User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bimeks.com.tr Uzak Durun

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bimeks.com.tr Uzak Durun

Bimeks gibi bir belaya nasıl bulaştım anlamadım.Evi tadilata soktuk ankastre ocak arıyoduk ki zanussinin ocağını gördük hoşumuza gitti.. Bu tarz ürünleri internetten almaya karşıyım fakat hiçbir mağazada vs bulamadık.

Velhasıl bimeks.com.tr stokta gözüküyordu. 15.09.2016 tarihinde sipariş verdim tahmini kargoya veriliş süresi 2-3 iş günü falan diyordu. Araya bayram tatili falan girdi sipariş hala onaylanmadı.İnternette yapılan şikayetleri gördükçe dahada bir tedirgin oldum. Bir gün geçti, iki gün geçti gelen giden onaylanan sipariş yok. Günlerce arıyorum kayıt oluşturuyorum onaylanıcak bekliyoruz diyolar hala gelen giden yok. Acele ediyorum çünkü tezgah ocağa göre kesilecek vs derken 28.09.2016 tarihinde yani 13 gün sonra kargoya verildi.

Tabi gelecek ürün depolarından (gebze gibi biyerden) yola cıkacak diyorlardı ne olduysa Ankara-Mamak Anatolium şubesinden kargoya verilmiş. 29.09.2016 tahinde teslim aldık fakat ürünün öyle bir ambalajı var ki tam bir fiyasko şüphelendim tabi. Servisi aradım kontrol amaçlı açabilir miyim dedim garanti kapsamından çıkar dediler haliyle açamadım.

Aksi gibi bizim tadilat işleride uzadı da uzadı. Bugün (26.10.2016) itibari ile montaj için servis geldi abi ürün teşhir dedi orjinal ambalajı değil sonradan paketlenmiş dedi. İşin ilginç yanı ambalajda bantlı vs değil bildigimiz fabrikasyon gibi eritilip (kaynaklı mı denir ne denir) paketlenmiş.

Tabi içinden gaz dirsek borusuda çıkmadı.Şu saatten sonra iade için uğraşsamda tezgahlar hersey yapıldı iade süreciydi paranın geri yatırılmasıydı vs dahada mağdur olcam.

Kısacası Bimeks.com.tr sıfır ürün diye teşhir ürün satıyor. Aman dikkat edin ucuzmuş,stokta varmış gibi sakın düşünmeyin uzak durun. Ne çevreniz ne siz yanına dahi yaklaşmayın

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bimeksin dışardan izlenimi doğru suzgun sıfır stoğu olmayan mümkün olduğunca mağazalar arası ve web e urun kaydırarak stok eriten bi goruntu açıkcası mağazadan gormediğim surece almam ki 1-2 kere çok uygun bir ürün beğenip mağazalarına gittiğimde zor buldular urunu

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şikayetvar'a bir yazın ama oraya da copy paste yapıp konuyu kapatıyorlar artık. Twitterden gündem oluşturabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2-3 kere aynı adresden alışveriş yaptım hiç sorun yaşamadım, basit ve ucuz ürünlerdi genelde.
    Ama sıfır diye teşhir ürünü vermeleri kötü olmuş.
    Servisten konu ile ilgili bir tutanak isteyebilirsiniz, bu tutanak ile şikayet etmek daha etkili olabilir.
    Geçmiş olsun...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bimeksde teknosada çöp

Hepsinin bir olayı var vukaatsız firma yok zaten
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mağazalar arası kaydırsın ama sorunsuz olsun sıkıntı yaratmasınlar amenna..

Şikayet var'a hiçbir şekilde dönüş yapmıyorlar. O kadar çok şikayet var ki teşhir sattıkları ve siparişi onaylamadıkları için hepsi cevapsız öylece bekliyor. Servis elemanı herhangi bir sorun yok sıkıntısız kullanabilirsiniz iade etmenize gerek yok sadece 20TL'ye gaz dirsek borusu koycaz o eksik dedi..

İade olayı dediğim gibi bir sürü uğraştırcak olan yine bize,zamanımıza olcak..Lanet olsun diyor insan.. Ama tekrar ediyorum kesinlikle yakınından dahi geçmeyin.

Müşteri hizmetlerine ulaşamıyorsunuz, ulaşsanızda çözüme kavuşmuyor. Ürün onaylanmıyor onaylansa kargoya verilmiyor.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün firmalar hakkında şikayet günü .

Geçmiş olsun. O tarz firmalar açısından en güvenilir ve sıkıntı yaşamadığım tek adres vatan
    imzasız..

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 1,5 ay önce bulaşık makinesi araştırdım. Beğendiğimiz modeli İstanbul Bilişimde bulduk. 24 saatte kargoda yazıyordu, neyse ödemeyi havaleyle yaptık. Saniyesinde geçen havale bu firmaya bir gün sonra akşam 4' te geçmiş güya neyse bekledik 4 gün sonra hala kargoya verilmemişti ürün. Sinirlerimiz bozuldu ve bizden sonra ürünün kargoya veriliş süresi 5-7 güne çıktı

Para iadesi talep ettik 2 iş günü içinde geçeceklerini söylediler ve yaptılar gidip Samsung' tan aldım 1 gün sonra getirip kurdular

Bir daha internetten elektronik eşya almam.

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçenlerde basit bir uydu cihazı için internet sitelerinde stokta var olarak görünen ürünü güvenemeyip aradığımda kırk yıllık tanıdıkmışız gibi "abi sen gel var elimizde dediler." ürün için mağazaya gittiğimde stokta olmadığını ve neredeyse aynı model başka bir ürünü 2 kat fiyat çektiler. Mecbur kalmasaydım asla almazdım.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hep diyorum esnaf kazansın internetten alışverişi güvenli değil, ben kayda değer hiç birşeyi netten almam.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malı sırtına yükleyip dükkandan çıkıcan o zaman
    İnternetten teknolojik elektronik ürün olarak sadece mediamarkt den fırın almıştım. Onlarda 3 güne getirip koymuşlardı. diğer herşeyi elimle dokunarak alırım.

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşhir satmayan mağaza olduğunu düşünmüyorum bi defa vatandan plazma aldık ilk çıktığı zaman aynen sizin gibi şüphelendik tv de çalışma saatini yazdığı bir yer varmış baktıkki televizyon 500 saat kullanılmış yani teşhir ürünü hiç itiraz etmeden geri aldılar. hangi mağazadan ne alırsanız alın mutlaka kontrol edin bunun bimexi vatan ı yok. adam stokta bulamayınca teşhiri çakıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnternetten elektronik ürüne bende karşıyım ki ilk defa yaptım ondada dilim yandı Dediğiniz gibi gidip dokunup sırtlayıp alıcan

İşin tuhaf tarafı bunlar ne bir şikayeti önemsiyor nede ilgileniyor.Aşırı derecede ciddiyetsiz ve ilgisizler.Direk tüketici mahkemesine gidip uğraşmak lazım herhalde bi bakanlık, bunları denetleyen kim var çözemedim

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    madem servisi geldi garantili şekilde kurdu. teşhir ürününe bildiğim kadarıyla sıfır garantisi vermiyorlar. öncelikle bunu kesinleştirin sonra başınız daha fazla ağrımasın.

birde teşhir ürünse servis bunu belgeliyorsa, bimeksle iletişime geçin teşhir fiyatı uygulasınlar paranın bir kısmını geri versinler.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam ne interneti ben gidip mağazadan aldım kapalı kutu verdiler bana televizyon teşhir çıktı 3 tane almıştık kampanya vardı arada itelediler 1 ini. Gidip mağazadanda alsan incelemeden almayın fırsatını buldummu affetmiyorlar

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilgilendirme için teşekkürler.
    forum.donanimhaber.com sitesi formuna da mutlaka konuyu aktarın.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayatımda herşeyi internetten aldım. Git al yüklen falan uğraşamam. Kargoyla eve gelir bakarım beğenmem yollarım. 30 gün koşulsuz iade hakkım var nasılsa.

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mağazada olmadığı için bayram sonu buzdolabı aldım netten siparişi geçildi bayram sırasında kargo olmadğı için 2 hafta sonra ürün elime ulaştı kargosu hasarsız teslim etti serviside sorunsuz bi şekilde kurdu gitti, öncesinde de mağazasından tv almıştım ondada sorun yaşamadım, birazda şans işi bu iş ama sıfır diye teşhir ürün göndermek saçmalık. teknosa küçülmeye gitti zaten beyaz eşya kısmını kapattı. yakında bimekste aynı şekilde olucak %90.
    Barış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madem servisi geldi garantili şekilde kurdu. teşhir ürününe bildiğim kadarıyla sıfır garantisi vermiyorlar. öncelikle bunu kesinleştirin sonra başınız daha fazla ağrımasın.

birde teşhir ürünse servis bunu belgeliyorsa, bimeksle iletişime geçin teşhir fiyatı uygulasınlar paranın bir kısmını geri versinler.
    Servisle kesin olarak konuştum bugünden itibaren 2 yıl garantisi var. Bimeksin teşhir ürün fiyatı sıfır ürünle aynı.. Sitesine girip baktığımda 100 liralık ürünün teşhiride 100 lira.. Anca teşhirdeki üründe kusur varsa kusuruna göre fiyat belirliyorlar.

Alıntı evolution_9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ne interneti ben gidip mağazadan aldım kapalı kutu verdiler bana televizyon teşhir çıktı 3 tane almıştık kampanya vardı arada itelediler 1 ini. Gidip mağazadanda alsan incelemeden almayın fırsatını buldummu affetmiyorlar
    Al işte kime nasıl güvenicez ki..

Alıntı EwReN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgilendirme için teşekkürler.
    forum.donanimhaber.com sitesi formuna da mutlaka konuyu aktarın.
    Abi konu açıcaktım fakat üyeliğimi aktif kullanmadığım için karalama olayı gibi bisey algılanır diye açmadım ama orayada aktarıcam.

Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatımda herşeyi internetten aldım. Git al yüklen falan uğraşamam. Kargoyla eve gelir bakarım beğenmem yollarım. 30 gün koşulsuz iade hakkım var nasılsa.
    İşte burda 30 günlük iade hakkın sorunsuz şekilde işlemiyor O kadar çok insan var ki ürünü iade edip para iadesi bekleyen.. Hatta kargoya bile verilmeyen ürünü iptal edip parasını aylarca alamayan

Tüketiciye tanınan haklar sekteye uğramadan işlese,biraz ciddiyetle çalışsalar sıkıntı yok. Müşteri hizmetlerine dakikalarca ulaşamıyosun diyelim ki ulaştin geri dönüş sağlanıcak deniyor günlerce arayan soran yok. Hep aynı cümle kaydınızı oluşturuyorum en kısa sürece çözüme kavuşturulacak.

Alıntı barakuda26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mağazada olmadığı için bayram sonu buzdolabı aldım netten siparişi geçildi bayram sırasında kargo olmadğı için 2 hafta sonra ürün elime ulaştı kargosu hasarsız teslim etti serviside sorunsuz bi şekilde kurdu gitti, öncesinde de mağazasından tv almıştım ondada sorun yaşamadım, birazda şans işi bu iş ama sıfır diye teşhir ürün göndermek saçmalık. teknosa küçülmeye gitti zaten beyaz eşya kısmını kapattı. yakında bimekste aynı şekilde olucak %90.
    Dediğin gibi biraz şans işi ama Bimeks'te ben şansa inanmıyorum Bile bile lades bu..

Akşam üzeri montajcılar gelip kurulumu yapmış sıkıntısız sorunsuz çalışıyor şimdilik bi sıkıntı yok..

İlk mesajlarımda belirttiğim gibi iade için uğraşırsam olan yine bize olacak iadesiydi,kargosuydu,onaylanmasıydı,paranın geri yatması vs vs gidecek bu.. Olan günlerdir ocaksız yemek yapan anneme olacak

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler