User Tag List

Sonuçlar: Türkiye de ekonomik kriz varmı ?

Katılımcı sayısı
594. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tabi ki var kura piyasaya bak

491 82.66%
  • 50 TL lik yakıt ve döviz alabiliyorum

103 17.34%
Sayfa 3/39 İlkİlk 1234513 ... SonSon
737 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Anket: Türkiye ekonomik krizde mi?

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rodya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüketime odaklı ve tepeden tırnağa sağlıksız olan türkiye ekomisinin durumunu "kriz" olarak nitelendirmek, en hafif tabiriyle devekuşu şekilde yaşamış olmayı gerektirir.
    ani ya da beklenmedik hiç bişey olmuyor şuanda. tamamiyle ilgisiz olan ben bile doların yıl sonu beklentisinin bu seviyelerde olacağını aylar öncesinde defaat kez duymuştum.
    çürüyen ekonomilerde kriz olmaz.
    Doğru 2 ay önce söyledi bakan 3.30 da olur 3.40 da
    Bize birşey olmaz

Yakıta neden zam geldi
    Ötv neden zamlandı

Amaç para harcamayın borçlanmayın koyun gibi yaşayın

En büyük tefeci çeteci hükümet

Babalık yapacağına bize üvey evlat muamelesi yapıyor 14 yıldır

Cep doldurmakla devlet yönetilmez

Diledikleri kadar doldursun giyecekleri kefenlerde cep yok

Allah zaman gelince herkese hesap soracak nasılsa
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru 2 ay önce söyledi bakan 3.30 da olur 3.40 da
    Bize birşey olmaz

Yakıta neden zam geldi
    Ötv neden zamlandı

Amaç para harcamayın borçlanmayın koyun gibi yaşayın

En büyük tefeci çeteci hükümet

Babalık yapacağına bize üvey evlat muamelesi yapıyor 14 yıldır

Cep doldurmakla devlet yönetilmez

Diledikleri kadar doldursun giyecekleri kefenlerde cep yok

Allah zaman gelince herkese hesap soracak nasılsa
    ekonominin cenaze namazının kılınmasından önce gelmesi beklenen mahşerin 5 atlısından ilki : eyyyy bankalar... indirin faizleriniziiiiii
    bunun sebebi devletin bizzat halkın borçlanmasını istemesi.
    Aslında bu herkesin işine geliyor .
    - bankalar faizi indirir, insanlar daha ucuza borçlanır. kendisine ait olmayan parayla ev araba alan adam mutlu
    - arabaya , eve önündeki yıllarını haczederek koyuna dönmüş insanlar, itaat eden ucuz insan gücüne dönüşür. şirketler mutlu
    - ucuz insan/beyin gücü sayesinde yatırımlarını artıran şirketlerin kredi aldıkları bankalar mutlu.
    borçlanma üzerine kurulmuş olan bankaların şuan kendilerini döndürmekte güçlük çekiyor olması şuan problem olan. Zira pahalıya borçlandı pek çoğu.
    He benim fikrim halen çok net : ekmek 5 lira olsun.
    bu sayede;
    ya fakirler açlıktan ölür. bu hükümet gider..
    ya da karbonhidrat tüketimi azalacağı için millet daha akıllı hale gelir. bu hükümet yine gider

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30 yaşındayım, hatırladığım 5-6 yaşlarımda fakirdik. ulan hep fakirdik hala fakiriz ya
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşeyin suçlusu geziciler aq. Herşeyin suçlusu biz çapulcular. A kdmn i.neleri euro yu 3.60 yapan i.ne nerdesin? Ne oldu herşeyi geziye yıkıyorlar. Faiz lobisinin mi oyunları? Şimdi de tutturmuşkar bir bütün avrupa birleşti kurlarla oynayıp hükümeti yıkıcaklarmış mış. Ya koyun dedikçe zammı koyuyor i.neler. O yüzden demicem artık
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimin ne dusundugu beni baglamiyor da saygi duymak zorundayiz sanki, bizim gibi dusunmeyenleri beyinsiz diye yargilamak hos degil, akpliyim bilmem ne diye sallamayin hic. Bu sene batan eden cok oldu hakkimizda hayirlisi gidisat iyi degil, ama bi yerden bu luks yasanti patlayacakti artik. Yatirim icin guvenli bi ortam yok bu ulkede ne zaman ne olacagi belli olmuyor..
    Bari o lüks yaşantıyı yaşasaydık öyle patlasaydık.

İnceldiği yerden kopsun en temizi. Çok şükür aileden 3-5 kalacak çok olmasa da açlıktan öldürmez beni. %90 ihtimalle sağlık sorunlarımı hallettim mi memur olacağım. Eee bu ülke için çabalamanın karşılığını gezi zamanı çok güzel aldım. Olan yine o kömüre makarnaya oyunu satan ve ceplerini fazlasıyla dolduran godamanlara olacak. Ben fakirin bi tık üstüydüm öyle de kalacağım. Bırakayım da onlar düşünsün.

Ülke yönetimine de Ovacık belediye başkanı Fatih Maçoğlu gelsin.

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ulan adam kriz var diyor ama ne mercedesini almaktan ne ona yakıt koymaktan ne vergisini ödemekten vazgeçmiyor. hep siz çok biliyosunuz amk
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimin ne dusundugu beni baglamiyor da saygi duymak zorundayiz sanki, bizim gibi dusunmeyenleri beyinsiz diye yargilamak hos degil, akpliyim bilmem ne diye sallamayin hic. Bu sene batan eden cok oldu hakkimizda hayirlisi gidisat iyi degil, ama bi yerden bu luks yasanti patlayacakti artik. Yatirim icin guvenli bi ortam yok bu ulkede ne zaman ne olacagi belli olmuyor..
    Şaka mısın kardeş daha gidişat mı kalmış ülkede güvenli ortam yokmuş tabi bunlar kendi kendine gelişen durumlar sende haklısın hülo kardeş

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana sorarsan kriz yok maaşımı alıyorum 50 tl lik benzinimi alıyorum.ohh altım kuru keyfim yerinde.
    Bu modellere göre yok tabi 10 yıldır piyasa en kötü günlerini yaşıyor böyle bitik bi piyasa görmedim bunun adı gizli kriz yada orjinal kriz başka açıklaması yok bence
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler aslında kimsenin zenginleştiği falan da yok,o mercedesler yatlar katlar hep geçici... adama veriyorlar 60 milyonluk iş, 5 milyon da avans, gidiyor mercedes alıyor villa alıyor residance a taşınıyor... işin sonunda bir bakıyor 5 milyon alacak kalmış ama piyasa ve taşeron borcu 15 milyon, hemen gidiyor biraz yağlama biraz ajitasyon hooop 30 milyonluk iş 10 milyon avans, bununla da biraz ödeme yapıp taşeronları susturduktan sora yola devam!!! en acısı ne biliyor musunuz? ülkede yerli, adam gibi profesyonel ve kurumsal firma kalmadı, yükünü tutan kaçma planını hazırlıyor, işleri çeviremeyince bir iflas erteleme sonra ara ki bulasın, çalışan kesim resmen eziyet görmeye başladı... klişe olacak ama bunlar iyi günlerimiz, daha bunlar olacakların başı!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler aslında kimsenin zenginleştiği falan da yok,o mercedesler yatlar katlar hep geçici... adama veriyorlar 60 milyonluk iş, 5 milyon da avans, gidiyor mercedes alıyor villa alıyor residance a taşınıyor... işin sonunda bir bakıyor 5 milyon alacak kalmış ama piyasa ve taşeron borcu 15 milyon, hemen gidiyor biraz yağlama biraz ajitasyon hooop 30 milyonluk iş 10 milyon avans, bununla da biraz ödeme yapıp taşeronları susturduktan sora yola devam!!! en acısı ne biliyor musunuz? ülkede yerli, adam gibi profesyonel ve kurumsal firma kalmadı, yükünü tutan kaçma planını hazırlıyor, işleri çeviremeyince bir iflas erteleme sonra ara ki bulasın, çalışan kesim resmen eziyet görmeye başladı... klişe olacak ama bunlar iyi günlerimiz, daha bunlar olacakların başı!
    Adana ceyhan hastanesinin yüklenicisinden mekanik medikal taşeronluğunu aldık sözlesme tamam ise baslandı bugun yarın dıye dıye 2 3 ay oyaladılar.Projede 5 6 defa yuklenıcı degıstı taseronlar degıstı adamın cebınde sıgara parası yok altına cekmıs kıralık mercedes ankaradada dayısı var almış ihaleyi sorgusuz sualsiz işçiye taşerona şantiyede çalışana 1 kuruş vermez 2 3 ay oyalar , hakediş çıktımıda parayı vurur kaçar.Adanada yaşayanlar bilir tam 5 kere yuklenıcı degıstı ve hepside 2 3 milyon lira vurup kaçtı.Tokiye gidiyoruz biz bilmeyiz diyolar memleket öyle bi olmuşki herkes hırsızlık peşinde ve cezasıda yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaka mısın kardeş daha gidişat mı kalmış ülkede güvenli ortam yokmuş tabi bunlar kendi kendine gelişen durumlar sende haklısın hülo kardeş
    Okudugunu anlamada sorun var heralde bak orda iyi bisey mi yazmisim? Kardes yazinca atarmi oluyor ? Bazi konularda da edebiyati guzel olan insanlar dokturuyor biri suriyelilere salliyor vatanlarini hemen satmislar , biri buradan sallar her ay foruma araba konusu acar, klavyeden sallamasi kolay, gidisat yoksa rx8 binmeyiver az yakana bin yakittan forumlarda dert yanip rx e binmekte bi meziyet, en boktan ulkede yasiyoruz ya sonuc olarak. Kriz var yok ben ekonomist degilim klavyeden cok bilmislik taslamam, yaklasik gecen seneden beri ulkede olan gelismeler, turizm sektorunu baltaladi, insaat
    Sektorunde calisiyordum firmalar batti kiminin sahibi kacti, kimi haysiyetsizce battim deyip luks arabalarini 3-5 ay sakladi sonra tekrar cikardi battim ettim deyip trilyonlar borcuna ragmen batik olmayanlardan guzel yasiyor, bunlar da koklu firmalardi. Patlamalarin bombalarin arkasi kesilmedi yetmedi darbe oldu, hepsini feto yapti, yersek. Fetonun ne oldugunu devlet cok iyi biliyordu, en azindan ispati 99 yilinda siyaset meydani programinda degerli bilim insanlarimiz fetonun ne mal
    Oldugunu programda ortaya serdi, kimi olduruldu vs.. bana da batiyor gordugumde bu duruma ragmen luks arabalarla gezen, bilmem kac santim topuklu , 5 karis makyajli donemsel turbanli zaman zaman acan zaman zaman kapanan musluman bayanlarimiz cok turedi kocasi akpden ekmek yiyen, yine de saygisizlik etmeyi kendime yakistirmiyorum, onlarda o sekilde ekmeginin pesinde heralde basi acik oldularmi kocasi partiden birine bu kadar yaranamiyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okudugunu anlamada sorun var heralde bak orda iyi bisey mi yazmisim? Kardes yazinca atarmi oluyor ? Bazi konularda da edebiyati guzel olan insanlar dokturuyor biri suriyelilere salliyor vatanlarini hemen satmislar , biri buradan sallar her ay foruma araba konusu acar, klavyeden sallamasi kolay, gidisat yoksa rx8 binmeyiver az yakana bin yakittan forumlarda dert yanip rx e binmekte bi meziyet, en boktan ulkede yasiyoruz ya sonuc olarak. Kriz var yok ben ekonomist degilim klavyeden cok bilmislik taslamam, yaklasik gecen seneden beri ulkede olan gelismeler, turizm sektorunu baltaladi, insaat
    Sektorunde calisiyordum firmalar batti kiminin sahibi kacti, kimi haysiyetsizce battim deyip luks arabalarini 3-5 ay sakladi sonra tekrar cikardi battim ettim deyip trilyonlar borcuna ragmen batik olmayanlardan guzel yasiyor, bunlar da koklu firmalardi. Patlamalarin bombalarin arkasi kesilmedi yetmedi darbe oldu, hepsini feto yapti, yersek. Fetonun ne oldugunu devlet cok iyi biliyordu, en azindan ispati 99 yilinda siyaset meydani programinda degerli bilim insanlarimiz fetonun ne mal
    Oldugunu programda ortaya serdi, kimi olduruldu vs.. bana da batiyor gordugumde bu duruma ragmen luks arabalarla gezen, bilmem kac santim topuklu , 5 karis makyajli donemsel turbanli zaman zaman acan zaman zaman kapanan musluman bayanlarimiz cok turedi kocasi akpden ekmek yiyen, yine de saygisizlik etmeyi kendime yakistirmiyorum, onlarda o sekilde ekmeginin pesinde heralde basi acik oldularmi kocasi partiden birine bu kadar yaranamiyor..
    Kardeş yazınca atar olmuyor nickinde ismin yazıyor dikkat etmemişim kusura bakma. Suriyelilerede sallıcaklar evde oturan işsiz gencimizi gss adı altında borçlandırıp üremek için ülkeye girip her doğurdukları çocukları iş kapısı gören oturduğu yerden maaş alıp hizden daha iyi şartlarda yaşayanlara tabi ki tepki göstericekler niye t.c vatandaşlığına geçmedi hiç biri maaş kesilsin istemiyorlar. Neye binip binmeyeceğim seni ilgilendirmez bu ayrı konuda ortada yanlış bir durum var ve tepki vermemekse koyunluk göstergesi benim gözümde. Bizden kötü durumda olan ülkeler bizden ucuz benzin kullanıyorlar elektrik du vs cabası. Ülke arabasını üretmez vergi varken niye üretsin üretip 5 kazanmaksa vergiyle 50 kazanırım mantığında halbu ki üretse gençlere iş kapısı olsa ama gerek yok ne olsa koyunlarımız var bu senenin yeni yalanıda batanlar çok oldu piyasalsr ondan kötü
    Fetö kötü biriydi kuçağından inmiyorlardı olimpiyatlarda salya sümük ağlıyorlardı neyse ya yoruluyorum sana bunları yazarken boşa anlatıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeş yazınca atar olmuyor nickinde ismin yazıyor dikkat etmemişim kusura bakma. Suriyelilerede sallıcaklar evde oturan işsiz gencimizi gss adı altında borçlandırıp üremek için ülkeye girip her doğurdukları çocukları iş kapısı gören oturduğu yerden maaş alıp hizden daha iyi şartlarda yaşayanlara tabi ki tepki göstericekler niye t.c vatandaşlığına geçmedi hiç biri maaş kesilsin istemiyorlar. Neye binip binmeyeceğim seni ilgilendirmez bu ayrı konuda ortada yanlış bir durum var ve tepki vermemekse koyunluk göstergesi benim gözümde. Bizden kötü durumda olan ülkeler bizden ucuz benzin kullanıyorlar elektrik du vs cabası. Ülke arabasını üretmez vergi varken niye üretsin üretip 5 kazanmaksa vergiyle 50 kazanırım mantığında halbu ki üretse gençlere iş kapısı olsa ama gerek yok ne olsa koyunlarımız var bu senenin yeni yalanıda batanlar çok oldu piyasalsr ondan kötü
    Fetö kötü biriydi kuçağından inmiyorlardı olimpiyatlarda salya sümük ağlıyorlardı neyse ya yoruluyorum sana bunları yazarken boşa anlatıyorum
    Ben akpli degilim merak etme ya da chpli degilim benim gibi dusunmeyeni aptal, koyun, hulocu diye yargilamam, evet biliyorum suriyelilerin durumunu, baska memleketten biri Tr de yasamak isterken ikamet izni, calisma izni diye bagirttiriyolar, onlar belesten dilenip yasiyorlar. Benim anlatmak istedigim konu baskaydi, tabi ki istedigin arabaya binersin kazanan sensin kimseye laf dusmez de ama bu forum ortaminda bazi insanlar var dolar ciktimi seviniyorlardi kagit aldiklari icin, ya da supersporlari degistirip degistirip ulkemizi boklayan, sen de yazmissin 50 tl bilmem ne aliyoruz hep diye, evet vergiler kol gibi de madem oyle bu ne perhiz bu ne lahana tursusu, kolpadan her cuma kildigi namazi ya da hadisleri vs. sosyal medyayi bombalayan mumin kardeslerimizden ne farki var?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben akpli degilim merak etme ya da chpli degilim benim gibi dusunmeyeni aptal, koyun, hulocu diye yargilamam, evet biliyorum suriyelilerin durumunu, baska memleketten biri Tr de yasamak isterken ikamet izni, calisma izni diye bagirttiriyolar, onlar belesten dilenip yasiyorlar. Benim anlatmak istedigim konu baskaydi, tabi ki istedigin arabaya binersin kazanan sensin kimseye laf dusmez de ama bu forum ortaminda bazi insanlar var dolar ciktimi seviniyorlardi kagit aldiklari icin, ya da supersporlari degistirip degistirip ulkemizi boklayan, sen de yazmissin 50 tl bilmem ne aliyoruz hep diye, evet vergiler kol gibi de madem oyle bu ne perhiz bu ne lahana tursusu, kolpadan her cuma kildigi namazi ya da hadisleri vs. sosyal medyayi bombalayan mumin kardeslerimizden ne farki var?
    Ben koyun diyede hülocu diyede *** kılı diyede yargılarım adam sırf ak parti çıkardığı için tecavüz yasasını savunuyor sen ne anlatıyorsun ya sıçsalar sorgulamadan bokunu yiyecek insanlar var. Hiç denk gelmedim superspor değiştirip dolar çıktığı için sevinen birilerine benim etrafımda yok forumdada görmedim ama elbette ki vardır olacaktır adam 2 lirada 100 bin dolar almışsa 3.40 olmasına elbette sevinir. Bu durumu düzeltmek devletin görevi başa geldiklerinden beri ülkenin her sene biraz daha geri gittiğine inanan biriyim. 50tl alıyorum kısmı işin geyik kısmı bir kesim var 50 lira alarak benzin zammından etkilenmediğini düşünüyor o kesime salladım orada.

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne için saygı duymalıyız ? Kendi gibi düşünmeyen insanların da bu ülkede yaşadığını düşünmeden, kendi menfaatleri için memleketin içine eden bir topluluk söz konusu. Senin hayat standartını düşürecek kadar fanatik olmuş adama saygı duyma gereksimin nereden geliyor onu anlamadım. Ülkeyi satıp savan, yerine hiç bir şey koymayan, üretim yerine tüketim toplumu yaratan bir hükümet ve onun yandaşları söz konusu burada. Olay 80 lerde olduğu gibi sağcı ya da solcu olmak gibi görüş farklılıklarınının ötesine geçmiş ulunmakta. Sen muhafazakar da olsan, seküler de olsan en nihayetinde halkın çıkarlarını düşünerek ekonomik kalkınmayı sağlamak zorundasın. Bunu yerine getirmeyen hükümetin arkasında durup, hiç bir şey olmamış gibi davranırsan kusura bakma her türlü lafı da yersin. Gemi battı mı tamamen batar, onu batıran adamların kıçında başında duruyorum bana bir şey olmaz tavrına da saygı falan duyamam.

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rx8 e binme az yakan arabaya bin tarzı uslüplarınızdan gına geldi artık. Kimse kimseye sormayacak dostum hangi arabaya bineceğini

benzin pahalı 20 kuruş yakan arabaya da pahalı 2 lira yakanada pahalı. o yüzden şu akıl tutulmasından kurtulup kimseye şöyle yap böyle yap tatava yapmayın

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekonomik kriz var ve bulabildiğiniz tek çözüm az yakan arabaya binin, doğalgazı kısın azcık tarzında şeylerse defolun gidin.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce simit falan almak için pastaneye girdim. Cuzdanimda da 15 tl kadar bozuk para vardi 1 tl 50 kurus falan. Parayi verirken bozuklardan vereyim problem olmaz degil mi dedim. Bu krizde parayi beğenmeyen .... Dedi ama krizde degilmisiz ya,baksana oyle diyorlar dedi esnaf da farkinda bazi seylerin.bizde esnafiz otomobil sektöründe iş çok para yok.arabayi birakiyorlar 1 ay boyunca almayan var aracı..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş bizim ülke hep kendi vatandaşına iteliyor. Örneğin elin yabancısı gelince vergisiz araba alıyor 60bine. Sen aynı arabayı alıyorsun 160 bine. Ben hiç bir ülkede böyle muameleye denk gelmedim. Adamlar kendi vatandaşından %20 alıyorsa bendende aldılar hep.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler