User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sırbistan Gezisi Ve Pasaport Sorunu

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sırbistan Gezisi Ve Pasaport Sorunu

Arkadaşlar Selamlar , iş gereği 3 günlük bir gezi olacak Sırbistan belgrad da , daha önce bulunan arkadaşlar vardır belki , ilk sorum orada telefon , elektronik ve araç (honda) parçaları ne fiyatlardadır , nerde bulunur

2. sorum 1 yıllık pasaport çıkartıyorum , oradan almasam bile burada satan arkadaşlarda oluyor 2.el tel. alınır kayıt yaptırma işlemi yaparsam sıkıntı yaşar mıyım ? , fatura vs. şart mıdır bu telefonlarda hiç yapmadığım için bilgi almak istedim , şimdiden teşekkürler.
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parası çok değersiz. Bize göre yeme içme konaklama ucuz. Özellikle sigara ve içki çok ucuz. Gece hayatı canlı ama yazın. Kışın sakin.

Elektronik eşya ve telefon getirmeye değecek kadar ucuz değil idi.

Honda konusunu bilemiyorum.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kayit konusu icinde faturaya ihtiyaciniz yok. İstediginiz 0-2.el cihazi kaydettirebilirsiniz pasaportunuza

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bad-Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamlar , iş gereği 3 günlük bir gezi olacak Sırbistan belgrad da , daha önce bulunan arkadaşlar vardır belki , ilk sorum orada telefon , elektronik ve araç (honda) parçaları ne fiyatlardadır , nerde bulunur

2. sorum 1 yıllık pasaport çıkartıyorum , oradan almasam bile burada satan arkadaşlarda oluyor 2.el tel. alınır kayıt yaptırma işlemi yaparsam sıkıntı yaşar mıyım ? , fatura vs. şart mıdır bu telefonlarda hiç yapmadığım için bilgi almak istedim , şimdiden teşekkürler.
    Pasaportu neden 1 yıllık çıkartıyorsun? 10 yıllıkla be kadar fark var

Yurtdışında vize başvurusunda bulunduğunda en az 6 ay süre istiyor

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence de 1 yillik pasaport cikarmak yerine 10 yillik cikartin her sene harclara zam geliyor. illaki bi yerlere gidersiniz vize almak icin pasaportun en az 6 aylik suresi olmasi sarti var tekrardan pasaport cikarmaktansa elinizdekini kullanirsiniz ab ulkelerinin vizesi pasaportunuza isli oldugu zaman baska ulkelere vize almaniz daha kolay oluyor.
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pasaportu neden 1 yıllık çıkartıyorsun? 10 yıllıkla be kadar fark var

Yurtdışında vize başvurusunda bulunduğunda en az 6 ay süre istiyor
    10 yıllık 620, 1 yıllık 250 sanırım. Bütçe limitteyse bir mantığı yok 10 yıllık almanın. O fark ile gittiğin yerde harcarsın...

tremx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bencede 10 yillik alin pasaportu, gece hayati canli parasinin degersiz oldugunu soylemisti arkadaslarim..telefon kaydinda da herhangi bir problem yasamazsiniz.Iyi seyehatler simdiden.
    K 1989 BB - TYPER / K 1997 BM - S2K / K 1595 BM - ML350

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yıllık pasaportu 6 ay kullanabilrisin. sonrasında vize alamazsın. bunu da düşünüerek imkanın varsa daha uzun süreli çıkartırsan iyi olur
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 yıllık 620, 1 yıllık 250 sanırım. Bütçe limitteyse bir mantığı yok 10 yıllık almanın. O fark ile gittiğin yerde harcarsın...

1 kere daha lazım olsa aynı parayı vermiş ama yine 1 yıllık almış olacak ama. =) Ki iş gezisi diyor demek ki şirket ödeyecek, 1 senelik üstündeki farkı cebinizden karşılayın 10 senelik alın bence. =)
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 kere daha lazım olsa aynı parayı vermiş ama yine 1 yıllık almış olacak ama. =) Ki iş gezisi diyor demek ki şirket ödeyecek, 1 senelik üstündeki farkı cebinizden karşılayın 10 senelik alın bence. =)
    Doğrudur, şirket ile gidilecekmiş. Tabi sizin şartlarınızı bilemem ama benim için gayet mantıksızdı... Yani demek istediğim herkes 10 yıllık almak ister tabi ki... Herkestende aynı lafı duyarsınız abi 10 yıllık al çok mantıklı... Ancak o an ki koşullarda herkes eşit mi buna bakmak lazım. Seneye yine vereceğide meçhul. Kendime bakarsam 30 yılda bir çıkıyorum yurtdışına.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben belgradda yaşıyorum. 1 yıllık pasaport benide gülümsetti. sorun maddi olduğunu sanmıyorum ama eğer öyleyse bişeyden kısın farkını ödeyip 10 yıl alın. 1 yıl insanı pişman eder. ben yıllar önce 2 yıllık pasaport aldığımda göz açıp kapayıncaya kadar bittiğinde tekrar 10 yıllık parası ödeyince içime oturmuştu. ah salak kafam demiştim kendime. emin ol sende dersin

Belgrad gezme tozma yeme içmede ucuzdur. Birayı bakkaldan 1.5 liraya alırsın. Premium biraları heineken carlsberg amstel filan 2.5 lira civarında. Hamburgerden 2 kat doyurucu Pleskavisayı (230gr et var içinde) 6 liraya yersin gibi ucuzlukları var. Lüks pahalı mekanlarıda yok değil tabi.

Örneğin ben hafta sonları nehrin üzerinde yüzer restoran dedikleri restoranlarda 2 kişi yiyip içip 20-50 tl arası rakamlarla kalkıyorum. Yine daha önce Almanyada bir restoranda 6 kişi yiyip içip 1000 euro ödemiştik, aynı toplantıyı Sırbistanda da yaptık ve ödediğimiz rakam 100 euro oldu yani türkiyeden biraz ucuz. Avrupadan çok çok fazla ucuz bir ülkedir.

Araba parçaları tabiki daha ucuz ama sen 2-3 günlük sürede vakit bulup parça bulamazsın. Zaten çıkmacılar ingilizcede bilmez çoğunluğu o iş biraz sıkıntılı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur, şirket ile gidilecekmiş. Tabi sizin şartlarınızı bilemem ama benim için gayet mantıksızdı... Yani demek istediğim herkes 10 yıllık almak ister tabi ki... Herkestende aynı lafı duyarsınız abi 10 yıllık al çok mantıklı... Ancak o an ki koşullarda herkes eşit mi buna bakmak lazım. Seneye yine vereceğide meçhul. Kendime bakarsam 30 yılda bir çıkıyorum yurtdışına.
    1 kere yurtdşına çıkan yine çıkar. İnsan gibi bir muame görsün yeter. Daha önce gitmemiş kimse 'dil bilmeyiz' 'yol bilmeyiz' deyip gitmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 kere yurtdşına çıkan yine çıkar. İnsan gibi bir muame görsün yeter. Daha önce gitmemiş kimse 'dil bilmeyiz' 'yol bilmeyiz' deyip gitmiyor.
    Ben bunlardan bahsetmedim ama doğru 10 yıllık mantıklı...

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kıyafet, telefon filan pek esprisi yok. İçki ve sigara ucuz, hemen hemen yarı yarıya geliyor fiyat olarak lav, jelen birası filan 1.25tl civarıydı 2-3 litrelikleri daha ucuza geliyor. Biz yazın gitmiştik kalede güneşin batışını elde birayla izlemesi çok güzel oluyordu mükemmel bir manzarası var. Gece hayatı çok iyiydi, club olarak Freestyler ve Shake'n Shake öneririm. Cevapi yiyin gitmişken. Onun dışında araba parçasını bilmiyorum. Çok büyük bir yer değil zaten. Havaalanının orda uçak müzesi var orayı da öneririm. İlginiz varsa uçak hurdalığı gibi dışarısı
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @corrado nicki Atıf abi Bosna da yaşıyor dünyayı gezen birisi bi pm atın isterseniz görürse yazar zaten
    gerekli açıklamaları yazmışlar üstteki postlarda
    araç olarak honda değilde daha çok vag grubu kullanırlar zaten 2. dünya savaşından sonra vw orda üretiyordu

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sene 3 kere belgrada novisada gittim kusacam artık diyip hava yaptıktan sonra cevap vereyim

elektronik burayla aynı ahım şahım fark yok eğlence falan takılcaksanız kışın bitik nehrin kenarında zaten en iyi clublar hepsi kapalı kışın

içki sigara vs ucuz yemekler şahane ve çok ucuz

bayraklı camiinin biraz ilerisinde walter diye etçi var genelde cevabi yapıyor ama kaymaklı steakler de şahane

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar çok saolasun yorumların hepsini okudum güzel bilgi oldu benim için , pasaportu 1 yıllık çıkartmamdaki durum tamamen maddi iş gezisi öle bi zamana geldi ki 10 yıllık kesinlikle düşünüyordum ama ters kaldık bu ay şirket pasaport giderlerini karşılamıyor gerisi tamamen onlarda , zaten bi daha çıkışım uzun vade de olur ilk defa çıkıyorum kıbrısı saymazsak , dediğiniz yeme durumlarını değerlendireceğim inş. en çok pasaporta tel. kaydı işimi görecektir ihtiyaç vardı , bilgiler için çok teşekkürler
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı optimus_prime Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sene 3 kere belgrada novisada gittim kusacam artık diyip hava yaptıktan sonra cevap vereyim

elektronik burayla aynı ahım şahım fark yok eğlence falan takılcaksanız kışın bitik nehrin kenarında zaten en iyi clublar hepsi kapalı kışın

içki sigara vs ucuz yemekler şahane ve çok ucuz

bayraklı camiinin biraz ilerisinde walter diye etçi var genelde cevabi yapıyor ama kaymaklı steakler de şahane
    Kışında full mekanlar var yerlerini bilmek lazım. Gerçi ben gitmiyorum ama arkadaşlarım sürekli fotolar gösterip duruyorlar. Yılbaşı zamanı hele eğlencenin tavan yaptığı dönem. Tabi yazın turistler için daha kolay. Kışın hep partiler olur ve turistler bilmez genelde çünkü turistlerin takıldığı yerlerde değil reklamları. Zaten private partilerin çoğu kril
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kışında full mekanlar var yerlerini bilmek lazım. Gerçi ben gitmiyorum ama arkadaşlarım sürekli fotolar gösterip duruyorlar. Yılbaşı zamanı hele eğlencenin tavan yaptığı dönem. Tabi yazın turistler için daha kolay. Kışın hep partiler olur ve turistler bilmez genelde çünkü turistlerin takıldığı yerlerde değil reklamları. Zaten private partilerin çoğu kril
    aynen private parti çok bizi almıyorlar

kışın açık olan tube tarzı mekanlarda paralı askerler yuzunden pek eglence kısmını veremiyor ama amaca ulasmak kolay

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler