User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
103 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Araç Alırken Elden Mi Ödeme Yoksa Havale mi?

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Araç Alırken Elden Mi Ödeme Yoksa Havale mi?

Herkese Selamlar,

İkinci el araç alırken ödemeyi nasıl yapmayı tercih ediyorsunuz? Noterde direk imzalar atılıp çantadan parayı çıkarıp elden mi veriyorsunuz? Yoksa EFT havale gibi bankacılık işlemlerini mi kullanmayı tercih ediyorsunuz? Noter'in ödemenin yapılması / takip edilmesi konusunda ekstra bir hizmeti oluyor mu?

Doğrusu ben bu güne kadar 2 kez araç aldım, ikisi de bizim buralarda olduğundan direk parayı noterde elden teslim etmiştim. Ama şimdi şehir dışından bir araç alma ihtimalim var. En sağlam yol nedir?

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her iki durumda da önce para, imza karmaşası oluyor.. Önce EFT sonra imza yada ıvır zıvır gibi..
    Gerçekten düşününce işler ters gitse içinden cıkılmayacak gibi duruyor bazen. En güzeli alıp satmamak.
    Gerçi benim en pahalı araba alışverişim 25 bin liralık bir alışverişti O da tanıdık sayılacak birisiyle olduğundan direk eline saymıştım bir deste parayı
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

braga26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bin bir türlü üçkağıtçılık dönüyor güzelim memleketimde duyduğum bir yöntem vardi bloke çek yöntemi kullananlar en iyisi diyorlar banka ile görüşüp ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hep söyleniyor noterde bi havuz olmalı alıcı ve satıcı işlemler yapılırken para noterde olmalı ve işlem bitince araç alıcıya para satıcıya noter tarafından teslim edilmeli ama mevcut durumda en güzeli noter alışverişi tamamladınız mı? alacak verecek var mı? diye sorduğu sırada parayı verip imzaları atmak.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İnternet bankacılığı

Ev araç satışlarını bu şekilde yapıyorum

İmza aşamasına getirip para transferinde açıklamaya plakayı yazıyorum

Mis gibi para ayırtma çekme taşıma riskleri ortadan kalktı artık
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yakın tarihte 10x bin kusur rakama araba aldım internet bankaciligindan havale limitini 1 milyona kadar yapabiliyorsunuz masrafsız gönderebiliyorsunuz aynı bankaya cok
    Küçük rakamda olabilir tam hatırlamıyorum. Noterde evraklar hazırlanırken size para alışverişini tamammi diye sorduklarında sizde o sırada gönderin brn oyle yaptım para hesaba geçince hemen imza attılar. Oldum olası alirkende satarkende korkarım hep duymuşumdur dolandırıcılık olaylarını.

DEJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Noterin ekstra bi hizmeti olmaz bu durumda dolandırılmıssın vs bağlamaz yani

Evrakı vezneden geçirmedikten sonra birşey olmaz. İmza çokta önemli değil. imzanı atarsın paranı elden yada havaleyle alırsın hesabına yatarsa vezneden geçirirsin

Çoğu noterde böyle yapar zaten

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    noterde imza aşamasına geldiğinde internet bankacılığı ile parayı gönderiyorum. araç satarken parayı hesabımda görmeyene kadar satışa imza atmam. elden para alıp vermek riskli. hadi arada 10 - 15 tane sahte 200 lük itelese ? en sağlamı internet bankacılığı veya bankaya birlikte gitmek.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Para verilir satış alınır Para alınır satış verilir. Havale/eft her türlü daha güvenli açıklamaya xx plakalı aracın satış ücreti yazıp gönderip imzayı atarsınız iki tarafta hayırlı olsun der

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla yakın Zaman'da bizde bi satışta bulunduk

Öncelikle alıcıyla anlaştık parayı hesabımıza blokeli yatır imzayı atalım blokeyi kaldır diye sonra bankada öğrendik ki iş bankası finans bank ve çoğu banka böyle bir uygulama yapmıyor internet yada mobil bankacılık desen alıcı hem bu konudan anlamıyor hemde telefonu v.b. Uygun değil bu işleme

En temizi anam babam usulü bankaya beraber gidilir gişede para makinada sayılıp teslim alındığında alıcınında satıcınında gözünün önünde çantaya veya zarfa konur beraber notere gidilir al gülüm ver gülüm

Ne kadar havale eft de desek bloke vb de desek en kolay ve rahat yöntem bu

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle havaleyle araba satmayın..

Arkadaşıma 4.18 gran coupe almaya gittik geçen hafta istanbula.. Havale yapıldı adam hesabında parasını gördü. Noterde imzalar atıldı arabayı aldık çıktık problem yok.. Satış işlemi saat 12 de gerçekleşti.. Saat 16:30da bizi bankadan aradılar 144.000tl havale yapmışssınız doğru mudur? Onay veriyor musunuz?

Biz satışı yaptık 5 saat geçti bu saatte mi aranır onay vermezsek ne olur dedik.. Para size geri döner dedi banka.. Sözde bizim güvenliğimizi düşünüyorlarmış.. Ne güzel iş o zaman araba alalım sürekli para da bize geri dönsün boşa çalışıyoruz bu kadar zamandır dedik.. Banka hala kem küm. Saat 5 te aradıkları için onay da verilemedi..

Ertesi gün onay verdik hesaplarına geçti para vs. ama ya kötü niyetli insanlar olasydık ne olacaktı?

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konunun sonu yine "noterde bir adet ortak banka veznesi olması vs gibi birşey şart" a dönecek ki şart bence de. Yıllardır söylenen ve uygulanamayan bir hizmet. Bu zamanda ne sistem açıkları ne art niyetli insanlar var bir nebze önlerine geçilmesi için tek yardımcı olunabilecek durum bence
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Erukay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En son temmuzda İstanbul'dan araç aldım, noterde devir işlemi başladı satıcıya parayı aldınız mı dedikleri zaman eft yaptım, para hesapta gözükünce de imzalar atıldı.

Üstünde para taşıma derdi yok parayı alıp kaçacaklar derdi yok tertemiz alışveriş.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    13 bin lira üzerindeki bir meblağ kanunen elden verilemez,banka aracılığıyla olmalı.Hatta sonradan bunu 8 bin liraya düşürdüler diye biliyorum.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xx plakali aracin satisi olarak gonderdiniz parayi ona tamam,ee sonra? Satisi alamadiniz bankadan parayi geri cekebiliyormusunuz?

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda kendimi cahil bilirdim, meğersem ortada sistem diye bir şey yokmuş, herkesin derdi ortakmış. Yorumlar için sağolun arkadaşlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ALPER-VNS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle havaleyle araba satmayın..

Arkadaşıma 4.18 gran coupe almaya gittik geçen hafta istanbula.. Havale yapıldı adam hesabında parasını gördü. Noterde imzalar atıldı arabayı aldık çıktık problem yok.. Satış işlemi saat 12 de gerçekleşti.. Saat 16:30da bizi bankadan aradılar 144.000tl havale yapmışssınız doğru mudur? Onay veriyor musunuz?

Biz satışı yaptık 5 saat geçti bu saatte mi aranır onay vermezsek ne olur dedik.. Para size geri döner dedi banka.. Sözde bizim güvenliğimizi düşünüyorlarmış.. Ne güzel iş o zaman araba alalım sürekli para da bize geri dönsün boşa çalışıyoruz bu kadar zamandır dedik.. Banka hala kem küm. Saat 5 te aradıkları için onay da verilemedi..

Ertesi gün onay verdik hesaplarına geçti para vs. ama ya kötü niyetli insanlar olasydık ne olacaktı?
    Bu gibi olayda benim 2 hesabım var, parayı gördükten sonra hemen diğer hesabıma atıyorum. Kolaysa gelsin diğer hesaptan çeksin

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bayana aracı sattığımda sakın bankada parayı görmeden hiç birşeyi imzalama diye uyardı. Benden fazla kendisi takip etti olayları. Para geldikten sonra imzalar atıldı. Ancak tabi kullanmadığım bi hesabı verdim para oraya geldi daha sonra ana hesaba kendim gönderdim. Olası bir parayı geri isteme olayı olmasın diye. Tabi bankacılık sisteminde bu ne kadar geçerli bi sistem bilmiyorum ama bana mantıklı geldi yani.

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende araç alırken ve satarken hep havale ile ödeme işlemini yaptırırım, evrakları veririm içeri işleme alındıktan sonra imzaya kalınca işlem gönderirim parayı, satarkende gelen havaleyi hesaptan başka hesaba aktarır ondan sonra imzamı atarım kafam rahat

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler