelisin.
    Utanmadan bunları anlatabiliyo olmansa kodumunun türkiye'sinin gerçek yüzü. Ne adalet var ne başka bişey..bu yazdığın msjı beğenen arkadaşlar, size de insanlığınıza da adaletinize de yazıklar olsun be.
    Valla bu zaman kadar dünya insan çalıstırdım kimsenin tazmınatını ödememezlik yapmadım bi tek o şerefsize yaptım yapıcam da versin mahkemeye mahkemeyle alsın.Ben araba aldığımda hayırlı olsun ile demeden 150.000 e araba almayı biliyorsun benim maaş bundan sonra 2500 tl oldu yüksekten de primi yatırırsın artık bi de akşam 6 dan sonra ek iş yapıcam 6 da döner kalsada çıkar giderim.derse kovarım da istediğimi yaparım da dövmediğime şükretsin Onuda yapıcaktım yaşına hürmet ettim ayrıca bana sunduğu bi ustalık belgesi yoktu sadece zamanın da lokanta işletmiş oda ustadan döner yapmayı öğrenmiş vasıfsız bı elemandı neden yüksekten ödeyeyim primini ? Ama sen besbeli hayatında simit bile satmamış adamsın ticaretin mekan işletmenin elalemin şerefsizinle uğraşmanın ne olduğunu bilmeyen birisin. ben o adama yıllık izni bitmesine rağmen yeri geldi 15 gün izin verdim hemde 15 günü maaşından yada sigortasından kesmedim yeri geldi benim arabam oğlunda 1 ay kaldı sırf karısı hamile olduğu için kontrollere gitsin diye. ev kredisni ödeyemedi ben ödedim elektrıgı kesildi ben açtırdım 5 sene ben patrondan cok kardeşlık yaptım ona ama o beni tam sezonun başında yamuk yaptı bana sırf benım arabamı çekemedi diye en senin bı boktan haberin olmadığı için direkt bana sallıyorsun. Dediğim gibi dövmediğime dua etsin
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aldığı ne ise zaten sigortası ona göre yapılıyordur değil mi? eğer öyle değilse bunun suç olduğunu da biliyorsunuzdur.
    Biliyorum ama gel de ona anlat cahilin tekiydi.Benden önce eczacıbaşı firmasının maden ocağında çalışanlara yemek yapıyordu. Sözde işci parası alıyormuş madenci priminden öduyorlarmıs ona ana 5 sene boyunca aynı sınyalı caktı olmaz öyle şey dedim o günde tencit plavı gibi önume onu sununca delirdim birazda

Ayrıca rodya biliyormusun bilmem ben onu kovsamda 1 ay çalıs dedim yasalar boyunca çalışmak zorundaydı o ceketini alıp çıkıp gitti dava açmasını beklıyorum kamera kayıtlarım duruyor.
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler