User Tag List

Sonuçlar: Türkiye de ekonomik kriz varmı ?

Katılımcı sayısı
594. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tabi ki var kura piyasaya bak

491 82.66%
  • 50 TL lik yakıt ve döviz alabiliyorum

103 17.34%
Sayfa 14/39 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
737 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: Anket: Türkiye ekonomik krizde mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    M3CSL de kendi tabanından çok ümitli.

Hadi dolar yakın siz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bir tezim var;

Bence amaç konuyu sabote edip kilitlenmesini sağlamak, eksiklerin yazılıp çizilmesini engellemek. Eskiden bu gibi konularda küfür kıyamet olurdu ama şimdi herkes akıllandı onu göre cevap veriyor.

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Evo34 çok merak ediyorum ne işle ilgileniyorsunuz acaba ?
    Yani bu dolar krizi sizi hiç vurmadı mı benzin yiyecek giyecek araba fiyatlarıda size fazla gelmiyor mu ?

http://www.techturkey.com/forum/sohb...bathlyyor.html
    Mesela böyle bi konu açmışsınız hiç merak ediyo musunuz ne oldu vize işi ?
    Hiç hükümet bizi kandırıyor diye düşünmüyor musunuz ?
    Hükümet'in Pr işlerine bakıyor bence

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu da eklemek lazım dimi

chevelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz kimizki ya bir şey olmaz bizden zaten, geri kalmış 3 dünya ülkesiyiz, halk yobaz insanlar ahlaksız. Öğrenilmiş çaresizlik böyle bir şey demekki...
    Valla aynen yazdığın gibiyiz. ilk defa aynı fikirdeyiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    halen AKP halen RTE diyen arkadaşları anlayamıyorum, saygım var insanız hepimiz kardeşiz ama gerçekten anlayamıyorum bu kadarmı körsünüz be arkadaş amma cahil varmı aramızda ülkem için ne maaşları, ne poziyonları,lüksleri , hakları ve geleceği Kanadada bırakıp geldim ama hızla pişman olmaya başladım.

burası yeni doğmuş biricik kızımı rahat rahat sokaklara teslim edeceğim, geleceğini düşüneceğim yer değil artık

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    M. Kemal Atatürk kaç senesinde bunları söyledi? Ülke o zaman ne haldeydi? Bu sözleri ne niyetle söyledi ? Biraz bunlardan da bahsetsen nasıl olur? Böyle canının istediği kendine yorumlayabileceğini düşündüğün sözleri başka forumlardan apartmak kolay.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı chevelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla aynen yazdığın gibiyiz. ilk defa aynı fikirdeyiz
    Yok aslında aynı fikirde değilsiniz, o aslında bunları söylemiyor, kendince ironi yapıyor.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gençliğe hitabeden alıntıdır
    İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şunu çok merak ediyorum bu tür konularda genelde 50+ kullanıcı oluyor.

Fikrini beyan edenler az çok belli, Şimdi %50 lik dilimin bazı temsilcileri ben, impreza, evren, Sertaç vb. yazıyor da , diğer % 50 lik dilim (evo34 hariç) neden fikir beyan etmiyor.

Yani gözlemim saymadan sövmeden, hakaret etmeden tartışılabilinen bir ortam oluşmuşken kimse de çıkıp neden savunmuyor ?

Yani benimsediğin fikri savunmak zor mu ?

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Evo34 Evet sohbet için yazıyorum, burada başka ne amacımız olabilir ki ? Hor görme falan yok, gayet açık ve net, senin değindiğin noktalar imam ve hatip yetiştiren okullarla yapılacak iş değil .

Ben Türkiye'nin adı bilinen iki üniversitesini bitirdim ama camiye girip bugün namazı ben kıldıracağım diyemiyorsam, o okullardan çıkanlar benim işimi yapamaz.

Öyle benim yazdıklarımdan işine gelen kısımları koyu olarak alıntılayarak olmaz, diğer kısımlara da cevap yetiştir. Mesela yoğun bakımdan sonra olanları yazar mısın ?

Bu arada dünya senin köprünü niye takdir etsin ? Alt tarafı köprü ya bu iki tane kıyıyı birleştirdin duyan da uzaya çıktık ya da kanserin çözümünü bulduk sanar . İnşaat ve yapı ile övünüp kalkındığını sanan

başka millet yoktur herhalde. Kim bu güne kadar Uganda havalimanını taktir etti ?
    3.köprüyü yaptıkları gibi, yakında Dünyanın sayılı Havalimanlarından biri olacak 3.Hava limanını da yapacaklar
    Size göre acı ama evet onlar, İmam Hatipliler yapıyor.

Ayrıca araştırın bakalım, dini eğitim alan bir insan ilim irfandan uzak sadece nazmaz mı kıldırabiliyor?
    Osmanlı'da ki ilim irfan adamları medreselerde dini eğitim almışmıydı almamışmıy dı?
    Ufuk, eğer gerçekten dini eğitim alan insan sadece namaz kıldırsın görüşündeysen inan buna bir çözüm bulman gerek.
    Çünkü bu çok ciddi bir sorun. Dostça söylüyorum, bir kinaye vb. yok.

Alıntı kurtbil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni anlamana gerek yok, sen sistemin saçmalığını otur bir araştır bence. Kafalarına göre insanları prim ödemeye mecbur edip, üstüne ödeyemeyene hizmet vermedikleri gibi ödenmemiş her prime faiz uyguluyorlar, işin sonunda da sen hiç bir hizmet alamadan gırtlağına kadar borçlanıyorsun. Hizmeti bedava yapmayabilirsin ama kimseyi de borçlandıramazsın.

Anlamadığın ya da inatla yandaş olmak adına çabaladığın bir konu var ki o da yapılanların onları yüceltmemesi gerektiğidir. Sen yığınla vergi ödediğin bir ülkede şuan yapılanları bunlar zaten benim en doğal hakkım diyerek kendini önemseyeceğine, gidip hükümeti övme derdindesin.
    Evet, Eskiden vergi ödediğim halde yapılmaması, ama şuan en azından gözle görülür elle tutulur birşeyler yapılmasına şükrediyorum.
    Övmek ve övülmek bizden uzak olsun.

Biz kimizki ya bir şey olmaz bizden zaten, geri kalmış 3 dünya ülkesiyiz, halk yobaz insanlar ahlaksız. Öğrenilmiş çaresizlik böyle bir şey demekki...
    Aslında burda bunu deyip bolca beğeni toplamak var ama içimize sinmez bizim...

Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Evo34 çok merak ediyorum ne işle ilgileniyorsunuz acaba ?
    Yani bu dolar krizi sizi hiç vurmadı mı benzin yiyecek giyecek araba fiyatlarıda size fazla gelmiyor mu ?
    http://www.techturkey.com/forum/sohb...bathlyyor.html
    Mesela böyle bi konu açmışsınız hiç merak ediyo musunuz ne oldu vize işi ?
    Hiç hükümet bizi kandırıyor diye düşünmüyor musunuz ?
    Ben de bu Ülkede yaşadığım için tabi ki beni de etkiliyor.
    Ama bu etkiyi Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a akşama kadar saydırmakla azaltamayız.
    Bir de daha önce de söyledim, bir kesim fırsat verirse biz daha iyi şekilde eleştiririz(çözümü de sunarak) ama o fırsatı tanımıyorlar...

Vize konusu Avrupa'nın bir vaadiydi, üçkağıt yaptılar sonucunu hep beraber göreceğiz zamanla...

Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşaat ile de övünülecek bir kısım da yok zira dün hepimiz bir kez daha işi bilmeden yapmanın ne olduğunu gördü, olan o yavrucaklara oldu.
    Japonya'da 48saat içinde tamir edilen yol 1 hafta sonra tekrar çöktü!
    bu örneği/gerçeği verdiğin gün samimiyetine inanacağım dostum.

Benim bir tezim var;

Bence amaç konuyu sabote edip kilitlenmesini sağlamak, eksiklerin yazılıp çizilmesini engellemek. Eskiden bu gibi konularda küfür kıyamet olurdu ama şimdi herkes akıllandı onu göre cevap veriyor.
    Hep beraber kaliteyi yükselteceğiz, küfür etmeden tartışmayı öğreneceğiz. Bu zamanla çocuklarımıza ve topluma yansıyacak.
    Bilmemek değil öğrenmemk ayıp. Bak yukarıda ki konuşmalardan bir kitap ismi not aldım, ilk fırsatta okuyacağım mesela.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya uğraşmayın şunlarla babalar . Zaten gerginiz aq ,bir de bu adamlarla mantıksız bir şekilde tartışınca beyin yanma noktasına geliyor .

Boşverin ne yoruyorsunuz kendinizi . Gırgıra vurun işi,hep beraber çöküşümüzü izleyelim. Daha fazla sigara yakın,daha fazla eğlenmeye çalışın. Hatırlayacağımız güzel günlerimiz olsun. İlerleyen zamanlarda elimizden alınacak her şey.

Saygı maygı laflarını bırakın. Saygı duymak zorunda değilsiniz ,kendinizi hâla kibar adam modunda zorlamayın muhattap olmazsınız olur biter.

Erkekleri yanlışa doğru,doğruya yanlış dese bile o ne derse eyvallah kafasında oldukları için hiçbir şeyi anlatamazsınız. Şu an absenth yeşil peri modunda herkes,o kafaya biz erişemedik . Ne güzelim canınızı sıkıyorsunuz boş yere,anlatamazsınız anlamazlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şunu çok merak ediyorum bu tür konularda genelde 50+ kullanıcı oluyor.

Fikrini beyan edenler az çok belli, Şimdi %50 lik dilimin bazı temsilcileri ben, impreza, evren, Sertaç vb. yazıyor da , diğer % 50 lik dilim (evo34 hariç) neden fikir beyan etmiyor.

Yani gözlemim saymadan sövmeden, hakaret etmeden tartışılabilinen bir ortam oluşmuşken kimse de çıkıp neden savunmuyor ?

Yani benimsediğin fikri savunmak zor mu ?
    Tolga bu soru için sana Teşekkür ediyorum.
    Cevabı şu;
    Aslında böyle ayrıştırmak doğru değil ama benim yanımdaki "hariç" den sonra burada bir çok isim var.
    Fakat kimisi ticari kaygı ile, kimisi makarnacı denilir diye, kimisi fikrim belli olur dışlanırım diye yazmıyor/yazamıyor.
    Bana özel mesajlar geliyor(site yönetimi girip bakabilir), Abi arkandayız yazmaya devam et lütfen diye...

Hep yazıyorum tekrar yazayım, bakın burda baskılanan ve yazamayan kişiler başka bir yerde(evde x yerde misafirlikte) acısını çıkarıyor.
    Kendi düşüncesine etrafındaki eşini dostunu rahatlıkla katıyor. Sonra ne mi oluyor bir dahaki seçim neden %70 alındı sorularına sebep olunmuş olunuyor.
    Hor görmeyin, aşşağılamayın, ürkütmeyin ki yazsın insanlar...

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir gün gelsin, AKP iktidarı ve RTE ile ben hep yanılmışım, meğer hep doğruları yapmışlar da ben görememişim, kör olan benmişim demeyi o kadar çok isterdim ki..
    Anlatılanlar harika çünkü yıllardır... Sonuç? Elde var sıfır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Evo34 Gerçekten bir çok kelimeyi cımbızlıyorsunuz ve asıl üzerinde durulması gereken noktalar yerine konuyu başka yere çekiyorsunuz . Bana göre acı olan hiç birşey yok, ben neden gocunayım imam

hatiplerden, ama bir gerçek var ki o projeleri sizin sandığınız gibi onlar yapmıyor. Namaz örneğini çok yüzeysel verdim neden bunu bu kadar ciddiye aldınız anlamıyorum ama söyle anlatayım ;

ben ameliyathaneye girip biyoloji dersi aldım ameliyatı ben yapacağım diyemem değil mi ? Asıl önceliği din insanı yetiştiren bir eğitim kurumundan bilim insanı çıkmasını beklemek şaçma olur, haa arada

çıkabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz. Hayvanat bahçesi müdürüyle de bilim olmaz. Bu arada 3. köprünün tasarımını da biz yapmamışız, onu da şimdi öğrendim . Bkz. Michel Virlogeux

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Evo34 3. köprüyü yaptılar evet ama senin benim paramla yani övüncek birşey yok
    Havalimanını yapıyolar evet çünkü 2.yi yıkıp orayı avm residence yapıp yandaşlara peşkeş çekecekler
    Unutmadan geçen hafta para yok diye Sabiha Gökçen havalimanın satıldı bilmem haberiniz varmı ?

Bunca imam hatipli ne yapıyor hiç bilginiz varmı ? Yani sanata doğaya insanlara hatta kendine ne gibi bir katkısı var ?
    Ben hiç imam hatipli üniversitede ders veren bilimle ilgilenen insanlık yararına birşeyler yapmaya çalışan göremedim hepsi dernek adı altında parayı cebe doldurma derdinde

Ben cumhurbaşkanın veya başbakana sövmüyorum ama sövende haksız değil ne yapsın adam ? Doların bu halde olmasının sebebi benmiyim ?
    Ülkede yolsuzluğun hukuksuzluğun rant kavgalarının dini sömürü yapılmasının sebebi ben miyim ? rtenin oğlu bilal geçen çocuklarım italyada daha iyi bir eğitim alsın diye orda demiş kimse demiyor mu senin baban ülkenin eski başbakanı 12 senedir niye sistemi düzeltmedi diye veya sümeyye neden amerikada okudu diye ?

Avrupanın vaadi evet neden çünkü karşısında ciddiye alacak biri yok. Çünkü durmadan bir kıvırma söylediklerini çarpıtma peşinde
    Tayip Erdoğandan Secmece Yalanlar - YouTube
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Amcanın veliahtı bence
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Evo34 Gerçekten bir çok kelimeyi cımbızlıyorsunuz ve asıl üzerinde durulması gereken noktalar yerine konuyu başka yere çekiyorsunuz . Bana göre acı olan hiç birşey yok, ben neden gocunayım imam

hatiplerden, ama bir gerçek var ki o projeleri sizin sandığınız gibi onlar yapmıyor. Namaz örneğini çok yüzeysel verdim neden bunu bu kadar ciddiye aldınız anlamıyorum ama söyle anlatayım ;

ben ameliyathaneye girip biyoloji dersi aldım ameliyatı ben yapacağım diyemem değil mi ? Asıl önceliği din insanı yetiştiren bir eğitim kurumundan bilim insanı çıkmasını beklemek şaçma olur, haa arada

çıkabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz. Hayvanat bahçesi müdürüyle de bilim olmaz. Bu arada 3. köprünün tasarımını da biz yapmamışız, onu da şimdi öğrendim . Bkz. Michel Virlogeux
    Canım kardeşim yanılıyorsun,
    Tarihte birçok dini eğitim almış kişi işin sonunda Matematik, Astronomi, Fizik, Kimya vb. Alimi olmuştur.
    Bakın İslamı yanlış tanıttılar, birileri sanıyor ki İslam'da sadece namaz kılmak öğretiliyor.
    Şu linklere göz gezdirirmisin lütfen;
    Bilim - Vikipedi
    Musluman bilim adamları listesi - Vikipedi

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allahım sen konuyu biliyorsun. Amin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler