User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
104 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: El yazısı iskencesi ve ogretmen dayagi!

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim oğlum bu sene 1. Sınıfa başladı.
    Sınıfdaki bütün akranlarından ay olarak küçük, daha 2 gün önce 6 yaşına girdi.yani okula 5 yaşının içindeyken başladı.
    Eskiden okula 7 yaşında başlanırdı. Ben her akşam evde oğlumla ders yapıyorum, saatlerce aynı kelimenin nasıl yazıldığını, harfin önüne gelen diğer harfe nasıl sesle geçildiğini tekrar etmekden çeşit çeşit metod aramakdan gözümden yaş geliyor. Bu çocuk henüz 6 yaşına yeni girdi.. okadar saçma kelimeler varki benim bile dilim dolaşıyor. Allah aşkına '' nineni laleli naneli'' diye okumalar var. Siz ard arda her seferde doğru okumaya çalışsanıza şunu!
    Ben okula daha kayıt yaptırırken söyledim : oğlum yaramazlık yaparsa söz dinlemezse bir hata ederse beni arayın, eğer burda bir yetişkin öğretmen müdür yada hademe farketmez, oğluma bağarır hakaret eder yada vurmaya kalkarsa, o kişinin yaşam kalitesini düşürürüm dedim. Bana asla böyle birşeyin olmayacağını söylediler.
    Burda yorum yapanların kaçı çocuk sahibi bilmem ama benim yer yüzünde daha değerli birşeyim yok kendim de dahil.
    Şu meşhuur hikayen vardı abi doğru hatırlıyorum umarım

araba test ederken kaza yapmıştı gelen eleman sen de onu 1 müddet dövmüştün akabinde 1 müddet daha dövmüştün.

haah o gün bugün idolümsün bu yorumda da noktayı koymuşsun

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı LnchCntrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu meşhuur hikayen vardı abi doğru hatırlıyorum umarım

araba test ederken kaza yapmıştı gelen eleman sen de onu 1 müddet dövmüştün akabinde 1 müddet daha dövmüştün.

haah o gün bugün idolümsün bu yorumda da noktayı koymuşsun
    EyvAllah kardeşim . O senin kendi idollüğün ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim oğlum bu sene 1. Sınıfa başladı.
    Sınıfdaki bütün akranlarından ay olarak küçük, daha 2 gün önce 6 yaşına girdi.yani okula 5 yaşının içindeyken başladı.
    Eskiden okula 7 yaşında başlanırdı. Ben her akşam evde oğlumla ders yapıyorum, saatlerce aynı kelimenin nasıl yazıldığını, harfin önüne gelen diğer harfe nasıl sesle geçildiğini tekrar etmekden çeşit çeşit metod aramakdan gözümden yaş geliyor. Bu çocuk henüz 6 yaşına yeni girdi.. okadar saçma kelimeler varki benim bile dilim dolaşıyor. Allah aşkına '' nineni laleli naneli'' diye okumalar var. Siz ard arda her seferde doğru okumaya çalışsanıza şunu!
    Ben okula daha kayıt yaptırırken söyledim : oğlum yaramazlık yaparsa söz dinlemezse bir hata ederse beni arayın, eğer burda bir yetişkin öğretmen müdür yada hademe farketmez, oğluma bağarır hakaret eder yada vurmaya kalkarsa, o kişinin yaşam kalitesini düşürürüm dedim. Bana asla böyle birşeyin olmayacağını söylediler.
    Burda yorum yapanların kaçı çocuk sahibi bilmem ama benim yer yüzünde daha değerli birşeyim yok kendim de dahil.
    Bir öğretmen olarak tavsiyem çocuğunuzun okuluna dilekçe vererek kaydını 1 sene erteletin. Çünkü fiziksel olarak yaşıtlarından daha iri yapılı olsa bile zihin gelişiminde yaş gerçekten önemli bir faktör. Bu sene okumayı bir şekilde öğrense dahi 2. sınıfta matematik dersinde eldeli toplama, çarpma vs. gibi soyut düşünme gereken öğrenmelerde zorlanacaktır. Artı olarak el yazısında da zorlanacaktır. Sınıfımda şu anda isteğe bağlı kayıt olan öğrencilerde yaşadığım en büyük sorun bu. 7 yaşında başlayanlar takır takır soruları çözerken küçük yaşta başlayanlar zorlanıyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen gül içinde büyüt sonra elin p.çi gelsin dövsün. Fiziksel şiddet unutulur.

Ruhsal olarak o topluluğun önünde "mal oğlum, salak oğlum" ise bilinç altında kalır ömür boyu gitmez ezikliği.

Bizde zamanında sıra dayağı yedik yemedik değil ama hakaret görmedik. Deneyen hoca da okuldan uzaklaştırıldı.

Çocuğu olmadan gece pireler uçuşurken uyanım mama yapmadan, ateşi çıktımı eli ayağı dolaşmayan, yürürken aman sağa sola çarpmasın , düşmesin diye peşinde koşmayan adamın yorumu komik geliyor.

O ağladığında senin içinden parça kopuyor yok vursun dövsün hikaye o işler.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emregnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir öğretmen olarak tavsiyem çocuğunuzun okuluna dilekçe vererek kaydını 1 sene erteletin. Çünkü fiziksel olarak yaşıtlarından daha iri yapılı olsa bile zihin gelişiminde yaş gerçekten önemli bir faktör. Bu sene okumayı bir şekilde öğrense dahi 2. sınıfta matematik dersinde eldeli toplama, çarpma vs. gibi soyut düşünme gereken öğrenmelerde zorlanacaktır. Artı olarak el yazısında da zorlanacaktır. Sınıfımda şu anda isteğe bağlı kayıt olan öğrencilerde yaşadığım en büyük sorun bu. 7 yaşında başlayanlar takır takır soruları çözerken küçük yaşta başlayanlar zorlanıyor.
    Evet aslında bende vermekle vermemek arasında kalmıştım fakat çok ilgileniyorum ve şuan sınıfındakilerden ilerde. Seneye daha çok zorlanıcaz ama okulu çok seviyor, şuan onu sevdiği ortamdan ayırmak istemiyorum. Size hak veriyorum fakat bir şekilde üstesinden gelebileceğimize de inanıyorum. Çok teşekkür ederim ilgin için.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahip olmadan sallamak kolay diyorum bende.ertekin kafasindayim.uzerim...

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Down sendromu ile bunun ne alakası var

Sağlık problemi başka şey

Yapıp okula atmak farklı birşey

Benim şahsi fikrimdir her zaman her konuda aynı fikirde olmak zaten imkansızdır beyler
    sen hep böyle aykırı ve farklı mesajlar yazarak prim yapma peşindemisin burda abi ? hangi mesajını okusam saçma sapan şeyler yazmışsın sırf yazmış olmak için yazmışsın. bu foruma 9800 tane mesaj yazmışsın ama toplasan belki 15-20 tane mantık içeren adam akıllı yorumun vardır. her mesajını okuyuşumda bu düşünceler geliyodu aklıma , yazaymda belki farkedersin dedim. buda benm şahsi fikrimdir.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen hep böyle aykırı ve farklı mesajlar yazarak prim yapma peşindemisin burda abi ? hangi mesajını okusam saçma sapan şeyler yazmışsın sırf yazmış olmak için yazmışsın. bu foruma 9800 tane mesaj yazmışsın ama toplasan belki 15-20 tane mantık içeren adam akıllı yorumun vardır. her mesajını okuyuşumda bu düşünceler geliyodu aklıma , yazaymda belki farkedersin dedim. buda benm şahsi fikrimdir.
    9800 mesajın hepsini oludun mu kardeşim

Ben tepki alacağımı bile bile yazıyorum

Neden mi kimseden korkum yok yerden yere vurulduğum zamanlarda oldu

Umrumda olmuyor kendim bildiğim doğrulara göre yaşarım

Beni sanal değilde gerçekte tanıyanlarda bilir

Düz adam derler neyse o

Okuyup yazmayanlar yazılanlarla uğraşmamak için yazmıyor

Herkesin fikrine ya saygı göstericeksin

Yada sende yazmayacaksın

Herkes aynı fikirde olabilir ama herkes o konuda haklı olmayabilir

Bana burası para kazandırmıyor maaşımı vermiyor primlik ne olabilir

9800 mesajında ayrıca bir değeri yok

İnsanlar burada arabaları oldun sosyal konular hakkında fikrini ve bilgi paylaşıyor

Arada sırada goygoy siyaset yaptırıyor

Beni sevmeyenler genellikle işlerini adam akıllı yapmayan esnafların tayfası ve şinasidir.

Sevselerde sevmeselerde benim şahsi fikrimi kimse değiştiremez benden başka

Seven çok olmasıda mühim bir konu değil

Çocuk konusunda herkes aynı fikirde olmayabilir

Ben iki kız kardeşimi okuttum çok şükür benim bu düşünce yapım

Haklı çıkardı otorite nasıl kurulcağını bana bu şekilde öğrettiler

Çocuk dövmeyi savunan biri değilim

Ama gerekli yerde dayak gerekli yerde söz gerekli yerde sevgiye inanıyorum

İki kız kardeşimi bu şekilde yetiştirdim

Şu an birisi üni mezunu diğeride üni öğrencisi

Çocuk yapmadanda babalık yapılır ben 10 senedir babalık yapıyorum

Benim hayat tecrübemde bu şekilde

Herkese uyacak halide yok

Sadece saygı olsun gerisi çok önemli değil

Elbet senlede bir konuda aynı fikirde oluruz...
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu adamı bana verseler belli bi süre sora kendi kendini dövecek kıvama getiririm.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu hala aklım almıyor. Sen saçının teline kıyama bu itin evladı gelsin itsin kaksın. Bu yaştaki çocuğa dayak nedir be oç. Çocuk sahibi değilim ama 4 yeğenim var elimde büyüdür sayılır. Birinden birisine böyle bişey olsa, düşünmesi bile kötü!! bu döl israfını alır o elini kolunu gırtlağından sokar baska yerinden çıkartırım ciddi sakatlarım dilencilik yapmak zorunda kalır. Aklını alırım adamın ya. Çok merak ediyorum bu cocukların babaları naptı acaba cıkıp hayırdır sen ? demedilermi ? Vallahi yediremiyorum...
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anne babam 30ar yıllık öğretmen. Toplam 60 senelik tecrübeden hikayeler dinliyorum doğduğum günden beri. Bekarım, ama bu hikayelere rağmen ilerde biri çocuguma dokunursa Ertekin abinin saltanatıni devralirim ne gerek var Allah başa vermesin. Ben babamin 3 5 sene öncesine kadar okuldan gelip evde sinirden titrediği biliyorum. Öğrenciler ugrasilacak bir topluluk değil ama ona rağmen yine söylüyorum çocuguma kimse dokunamaz.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada videoyu izlemedim pazar sabahımi pic etmemek için
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cahil olanların, merhameti ve lütfu azdır.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    büyük konuşmiyim ama benim çocuğuma yapsa. o adamı çok ağır bişekilde döver sonrada intertete koyarım sonrada sabaha kadar izletirim...

öğretmen demek bence kutsal bir meslek o çocuğun geleceği senin elinde.ki bu çocuk muhtaç ve sana ihtiyacı varken dövüyorsan. Sen o dayağı çoktan hak etmişssindir.
    SM PERFORMANCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açılın ben eğitim fakültesi mezunuyum : ) Yapılan işin yanlışlığını tartışmaya açık olmadığı aşikar.. Bunun gibi moron eğitimciler kadro bulup yeni nesil eğitimciler açıkta kaldıkça, 'sık olmasa da' ne yazık ki böyle görüntüler izliyoruz ara sıra.. Çocuğun/yetişkinin alt benliği her türlü şiddet, öz güven eksikliği, obsesif kompulsif bozukluk v.b yaşamına olumsuz yönde müdahil olacak.. Her şeyin başı eğitim, lakin eğitimi kimden aldığın çok önemli..

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öğretmenin sabrı yoksa hiç bu işi yapmasın. Bilmiyormu , illaki 40-50 kişilik sınıflarda bir veya iki tane cocuk ogrenmekte zorluk çekecek. Adı üstünde çocuk. Bu videoyu başka öğrenci nası olmuşta çekmiş peki

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu bildiğin kansız. bırak öğretmen olmayı, normal bir insan bu yaştaki çocuğa böyle davranmaz. bu şerefsiz çocuğu sakinleştireceği yerde iyice üstüne gitmiş yavrunun. bizde öğrenciyken dayak yedik ama hep kendi itliğimizden yedik şımardık, hakettik yani. eğitim sırasında böyle bir muamele hiç görmedim şimdiye kadar.
    turbocuk istiyoruz

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk sahnede daha orada ki nin kendi oğlum olduğu gözümün önüne geldi. Kapıldığım dehşeti tarif edemem, ne hissettiğimi çocuğu olan arkadaşlar daha iyi anlayacaklardır. Sonra düşündüm, o vurduğu benim oğlum olsa ne olurdu diye, gerisi karanlık...

Yorumları okudum, gerçekten utandım. yazıklar olsun bu adama da, çocuk dövülür diyene de. Ulan biz çocuğun burnu akıyor diye gece uyumuyoruz, gözünün içine bakıyoruz bir kere anne desin baba desin birşey istesin, ağlamasın diye. Geçen hasta oldu iğne yaptılar. Yarım saat ağladık hep beraber, o ağladı biz ağladık.

Bir klişedir çocuğun olunca anlarsın muhabbeti ama gerçektende öyledir. Her çocuk kıymetlidir hepsinin annesi babası var (anası babası ortada olmayanın da annesi babası var "DEVLET", her ne kadar devlette bu işi beceremese de), cahilde olsa, eğitimli de olsa, doktorda olsa mühendiste olsa, hizmetlide olsa çaycıda olsa. Kimseyi; cahil adam çocuk yapmış eğitememiş diye yargılayamazsın. O cahil kalan adamıda eğitemeyen bir sistem var ortada(öğretmende bu ekibe dahil). Bunlar sadece bireyler üzerinden tartışılacak konular değil, genel sistemi eleştirmek lazım ancak onuda beceremeyen sığ kafalı bir toplumuz maalesef.

Cahil adam oğlunu eğitememiş, öğretmen döverek eğitisinmiş, napsınmış. Siz, cehaletin son noktası olduğunuzun farkında mısınız?

İster taşak yapın ister taşlayın hiç umurumda değil, bu konu forumun artık bir temizliğe ihtiyacı olduğu konusunda ki fikirlerimi depreştirdi. Hergün çevremizde maruz kaldığımız saçma sapan olaylara ve insanlara burada da denk gelmek gerçekten üzüyor. Güzel bir temizlik yapılana kadar artık girmeyi düşünmüyorum. Bunca yıl güzel paylaşımlarda bulunduğumuz ve birlikte olduğumuz arkadaşlara ve forum yöneticilerine saygılarımı sunuyorum,
    Selametle Kalın...

dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Senin çocuğun serefsiz yetiştirilmişse hoca be yapsın basıyor tokatı veledine
    Hepsini geçtim de, 5-6-7 yaşında ki bir çocuğu nasıl şerefsiz yetiştirebilirsin? Şerefin ölçüsü el yazısıyla mı belirleniyor?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler