User Tag List

Sayfa 11/13 İlkİlk ... 910111213 SonSon
236 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Sonra insanlar iş beğenmiyor oluyor !!

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200 puan alan arkadaşa yazık olmuş mecbur olduğu için kurumsal şirkette insani şartlarda (sizin tabirle yayıla yayıla ) 2 veya 3 kişinin yapacağı işi 1 kişiye yükleyip hayvan gibi çalıştıran sömürücü bir özel şirkette patronunu daha çok zengin etmek için üç kuruşa 'elinden geldiğince koşturacak'...

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte bende onu diyorum, sonuçta herhangi bir öğrenci sınav, vs. gibi durumlarında çalışmayınca asgari ücretle çalışacağını biliyormu?
    -Biliyor.

Üniversite vb günde 2 saat ders çalışan adam doktorda olur, mühendiste, mimarda.

Abi doğru düzgün bir işte çalışmayı bu kadar isteyen adamda bi zahmet sadece bir kriter olan sınavada çalışsın.

Madem 2000+ maaş almak istiyorsun; sınavmış, oymuş, buymuş bunlar kimse için bahane değil.

İlk 20 bin ile ilk 100 bindeki insanların arasındaki tek bir fark daha fazla çalışması, bakın TEK BİR FARK DİYORUM.

Bunu yapsa zaten oda onla başarı anlamında aynı seviye olur, ki geleceğini düşünüyorsa yapacak bunu.

Sizin dediğinizin olmasını bende isterim ama şu anki eğitim sistemimiz bunun üzerine kurulu değil.

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bızde kardesıme iş arıyoruz askerlık tamam uluslararası ılıskıler lojıstık gumruk hersey olur şirket vs

4 dil bılıyor askerlık bıttı
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz önce a haber"de 6-7 BİN TL"YE sanayi işlerinde kalıpçı bulamıyorlar diye haber çıktı.

Patron görünümlü yavşağın biriside çıkıp " omo oşşozlok yok, mollot çoloşmoyor oş boğonmoyor" diyor.

Küfür edeceğim şimdi, 6-7 BİN TL"Yİ ver zaten memlekette mühendis, doktor işi bırakıp kaynakçı olur.

Şu amk kanalına sabah akşam küfür ediyorum, gidip iş sorup 6-7 BİN TL"Yİ vermezlerse a haber canlı yayınında bunları yağlı kazığa oturtacaksın.

Amk yüzsüzleri.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz önce a haber"de 6-7 BİN TL"YE sanayi işlerinde kalıpçı bulamıyorlar diye haber çıktı.

Patron görünümlü yavşağın biriside çıkıp " omo oşşozlok yok, mollot çoloşmoyor oş boğonmoyor" diyor.

Küfür edeceğim şimdi, 6-7 BİN TL"Yİ ver zaten memlekette mühendis, doktor işi bırakıp kaynakçı olur.

Şu amk kanalına sabah akşam küfür ediyorum, gidip iş sorup 6-7 BİN TL"Yİ vermezlerse a haber canlı yayınında bunları yağlı kazığa oturtacaksın.

Amk yüzsüzleri.
    al kaynak sertifikanı, sen de 6-7 bin lira maaşa çalışırsın, belki daha bile fazlasına. Ya haberde içeriği tam olarak vermediler, ya da sen tam olarak dinlemedin.
    öyle işte.

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    al kaynak sertifikanı, sen de 6-7 bin lira maaşa çalışırsın, belki daha bile fazlasına. Ya haberde içeriği tam olarak vermediler, ya da sen tam olarak dinlemedin.
    otomotiv anasanayiye çalışan ihracat yapan firmada çalışıyorum 5 yıllık kaynak mühendisi o kadar para almıyor Bursa'da
    TeKS@S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delta0o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otomotiv anasanayiye çalışan ihracat yapan firmada çalışıyorum 5 yıllık kaynak mühendisi o kadar para almıyor Bursa'da
    kaynak sertifikalı metalurji mühendisi arkadaşlarım var, bahsi geçen paralardan daha fazlasını alıyorlar.
    öyle işte.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O bahsedilen haberi sanki ilk kez A Haber yaptı. Ben çocuklugumdan biliyorum her kanal ana haberlerde bu tür haberler yapıyor. Sırf yandaş diye *** atmayın kanala.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pendik /kaynarca yanyol e-5 üzerindeki ofisimize
    sekreter arıyoruz
    asgari ücret + yol +ssk + yemek
    08:30-19:00
    cumartesi pazar yok

iş tanımı
    ortalama günde 2-3 fax çekilir
    ortalama günde 8-10 tlf bağlar (herkesin cep tlf var çünkü)
    yeni gelen kumaşları şirket kartelamıza aktarır

işe gerçekten ihtiyacı olan 20-30 yaş ve yukarıdaki kriterlere uygun olduğunu düşündüğünüz kişiler var ise bana yönlendirebilirsiniz
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklim olsa berber olurdum, o kadar net konusuyorum. 14'unde cirak, 16'da kalfa, 18'inde askerden dondugunde kendi dukkanimi acmis usta olurdum.

Mis gibi meslek valla. Kendi isinin sahibisin, eve is goturme olayin yok, makas-tarak bulabildigin her yerde meslegini icra edebilirsin.

Hele bi de biraz kendini gelistirip, modern caga ayak uydurabilirsen isim yapar koseyi donersin. Pet groomer dedikleri, evcil hayvan tirasi mesela. Luks semtteki pelinsu, ecelerin Chihuahua'larini, Bichon Frise'larini saatini 100 liradan kesersin.

Bunu 4 sene uni okumus, 1 sene staj yapmis ve su an Ingiltere'de, alaninda en iyi okulda yuksek lisans yapan ancak donuste Istanbul'da max. 2000 TL'ye kole olarak calisacak biri olarak soyluyorum.
    "Korkmadık, savaştık"

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kadar okuduk ettik,okul bitsin hemen işimizi kuralım dedik hooop bi darbe bi savaş turizm pert.
    Bazen fırın açıp ekmek satasım geliyor sırf Rizeliyim diye,sonra soyadım tüylüoğlu değil diye vazgeçiyorum.

Ama durum özetle bu,şu durumda parası olan sanayi alanında yatırım yapmaz ki MBuğra gibi arkadaşları istihdam edebilsin.Kimsenin derdi üretim yapmak döviz getirmek değil ki.
    Aynı adam mevcut duruma bakarak o riski alacağına daha az para ve riskle gider bi inşaat yapar keyfine bakar.

Her cuma hayırlı cumalar,vatanlı reisli paylaşımlar,şehitler haberlerini teröre lanet diye paylaş olay bu.Vatanı değil parayı seviyor adam.

Sabahlara kadar tartışalım,geçen bir laf söyledi babam ki normalde siyasi görüşüyle de çok alay ederim "biz toplumca çoğunluk olarak,sağcısı,solcusu falanı filanı doğru düzgün insanlar değiliz ki bizi düzgün insanlar yönetsin."
    Bakıyorsun hakikatten öyle bir elin her parmağı tabi ki aynı değil.Ama işin özüne ve çoğunluğuna bakarsak , ben bugün siftah yaptım yan dükkandaki kardeşimden al diyen milletten,kardeşim aynısı bende daha ucuz ondaki daha traş diyen millete bir şekilde geçiş oldu.

Dilerim ki yaşadığımız son 15 - 20 senelik dönem,yaşacağımız asıl kötü dönem için geçiş süreci olmasın.2000 lira kağıt parayla böyle eline çok gelir ama,2000 lira ile 1 ay boyunca hafif sosyalleşerek geçinmek cidden büyük uğraş yani.Hele de bu kadar eğitimden sonra.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Umut_Akkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık bir buçuk yıldır işsizim ve babam berber az çok bu iş elimden geliyor fakat adam akıllı keşke dediğiniz yaşlarda öğrenseydim diye çok pişmanım şimdi elimde bir mesleğim olurdu.

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut_Akkuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık bir buçuk yıldır işsizim ve babam berber az çok bu iş elimden geliyor fakat adam akıllı keşke dediğiniz yaşlarda öğrenseydim diye çok pişmanım şimdi elimde bir mesleğim olurdu.
    şimdi ver kendini 5 yıl sonra olsun. en azından..

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bu berber olayından yola çıkarak konuşmak istiyorum haklısınız hem de sonuna kadar . Tıp ya da hukuk gibi yüksek düzeyde bölümler okumuyorsanız boşuna üniversitede cebelleşmeyin ,aksi takdirde tek artısı erkekler için askerliği kısa dönem yapmak olur.

Ne okuması ? Eskidenmiş onlar . Keşke diyorum sanayide yıllarca çocukken çalışsaydım bir şeyler öğrenirdim,sonra kendi ustalığımı geliştirerek bir şeyler yapar ekmeğimi kazanırdım. Benim bir tane arkadaşım var yüksek lisanslı iki üniversite mezunu yapıkredi çağrı merkezinde isyan ederek çalışıyor. Ne yapsın iş mi var ? Dayısı da yok partiden bir yerlere soksun.

89 puan alan var kpss'den umudu yok adamın,nasıl olsa mülakatta eliyorlar neden 1 senesini stresli geçirsin? O kadar çalış didin gelsin dayılar gitsin amcalar yerleşsinler bir yerlere.

Berber olun,sanayide usta olun yani el emeği işiniz olsun. Tıp ya da hukuk dışındaki çoğu bölüm çöp bu ülkede gereksiz yani.

İnşaat mühendisi arkadaşım var ,2 sene sonra zar zor istanbul'da büyük bir şirkete girdi 2100 lira maaşı var . Değer mi ? Değmez .

İmkanı olan,tıpası yeten yurtdışına gitsin oraya yerleşsin . 50 sene sonrası da bu ülke aynı kalacak değişen hiçbir şey olmayacak,belki bu anımıza dua bile edebiliriz.
    imzasız..

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklim olsa berber olurdum, o kadar net konusuyorum. 14'unde cirak, 16'da kalfa, 18'inde askerden dondugunde kendi dukkanimi acmis usta olurdum.

Mis gibi meslek valla. Kendi isinin sahibisin, eve is goturme olayin yok, makas-tarak bulabildigin her yerde meslegini icra edebilirsin.

Hele bi de biraz kendini gelistirip, modern caga ayak uydurabilirsen isim yapar koseyi donersin. Pet groomer dedikleri, evcil hayvan tirasi mesela. Luks semtteki pelinsu, ecelerin Chihuahua'larini, Bichon Frise'larini saatini 100 liradan kesersin.

Bunu 4 sene uni okumus, 1 sene staj yapmis ve su an Ingiltere'de, alaninda en iyi okulda yuksek lisans yapan ancak donuste Istanbul'da max. 2000 TL'ye kole olarak calisacak biri olarak soyluyorum.
    Bu berberlik olayı benimde hep aklıma gelirdi ara ara dönemlerde. Gerçi berber değilde bayan kuaförü olmak...

Güzellik salonu açacaksın, solaryumu, cilt merkezi vs. vs. herşey olacak işim içinde. Güzel bir avm içine koydunmu örn, Capa City doktordan yüksek mühendisten fazla kazanırsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Metalurji mühendisi arkadaşlarınıza söyleyin kesinlikle oradan ayrılmasın.Bilmiyorum bu sektörlerde mi çalıştınız, 3 tane enerji santrali bitirdim. Birisi revizyondu şantiye şefiydim , diğeri ise bu işlerin duayeni olan bir firmada boru işleri şefiydim. Enerji santrallerinde kaynak çok önemli bir konudur. Çünkü hatlar basınçlıdır ki santral yapısına göre değişir hat basınçları olarak en düşük 50bar olarak kabul edin 300barlara kadar gördüm tabiki farklı materyaller vs var işin içinde O şantiyelerde bile o kadar almıyorlardı ki işin su altı kaynağından sonra ki top noktasıdır su altı kaynağı fazla bilinmediğinden dolayı o da. Yurtdışında çalışıyorsa o miktarların üstünü de rahatlıkla alır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam olarak dinledim merak etme, ki aynı haber başlığının içinde işsizlik diye bişeyin olmadığını insanların iş beğenmediğini belirtiyorlardı.

Ki sadece 1 tane dalda 400.000 işçi açığının olduğunu, insanların iş beğenmediği için yüksek paralarda olsa çalışmadığından bahsediyordu.

Yalnız herkes o parayı vermez yapmayın etmeyin, ki 6-7 BİN TL"ye işçi bulamamak ayrı bir ironidir.

Üniversite mezunu birçok kişinin asgari ücret veya asgari ücretin bir tık üstü maaşlara çalıştığınıda herkes biliyordur.
    @kesici reis işsizlik diye bir şeyin olmadığı haberi yapılıyor, bu halkı mal yerine koymaktır. Ne demek işsizlik hiç yok?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam olarak dinledim merak etme, ki aynı haber başlığının içinde işsizlik diye bişeyin olmadığını insanların iş beğenmediğini belirtiyorlardı.

Ki sadece 1 tane dalda 400.000 işçi açığının olduğunu, insanların iş beğenmediği için yüksek paralarda olsa çalışmadığından bahsediyordu.

Yalnız herkes o parayı vermez yapmayın etmeyin, ki 6-7 BİN TL"ye işçi bulamamak ayrı bir ironidir.

Üniversite mezunu birçok kişinin asgari ücret veya asgari ücretin bir tık üstü maaşlara çalıştığınıda herkes biliyordur.
    @kesici reis işsizlik diye bir şeyin olmadığı haberi yapılıyor, bu halkı mal yerine koymaktır. Ne demek işsizlik hiç yok?
    ülkede iş beğenmeme olduğunu ben de savunabilirim. Bu demek değildir ki herkes hak ettiği yerde veya hak ettiği maaşı alıyor. Bu ülkede diplomalı işsiz çok. Diplomalı insan da haklı olarak o kadar emek verip, binbir zorlukla aldığı eğitimin karşılığını istiyor, ancak aynı bölümden her üniversitede olduğu noktada, senin 10 birim paraya yapacağın işe bir başkası 8 birim paraya talip olduğu noktada sen işsiz kalıyorsun. Bu ayrı bir tartışma konusu.

İş beğenmeme örneğine gelirsek. Vaktiyle İzmir'de şantiyedeyim. İnşaat işiyle haşır neşir olanlar bilir, inşaata başlarken işçi bulamazsınız, işçi bulup işe başlarsınız, her gün tonla adam gelip "abi işçi lazım mı" diye sorar. Neyse, işe başlanmış, ekipler kurulmuş, eksik de yok, haliyle adam ihtiyacı da yok. Ancak yine de her gün gelen gidenin haddi hesabı yok. Bir gün mesai saatleri içinde gelmesi gereken mal, yol durumundan ötürü mesai bitiminden sonra gelebildi. Şantiyede 3 kişiyiz, şantiye şefi, ben ve bekçi. Gelen mal 1 tır. Bizim indirmemiz çok zaman alacak. Çıktık şantiye şefiyle kahvehanelere. Mal geldi, inmesi lazım, gelen her adama adam başı 50 lira, malı indirin yeter. Sene 2010, günlük işçi yevmiyesi 50 lira değildi. Sabah bizden "iş dilenen"ler akşam olunca okeyi, iskambili 1 saatliğine bırakıp gelmediler. yahu 100 lira olsun, gelin dedik, yine gelen olmadı. Bu durumda, gerçekten işsizlik vardır, diyebilir misin?
    öyle işte.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lisans mezunlarına işsizlik yok diyen varsa,benimle bir bardak çay içebilir anlatabilirim.
    @d3n1s evet genelde o işlerde çalışan insanlarda olan bir hoşnutsuzluk biliyorum ve katılıyorum. Yakında üniversite mezunlarını günlük 50 veya 100 tl yevmiye ile alakasız yerlerde çalışırken görebilirsiniz.
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler