User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
92 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Apple imac ve macbookları kimler tercih etmeli, ediyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende kullanım kolaylığı ve güvenliği için tercih ettim üniversite öğrencisiyim 2. sene doldu 0 arıza ve hala ilk günkü gibi

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    autocad , 3ds max ve lumion kullanıyorum , bildiğim kadarıyla autocad hariç diğer iki program mac e uyumlu değil.Onun için windows tabanlı normal pc-laptoplarla çalışıyorum.Her ne kadar bu postu airde yazıyor olsamda apple a alışamadım.Ofiste imac var ama windows yüklü.Bi heves almıştım ama alışamayıp windows kurdum.Estetiği gerçekten çok güzel , ve monitör renk kalitesi gerçeğe daha yakın diğer pclerimin monitörlerine göre.Renk ayarı yapıyorum son çıktı için sadece.Airide sadece internete girmek için kullanıyoruz , ne resim kaydetmeyi biliyorum , ne dosya silmeyi bi türlü alışamadım nedense.Özette şekli şemali güzel ama yılların alışkanlığı var

Wankel Batu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Format atmak inanılmaz kolay, shiftdelete.net sitesinde anlatmışlar, oradan inceleyin.
    format attim ama tekrar kurulumda basta internete baglanmak istiyor internete bagliyorum biraz yükledikten sonra anlamadigim bir uyari veriyor.Farkli internette de denedim yine ayni sorunu veriyor.
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iphone, ipad, mac mini kullanıcısıyım. Aynı zamanda bi normal kasa, birde hp minim var ama kullacısıyım demek gelmiyor içimden.

starbucks a aston martinle yanaşmak neyse mac le bilgisayar açmak o benim gözümde. En başta prestij veriyor, kullanıcı rahatlığı veriyor, güven veriyor. Oyunlarda 0 çektiği doğru

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    18' mönitor + 20' mönitor + 22' mönitor + win10 yüklü pc kasası + hp mini + ipad new vermeye razıyım 2012 üzeri macbook pro için bilmem anlatabiliyormuyum.

Şuan kurmak istediğim sistem şu, Hem mobil hem masaüstü harika

The Perfect MacBook Setup - YouTube

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atilla_88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masaüstü mac için söylüyorum herşey iyi stabil kullanımı virüs olayı görünüşü desen estetik ama gel gelelim gta 5 veya call of duty son çıkan infiniti warfare bunları açmıyor diye biliyorum, yani bütün artı özellikleri ile beraber oyun işinide çözseler windowstan daha mantıklı olur pahalı ama, daha uzun süreli kullanılıyor.
    oyun firmaları mac versiyonu yapmıyor evet ama windows mac te aynı donanımdaki birçok pc den de iyi çalışıyor zaten windows lazımsa oyun oynanıcaksa vs bootcamp bunun için var

normal bi windows pc den farkı kalmıyor ordanda oyunları oynayabiliyorsun

oyun kısmı için mac almak fiyatlardan dolayı saçmalık olur , ama mac kullanmak isteyenler zaten windows uzerindeki tüm programları 2. işletim sistemi kurarak yapabiliyorlar

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece internete girecekseniz şuan core2duo iş görür, mümkünse aliminyum kasa MacBook Pro alırsanız çok daha rahat edersiniz.

Oyun konusu şöyle, özellikle Apple notebook serileri ciddi paralar vermediğiniz sürece ekran kartı yetersiz kalıyor oyunlar için. Gta5 denilen oyun ciddi derecede ekran kartı istiyor diye biliyorum. Eğer düşündüğünüz iMac'te veya herhangi bir Mac'de ekran kartı sistem gereksinimlerini karşılıyorsa rahatlıkla pc kurulumu yapıp oynayabilirsiniz. Bootcamp olarak araştırırsanız internetten bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Apple üzerinde bir çok uygulama olduğu için de müzik veya film indirme, video düzenleme, müzik yapma vs. Gibi bir çok uygulama mevcut.

Apple üzerinde sadece yazıcıyı bilgisayara bağlıyorsunuz ve yazıcılar kısmında ekle dediğiniz an otomatik olarak bağlandığınız yazıcıyı bulup eşleştirmesini kendisi yapıyor. Bir daha hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor.
    gta5 örnek olarak verdim yeni oyunlar için, çalıştırılıyorsa güzel tahminimce imac 8, 10 sene götürür windows bilgisayara göre.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Laptopta oyun mu oynanır ya Şahsi fikrim, en iyi "oyun" laptopu alacağıma orta halli oyun PC si yaparım daha iyi.

Macbooka 4+ bin TL veren bir zahmet Xbox'ta alıversin, ya da toplasın bi masaüstü.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atilla_88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gta5 örnek olarak verdim yeni oyunlar için, çalıştırılıyorsa güzel tahminimce imac 8, 10 sene götürür windows bilgisayara göre.
    aslında windowsta goturur

beklenti ve ne yaptığınız onemli yani doğru iş için doğru cihaz tercihi yapmak gerekiyor windows için de mac içinde

benim şuan kullandığım pc 2. nesil i7 işlemcili 6-7 senelik ve hala daha çok çok hızlı ,yenisini alma ihtiyacı hissettirmiyor bana

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Black_Eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    starbucksta masa üzerinde arkadan aydınlatmalı elmayı göstermek için
    Abi harbi harbi öyle starbucksta çalışıyorum bu yorumu görünce çıldırdım agggg

16 yaşında ergen 4bin liralık macbookuyla twitterda geziyor starbucks wifisi kullanıyor 10 liralık kahveyle 10 saat oturuyor
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    autocad , 3ds max ve lumion kullanıyorum , bildiğim kadarıyla autocad hariç diğer iki program mac e uyumlu değil.Onun için windows tabanlı normal pc-laptoplarla çalışıyorum.Her ne kadar bu postu airde yazıyor olsamda apple a alışamadım.Ofiste imac var ama windows yüklü.Bi heves almıştım ama alışamayıp windows kurdum.Estetiği gerçekten çok güzel , ve monitör renk kalitesi gerçeğe daha yakın diğer pclerimin monitörlerine göre.Renk ayarı yapıyorum son çıktı için sadece.Airide sadece internete girmek için kullanıyoruz , ne resim kaydetmeyi biliyorum , ne dosya silmeyi bi türlü alışamadım nedense.Özette şekli şemali güzel ama yılların alışkanlığı var
    Ben de ilk gün böyleydim Ofise gittiğimde artık MacBook kullanacaksın dediler. Tamam dedim. İlk gün youtube ve google da şu nasıl yapılır bu nasıl yapılır diye geçti. 3. günün sonunda daha da Windows kullanmam, pek bi rahatmış diye geziniyordum

Özellikle önceki postlarda da belirtildiği gibi aramalar da dahil olmak üzere tüm bildirimlerin laptopa da geliyor olması süper bir olay.

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ubuntu kullanıyorum free-dos makine alıp kafam rahat mac os gibi unix tabanlı hepsi..

Macbook sadece sarjı için işe yarıyor benim için aynı kalitede sarjı olan makine ne var bilmiyorum ama yeni asus zenbooklar oldukça güzel ubuntu ile beraber mac'ten çok daha hızlı olur.

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zenginlik itemi
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yillarca windows kullandim hala masaustum windows 3 sene once 13 macbook air aldim yemin ederim kaderim degisti. sabah sarjdan cikarim cantama koyup cikiyorum defter tasimak daha zor yemin ediyorum. sarji 8 saate yakin gidiyor ozellikle internete baglanmazsaniz net 3 4 film izleyebilirsiniz tek sarjla. kullanimi acayip rahat ilk aldigimda cok on yargiliydim kesin begenmicem diyodum simdi windows laptopin onune oturunca ambale oluyorum. fiyatlari cok yuksek olmasa yeni pro alicam ama bence bu kadar pahali olmasinin tek sebebi marka. bi macbook air birde guncel oyun oyniyabilicegin bir masaustu setupla butun bilgisayar ihtiyaciniz karsilayabilirsiniz. ipad air 2 aldim hic bir isime yaramadi. laptopu yanimda tasimak actigin anda kaldigin yerden devam etmen daha kullanisli bence.
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Aps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ios uygulama geliştiriyorum. İş yerinde iMac kullanıyorum, normalde mbp
    Üniversiteden beri mac im var, ilk başlarda alışmayacakmışım gibi geliyordu şimdi windows u zor kullanırım herhalde.
    2 yıl önce aldım kullandığım cihazı. 2-3 yıl daha götürür beni
    Ama şu anda yeni bir cihaz almak istemezdim, fiyatlar uçuk

b.ustaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir yildir laptop alicam. Gozum hep macbook airda ama 4bin lira vermek istemedigimden hp filan bakiyorum ama yine 2.5-3 liralara geliyo ne baksam. Artik macbooklar eskisi gibi pahali degil yada diger pcler ucuz degil. İphone kullanan birisi olarak neden macbook almayayim. Hatta simdi hedefi macbook proya cevirdim 13". Belki daha 3-4 ay alamicam pc ama almisken neden apple almayayim. Tamamen gosteris diyen arkadaslar 60-70bine clio veya polo mu alirsiniz e90 320i veya w204 c180 mi? Bence hesap ayni. F/p olarak hangisi isinize geliyorsa onu tercih edersiniz.
    Bahadır Ustaoğlu

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    3 aydir mac kullaniyorum sirket mac a gectigi icin.
    Linux un gozunu seviyim, her updatede bir suru sorun cikiyorum mac'da...
    Tech Geeklere hic uygun degil.

Donanim 10 numara ayri... O parayi eder mi? asla
    Built to fall....

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılıdı mı bilmiyorum ama bence en ama en önemli özelliği şarj kullanım süresi.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oh şöyle bilmemkaçbin lirayı sıkayım, yeni USD kurundan iyice rahat sıkılır
    Alayım bi mekbuuk pro ultra super GT
    Hemen giderim starfucks'a
    Bi de orda itelettireyim kendime 15 liralık kahveyi
    Ama değer
    Veririm elmayı pırıl pırıl, billur gibi
    Hafiften kasılırım, masalar beni keser belki

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler