User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
115 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Türkiye'de 90 model arabaların Tr'de tek olması efsane sayılıp 18-30 binden satılması

e30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 parça değişenli podyalar kaynaklı sunroofsuz 95 model e36 sedanın 27bine satıldığını görünce bende siz gibi isyan etmiştim 2 ay önce.Sonradan anladım insanımız öpülmeyi çok seviyor.

ERkut 205 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her marka ve modelinin ortalama piyasa değerinin üzerinde satılanı olacaktır. Bu alan memnun satan memnun ilişkisi.
    Fakat ikinci el araba piyasasının ve 15-25 yaş aralığındaki araçların özellik ile yüksek fiyatlı olmasında asıl sorulması gereken, sıfır otomobiller neden astronomik rakamlara satılıyor !
    //// PEUGEOT SPORT
    Peugeot 205 Gutmann Mi-16 & LeMans İskandinavian Market

oabayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olsun abi kopru yapiyolar
    leyleğiz

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her yer yeni nesil araba nasıl pahalı arkadaş anlamadım pahalıda bu millet nasıl almış.demekki millet pahalı olsada alabiliyo ben çevreme bakıyorum hep yenii arabalar, biz 2000 2010 araçlardan bahsetmiyoruz bunlar pahalı olabilir, deniyorki bazı 90 lı model arçlar neden pahalı 0 araç fiyatı taaaaaa 300 400 bin km lik eski araç olan toyotayımı bmw hondayımı etkiliyo, bunlar varya ya tutarsa hesabındalar bide bazı korsan galericiler var 3 alıp 5e satanlar onlarıda unutmayalım 3 tane koaförçü vardı hepside aynısı işi yapıyodu genellikle tipo topluyolardı

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sizce almalımıyım

Loading site please wait...
    PROSTOCK GARAGE

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    veyaa eşinde dostunda gün yüzü görmemiş amcadan deden ek kasa gp fiyatı 22-23 bine kadar honda varsa alırım
    PROSTOCK GARAGE

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam 89 model e30'a 25 bin tl yazmis ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu aktif oldukça piyasa biraz daha yükselecek gibi

SubieGuy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet, arabalara abuk fiyatlar isteniyor, ama bir kişi de demiyor ki benim cebimdeki 30 lira aynı 30 lira değil. Resmi enflasyon rakamlarına bakmayın, pinpon topuyla pırlantayla hesap mı olur; ben benzini kaça aldığıma elektriğe suya ekmeğe ete kaç para verdiğime bakarım.
    Adam 35e aldım, bir yıl bindim 40a sattım, kar ettim diyor, yahu geçen sene 35e kaç litre benzin alıyordun, bu sene kaç litre alıyorsun bi bakıver, asıl zararda olduğunu anlarsın.

Bu yüzden, aynı rakamlarla hesap yapmayın, dolar bile aynı dolar değil amerikada da fiyatlar arttı enflasyon var, misal kaç kilo et alabildiğinizle, kaç kira ettiğine, çocuğun kaç aylık okul msarafına denk geliyor vs bakın, enflasyonu göreceksiniz.

Misal subaru impreza 2006'da da 70bin lira idi, şimdi de 70bin lira. 10 yılda bu araç değer kaybetmedi mi zannediyorsunuz? Şimdi sıfırı 345bin lira, demek ki 5 kat değer kaybetmiş, cebindeki para 5te1ine gelmiş 10 yılda, rakamın aynı kalması değil alım gücüne bakın, gerisi vergiymiş site yükseltiyormuş amcadan temizmiş falan cahil aldanması.

Fakirleştik olan o, zengini de fakiri de son 10 yılda kazancı 5 kat artmadı ise fakirleşti demek, başka birşey değil...

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz yine eli yüzü düzgün araçları koymuşsunuz

buna 16 istenilen yerde

bunada 16 isteniyor

sizce hangisi daha 16 yı hak ediyor, insanlar arabasına dönüp bakmadan fıyat koyuyor piyasaya uyduruyor arabasının fıyatınıda arabası piyasadakı araçların yanın yanaşamıcak yıkıklıkta e insaf be kardeşim 6-7 binlik araca kim 16 verir ama mal onların istediği paraya satar bişe diyemiyoruz sadece gülüp geçiyoruz
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

buna 16 istenilen yerde

bunada 16 isteniyor

sizce hangisi daha 16 yı hak ediyor, insanlar arabasına dönüp bakmadan fıyat koyuyor piyasaya uyduruyor arabasının fıyatınıda arabası piyasadakı araçların yanın yanaşamıcak yıkıklıkta e insaf be kardeşim 6-7 binlik araca kim 16 verir ama mal onların istediği paraya satar bişe diyemiyoruz sadece gülüp geçiyoruz

Arabalar ucuza alınıp ucuza satılsa keşke, misal atıyorum 2000 civic 10.000 ne al yine 10.000 e sat gerçi bu maaşlara fazla bile yine bu para, niye 25.000 e alıp 25.000 e satıyoruz, avrupa amerika dahil sistem böyle eski araba sonuçta, almanyada w210 1500-2000 euro arası en geç 2 aylık maaşta bir işçi sahibi olabiliyor.

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kafayı yemişler.Yeni kasa corolla o paralar.96 97 o ara olan aracın hakkı 10 11 lira.Bızım ulkemızde boyle baska ulkede bu araçlara bınen yokkı 300 500 euroya ogrencıler alıp bınıyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

buna 16 istenilen yerde

bunada 16 isteniyor

üstteki crx bizim arka sokakta her gördügümde yüzümde anlamsız bir tebessüm oluşuyor , bu tipler olmasa günüm geçmez diyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikinci el otomobilde ' anaaa sıfırı 100 lira bende yazayım 98 model korollaya 35 lira ' mantığı olmaz yıllar geçtikçe eskiyen arabanın değerinin sürekli düşüşte olması gerekiyor, bizim ülkemizdeki bazı kesim insanların genlerine bu zihniyet nasıl işlenmiş bilmiyorum , bu zihniyetin nasıl düzeleceginide bilmiyorum.

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SubieGuy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, arabalara abuk fiyatlar isteniyor, ama bir kişi de demiyor ki benim cebimdeki 30 lira aynı 30 lira değil. Resmi enflasyon rakamlarına bakmayın, pinpon topuyla pırlantayla hesap mı olur; ben benzini kaça aldığıma elektriğe suya ekmeğe ete kaç para verdiğime bakarım.
    Adam 35e aldım, bir yıl bindim 40a sattım, kar ettim diyor, yahu geçen sene 35e kaç litre benzin alıyordun, bu sene kaç litre alıyorsun bi bakıver, asıl zararda olduğunu anlarsın.

Bu yüzden, aynı rakamlarla hesap yapmayın, dolar bile aynı dolar değil amerikada da fiyatlar arttı enflasyon var, misal kaç kilo et alabildiğinizle, kaç kira ettiğine, çocuğun kaç aylık okul msarafına denk geliyor vs bakın, enflasyonu göreceksiniz.

Misal subaru impreza 2006'da da 70bin lira idi, şimdi de 70bin lira. 10 yılda bu araç değer kaybetmedi mi zannediyorsunuz? Şimdi sıfırı 345bin lira, demek ki 5 kat değer kaybetmiş, cebindeki para 5te1ine gelmiş 10 yılda, rakamın aynı kalması değil alım gücüne bakın, gerisi vergiymiş site yükseltiyormuş amcadan temizmiş falan cahil aldanması.

Fakirleştik olan o, zengini de fakiri de son 10 yılda kazancı 5 kat artmadı ise fakirleşti demek, başka birşey değil...
    Mesela hocam şimdi bu mantığa göre çok basit bir hesap yapalım.
    2002 yılında 2000 model Honda Civici 14.500 tlye aldık.
    O zaman dolar 1.51 di. Yani aracı 9.602 dolara almışız.
    Şuan araç 16 yaşında ve 303k kmde.
    Dolar bugün 3.26.
    9.602 x 3.26= 31.304 tl yapar.

Fakat aracın edeceği 20 ile 23 arası.
    Yani baya zarar etmiş oluyoruz.
    Doğru mu?
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın @atituti

Aracına saçma sapan fiyat yazanlar için zihniyet meselesi, kesinlikle katılıyorum...

Eskiye göre ikinci el aracın fırlaması ise kur vergi ekonomik göstergeler vb nedenlerle sıfırların da yükselmesi meselesi...

Aracın sıfırı 43ten 96ya çıkmış... nasıl ikinci eli artmayacak ki? Neye göre?
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın @atituti

Aracına saçma sapan fiyat yazanlar için zihniyet meselesi, kesinlikle katılıyorum...

Eskiye göre ikinci el aracın fırlaması ise kur vergi ekonomik göstergeler vb nedenlerle sıfırların da yükselmesi meselesi...

Hocam yalnız benim yukarıda yaptığım gibi dolar baz alınınca artış olmamış görünüyor.
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam neredeyse hergun duzenli olarak yabanci piyasalara bakarim 300 pound olan araba 4 sene sonra yine 300 pound ornek olarak 106 xs ler falan.arabalarin sifir fiyatlari orada oynamiyor mu ? oynuyor 8 9 bine 208 alirken simdi 10 kusur bine aliyorsun sifir fiyatlari artiyor ama ikinci el ve artik kullanim omru bitmis arabalarin fiyatlari hep dipte oluyor , belfastlı david elinde muzlu birasiyla sifir arabalarin fiyatlari artti , benim arabayi 1000 pounda çakayim demiyor.
    bizim millette garip bi fiyat politikasi var anlamsiz.
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın @atituti

Ahmet Bby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Efsane kasa'nın olayı nedir niye efsane denir ki abi? İyi bakıldığında sadece motoru uzun km'ler yaptırabilirisiniz. Toyotacılar bana kızmayın yüksek fiyat yazıldığı için diyorum.... En ufak kazada ne halde geldiğini görüyoruz..
    SKODA SIMPLY CLEVER

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler