User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
115 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Türkiye'de 90 model arabaların Tr'de tek olması efsane sayılıp 18-30 binden satılması

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam neredeyse hergun duzenli olarak yabanci piyasalara bakarim 300 pound olan araba 4 sene sonra yine 300 pound ornek olarak 106 xs ler falan.arabalarin sifir fiyatlari orada oynamiyor mu ? oynuyor 8 9 bine 208 alirken simdi 10 kusur bine aliyorsun sifir fiyatlari artiyor ama ikinci el ve artik kullanim omru bitmis arabalarin fiyatlari hep dipte oluyor , belfastlı david elinde muzlu birasiyla sifir arabalarin fiyatlari artti , benim arabayi 1000 pounda çakayim demiyor.
    bizim millette garip bi fiyat politikasi var anlamsiz.
    Sıfırlar Oynayınca orada da artıyor... Mesela gördüğüm kadarıyla ABD'de bir miktar artmış sanırım fiyatlar. 2009da gittiğimde baktığım fiyatlar şuan daha da yükselmiş durumda. Şuan gitme aşamasında olduğum için inceliyorum fiıyatları...

Aslında sorun şu burada 100 binlik dediğimiz araç ABD'de 50bin... Motor hacmi yüksekse bu oran trde 700bine abdde150bine kadar çıkıyor. Bir çok ülkede de benzer fark vardır, sanmıyorum bir çok ülkede bu kadar fazla vergi olacağını.... Birde bizde tamir etme imaknı daha fazla işçilik ucuz, orada işçilik pahalı... Böyle olunca ikinci eli daha ucuza verme imkanı doğuyor oralarda, bizde ise araba hala ciddi bir değer... daha bir çok neden var bizde ikinci eli değerli kılan....

Nasipse Belfastlı david değilde houstonlı semavi olarak bende 2001 dev jipimi 1000 dolara alıp sana kart atarım
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yalnız benim yukarıda yaptığım gibi dolar baz alınınca artış olmamış görünüyor.
    Hesap edilebilir bir durum aslında...

2010larda ÖTV %37 idi, dolarda sanırım 1,5 civarı idi... Şimdi ise dolar 3 civarı diyelim düz, ötv ise %45e çıkarıldı...

Normal bu fiyatlar bence... Ucuz araba için ötv ve kdv indirimi şart, yoksa ucuzluk hayal...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi insallah alirsin , bizede birkac parca yollarsin artik :P
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfırlar Oynayınca orada da artıyor... Mesela gördüğüm kadarıyla ABD'de bir miktar artmış sanırım fiyatlar. 2009da gittiğimde baktığım fiyatlar şuan daha da yükselmiş durumda. Şuan gitme aşamasında olduğum için inceliyorum fiıyatları...

Aslında sorun şu burada 100 binlik dediğimiz araç ABD'de 50bin... Motor hacmi yüksekse bu oran trde 700bine abdde150bine kadar çıkıyor. Bir çok ülkede de benzer fark vardır, sanmıyorum bir çok ülkede bu kadar fazla vergi olacağını.... Birde bizde tamir etme imaknı daha fazla işçilik ucuz, orada işçilik pahalı... Böyle olunca ikinci eli daha ucuza verme imkanı doğuyor oralarda, bizde ise araba hala ciddi bir değer... daha bir çok neden var bizde ikinci eli değerli kılan....

Nasipse Belfastlı david değilde houstonlı semavi olarak bende 2001 dev jipimi 1000 dolara alıp sana kart atarım

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ötv veya Kdv indirmi olması için bana göre şu 2 yılda filan araç değiştirenlerin bitmesi lazım 1 yıldan daha az sürede araç değiştirenler görüyorum 'o abi diyorum para sağlam galiba' yok diyor kredi ile hay ben senin kafanı

Ben kendim sıfır araba alsam en az 5-6 yıl binerim. Zaten sıfır olarak aldığına göre demek ki seviyorsun arabayı gidip aldın

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üzülere soyluyorum ki bu ulkeye ithal edilen bir malın degerini tl üzerinden bicmeye kalktıgımız surece, 0 km de olsa 2.el de olsa otomobil piyasasında bunları hep görücez.
    TL her gecen gün deger kaybediyor, dolayısıyla her arac sahibide fiyatını arttırıyor.

Örnegin bundan 10 sene önce sıfır megane 2 alınan paranın dolar karsılıgı ile bugun sıfır megane 4 alınan paranın dolar karsılıgı hemen hemen aynı. (ötv ler vegiler haric)

Bi baska bakış acısıyla söyle düsünün, neden kimse TL olarak para biriktirmiyor?
    Arac olayı da aynı sekilde, 3 sene önce 20bin dolara arac alan adam bugun arabasını 17bin dolara satmak istediginde, TL olarak karlı satmış gorunuyor.

sansar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bundan 3 yil once cok degil e34 v8 m62b30 için gidip kosuyolundan bir amcadan fiyatbolarak 21 binden 18.750dediginde oha bu arabaya bu para verilitmi demistim araba cok temizdi vede 160 bin km lerdeydi o araba simdi sahibindende 40bin tl satilik ve km 2xx bin km lerde megane 3 aldim bundan 3 ay once 38 bine on tampon değişmiş sol far degismis servis gecmisi 2015de en son 6ayda olmus privilege olan emsallerine bakiyorum bel alti boyali iki parca degisenlisi ve 7 bin tl hasar kayidi var en düşük fiyatta 40 yazmis benim aracimin emsalinede 43 yazan var hayretle ne kullandiklarini merak ediyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=PkHp6...&feature=share
    /BMW E34 520i - 34 KHT 53 /http://i.hizliresim.com/j6Q9Mn.jpg
    /Renault Megane 3 1.5dCi - 34 FY 1679
    /Kia Cee'd 1.6 crdi - 54 PK 114

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sansar34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bundan 3 yil once cok degil e34 v8 m62b30 için gidip kosuyolundan bir amcadan fiyatbolarak 21 binden 18.750dediginde oha bu arabaya bu para verilitmi demistim araba cok temizdi vede 160 bin km lerdeydi o araba simdi sahibindende 40bin tl satilik ve km 2xx bin km lerde megane 3 aldim bundan 3 ay once 38 bine on tampon değişmiş sol far degismis servis gecmisi 2015de en son 6ayda olmus privilege olan emsallerine bakiyorum bel alti boyali iki parca degisenlisi ve 7 bin tl hasar kayidi var en düşük fiyatta 40 yazmis benim aracimin emsalinede 43 yazan var hayretle ne kullandiklarini merak ediyorum
    m60b30dur kanka o m62 olsa duramazsın Şaka maka fiyat şimdiye göre %100 zam olmuş tabi o zamanlar yıkık s13 15k para ediyodu
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasası zor olan araçların hastasıyımdır. Böylelikle daha kaliteli araçlara uygun rakamlara binebiliyorsunuz. Satılmaz derler. Satılmayanına daha denk gelmedim.

ZaZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu neyden etkilenmiş ki acaba

loading site please wait...
    adana :d :d :d

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rte'den etkilenen insanlar ne kadar seviyorlar erdoğan'ı adamlar maybach s600 filan biniyor bizim halkımız şahin doğan diyanette bile mercedes s600 var.

Alın size Rte'nin piyasaya etkisi (Kuş serisi içerir)
    Loading site please wait...

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstteki crx bizim arka sokakta her gördügümde yüzümde anlamsız bir tebessüm oluşuyor , bu tipler olmasa günüm geçmez diyorum.
    ona bi sorsana hangi kafayla koydun dıye merak edıom arabasının güzelleştirildiğinimi sanıyor acaba
    DR. OWL

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hesap edilebilir bir durum aslında...

2010larda ÖTV %37 idi, dolarda sanırım 1,5 civarı idi... Şimdi ise dolar 3 civarı diyelim düz, ötv ise %45e çıkarıldı...

Normal bu fiyatlar bence... Ucuz araba için ötv ve kdv indirimi şart, yoksa ucuzluk hayal...
    Sağol hocam.
    Bazen çok kafa yoruyorum 2.el fiyatlarına ama birşey değişmiyor.
    O fiyatlardan almamaya çalışarak kendimce kaçıyorum.
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de compacta ilan açarken efsane kasa diye ilan açıcam.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kullanıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rte'den etkilenen insanlar ne kadar seviyorlar erdoğan'ı adamlar maybach s600 filan biniyor bizim halkımız şahin doğan diyanette bile mercedes s600 var.

Alın size Rte'nin piyasaya etkisi (Kuş serisi içerir)
    bu ilanları her gördüğümde merak ediyorum gerçekten bu paralara satılan oluyormu diye..

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasa tutturabildigine seklinde degisiyor sürekli. Burada tofaslarda 90-92 arasi modeller 10-12ye,daha üstü 14-19 arasina hemen hemen her gun satılıyor bi abimiz de hatasız sienaya 14 diyor 2 aydir satamadi Ben sahsen aciliyetim varsa aldigim fiyata ya da 500-1000 düsüğüne veririm diger türlü zor. Bordo lineayi 1.5 sene bindim,35e almistim 1 sene sonra 36ya sattim ve km 27 bindi aldığımda,77 binde sattim. Oncesinde sari linea vardi,silindir kapak contasini yapilacak sekilde aldim 19.700e 133 bindeydi orjinal. 26.500e sattim.benden sonra da 30a satildi. Doblo vardi premio 23e aldim 27ye sattim. Piyasanin artma sebebi de bu sanirim ��
    Simdi ben o arabalari aldigim fiyata mi vermeliydim? Yoksa piyasa fiyatina mi? Hatta cogunu piyasadaki fiyatin yarisina alip gene piyasa fiyatinin altinda sattim bordo lineaya ilan actigimda 1 saatte 19 kisi aradi ve sattim,sari linea 4 5 gun bekledi,doblo 1 ay

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu an İngilterede 0km type r 29bin pound, fn2'ler 5-6bin pound, ep3ler 2500-3500 pound.

Aynı oran-orantı tüm binek otomobillerde geçerli. Bu arada asgari ücret 1200 pound ve ikinci el otomobiller 400-500 pound seviyesinden başlıyor(yaklaşık 20 yaşındaki 1.4 litre binek otomobiller.) Demek istediğim şu, insanlar asgari ücret alan bir insan bile maaşının yarısı ile 20 yaşında, at gibi diri, gamzesi bile olmayan 20 yıllık bir otomobil çok rahat alabiliyor.

Bir gün aynı manzaranın bizim ülkemizde de olması dileğiyle.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 dk jetta bakayım uygun birşey var mı diye dedim. her zaman ki gibi sinirlenip kapattım sayfayı.

modeli yanlış yazmışta , fiyatıda yanlış yazmış herhalde.

Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

SubieGuy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela hocam şimdi bu mantığa göre çok basit bir hesap yapalım.
    2002 yılında 2000 model Honda Civici 14.500 tlye aldık.
    O zaman dolar 1.51 di. Yani aracı 9.602 dolara almışız.
    Şuan araç 16 yaşında ve 303k kmde.
    Dolar bugün 3.26.
    9.602 x 3.26= 31.304 tl yapar.

Fakat aracın edeceği 20 ile 23 arası.
    Yani baya zarar etmiş oluyoruz.
    Doğru mu?
    Daha da fazlası, dolar da aynı dolar değil, orda da enflasyon var aynı dolar rakamında kalmış olsan bile zarar diyorum...

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an İngilterede 0km type r 29bin pound, fn2'ler 5-6bin pound, ep3ler 2500-3500 pound.

Aynı oran-orantı tüm binek otomobillerde geçerli. Bu arada asgari ücret 1200 pound ve ikinci el otomobiller 400-500 pound seviyesinden başlıyor(yaklaşık 20 yaşındaki 1.4 litre binek otomobiller.) Demek istediğim şu, insanlar asgari ücret alan bir insan bile maaşının yarısı ile 20 yaşında, at gibi diri, gamzesi bile olmayan 20 yıllık bir otomobil çok rahat alabiliyor.

Bir gün aynı manzaranın bizim ülkemizde de olması dileğiyle.
    Böyle bir durumda İSTANBUL, ANKARA, İZMİR trafiğini düşünemiyorum
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler