User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Saç konusunda merak edilenler ? ilaç - ekim - protez ? %100 gerçek resimli

slave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Saç konusunda merak edilenler ? ilaç - ekim - protez ? %100 gerçek resimli

herkese iyi hafta sonları hayırlı günler ;

öncelikle site yöneticileri ve modlardan yeni konu açtığım için özür dilerim anlayışla karşılamalarını rica ediyorum .

en başta konuyu açmamdaki sebep kendim bir uygulama ve yöntem seçmiş olmam protez saç konusudur. protez saç kullanıyorum ve aslında emin olun tahmininizden çok daha fazla kişi ve ünlüler bu yönteme başvurmuş durumda 50 yaşında adamda orman olmaz olursada nadirdir herkes hakan peker değil abi . bir çok kişi kendini belli etmez veya paylaşmaz çünkü açığa çıkıcak dalga konusu olucak sürekli yoruma maruz kalıcaktır ben bunları hepsini bilerek bilmeyen öğrenmek isteyene alın olay budur diye yayınlıyorum . yaptırdğım firma 4 senedir bu işi yapmakta ellerinde bir kişiye ait öncesi sonrası foto bulunmamaktadır ilk ve tek müşteri benim .

dikkat edin bir çok firmaya gittiğinizde görüceğiniz resimler nette ve diğer firmadakilerle aynı kişilerdir reklam amaçlı kullanılırlar . shoplu firmalardan uzak durun
    *egolarım hiç olmadı buyrun before - after görünen fotograflardan karınca kadar shop oynama ve yoktur ıphone 5 ile çekilmiş %100 orjinaldir.

after

tüm yorumları bekliyorum olumlu olumsuz söyleyin açığız .

saç konusuyla ilgili bildiğim yaşadığım araştırdığım tüm detayları burada sizlerden gelen ve gelebiliceğini bildiğim tüm soruları yanıtlamaya çalışıcam

NOT : hiç bir ticari amacım yoktur . buradaki tek detay ben hep yarım bilgiler almaktan insanların paylaşmamasından yada shoplu görüntülerden sıkıldığım için bu konunun üzerine düştüm ve her daldan bilgiler edinerek nacizane sizlere sunucam en azından karar verirken size veya çevrenizin daha uygun adımlar atacağından eminim . bu tür uygulama ve yöntemlerin sonuçları hüsran olan da var iyi olanda sebepleri ve sonuçlarını buradaki bilgilerden bir nebzede olsa olumluya çekebilirsiniz .

sizden gelen soruları ve kendi sorularımı ilk postu güncelleyerek yazıyı hep birlikte iyi bir hale getirebiriz . lütfen sizlerde deneyim ve çevrenizde duyduğunuz bilgileri yazarsanız tartışalım burada .

burada paylaşıcağım bilgiler herhangi bir okul veya eğitimde oluşmamış bu sebeple her koşulda yapacağınız işlem öncesi uzman doktor ve kişilerden destek ve yardım almanızı kesinlikle öneriyorum .

1 - saç dökülmesi zayıflık ve açılma diyelim ?

saç dökülmesi hem erkek hemde bayanlarda ve hastalıkta saçını kaybeden kemoterapi gibi tedavilerde moral bozukluğuna sebep olan belkide birçok kişinin sorun yaptığı bir konu .
    şaç dökülmesinin bir çok sebebi var bunlar ;
    *genlerden gelen bir durum babadan oğula gibi diyebiliriz aile bireylerinde görülen hastalık veya genetik özellikler diğer nesillerede geçebiliyor . bazende tam tersi durumlar mevcut .
    * saça yapılan müdahaleler ; kurutma , hergün yıkama , kalitesiz kostik oranı yüksek şampuan , şekil amaçlı sürülen maddeler elle oynama çekiştirme havuz klor bir çok detay .
    *vücutta bulunan vitamin eksikliği , alkol , stres , veya kullanılan uyarıcı yasaklı maddeler , bazı sporcu dopingleri bu sonuçları tetikliyebiliyor .

benim bildiğim kadarı ile özellikle beslenme ve vücutta bulunan vitaminlerin eksilnmesi demir , çinko , folik asit , a-c-e vitaminleri , b12 önemlilerlen .bu konuda nette detaylı bilgiler mevcut örnek bir kaynak paylaşıyorum hangi besinlerde neler var bence bir bakın sporcular için özellikle faydalı olucaktır .
    kaynak : Sağlıklı Saclar İcin Alınması Gereken Vitaminler >> Bilgiustam

öncelikli dökülme sebebi genetikten ziyada yetersiz beslenme düzensiz beslenme yani sadece kilo boya etki değil vücutta saatli veya günlük üretilmesi gereken hormanların eksik üretilmeside en başlıca sebep . fakat burda yapacağını her tedavinin sonuç verebilmesi için tedaviyi uzman doktor bilgisi ve sürekli zamanlı olması gerektiği gibi uygulamazsanız hiç boşuna kendinizi ve kesenizi strese sokmayın olan saçıda kaybetmeyin .

ilaç tedavisi , bazı saç ekim merkezlerinde deri altı enjekte yöntemi ile ve çeşitli deri üstü sprey ner; minoxil , revigen ,bioxin gibi veya hap alarak vitamin desteği almaktır .

öncelikle eczanede yapılan işlem ve sonuçlara kesinlikle güvenmiyorum belirtim çünkü o ay hangi marka satışta kampanyadaysa onu verip parasını alıyorlar , işe yarar mı yarayabilir fakat sizin bu ilaçları saati saatine günü gününe kullanmadıktan sonra hiç ama hiç bir anlamı yok . yani sigarayı bıraktım yak birtane birşey olmazla aynı iş . olur abi birgün kaçırsan dahi olur .

ilaçları şöyle durumlarıda mevcut , ilacı sürekli kullanmak ara dönemler vererek kullanmak gerekli yani ilaç bitti iş bitti gibi bir konu var . ilacı bıraktığınızda hayatınızda beslenme vitamin stres düzene girmediyse yine sonuçlar eskisi gibi olucaktır .diiyet yaptım kilo verdim verdim 1 ay bıraktım hop geri aldımla aynı iş , hayat alışkanlığı edinmeniz gerekli . aslında en doğru yöntem budur sağlıklı beslenme ve ufak saç ilacı değil vitamin destekleri öncelikli doğal yolla sonrada ilaçlarda almaktır fakat bu yöntemi dökülme olmadan başlagıç evresinde farketmeniz ve düzenli yapmanız hayatınız boyunca hatta yapmanız gerekli

bu arada şampuana doğumkonrtol hapı kırma gibi bir yöntemde mevcut etkili mi evet fakat yan etkileri varmı yokmu denemedim duydum , varsa bilen eden paylaşsın

ben 30 yaşındayım ve saçlarımın bir çok bölümünü kaybettim , hayatımda yeni bir başlangıç yaptım sıfırdan bir sayfa açtım bu sayfrada ilk aynada gördüğüm benden başkalaşmak istedim . spora başladım , iş güç , sosyal faaliyetleri değiştirdim , eksik vardı ve saç konusunda bir şey yapmam gerekli idi emin olun yapıcam demekle yaptıktan sonra aynada kendini görmenin arasında kanyon uçurum var . ben aşırı guvenli hadi yapalım nolucakki ile gitti protezli halim bile beni en az 1 hafta ayna karşısıında hadi oha demekle geçirdi .

o nedenle geç kalmadan karar verin bazen evi boyamak bile nasıl enerji veriyorsa bence protezide deneyin ne kaybedersiniz hiç birşey bir ay sıfır no saçlı gezersin olur biter giden az miktar parana olur ama denemedim demezsin o günlerini hatırlamak bile fark yaratıyor şimdi ben bu saça bu vüut gitmez dedim ve spora daha bir başka yaklaşmaya başladım

ilaç konusunda son sözüm üstüne basa basa diyorum döküleni geri çıkarmaz , tüylendirir yada olan saçı korur bir nebze , saç tellerini kalınlaştırır güçlendirir ama asla 20 li yaşlarda olamazsınız .

ekim konusuna gelince , artık tr şartlarındada iyi işler var hatta bir kaç firma ismi ve doktor soylicem hiç bir ticari kaydım yoktur amacım doğru kişilerden destek alın

ekim konusu aslında en iyi yöntem ama hem riski olan hemde para çokomel ilişkisi var . size uygun olan modeli yapması , saçların ekim yönü ne yönde büyücekleri , ek alınıcak bölgedeki saç sıklığınız ve saç durumu , üst ve yan bölgelerdeki açılma , tedavi sonrası bakım takip gibi bir çok detay var

ben burada birçok firmaya gittim öncelikle kesinlikle shop olan nette olan ve herkeste olan fotoyu benle paylaşıcaksa görüşmeyin daha iyi koskoca bir firma bu iş için bir kobay gerekırse bulucak arkadaş neye ekerse eksin bana gerçeğini göstericek . yok hastamız kabul etmedi yok izin alamadık falan filan geçsinler
    ben numuneyi görücem arkadaşım görücemki incelicem sorucam inanıcam shoplu katalogtan pc den resimden bu iş olmaz gerekirse bir adamı işe al o adama ek o adamı her gün orda tut kaldıki diğer konuda verdiğim örneğe dönüyoruz

üniversite arkadaşım 7 sene bu işi yapıp bir çok tvdeki en ünlü hastanedeki doktorla ve hastane ile çalışmasına ve kendi bu işin en uzman pazarlayanı olmasına ragmen ve saçını kendide problem etmesine karşılık yaptırmaması bana zaten yetti abi diyetisyon kilolu olamaz iş bu abi spor hocam kasları cılız boş olamaz göbekli olamaz sigara bırakma uzmanı ben nargile içiyorum ama diyemez . yok kardeşim işini iiyi yapıyorsan ilk kendin inanıcan kendin uygulucan sonra inanıp güvendiğin o gözlerle hislerle karşıma geçip bana o malı satıcan yoksa bu iş yaş

bu konuda bana güven veren birkaç firma ve doktor var direk paylaşıcam , marmara hair center bagdat caddesi üzerinde en çok ikna eden burasıydı marmeid diye geçiyor sanırım / dr. koray aydın bu işi trde en ust düzeylere taşımız olan bileği öpülesi doktorumuz ama nutelle pahalıdır kardeşim . ve istanbul hair center nişantaşı arkadaşımın çalıştığı yer ismi mert inanlı olumlu sonuç vericek düzeyde en azından diğerleri gibi boktan işler yok gerçek görüntü ve hastaları görteriyorlar canlı kanlı . arkadaşım daha yeni ektirdi giderseniz onuda görürsünüz .

fiyatlar 4 bin tl gibi bir rakamdan başlıyor 20 bin gibi rakamları buluyor . yani paran varsa koray aydın ilk sırada orta varsa marmara hair , maaş artı kredim var dersen kanki işi yaptır. şaka şaka ama sıralamada doğruluk payı var az biraz . fakat sadece para degil sizden alınıcak örnek sonrası bakım herşey önemli fakat ben ekim yaptırım 500 mtreden belli olanıda biliyorum protez takıp 1 metreden olmayanıda .

sorular varsa daha iyi olur cvplar buraya ekleriz .

detaylar :
    saç ekiminde ekip doktor önemli
    * açıklı ön dışında arka ense miskete kadar geliyorsa riskli ve çok tavsiye etmem
    * ön tarafsa sadece ektir tabiki başka hiç başka orjinal gibi hiç birşey olmaz yansanayi varexte bir yere kadar ,
    *saçlarınız ince telli ve zayıfsa ilk önce güçlendirme yöntemine başvurun sonra ekime sonra )) şaka
    * herkese inanmayın her fotografa bakmayın hatta doktora veya firmaya gerçek kişi görmden kabul etmeyeceğinizi yapılan bir işlemi nasıl hemşire görüyorsa sizinde görebilceğinizi hatırlatın ve onlardan telefon bekleyin yok aramaz yada göstermez ama bana guvenin derse başka kapıya kardeşim

* ekim yönünde hatalar olursa yada ek alınan bölgeden saçma bir yapıda saç toplanırsa çim adam misalı olursunuz aman dikkat .
    * doğal görünüm veremeyen simetrik bir çizgi ile saçları deriye dik olarak ekerlerse 20 çeşit bere alın şimdiden , ama saçlar haff yatay ve doğal bir çizgi yolunda ilerlerse sıkıntı olmaz .
    * ekim illa başarılı yada tek seansta sonuç vericek diye bir kaide yok bence direk 2 seansa bölüm ilk seansta oluşucak hata ve açıklıkları iyi gözlemlemenizde fayda var

gelelim protez konusuna ;

ben yaptırdım diye herkese hadi çözüm bu yaptırın demiyorum paranız varsa en iyi yerde saç ektirin fakat az açıklığı olan yapsın gerisi bizim protez kulubune üyeliğe bekleriz ..

protezi internette okuduğum ve artık peruk kavramı olmadığını öğrendikten sonra biraz daha araştırmaya başladım , hatta sitede bilen gören eden varmı diyede konu açtım . en büyük problem bir çok kişi ve firmada ekim örneğini canlı yada fotograftan azda olsa görebilirken protez kullanan hiç bir müşteri bu konuyu kimseye bahsetmiyor yada resim vs paylaşılmaması konusunda garanti alıyor firmadan . sözleşme gibi , hatta sadece protez üzerine kesim yapan yerler var veya size uygulama yapan merkezde vip odalar mevut siz çıkmadan içeri kimse alınmıyor . ve sürekli aynı kişi ilgileniyor .

inanın benim burda yayınlamam bile aslında problem gibi insanlara çünkü burda tanıyan yada tanışacağım bir çok insan beni yarın öbürgün biryerde görünce göz hapsine alıp incelemeye başlıcak ama umrumdamı değil yada problem ediyormuyum hayır . benim için özel hayatım ve kendimi nasıl gördüğüm daha önemli .

yani burda ciddi ciddi kendimi kobay ve reklam ediyorum ama sıkıntı yok fayda sağlayan sağlasın kimseye ses etmedende nerde nasıl yaptırmak isterse yaptırsın yada merak ettiklerini sorsun .

neden protez ?
    istediğim saç sıklığını yakalamak ve para orantısı ve dilediğim modeli istediğim an yaptırmak sabit o model ve taramayı kullanmaktan daha memnun kalacağımı hissettim ve karar verdim . ekimin çok üstünde bir sıklıkla hatta geçen sinek sıkıştı kafamda bu arada çok oldu saç kullanıyorsunuz .
    istediğin kadar fönle
    jöle sür
    yatır kaldır
    yağlanma derdi yok
    uzama derdi yok
    sabit her gün aynı şekli ver çık murat boz en iyi örnek fakat onun duyduğuma ve anladğım kadarı ile önler ekim kalan geri kısım özel kalıp protez ki bu en ıyı yöntem . ilerde bunda dönücem bende
    bakımları çok sıkıntı değil hergün yıkıyorum çıkma vs derdi yok
    bakımı dışarda yaptırırsan 40-50 tl kendin öğrenir yaparsan 10-15 tl
    bakım süresi 20 günle 30 gün arasında değişir . saç derisi yağlanıyorsa biraz daha uzayabilir .
    fiyat bakımından daha uygun ekime göre ve deneme yapmak için iyi bir yöntem

NOT : deneme yapmak yada kel olan çok açık olan kişinin kendini en azından ufaktan da olsa perukla denemesi lazım çünkü bir anda kendinizi saçlı görmek tarifsiz bir şaşkınlık mutlukluk farklı hisler tarifi zor yani öle ben yaptırcam hadi yapalım demekle olmuyor bu işin psikolojik tarafıda var .

**** kesinlikle kullanan biri ile bu işlemi yaptırıp kesim anı vs ile ilgili deneyimli kişiden yardım alın , ciddi olana sonuna kadar destek olurum .
    saçların bir çoğu hatta hepsi çinde yapılıyor kalite farkları tabiki var marka vs göre benim şuan yaptıdığım yer gerçekten iyi tavsiye ederim ö.m atın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devam ....

mustafa ceceli dedi bir arkadaş diğer konuda evet eskiden hiç belli olmuyordu ama en son 3 adama katıldığı programda saçlarını ekim konusundada bahsettiğim gibi çok dik şekilde şekil verdiği için ve ben bildiğim için belli etti ama dışardan kimse anlamaz orası ayrı sadece tarama yönünü güzel yaparsanız hiç bir sıkıntı yok
    suda - havuzda problem yok sabahtan akşama denizde kalıcam korkuyorum diyene medical yapıştırıcılar var onuda denedim istersen bir saat kavga et saç başa yok kardeşim çıkmıyor .
    tatile gitmeden tazeleticen bakımını medical yapıştırıcı kullanıcan saç için gönlün rahat git heryere
    * saç normal berber kesimi gibi düz makasla asla değil ara makasıyla ve ustura ile saçaklı yapılmalıki birleşim yerleri belli olmasın ısladığı zamanda belli olmaz buradaki detayda ense kısmını iice uzatıp papaz gibi gidip ilk kesimi uzun bırakmak yani tek sefer 10 numara çıksın kesim olmaz bu saç kesildiği anda geri uzamayacağı için ufak ufak şekil vermek en doğrusu

burda beni ikna eden bir video var paylaşıyorum

sorulardan abdest kabul olurmu vardı ona bir yorum yapamıyorum sebebi sorduğum hoca kabul olur dedi ama bu iş kişiden kişiye farklılık gösteriyor biraz dövme işi gibi düşünmeli bence tartışmaya açık bir konu fakat şuda var abdest alıp karı kız kesende var dövmesi olup adam gibi yaşayanda aradaki fark sadece su değmesiyse ben dövmeli olanlardan olmayı yeğlerim .

biraz uzun bir yazı oldu fakat nette bu kadarını açık açık anlatan bir konu daha bulamadım bulunmuyorda umarım herkese ufakta olsa faydalı olur aslında biraz gelişi güzel yazdım bir hata edip yazdıysak affola

kendimle ilgili yorumlarıda bekliyorum şimdiden beğenen beğenmeyen herkese çok teşekkürler .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaaa gözdenmi kaçırıyorum bilmiyorum ama video da ki örneklerde sacın tepe noktasını kesip peruk tarzı protez yerleştiriyorlar yapıştırıcı vasitassıyla buraya kadar tamam.
    peki protezin altında illaki kök var bu saç uzarsa ne olacak?
    bakım dediğiniz olay uzayan tüyleri-kıllarımı almaktır?

braga26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun size maliyeti ne oldu bu işlemin acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    simdi altta uzayan saci ya bakimdan bakima kestiricen yada pro bir urun alip alttaki sacin uzayinca usttekine karisabilen bir cesitte cikti onu yaptirican ama fiyati tuzlu

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3. amca ne oldu öyle ya harbi saç çok etkiliyor benimde önler açılmaya başladı bakalım. Topik falan kullanmayı düşündüm bi ara sonra prp diye birşey duydum. 55 yaşında bi abimiz ektirdi ama pek memnun kalmadı ki Ankara'da iyi bi hastanede ektirmişti. Bu protezi ilk defa duydum. Güzel olmuş yakışmış. Yakından nasıl duruyor peki ton farkı oluyor mu? Var mı yakından bir foto

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eklicem konuya detaylari fotograflari

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ozelden yazan uyelerden ricam mesaj kutunuzu bosaltin bazen cvp yazamiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı braga26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun size maliyeti ne oldu bu işlemin acaba?
    bn 1500 tlye mal ettim taksit sansida var 2 veya 3 tu sanirim

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya dan akraba saç ektirmek için gelecek benden yardım istefi daha önce muhattap olmadığım konu. Kime gidelim danışabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pro iş istiyorsanız dr.koray aydın 1 numara , sonra bağdat cadde üzeri marmeid bu ikisini tasviye ederim

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sakal için de birşeyle yokmu bıyık altında ne yapsak cıkmıyor yav

SMT09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında sizin önden açılmalar olmuş kalan kısımlardaki saçlardan takviye ile saç ekimi de yapabilirdiniz tabi ama protez saçın kullanım kolaylığı göz önünde bulundurulunca protez saç daha mantıklı geliyor olabilir. Birde dr. Koray Aydının videolarını inceledim anladığım kadarıyla kulak arkası denilen bölgede saç dökülmediği için oradan saçları toplayıp üst bölgeye ekiyor. Bu ekim işleminde aldığı bölge tamam dökülmeyen bir saç yapısı taşıyor fakat ektiği bölge daha önce dökülen bölge burada sormak istediğim ektiği saçın yapısıyla mı alakalı yoksa saça temel olan bölge mi önemli yani demek istediğim ekilen saç kulak arkasında ilk alındığı bölgedeki gibi sürekli kalıcı mı olacak yoksa üst tarafta daha önce döküme uğramış bölgede tutunamayıp tekrar dökülür mü? biraz ayrıntı bir soru oldu ama bilgisi olan varsa yararlı bir konu olduğunu düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Smt09 konuyu iyi anlamissiniz aslinda evet ense kokleri dokulmeye olmayan bir bolge genelde buralar kalici oluyor ama sadece sac dibleri degil derideki bolgede buna etkili , birazda organ nakline benzoyorum bazen doku tutsada bir olumsuzluk tedavi sonraso nakil isleminde red cvp aliniyor . teorik olarak hersey uyumlu fakat vucut bobregi kabul etmiyor eminim bunun bir cok etkisi vardir tedavi sonrassi gibi. burda yuzdeliknoran saclarin tutacagi ekilen bolgede yuzde 70-80 ni saglam kalicagi yonde ama azda olsa hata payi var . bu nedenle saclari cansiz olan kisinin hemen ekim degil bnce olumsuz ihtimali aza indirmek icin saclari guclendirdikten sonra ekim yaptirmali cunku cansiz sac cansiz topraga koyuluyor gibi . ve ekimle beraber mezoterapi denilen sac deri altina enjekte edilen vitaminler var tedavi sonrasida bu tur ekler destekleyici olabilir bu konuda da uzmandan dogru bilgi almam lazim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler