User Tag List

Sonuçlar: Türkiye de ekonomik kriz varmı ?

Katılımcı sayısı
594. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tabi ki var kura piyasaya bak

491 82.66%
  • 50 TL lik yakıt ve döviz alabiliyorum

103 17.34%
Sayfa 12/39 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
737 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Anket: Türkiye ekonomik krizde mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @kurtbil Bak dediğimden feyz aldın, aydınlandın. Keşke herkes senin gibi olsa, herşeye itiraz ediyorlar yok ötv artmış yok benzine zam gelmiş... Ne yapsın adamlar taş mı yiyecekler

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu başlığı "Türkiye'de beyni olan insan krizi var" olarak değiştirilebilir mi ?

Bu şuursuz arkadaş belli ki o kapıların sadece içeriden açıldığını bilmeyecek kadar aydınlık birisi. (Uygun yapıldıysa tabi)

Bunlarla aynı havayı teneffüs etmek bilemedim ne desem. 2. Yorum pek bir yerinde olmuş.

Ayrıca o yakılan dolarlar %99 renkli fotokopiden kesilmiştir şov dur başka bir şey değil inanmıyorum.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kemer sıkma böyle olmaz ki. Önce sen sıkacaksın o kemeri. Sonra ben yaparım gerekeni.

Her şeyi yap, kazanmadığın paranın vergisini daha en başında ver, sonra aldığın her şeyden kat be kat yine ver ona rağmen bir de eleştiriye maruz kal vs vs.

Niye bir kodamana veya mevki sahibine bunlar uygulanmıyor? Neden bunları gündeme getirmiyorlar? Örnek olalım, düşük hacimli araçlara binelim illa ki zırhlı olmasın ya da 4 çeker olması da zorunlu değil denmiyor? Neden korumalar, harcamalar azaltılmıyor da halkın yediği 2 kuruşluk ekmekte gözleri var.

Sayenizde biz zaten yetinerek yaşamayı öğreniyoruz, eğer çok niyetiniz varsa bir ara misafirimiz olun da biz size öğretelim değerli büyükler.

Bu adam ilçeye geliyor diye Allah'ın dağındaki yerleşim birimine helikopter pisti yaptılar, yıllar boyu düzeltilmeyen çatlak bozuk asfaltı 2 hafta içinde tamir ettiler, o zamana kadar ilçe hastanesinin görmediği techizatı yüklediler ( havadan geliyor olmasına rağmen). Bu ülkede birilerinin, bir yerlerin adam gibi hizmet alması için yakınınızda mı olması lazım? İçinde mi olmanız gerekiyor.

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kemer sıkma böyle olmaz ki. Önce sen sıkacaksın o kemeri. Sonra ben yaparım gerekeni.

Her şeyi yap, kazanmadığın paranın vergisini daha en başında ver, sonra aldığın her şeyden kat be kat yine ver ona rağmen bir de eleştiriye maruz kal vs vs.

Niye bir kodamana veya mevki sahibine bunlar uygulanmıyor? Neden bunları gündeme getirmiyorlar? Örnek olalım, düşük hacimli araçlara binelim illa ki zırhlı olmasın ya da 4 çeker olması da zorunlu değil denmiyor? Neden korumalar, harcamalar azaltılmıyor da halkın yediği 2 kuruşluk ekmekte gözleri var.

Sayenizde biz zaten yetinerek yaşamayı öğreniyoruz, eğer çok niyetiniz varsa bir ara misafirimiz olun da biz size öğretelim değerli büyükler.

Bu adam ilçeye geliyor diye Allah'ın dağındaki yerleşim birimine helikopter pisti yaptılar, yıllar boyu düzeltilmeyen çatlak bozuk asfaltı 2 hafta içinde tamir ettiler, o zamana kadar ilçe hastanesinin görmediği techizatı yüklediler ( havadan geliyor olmasına rağmen). Bu ülkede birilerinin, bir yerlerin adam gibi hizmet alması için yakınınızda mı olması lazım? İçinde mi olmanız gerekiyor.
    Zaman ayırdın, çok güzel yazdın ama cevap ne yazıkki kısacık bir EVET

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz, Boşkomutan Recep Tayyip Erdoğan bu protestoya yeter diyene kadar dolar ve euroya hayır diyoruz” dedi.
    Ağızlarına sağlık ne güzel söylemişler, yarın öbür gün açız diye bağırdıklarında da açık izlerler

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boşverin arkadaşlar, günlük ihtiyacımız olan, olmazsa nefes alamayacağımız açlıktan öleceğimiz pırlantalarda takılarda vergi yok en azından.

sıfır vergiyle her gün ihtiyacınız olan karnınızı doyuran pırlantaya takıya vergi vermiyorsunuz, sonra laf ediyorsunuz lüks kullanım olan şeylerin ötvsine. telefon araba ihtiyaç mı sanki?
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Reisi araplar da kınamışlar, neyse ekonomik krizi başkalarına iteleyebilecekleri bir haber daha çıkmış oldu

Arap Birliği'nden Turkiye'ye: IŞİD'i siz buyuttunuz!

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte o cevabın kısalığı da hayatın komik olması kadar üzücü ne yazık ki. Yazdım, bir şey değişmedi...Yine yazarım, hep yazacağım. Ama değişmeyecek. Değişmesi dileğiyle.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bırakın yaa adam yol yaptı yol.

ne demişler yol yapılan yerde,yolsuzluk olmaz...beyin error

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bırakın yaa adam yol yaptı yol.

ne demişler yol yapılan yerde,yolsuzluk olmaz...beyin error
    Fakir çalmasını bilmediğinden fakirdir de demişti adam haklı. çalmayı bilmiyorsun sonra para yok
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu başlığı "Türkiye'de beyni olan insan krizi var" olarak değiştirilebilir mi ?

Bu şuursuz arkadaş belli ki o kapıların sadece içeriden açıldığını bilmeyecek kadar aydınlık birisi. (Uygun yapıldıysa tabi)

Bunlarla aynı havayı teneffüs etmek bilemedim ne desem. 2. Yorum pek bir yerinde olmuş.

Ayrıca o yakılan dolarlar %99 renkli fotokopiden kesilmiştir şov dur başka bir şey değil inanmıyorum.

Alayına one minute nedir aq ya .
    imzasız..

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konforsuzluk demedim illaki yeni yapilanlar iyi olcak ama uygulamaya bakmak lazım ulkede hala yogun bakimlik hastan varsa yer skintisi cekiyosun yogun bakimlik hasta icin tanidik ariyorsun basina gelenler vardir illa bu durum.
    10-20 tl degil mevzu bunlar yazarken az gözüküyor. Bugun bu parayı ödüyorsak o kuyrugu biz kaldırmışız olarak düşünüyorum eger para almayacaz ssklara sabah siraya girip randevu alin aksam cikisda ilacini alin secenegi sunsalar ucretsiz olsa ciddi talep olacakdir. Sonrasinda son modern randevu sistemiyle devlet hastanelerinde randevu sorunu var adam keyfe muayene randevusu aliyor senin polkink muayeneden gecip arastrtman gereken derdin icin yarin yada bi sonraki gune randevu cogu bransda buyuk sehirlerde alman mumkun değil. Önceden sabah erken kalkip bi sekilde aliniyordu sirayla yada internetten ama suan cok ileri tarihler bile dolu.
    Saglik sisteminde iyi seyler var bunlari yaZdim acildi vs diye ama siz israrla hersey dort dortluk resmi ciziyorsunuz a eksigini b dogrusuyla kapattildigini kabul etmek ne kadar dogru?
    Yoğun bakım için bizzat şuan 2 tane teyzemiz var, Devlet Hastanesinden Özel hastaneye yönlendirildi ve şuan Yoğun Bakım faliyetleri orada gerçekleştiriliyor(Ümraniye Erdem Hastanesi).
    Devlet hastayı eğer devlet hastanesinde yer yoksa Özel Hastanelerin yoğun bakımlarına yönlendiriyor ve ödemesini karşılıyor.
    Evet 10-20 lira alınan hizmetin yanında kusura bakmayın ama bana göre sembolik, ailelerin yaptığı gereksiz harcamaları gördükçe(sigara tüketimi, çöpe atılan yemekler vb.) sembolik kalmaya da devam edecek gözümde.

Güzel kardeşim, ben nerede yazdım lütfen göster herşeyin dört dörtlük olduğunu.
    Burada sanki devlet vatandaşını terk etmiş, gerek hekimleri kontrolü, gerek ilaç tedariki, gerekse fiziksel binalar anlamında konfordan yoksun bırakmış bu kalemleri unutmuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Ben de bunun karşısında durup diyorum ki, son yıllarda sağlık alanında Türkiye birçok ülke tarafından örnek alınmaktadır.

2017 yılı bütçesinde daha şimdiden Sağlık 122milyar ile ilk sırada.
    Herşey tabi ki dört dörtlük değil ama dünden daha iyi olduğu da ve önemsendiği de bir gerçek.

Sağlık konusunda şüpheleriniz varsa lütfen sokaktan geçen yaşlı bir teyze veya amcayı çevirin sorun,
    memnunmusunuz değilmisiniz diye. Bakalım ne cevabı verecekler(cevaplar içinde ortalama alın).

Dev Şehir Hastaneleri tamamlandığında sağlık alanında türkiye daha da imrenilen bir Ülke olacaktır.
    Sağlık önemli çünkü İnsan önemli. İnsan sağlığı bize inancımızın da bir tavsiyesidir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    unutmayın orhangazi köprüsü geçiş ücreti 35 dolar.ama araçlardan alınan 89tl üzerini devlet karşılıyordu.

dolar şuan nekadar hesaplıyanınız varmı.hiç orhangaziden geçmesek bile cebimizden kaç tl aldıkları paranın haddi hesabı yok.

celladına aşık olmuş bir milletiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yoğun bakım için bizzat şuan 2 tane teyzemiz var, Devlet Hastanesinden Özel hastaneye yönlendirildi ve şuan Yoğun Bakım faliyetleri orada gerçekleştiriliyor(Ümraniye Erdem Hastanesi).
    Devlet hastayı eğer devlet hastanesinde yer yoksa Özel Hastanelerin yoğun bakımlarına yönlendiriyor ve ödemesini karşılıyor.
    Evet 10-20 lira alınan hizmetin yanında kusura bakmayın ama bana göre sembolik, ailelerin yaptığı gereksiz harcamaları gördükçe(sigara tüketimi, çöpe atılan yemekler vb.) sembolik kalmaya da devam edecek gözümde.

Burada sanki devlet vatandaşını terk etmiş, gerek hekimleri kontrolü, gerek ilaç tedariki, gerekse fiziksel binalar anlamında konfordan yoksun bırakmış bu kalemleri unutmuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Ben de bunun karşısında durup diyorum ki, son yıllarda sağlık alanında Türkiye birçok ülke tarafından örnek alınmaktadır.

Herşey tabi ki dört dörtlük değil ama dünden daha iyi olduğu da ve önemsendiği de bir gerçek.

Sağlık konusunda şüpheleriniz varsa lütfen sokaktan geçen yaşlı bir teyze veya amcayı çevirin sorun,
    memnunmusunuz değilmisiniz diye. Bakalım ne cevabı verecekler(cevaplar içinde ortalama alın).

Dev Şehir Hastaneleri tamamlandığında sağlık alanında türkiye daha da imrenilen bir Ülke olacaktır.
    Sağlık önemli çünkü İnsan önemli. İnsan sağlığı bize inancımızın da bir tavsiyesidir...
    Gss yani Genel Sağlık Sigortası uygulaması hakkında ne düşünüyorsun peki ? İkinciye soruyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    unutmayın orhangazi köprüsü geçiş ücreti 35 dolar.ama araçlardan alınan 89tl üzerini devlet karşılıyordu.

dolar şuan nekadar hesaplıyanınız varmı.hiç orhangaziden geçmesek bile cebimizden kaç tl aldıkları paranın haddi hesabı yok.

celladına aşık olmuş bir milletiz.
    sorun değil haftada altı üstü 10milyon. Evo abimiz yıl sonunda toplu bir çek yazar kimsenin kul hakkı yenmesine izin vermez. adamın dibidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dünya bizi kıskanıyor.hastanelerimiz lüks otel gibi masallah.

allah kimsenin başına vermesin ama babanıza yogum bakımda yer yok çevre illere bakın dendiginde görürüm sizi.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alayına one minute nedir aq ya .
    Entelektüel birikiminin iz düşümü olarak düşündüm ben ama çok cahilim yanlışta düşünmüş olabilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Devlet yoğun bakımda olduğu sürece ödemeyi yapıyor acil olarak gönderildiği için , yoğun bakımdan sonra arkada hoppi şarkısı çalmaya başlıyor. Paracıklar paracıklar diye...

Yoğun bakımın ardından kimse öyle apar topar çıkmıyor en azında bir hafta daha yatıyor o hastanede, neden o kısıma da değinmediniz ? Yoksa o kısım işinize gelmedi mi ?

Sağlık alanında kim bizi örnek alacak, Kenya mı ?

Dev şehir hastaneleri, uçak gemileri, otomobiller... kim yapacak bunları, imam hatip mezunları mı ?

Sağlık konusunda şüphem var, kimseyi çevirip teyit almam gerekmiyor. Gözümle gördüklerim bana yeter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet yoğun bakımda olduğu sürece ödemeyi yapıyor acil olarak gönderildiği için , yoğun bakımdan sonra arkada hoppi şarkısı çalmaya başlıyor. Paracıklar paracıklar diye...

Yoğun bakımın ardından kimse öyle apar topar çıkmıyor en azında bir hafta daha yatıyor o hastanede, neden o kısıma da değinmediniz ? Yoksa o kısım işinize gelmedi mi ?

Sağlık alanında kim bizi örnek alacak, Kenya mı ?

Dev şehir hastaneleri, uçak gemileri, otomobiller... kim yapacak bunları, imam hatip mezunları mı ?

Sağlık konusunda şüphem var, kimseyi çevirip teyit almam gerekmiyor. Gözümle gördüklerim bana yeter.
    Olsun sen yine de eskileri bir yolda çevir sor, eskiden satalım dediğimizde elde ne vardı şimdi ne kalmış aradaki farkı anlatır en azından

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler