User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
103 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Araç Alırken Elden Mi Ödeme Yoksa Havale mi?

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizzat elden yapıyorum. Rakamın önemi yok,saysın

Oznc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizzat elden yapıyorum. Rakamın önemi yok,saysın
    ben satıcı iken eğer elden verilecekse önce bankaya gidip parayı saydırmayı teklif ediyorum kabul görmezse eft yolu bana daha güvenli geliyo nedense elden gelen paranın içinde 1 tane bile sahte çıksa o an fark edilmeyebilir

en temizi hemen hemen herkesin yazdığı gibi evraklar hazırlanır imza aşamasında para transferi açıklamaya da .. plakalı aracın satış bedeli vs yazıp göndermek ya da almak hesapta gördükten sonra pek bir sorun olacağını sanmıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Otto_Skorzeny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu beceremez bizim insanımız, anlatmaya kalkınca da yapıştırır dolandırıcısın diye
    Devlet bankalarına da güvenmiyorsa o paronaya ile sakız alamaz memlekette

Ben bir sonraki alım satımda kullanması düşünüyorum dolandırıcılık yöntemlerinin çoğunu bilmeyen biri olarak.

20 TL verip araya güvenilirliği sorgulanmayacak 3. bir kişi/kurum koymak bana çok mantıklı geliyor da belirtildiği gibi insanlar her bilmedikleri şeye yan gözle bakıyorlar. Dolandırıcılıkla itham edilmek de aşırı sinir bozucu da artık ona bile şaşırmıyorum maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bloke çek en temizi. Ama halkımızın büyük bir çoğunluğu bloke çeki bilmediğinden kullanması biraz zor oluyor. anında görüntü parayı aldın mı?; tek yaprak bloke verilir iş biter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    havale eft yapılır hesapta parayı görürüm öyle imza atarım, nakit verdiğim zamanda bankaya gidip para sayılıp kabul görülür, çeke senet arsa vs uzak dursun

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın satışına engel bir durum var mı yok mu noterden kontrol edilir son imza işi kalır hesapta para görülür satış verilir. imzalar atılır. böyle ilerliyor sistem benim için
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznc35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben satıcı iken eğer elden verilecekse önce bankaya gidip parayı saydırmayı teklif ediyorum kabul görmezse eft yolu bana daha güvenli geliyo nedense elden gelen paranın içinde 1 tane bile sahte çıksa o an fark edilmeyebilir

en temizi hemen hemen herkesin yazdığı gibi evraklar hazırlanır imza aşamasında para transferi açıklamaya da .. plakalı aracın satış bedeli vs yazıp göndermek ya da almak hesapta gördükten sonra pek bir sorun olacağını sanmıyorum

Biz de noterin yanında kuyumcu, doviz dükkanı vardı gidip saydırmıştık. SAtıcıyla beraber bankaya gittik yatırsın diye, 200 tl eksik dedi. Biz verdik 200ü. Sonra dövizciye gittik, abi kusura bakmayın makinaya sıkışmış dedi. Günahını almıyım ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum. Makinadan saydığında rakam tamdı çünkü. (hadi diyelim makinaya sıkıştı )
    Instagram: mutusgarage

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Noterde imzayı atmadan önce memur arkadaş soruyor satıcıya paranı tam aldın mı diye.Yani önce para alınıyor elden yada banka transferi (ben banka transferinden yanayım).Sonrasında para hesap'da doğru ise imza atılıyor satış gerçekleşiyor.

Memur sorduğunda paranızı aldınızmı sorusuna evet dediniz ama alıcı abi sen imzayı at sonra vercez dedi.Sizde aldım diyip imzayı attınız ama parayı vermedi çok zor hak idda ediyorsunuz.
    Seat IBIZA FR

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbula arabayı almaya gittim cocuk dedi ben parayı nakit istiyorum banka işlerine aklım ermiyor(gercekten okumamıs biri), bankaya gittik banka o kadar parayı hemen veremem dedi. Çocuk tutturdu elden istiyorum diye oturduk bankacıyla cocugu ikna ettik hesap actık cocuga telefona uygulamayı kurduk. Noterde işlemi yaptık parayı gonderdim uygulamadan para transferini gosterdim yetmedi bankaya gittik bankacı teyit etti oyle rahatladı. Hayatımda en zorlandıgım satıs oldu.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznc35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben araç almaya gittiğimde dövizciye gidip saydırdı,sonra parayı gözünün önünde çantaya koydum aynı şekilde. Araç alım satımını yaptık,noterde de elden teslim ettim.
    Aynı şekilde başka araç almaya gittiğimde alım satımı yaptık,sonra arkadaşın dükkanına gidip elden parayı verdim ve beraber saydık. 3 kez falan saymıştık

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbula arabayı almaya gittim cocuk dedi ben parayı nakit istiyorum banka işlerine aklım ermiyor(gercekten okumamıs biri), bankaya gittik banka o kadar parayı hemen veremem dedi. Çocuk tutturdu elden istiyorum diye oturduk bankacıyla cocugu ikna ettik hesap actık cocuga telefona uygulamayı kurduk. Noterde işlemi yaptık parayı gonderdim uygulamadan para transferini gosterdim yetmedi bankaya gittik bankacı teyit etti oyle rahatladı. Hayatımda en zorlandıgım satıs oldu.
    Böyle durumlarda bir gün öncesinden en yakındaki şubeyi öğrenip isminizi ve çekeceğiniz tutarı yazdırın. Finansbank (enpara) çoğu zaman aynı gün bile yardımcı oluyor. Ama önceden haber vermekte fayda var.

Oznc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz de noterin yanında kuyumcu, doviz dükkanı vardı gidip saydırmıştık. SAtıcıyla beraber bankaya gittik yatırsın diye, 200 tl eksik dedi. Biz verdik 200ü. Sonra dövizciye gittik, abi kusura bakmayın makinaya sıkışmış dedi. Günahını almıyım ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum. Makinadan saydığında rakam tamdı çünkü. (hadi diyelim makinaya sıkıştı )
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben araç almaya gittiğimde dövizciye gidip saydırdı,sonra parayı gözünün önünde çantaya koydum aynı şekilde. Araç alım satımını yaptık,noterde de elden teslim ettim.
    Aynı şekilde başka araç almaya gittiğimde alım satımı yaptık,sonra arkadaşın dükkanına gidip elden parayı verdim ve beraber saydık. 3 kez falan saymıştık
    özellikle kabul görmezse diye yazdım başıma geldi çünkü 2-3 sene önce 2011 tsi dsg polo satışı vardı dayı bir bel çantasına doldurmuş parayı noter kapanışına 1 banka kapanışına yarım saat kala gelmiş dedik gel önce bankada parayı saydıralım sonra notere geçelim yok olmaz noterde sayarsınız falan dedi kabul etmedi bizde kabul etmedik hesabına yatırıp ertesi gün eft olarak almıştık

Benim için en güvenli yöntem eft geliyo (eft saatleri içinde) rakam ne olursa olsun hesapta görürüm ya da görür öyle imza atılır

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün notere gittim. Sıra beklerken önümdekiler araç satışı işlemi yapıyorlardı.
    Noter evrakalrı kontrol etti sorun yok para alındı mı diye sordu. Kız çantayı bir açtı 2 tomar para. Min 50 bin vardır. Çat koydu banko önüne para verildi işlemi yapın dedi

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle durumlarda bir gün öncesinden en yakındaki şubeyi öğrenip isminizi ve çekeceğiniz tutarı yazdırın. Finansbank (enpara) çoğu zaman aynı gün bile yardımcı oluyor. Ama önceden haber vermekte fayda var.
    Hocam İzmirden İstanbula gittim araba almaya, orada hangi sube neresi nerede zaten bilmiyorum. Ne yalan soyleyeyim aklımada gelmedi cocuga parayı nakitmi istersin diye sormak O kadar parayı nakit getirseler ben istemem sahsen

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En temizi eft-havale elbet. Lakin 2-3 defa karşılaştım. Alıcı illa nakit diye diretirse tek çare bu oluyor. Şehir dışına giderken eksper-banka-noter neredeymiş bakarak oluyorum.

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    x6 yı satarken elden vermek istediler, kabul etmedim, sonrasında başkası üzerinden göndermek istediler, yine olmaz dedim. Baktım uzatıyorlar kalsın o zaman araba dedim satmıyorum. Sonra paşa paşa hesap açtılar üzerlerine aldılar. Neymiş aşiret reisimiz üzerine alamazmış
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    x6 yı satarken elden vermek istediler, kabul etmedim, sonrasında başkası üzerinden göndermek istediler, yine olmaz dedim. Baktım uzatıyorlar kalsın o zaman araba dedim satmıyorum. Sonra paşa paşa hesap açtılar üzerlerine aldılar. Neymiş aşiret reisimiz üzerine alamazmış
    geçen hafta buna benzer olay dayımın başına geldi, istanbulda ticari taksi plakasını satıyordu herifler aşiret mi neymiş tüm parayı nakit olarak çantada verdiler

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elden almam ben asla, son aracımı satarken 51.500e anlaştık
    25 bin lira elden vereyim, 25 bin lira havale yapayım dedi, kalan 1500ü de atmden çekip vereyim dedi
    dedim abi hepsini bankaya yatır havale yap, bu ne karman çorman
    yok uğraştırma diyip kem küm etti
    O zaman satamam kusura bakma dedim, gitti söyleene söylene bankaya yatırmaya.
    Paranın içinden 600 lirayı banka almamış, muhtemelen sahteydi, kendisinin de haberi yok
    Olan bana olacaktı

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen verdim bende satışı , karısının üstüne vekalet alıp ona verecekmiş memurum ben üstüme alamam diyor iyi dedim , havale yaparken şu plaka aracın satısı için şu kişiden satış alınıp bu kişi havale yapılmıştır diye açık yazdırıp havale yaptırdım sonra da satışı verip gönderdim
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler