User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
92 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Apple imac ve macbookları kimler tercih etmeli, ediyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Apple imac ve macbookları kimler tercih etmeli, ediyor?

iphone ipad genele hitap edebilen cihazlar ama bilgisayarları kimler tercih ediyor? yani apple bilgisayar alan neden alıyor, kendi kapalı işletim sistemi var ama oyun vs genel kullanım olmuyor çünkü?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    starbucksta masa üzerinde arkadan aydınlatmalı elmayı göstermek için

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atilla_88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iphone ipad genele hitap edebilen cihazlar ama bilgisayarları kimler tercih ediyor? yani apple bilgisayar alan neden alıyor, kendi kapalı işletim sistemi var ama oyun vs genel kullanım olmuyor çünkü?
    Genelde video, kısa film işiyle uğraşanlar ve fotoğrafçılıkla ilgilenenler kullanıyor. Ekran renk sapması çok az yani ekranda gördüğünle baskıda gördüğün aynı.

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Video ve fotoğraf işleri yapan bir arkadaşım kullanıyor. Mac pro kullanıyor. Performans alma ve render'da çok iyi olduğunu söylüyor.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamemen tercih meselesi , artık eskisi gibi de değil birçok şeyin mac versiyonu var zaten

günlükte hatta windowstan daha kullanışlı

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha stabil çalışan bir işletim sistemi var. Ayrıca görüntü işleme konusunda daha iyiler.. Grafikerlerin tercihi..

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Benim gözlemlediğim Dj'ler - Mimarlar - Görsel tasarım yapan kişiler kullanıyor.
    Genel starbucksçı gençliği saymıyorum.

Bana göre diğer marka laptoplara göre daha stabil. Bu görüş kişiden kişiye değişebilir tabi.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de Mac kullanıyorum. Adobe Illustrator üzerinde iş yapmam gerektiğinde hayat kurtarıyor. Windows bir PC'ye göre çok daha stabil çalışıyor. Bir de ek olarak Windows tabanlı bir pc 2-3 yıldan sonra ciddi yorgun hale gelirken 5-6 yaşındaki Macler hala oldukça hızlı ve stabil çalışıyor.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Windows işletim sistemli PC'lere göre daha stabil çalışıyor donma kilitlenme yok gibi birşey.

Daha çok grafik işleri ile uğraşan kişiler tercih ediyor (benimde kullanmam lazım yanlız diğer kullandığım özel bir grafik yazılımı daha var o windows'da çalıştığı için PC kullanıyorum)

Bir arkadaşım vardı mac pro'su vardı kapattığını nerdeyse hiç görmedim uyku moduna alıp dışarı çıkıyordu tekrar ekranı açıp kaldığı yerden devam ediyordu kitlenme donma falan yok gibi birşey)

Virüs'den'de çok çok az eklileniyor.Çoğu virüsler windows işletim sisteminin açıklarına göre hazırlanmış.
    Seat IBIZA FR

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dj, yazılımcı, tasarım ve video edit işleriyle uğraşanlar tercih ediyor genelde.

Bence standart kullanıcı içinde iyi bir cihaz. Driver derdi yok, virus ve kasma durumları windows a oranlar ciddi anlamda az.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 yılından beri macbook pro kullanıyorum. Yaptığım işle filan da alakası yok. Tercihimi macten yana kullandım o dönem. Gayet memnunum şimdiye kadar ne bir virüs ne bir donma yada şarjla ilgili bir sıkıntı yaşamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tasarımcı ve grafikçiler, reklam ajansları, baskı işi ile uğraşanlar gibi sektör çalışanları Mac kullanır algısı tamamen yanlış.
    Windows ta ne yapabiliyorsanız herşeyi OSX işletim sistemine sahip Macbook ve iMac lerde de yapabilirsiniz. Microsoft ürünlerinin tümünün Mac versiyonları var.

Mac kullanıyorken hele ki iPhone ve/veya iPad' de kullanıyorsanız iş daha da keyifli hale geliyor.
    Çünkü bu cihazların hepsi senkron çalışıyor.
    Telefonunuzda aldığınız bir notu anında macbook ya da iMac inizde görüyorsunuz.
    Yine mobil cihazlarınızda bir internet sayfası açıksa anında Macbook/iMac te devam edebiliyorsunuz.
    Telefonunuza gelen mesajlarınız aynı zamanda iMac ya da Macbook a da düşüyor.
    iTunes hesabı olan herkes kendi arasında ücretsiz olarak iMessage kullanıyor ki bunu da Mac üzerinden kullanabiliyorsunuz.
    Fotoğraf senkrenizasyonu, iCloud servisleri, iTunes tan aldığınız filmlerin tüm apple cihazlarınızda kullanımı,
    İşletim sisteminin Windowstaki gibi zaman zaman saçmalamaması,
    Virüs programı kullanmayışım..
    Güvenliğin paranoyaklık seviyesinde olması..
    Çok sık ve devamlı güvenlik ve performansla ilgili güncellemelerin gelmesi..
    Windowsta olduğu gibi, bilgisayarın kullandıkça yavaşlamaması.. (Örneğin 5 yıllık MacBook Pro'm var, hala çok hızlı bir makina.. )
    vsvsvs uzar gider.

Windows 3 ten beri Windows u bilirim, kullanırım. En son Windows Vista'da kaldım.. Win7 çok az kullandım, sonraki sürümleri hiç bilmiyorum. Hele Win10 çok acayip geliyor, kullanamıyorum.
    Son 5 yıldır mac kullanıyorum. Macbook Pro, MacBook Air, iMac 21", iMac 27", iMac 5K hepsini kullandım, kullanıyorum. Bu 5 yıllık süre içinde hiç Windows kullanmadım desem yeridir. Windowsla geçen yıllarımın heba olduğunu düşünüyorum ve acıyorum.

Sadece o elmayı göstermek için mac kullanıyorlar algısına da gülüyorum sadece..

Herşey böyle mükemmelken hiç mi eleştirilir yanı yok? Var..
    Cihazların satış rakamları yüksek değil, fahiş!.. Çok çok para..

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni vergi oranlarına rağmen 130bine golf alacak, kompakt sınıf hb aracı ile benim 2007 model premium d segmenti aracıma hava atmaya çalışacak, iphone 6si olmasına rağmen iphone 7 almış starbucksları seven kişiler alıyor.
    Kırmızı, açık mavi, turkuaz, turuncu vb renkte pantolonlar ve hamal hasan ayakkabıları opsiyonel.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

olivera7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    27 inch mac kullaniyorum zaten masaustunde oyun oynamiyorum artik ps uzerinden oynuyorum butun oyunlari herhangi bir video render veya yaptigim islede alakasi yok 2010 da mac pro kullanmaya basladigimdan beri os x isletim sistemine cok alistim ve birakamadim acikcasi beni cezbeden 5k goruntu verebiliyor da olmasiydi

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    windows 10 da en ufak sorun sıkıntı yaşamıyorum ssd olan herhangi bir laptop gayet stabil ve hızlı bence

yaşım 27 olsa da ms-dos döneminden beri pc kullanıyorum 2 kere virüs girdi en fazla

imac ve retina macbookların beni cezbeden tek özelliği ekran ve malzeme kalitesi

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Win 10 ve düzgün marka SSD'li hiç bir laptopta sıkıntı yaşamazsınız. Video editleme, grafik tasarım vs. yapacaksanız i7 tercih edersiniz, yine Macbook'tan yarı yarıya ucuza gelecektir.

Starbucks geyiği bir yana, biraz Android vs Apple kıyaslaması gibi bu konu. Tercih meselesi.

Bilemiyorum 2-3 yılda laptop nasıl eskitiyor insanlar, benim en yeni laptopum 3 yaşında ve SSD taktıktan sonra gayet hızlı oldu. Gidip en alt seviye laptop alınırsa tabi 3 yıl dayanır anca. Minimum i5 ve üzeri tercih edilmeli bana göre.

Wankel Batu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hazir konusu acilmisken macbook u tamire verebilecegim önereceginiz yer var mi ?
    Format atilicak birde cok cabuk isiniyor sebebini bilmiyorum fanida temizlendi bu arada
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 sene kullanıp hiç format atmadım bence bu bile yeterli

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wankel Batu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hazir konusu acilmisken macbook u tamire verebilecegim önereceginiz yer var mi ?
    Format atilicak birde cok cabuk isiniyor sebebini bilmiyorum fanida temizlendi bu arada
    Format atmak inanılmaz kolay, shiftdelete.net sitesinde anlatmışlar, oradan inceleyin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler