User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
46 sonuçtan 39 ile 46 arası

Konu: İş Kurmak ile Alakalı öneriler.

Fırtına_siR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Faruk_Vtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 5 yıldır avm altındayım hıç çatır çatır para kazanamadım, benım dükkânımı gorup heves eden 10'a yakın arkadaşımda oto yıkama açtı en ışlek caddesinden en ışlek avm altına kadar ama en uzun dayananı 11 ay dayandı..

demem o kı; dıştan her ış kolay gorunur ama hıç bır ış sızın duşunduğunuz gıbı paralar bırakmaz, %50 şansınız var ya batarsınız ya çıkarsınız yada hıç rısk almadan sevdığınız ışı yapıp kendı yağınızda kavrulmaya çalışırsınız ama bu ışlerde oyle 2 ortakla 2 eleman alıp çalıştırmakla olmaz...
    abi sosyal medyanın her ağında seni ve dükkanda yaptığın uygulamaları takip ediyorum senin kadar profesyonel değilim ama kendi çapımda zımpara ile boya düzeltme vs elimden geliyor kendi aracıma ve arkadaşlarımın araçlarına gerektiği zaman uygulama yapıyorum hiç kimseden eğitim almadım illaki eksiklerim vardır kısa bir eğitim ile daha iyi yerlere geliceğime inanıyorum. Bu yüzden aklıma ilk gelen iş kolu bu oldu oto yıkama olarak düşünmüyorum. Benim aklımda hazırladığım dükkan profilinde yine yıkama tertibatı olucak pasta ve hareden sonra aracı yıkamak için ama yıkama dükkanı düşünmedim hiç. Allah izin verirse senin mekana bir gün gelip çayını içip tanışmak isterim abi Önerin için teşekkür ederim Allah razı olsun.

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gördüğüm kadarıyla söyleyim bu adamlar zamanında ilk ankara acity avmde açmışlar yıkamayı 2008 2009da filan sanırım 2012de ankara natavegayıda alıyorlar en son küçük bir avmnin altınıda devir almışlardı ve dükkanların başlarında kayınbabası eşi ve kendisi duruyor hepsinin altında mini tiguan filan vardı en son 2 3 sene önce.
    kendılerı çalışıp ışlerının başında durduğu ıçın + 8 senelik bır geçmışlerı olduğu ıçın şuan ıyı durumdalar..

6 ayda 1 senede koşe olurum mantığı ıle dukkan açanlar hep devren satılık tabelası astılar..

Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnstagramda hiç öyle durmuyorsun ama değişik pizzalar dükkana gelen 350Z ler falan
    damak zevkı abı 350Z olayında ınce bı detay mı var orasını anlayamadım abı..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cagalazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçenlerde dükkanı ne yapsam diye konu açmıştım, üzerine denk geldi bu tekstil vs yorumları...

2 kişi ortaksınız, birde devlet baba var etti 3 ortak, bunu kabullen önce sevgili dostum. ne kadar sermaye olduğu değil, sektörünün gelir modeli önemli olmalı, yıkamaysa eğer araç başı maliyetin ne olacak (sabit giderler dahil ince hesaplar vs vs) veya tekstil malı aldıysan parça başı ortalamada ne kadar para bağlıyorsun (gittin aldın geldin poşete koydun vs vs) derken üç aşağı beş yukarı çıkartabilirsin ortaya bir tablo... diğer değişkenler ise buradan sonra devreye girer avm altı cadde üstü gibi...

bence, iki arkadaş bir düşünün, en iyi yapabildiğiniz şey ne ona karar verin, kuru fasulye olsa bile onu yapın, zira ülkede an itibariyle alıp satmak büyük maharet ister hale geldi ama emeğinle, sanatınla, becerinle para kazanman hala daha olası geliyor bana...

ps: ben hala dükkanda saç kesmeye devam ediyorum, elimden bu geliyor
    abi önerin için teşekkür ederim Allah razı olsun valla şu an elimden en iyi gelen bi kaç iş var onlarda şoförlük,pasta cila,birde kendi arabamı yıkamak o yüzden aklıma ilk gelen şey konuya başlangıçta yazdığım gibi bir dükkan açmak oldu

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Fırtına_siR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi sosyal medyanın her ağında seni ve dükkanda yaptığın uygulamaları takip ediyorum senin kadar profesyonel değilim ama kendi çapımda zımpara ile boya düzeltme vs elimden geliyor kendi aracıma ve arkadaşlarımın araçlarına gerektiği zaman uygulama yapıyorum hiç kimseden eğitim almadım illaki eksiklerim vardır kısa bir eğitim ile daha iyi yerlere geliceğime inanıyorum. Bu yüzden aklıma ilk gelen iş kolu bu oldu oto yıkama olarak düşünmüyorum. Benim aklımda hazırladığım dükkan profilinde yine yıkama tertibatı olucak pasta ve hareden sonra aracı yıkamak için ama yıkama dükkanı düşünmedim hiç. Allah izin verirse senin mekana bir gün gelip çayını içip tanışmak isterim abi Önerin için teşekkür ederim Allah razı olsun.
    tek onerım sevdığın ışı yap ve sabırlı ol..

her zaman beklerım kardeşım, ne zaman ıstersen gelebılırsın yemeğımızı yerız çayımızı kahvemızı ıçerız..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşlek bir caddede cep telefonu aksesuarı satan bir dukkan olabilir.

Böbreğini satip telefon alan oldukça aksesuarcisi da ekmek yer
    buda gayet mantıklı bir seçenek abi önerin için teşekkür ederim Allah razı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elindeki parayla asya turuna çık belki orada bir iş yakalayıp Türkiye'de fasona verirsin

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskişehirdesin. Kiralar Tokyo, Londra, NY ayarında. Dakika 1 gol 1.

Avm altlarındaki yerler, özellikle espark 500k nın üstü hava parası ister. Eskişehirin en kötü yanlarından bir diğeri. Hava parası çok fahiş.

Şehrin içinde oto yıkama için ruhsat alabilmek mucizeye yakın.

Hepsini geçtim ekonomi öyle bir halde ki bu hızla 4-5 ayı çıkaramayız. O zaman insanlar yıkamayı geçtim ekmek su derdine düşebilir. Allah korusun en kötü ihtimal bu.

En temizi nstagram üstünden falan portföy oluşturup garajın falan varsa detaylı temizlik yapabilirsin. Ufaktan vw, seat, bmw, mb aksesuarı falan getirip satabilirsin.

Bu şekilde 6 ay kadar uğraşırsın. Cep harçlığı çıkar riske girmezsin.

İnşallah bir an önce ekonomi düzlüğe çıkar. 6 ay sonra bi işletme kurar devam edersin.

Allah yardımcın olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskişehirdesin. Kiralar Tokyo, Londra, NY ayarında. Dakika 1 gol 1.

Avm altlarındaki yerler, özellikle espark 500k nın üstü hava parası ister. Eskişehirin en kötü yanlarından bir diğeri. Hava parası çok fahiş.

Şehrin içinde oto yıkama için ruhsat alabilmek mucizeye yakın.

Hepsini geçtim ekonomi öyle bir halde ki bu hızla 4-5 ayı çıkaramayız. O zaman insanlar yıkamayı geçtim ekmek su derdine düşebilir. Allah korusun en kötü ihtimal bu.

En temizi nstagram üstünden falan portföy oluşturup garajın falan varsa detaylı temizlik yapabilirsin. Ufaktan vw, seat, bmw, mb aksesuarı falan getirip satabilirsin.

Bu şekilde 6 ay kadar uğraşırsın. Cep harçlığı çıkar riske girmezsin.

İnşallah bir an önce ekonomi düzlüğe çıkar. 6 ay sonra bi işletme kurar devam edersin.

Allah yardımcın olsun.
    Güzel dilekleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim Allah razı olsun dediklerinizde çok haklısınız Allah sonumuzu hayırlı eylesin herkesin gönlüne göre nasip etsin inşallah.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler