User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yurtdışında dil eğitimi

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kısmetse bende yaza doğru 6 aylığına ingilterenin küçük şehirlerinden bir tanesine gitmeyip planlıyorum dil için. En az Türk olan yerlerden birisi olacak. İnşallah 6 ay sonunda öğrenmiş olarak geri dönerim.
    Tufan has no limits.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısmetse bende yaza doğru 6 aylığına ingilterenin küçük şehirlerinden bir tanesine gitmeyip planlıyorum dil için. En az Türk olan yerlerden birisi olacak. İnşallah 6 ay sonunda öğrenmiş olarak geri dönerim.
    Hocam nasıl gideceksiniz. Dil okulu ve ya başka şekilde. Bende gitmeyi istiyorum seneye eğer olursa. Şimdiden fikrimiz olsun.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabii ki kişi ile alakalı ancak ***** buradan Türk parasını çevirip gidiyoruz hepimiz. Ben hep bütçemden kısarak gezdim. Benim anlatmaya çalıştığım Amerika ciddi manada pahalıya geliyor Kanada'ya kıyasla. Bir dil okuluna yazılsanız 1.5 katı para ödüyorsunuz, misal ben 1 senelik kursa 11bin dolar verirken Kanada için Amerika'nın herhangi bir şehrinde bu kurslar 15-20bin Amerikan dolarından başlıyor. Ben de isterdim Los Angeles veya California'da eğitim almayı, çok araştırdım ama bütçeme uymadı.
    Kanada denilince insanların aklına otomatikman soğuk ve kasvetli bir yer olarak geliyor. Ancak her şehri öyle değil. Yoksa tabii ki de herkesin rüyasıdır Amerika'da yaşamak. @Dou abi görürse daha detaylı olarak anlatır bence, bana çok yardımcı olmuştu saolsun.
    Yalnız birde şöyle bir durum var ;

Genelde böyle yurt dışı eğitim okullarıyla gidince onlar direk bilindik belli başlı okullara yönlendiriyor insanları , o zamanda sizin dediğiniz gibi rakamlar çıkıyor.

Bilinen okullarda aklıma gelen ; Kaplan International , LSI , Intrax vs gibi , bu okulların aylık ve yıllık ücretleri çok pahalı. Mesela ben 2011 de LSI'a gitmiştim 2 aylık 3900$ gibi bir rakam vermiştim ama daha sonra çevreyi ve diğer okulları öğrenince aylık 450-500$ gibi okullar var ama bu okullar tabi o firmalarla anlaşmalı olmadığı için ve okul kalitesi de düşük olduğu için örnek olarak göstermiyorlar. Genelde bu okullarda dil öğrenmenin dışında gelen insanlar var , kaçak çalışan vs Ama eğitim olarak ben bir fark görmedim , neticede ingilizce hep ingilizce sadece okuduğunuz okul arkadaşlarınızın standartı düşüyor o kadar.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam nasıl gideceksiniz. Dil okulu ve ya başka şekilde. Bende gitmeyi istiyorum seneye eğer olursa. Şimdiden fikrimiz olsun.
    Dil okulu ayarlayıp gidicem + aile yanı konaklama şeklinde olacak. Bende şimdiden araştırıyorum okulları ve şehirleri bournemouth, manchester falan olabilir. Londra düşünmüyorum hem çok pahalı buralara göre hemde türk oranı daha yüksek. Bakalım inşallah şu kurlar adam gibi bir seviyeye gelir de rahat rahat gider geliriz.
    Tufan has no limits.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dil okulu ayarlayıp gidicem + aile yanı konaklama şeklinde olacak. Bende şimdiden araştırıyorum okulları ve şehirleri bournemouth, manchester falan olabilir. Londra düşünmüyorum hem çok pahalı buralara göre hemde türk oranı daha yüksek. Bakalım inşallah şu kurlar adam gibi bir seviyeye gelir de rahat rahat gider geliriz.
    Cebinizden ne kadar çıkacak hocam ortalama.Benimde zaten okulum var hemen gidemem.Ayrıca anadili ingilizce bi arkadaş gelicek.Onunla ev kiralayıp 4-5 ay öyle geliştirmeyi düşünüyoruz ama son noktayı yurtdışında koymak lazım.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    45 gün gidecekseniz paranız cebinizde kalsın. O paraya Iphone alın ingilizce kullanın daha çok gelişir ingilizceniz.

Dil öğrenmek için minimum 1 sene kalmak lazım. Bundan daha kısası kendini kandırmak olur.

Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    45 gün için yurtdışına çıkmak tamamen gereksiz. Onun adı dil eğitimi olmaz , uzun soluklu gezme olur.

45 gün dediğin Yurtdışı gibi bir yerde hangi ülke olursa olsun bir çırpıda geçer. Zaten bu 45 günün 1 ay'ı ortama alışma , çevreni , şehiri , sağı , solu öğrenmeyle geçicek. Buna ek olarak sınıftaki arkadaşlarına kaynaşman , okulu öğrenmen vs de eklenecek. Kalan 15 günde sence ingilizce öğrenebilirmisin ?

Kanada ya giden arkadaşlarımı vazgeçiriyorum kanada saçma , nereye gideceksiniz ?

Amerika gibi california gibi nimetler varken kanada da falan heyecan aramaya gerek yok. Kış geliyor zaten , kanada da falan napacaksınız ? Şehirde önemli , İngilize ve Fransızca kullandıklarını unutmayın , sonra fransaya geldim sanarsın.

Yalnız 45 gün için bilgi vermeye değmez sanırım o yüzden yazmıyorum ama illa gideceğim dersen yazarım , çünkü 45 gün para israfından başka bir şey değildir , hele birde günümüz kuru vs ile tamamen saçmalık. Güzel bir eğitim ve dil öğrenmek istiyorsan en az "6" ay gitmen gerekir ki adam gibi bir şeyler öğreilsin. Diğer türlü tamamen makara ve gezme olur.
    Bu çok cahilce bir yorum olmuş kardeşim kusura bakma hiç Kanada'ya gittin mi?

Fransızca sadece Quebec eyaletinde kullanılıyor. Amerika'nın Güney eyaletlerinde İspanyolca nasıl ikinci resmi dil ise, Quebec'te de öyle. 10 küsür eyaletten de Quebec'e gitmeyiver. Fransa'ya gelmiş gibi olmaz kimse bu eyalet dışında.

Benim ablam Seattle'da yaşıyor, geçici süreliğine değil kendisi ABD vatandaşı ve 6+ senedir orada. Vancouver'in daha güzel bir şehir olduğunu kendi söylüyor. California daha güzeldir belki orasını bilmem, gitmedim. Fakat hayatında gidip görmediğin bir yere saçma bir yer demek yanlış.

Kış geliyor derken? Daha 2 gün önce 17 derece idi burası (Toronto), sanırım İstanbul'dan daha ılıman bir kış geçiriyoruz. Kar yağar, yeri geldiğinde -20 leri de görürsün fakat 4 mevsim adam gibi yaşanır. İşte dediğim gibi, bunlar hep bilgimiz yokken fikrimizin olmasından.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Çince için yurtdışında kaldım. Ne alaka diyebilirsin ama ben yinede fikrimi söyleyeyim. 2 kişi gidiyorsanız kesinlikle birbirinizden kopun. Amerikayı tercih edin.

İntermediate derecesinde ingilizceniz olduğunu düşünüyorum. İngiltere'deki aksan farklılığı belki sıkıntı olabilir.

Orada tinder benzeri programlardan arkadaş arayın. Okulun vereceği dil arkadaşı gibi faaliyetlere kesin katılın. En az 6 ay kalın..
    Coğrafya kaderdir

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dil egitimi icin 45 gun az olabilir lakin ne kadar cok kalirsaniz o kadar yararli yani siniri yok denilebilir ama az diye gitmemek hata olur
    kesinlikle bu az surede bile bircok sey ogrenilebilir

Yer icin mutlaka ingiltere ama ana tercih londra disi ve aile yani
    Tavsiyem brighton ilk sirada sonra oxford olur bournemouth olur gibi gibi..

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dil eğitimi için 45 günün yeterli olacağını düşünmüyorum.

İngiltere düşünenler, belli başlı yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri var büyük şehirlerde, İngiltere için hepsi ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyorlar, onlara gidip detaylı bilgi alabilirsiniz. Amerika ve İngiltere'nin kendi içinde avantaj ve dezavantajları var, Amerika için uçak parası kat kat daha pahalı, İngiltere için aksanlarını anlamak gerçekten zor diye uzar liste.
    İngiltere'de eğitim hakkında şehir, konaklama, parasal giderler vs gibi merak ettiklerinizi pm atabilirsiniz. Elimden geldiğince bildiklerimi paylaşırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    45 gün gidecekseniz paranız cebinizde kalsın. O paraya Iphone alın ingilizce kullanın daha çok gelişir ingilizceniz.

Dil öğrenmek için minimum 1 sene kalmak lazım. Bundan daha kısası kendini kandırmak olur.

Bu çok cahilce bir yorum olmuş kardeşim kusura bakma hiç Kanada'ya gittin mi?

Fransızca sadece Quebec eyaletinde kullanılıyor. Amerika'nın Güney eyaletlerinde İspanyolca nasıl ikinci resmi dil ise, Quebec'te de öyle. 10 küsür eyaletten de Quebec'e gitmeyiver. Fransa'ya gelmiş gibi olmaz kimse bu eyalet dışında.

Benim ablam Seattle'da yaşıyor, geçici süreliğine değil kendisi ABD vatandaşı ve 6+ senedir orada. Vancouver'in daha güzel bir şehir olduğunu kendi söylüyor. California daha güzeldir belki orasını bilmem, gitmedim. Fakat hayatında gidip görmediğin bir yere saçma bir yer demek yanlış.

Kış geliyor derken? Daha 2 gün önce 17 derece idi burası (Toronto), sanırım İstanbul'dan daha ılıman bir kış geçiriyoruz. Kar yağar, yeri geldiğinde -20 leri de görürsün fakat 4 mevsim adam gibi yaşanır. İşte dediğim gibi, bunlar hep bilgimiz yokken fikrimizin olmasından.

Hiç gitmedim ancak gitmemem bilgi sahibi olmadığım anlamına gelmiyor. Altı üstü 10 tane eyaleti olan bir ülke için (amerika kıyasla) arkadaşın oraya gitme ihtimali de zor değil yani , fark ettiyseniz nereye hangi şehirine gideceksiniz dedim. Ayrıca Quebec kanadanın doğusunun en büyük eyaletidir yani öyle küçümsenecek derece de bir yer değil haliyle arkadaşın gitme ihtimali de var. Zaten dediğim gibi bu yüzden sormuştum , ben burada bir cahillik göremiyorum. Quebec'in içerisinde kanada diyince akla gelen Montreal'de yer alır yani oraya gidilme ihtimali de yüksektir bu yüzden sormuştum.

Ablanızın yaşantısıyla arkadaşın yaşantısını bir tutmadım , cahillik etmişim kusura bakmayın. 24 yaşında olan birisi için (Başlığı açan arkadaş) Cali life gibi bir yaşantı var iken ben olsam kanadayı seçmezdim bu yüzden de bana saçma geliyor. Gidip görmeye imkanım var iken gitmemem benim için yeterli bir sebep , ablanızın Seattle dan daha güzel demesi de Kanadayı güzel yapmıyor maalesef.

Kış geliyor derkenden kastım ; hem tatil hem dil öğrenmek için gidilen bir yerde -20 lerde yada kar ile neden çile çekeyim ? Hiç gitmediğin için buda sana saçma gelmiş ama sen karlar altında boğuşurken California da insanlar denize , havuza , havuz partilerinde geziyor oluyor , sörf yapıyorsun sebebi de bu yüzden. Senenin neredeyse her ayı , en soğuk zamanda bile 15-20 dereceleri gören , kalın kalın giyinmeyi gerektirmeyen sürekli tatil modunda takılabileceğin bir yer var iken neden -20 lerde boğuşayım ? Kış geliyorkenden kastım buydu. Ayrıca şuan Allaha şükür gitmeden her yeri görebiliyoruz bakınız google.com Torontoya bakmak istedim şuan -2 ve kar yağışlı. Kasım , aralık ayında burada kar yağarken insanlar denize , havuza girebiliyor
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cebinizden ne kadar çıkacak hocam ortalama.Benimde zaten okulum var hemen gidemem.Ayrıca anadili ingilizce bi arkadaş gelicek.Onunla ev kiralayıp 4-5 ay öyle geliştirmeyi düşünüyoruz ama son noktayı yurtdışında koymak lazım.
    Hesaplarıma göre tahmini 40bin tl civarı çıkacak kurs+konaklama+orada harcama olarak artık fazlasıda olabilir azıda olabilir. İnşallah çok daha azı olurda rahat rahat istediğim şekilde yaşayabilirim.
    Tufan has no limits.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Google amca yakında

Dil işini bitirecek ben o zamana kadar

Derdimi anlatacak ingilizcem ile devam edeceğim

Öğrenmek zorunda olan kardeşlerime başarılarrr
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    irlandaya gidin benim tavsiyem. en az 3 aylık eğitim alın. daha azı hiçbir işe yaramaz..

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç gitmedim ancak gitmemem bilgi sahibi olmadığım anlamına gelmiyor. Altı üstü 10 tane eyaleti olan bir ülke için (amerika kıyasla) arkadaşın oraya gitme ihtimali de zor değil yani , fark ettiyseniz nereye hangi şehirine gideceksiniz dedim. Ayrıca Quebec kanadanın doğusunun en büyük eyaletidir yani öyle küçümsenecek derece de bir yer değil haliyle arkadaşın gitme ihtimali de var. Zaten dediğim gibi bu yüzden sormuştum , ben burada bir cahillik göremiyorum. Quebec'in içerisinde kanada diyince akla gelen Montreal'de yer alır yani oraya gidilme ihtimali de yüksektir bu yüzden sormuştum.

Ablanızın yaşantısıyla arkadaşın yaşantısını bir tutmadım , cahillik etmişim kusura bakmayın. 24 yaşında olan birisi için (Başlığı açan arkadaş) Cali life gibi bir yaşantı var iken ben olsam kanadayı seçmezdim bu yüzden de bana saçma geliyor. Gidip görmeye imkanım var iken gitmemem benim için yeterli bir sebep , ablanızın Seattle dan daha güzel demesi de Kanadayı güzel yapmıyor maalesef.

Kış geliyor derkenden kastım ; hem tatil hem dil öğrenmek için gidilen bir yerde -20 lerde yada kar ile neden çile çekeyim ? Hiç gitmediğin için buda sana saçma gelmiş ama sen karlar altında boğuşurken California da insanlar denize , havuza , havuz partilerinde geziyor oluyor , sörf yapıyorsun sebebi de bu yüzden. Senenin neredeyse her ayı , en soğuk zamanda bile 15-20 dereceleri gören , kalın kalın giyinmeyi gerektirmeyen sürekli tatil modunda takılabileceğin bir yer var iken neden -20 lerde boğuşayım ? Kış geliyorkenden kastım buydu. Ayrıca şuan Allaha şükür gitmeden her yeri görebiliyoruz bakınız google.com Torontoya bakmak istedim şuan -2 ve kar yağışlı. Kasım , aralık ayında burada kar yağarken insanlar denize , havuza girebiliyor
    Cahilsin demedim, yorumun çok cahilce olmuş dedim, ki hala öyle düşünüyorum.

Altı üstü 10 tane eyaleti olan ülke, Amerika'nın yüzölçümünün toplam 1.5 katı hacme sahip. Hatırlatmak istedim. Wikitravel ya da Google'a bakarak bir yer hakkında fikir edilinebilinir. Fakat tecrübe edemessin.

Senin için sörf yapmak, denize girmek öncelik olabilir. Fakat okumaya gelen çoğu öğrenci için bunlar ikinci ve üçüncü planda olan şeyler.

Mesela Vancouver'da yaşamış olsaydın, ikliminin ABD'nin batı yakasındaki şehirleri ile çok benzer olduğunu bilirdin, California dahil. Kuzeyinden geçen sıradağlar şehri ciddi derecede izole eder. Ülkenin geri kalanının ikliminden çok farklıdır ve kışları dahil eksi dereceleri görmez. Özellikle suç oranının ABD'ye göre ciddi derecede az olması, Kanada dolarının USD'ye göre ucuzluğu, ülkenin göçmen sayısının yüksek olmasından ötürü ırkçılığın ABD'ye göre çok az olması, insanların daha eğitimli olması, vs. buraya gelen yabancı öğrenciler ve aileleri için önemli etkenler. Kısaca her insan için öncelik ılıman iklim, denize girmek, sörf yapmak değildir. Senin düşündüğün gibi olsaydı Kuzey Amerika'nın en iyi şehirleri arasında Kanada'nın büyük şehirleri olmazdı. Örneğin; Top 10 Student Cities in North America Perfect for an Unforgettable Graduate Degree - MastersPortal.eu

Bunun gibi yüzlercesini bulabilirsin. Bu yüzden sana göre saçma olan, başkasına mantıklı gelebilir. Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cahilsin demedim, yorumun çok cahilce olmuş dedim, ki hala öyle düşünüyorum.

Altı üstü 10 tane eyaleti olan ülke, Amerika'nın yüzölçümünün toplam 1.5 katı hacme sahip. Hatırlatmak istedim. Wikitravel ya da Google'a bakarak bir yer hakkında fikir edilinebilinir. Fakat tecrübe edemessin.

Senin için sörf yapmak, denize girmek öncelik olabilir. Fakat okumaya gelen çoğu öğrenci için bunlar ikinci ve üçüncü planda olan şeyler.

Mesela Vancouver'da yaşamış olsaydın, ikliminin ABD'nin batı yakasındaki şehirleri ile çok benzer olduğunu bilirdin, California dahil. Kuzeyinden geçen sıradağlar şehri ciddi derecede izole eder. Ülkenin geri kalanının ikliminden çok farklıdır ve kışları dahil eksi dereceleri görmez. Özellikle suç oranının ABD'ye göre ciddi derecede az olması, Kanada dolarının USD'ye göre ucuzluğu, ülkenin göçmen sayısının yüksek olmasından ötürü ırkçılığın ABD'ye göre çok az olması, insanların daha eğitimli olması, vs. buraya gelen yabancı öğrenciler ve aileleri için önemli etkenler. Kısaca her insan için öncelik ılıman iklim, denize girmek, sörf yapmak değildir. Senin düşündüğün gibi olsaydı Kuzey Amerika'nın en iyi şehirleri arasında Kanada'nın büyük şehirleri olmazdı. Örneğin; Top 10 Student Cities in North America Perfect for an Unforgettable Graduate Degree - MastersPortal.eu

Bunun gibi yüzlercesini bulabilirsin. Bu yüzden sana göre saçma olan, başkasına mantıklı gelebilir. Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.

Sörf yapmak , denize girmek vs örnek vermiştim. Dediğim gibi "ben" olsam Amerika yı tercih ederim , "sen" olsan kanada yı Altı üstü 10 eyalet dememin sebebi , amerikanın 50 eyaleti olmasıdır. Senin de dediğin gibi zevkler ve renkler , teşekkür ederim ağzına sağlık bilgiler için.
    ABO TRADING
    STR

Gökhan Kavuştu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dil eğitimi için "altı" aylık bile yeterli değilken, temel olmadan 45 günlük bir seyahat yapmak intihardan başka bir şey değildir. Olsa olsa uzun soluklu bir gezidir, para israfıdır. Naçizane tavsiyem; en az altı ay olmak üzere Amerika'ya git. Türklerden uzak dur, kendine aksanı güzel bir arkadaş edin.
    GKGARAGE

Instagram | Spotify | Flickr

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence dil ogrenmek istiyorsaniz irlandaya gidin ve en az 1 sene kalmaniz lazim daha sonra orada bir is ayarlarsaniz bu sureyi uzatir masraflarinizi kismis olursunuz. bazi arkadaslar demis ki turkun olmadigi yere git 6 tane memleket gezdim hic ummadigin anda karsina turk cikiyor turkun olmadigi yer mi var
    dil ogrenmek icin bence altin kural sudur dil dile degecek aga gerisi yalan
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Ingiltereye gittim kuzenim Maltaya. Ayni seviyede ogrendigimizi dusunduk ama onun icin fiyatlar daha uygun oldu ve eglence olarakta uygun fiyata secenek daha cokmus. Fakat 45 gunde yapabilecegin tek sey ingilizce ogrenmek yerine ingilizce konusmak icin gerekli ozguveni toparlamak olur. Eger ulkeye dondugunde ingilizceyi surekli kullanacaksan git ama genede uzatabiliyorsan 45 gun degilde 3 ay olarak yapman daha iyi olur. Birde Turklerden uzak durmak lazim yoksa kendini batak oynarken bulabilirsin ��

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 2,5 ayda eski halime göre şakıyarak dönmüştüm. Üstelik ablamın yanında kalarak...

1. Alt yapın iyi ve sadece konuşma anlamında tutukluğun var ise ve girişkensen sana bir şeyler katar...
    2. Türkçe şarkı bile dinlemeyeceksin. Forumlara da girme, korkma küsmeyiz sana 45 günde... Türk ev arkadaşı vs kesinlikle haram!
    3. Grammar ve reading olarak bir şey katmaz, beklentin olmasın...
    4. Kazandığın ivmeyi, geri döndüğünde kullanamazsan dilin aynen geri döner...

5. Belki de en önemli madde "dilini geliştirmenin dil kaslarını geliştirmek olmadığı"nın bilincinde isen git yoksa 45 günlük başka tatil planları da yapılabilir
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler