User Tag List

Sonuçlar: Türkiye de ekonomik kriz varmı ?

Katılımcı sayısı
594. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tabi ki var kura piyasaya bak

491 82.66%
  • 50 TL lik yakıt ve döviz alabiliyorum

103 17.34%
Sayfa 17/39 İlkİlk ... 7151617181927 ... SonSon
737 sonuçtan 305 ile 323 arası

Konu: Anket: Türkiye ekonomik krizde mi?

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://forum.donanimhaber.com/m_122188677/tm.htm

merhaba güzel ülkemin en güzel uyuyan insanları size de merhaba..
    Lan ben mühendisim ama asgari alıyorum köpek gibi çalışıp.
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suriyeli insanlara ak arkadaşlarımız yardım etse daha faydalı değil mi ? Nasıl olsa rahatsız değiller hiçbir şeyden. Her ay maaşlarından belli bir kesim yapılsa suriyeliler için. Benim o ptt de yaşlı gariban türk teyzem oturmuş bunların arkasından sıra bekliyor. Türk olmak ne kadar suç bu ülkede.

Alkol ve sigaraya da zam . Ekonomik kriz yok ya hastaneyle havaalanı yapcaz aq

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köylere dönecen başka çare yok tv izlemicen elektrik kullanmıcan 2 tane inek alcan yaşıyacan gidecen.Pahalılığı ayrı dert vergisi ayrıdert trafiği dert.3. köprü olmasa 1 dakka durulmaz bu şehirde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dean's Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya yazmayım yazmayım diyorum. Kusura bakma ama gelmişsin 35 yaşına hala bir şey bildiğin yok. Kimse sana müslüman dan bilim adamı olmaz demedi cımbızla kelime çekiyorsun.Cevap verdiğini zannediyor seviniyorsun. Bu arada müslüman bilim adamları 14. ve 15. yüzyıldan sonra bir şey yapmayı bıraktı.Arada nadir olarak bir kaç tez yayınlayan bir şeyler yapan var.Müslümanım diyorsun ya hani. Kaç kere Kuran-ı Kerimi açıp okudun? Pardon size göre müslümanlık alnını secdeye değdirmek. Cumadan çıkıp adam yakmak değil mi? Kafa kesmek? Dinince haram olan şeyleri savunmaya utanmıyor musun sen?(Hırsızlığı , tecavüzü , faizi vs vs.)Siz ancak müslümanlığı af edersiniz de eli sikin de gezen 4 tane karı alan kafa kesen kendisi yapınca mekruh , günahı olmayan başkaları yapınca günah , haram , dinsin diyen para ve seks bağımlısı insanlarsınız. Siz hiç bir zaman gerçekleri kabul etmeyerek. Aydınlık yolunda olan insanlara *** sürmeye devam ederek. Tarihimizi , vatanımızı kirletmeye devam edeceksiniz. Elhamdülillah müslümanım dini başkalarından öğrenerek değil kendim açıp okuyarak öğrendim.
    Osmanlıcılık oynuyorsunuz anca. Osmanlı tarihine dair ne biliyorsun? Bildiklerini söyleyeyim. Dünya gücü , Fatih Sultan Mehmet Han vs vs. Hangi iç isyanı biliyorsun? Hangi antlaşmayı biliyorsun? Hangi deniz seferini biliyorsun? Kafes usulünü biliyor musun?Bizi geriye sürükleyen ekber ve erşat kanununu biliyor musun? Tarhimi de kulaktan duyma şeylerle değil araştırarak öğrendim.
    Hastane yaptı mı ? Evet yaptı. Hava limanı yaptı mı? Evet yaptı. Yol yaptı mı ? Evet yaptı. Yakında yola ekmek banarsın. Ama kim yaptı? Sizin tabirinizle elin gavuru yaptı. Peki kimin parasıyla yapıldı? Bizim , benim , senin , onun parasıyla yapıldı. Vergiler alınıyor , peki bu vergiler nereye gidiyor biliyor musun? Buna da cevap verir misin? Ülkeye yatırım yok farkın da mısın? Sen hastane de konforlu yatakların ile övünmeye devam et. AB yi kıskandırmaya devam et. AB de neler oluyor senin bunlardan haberin var mı? Adam uzaya çıkıyor. İnsanlık adına araştırmalar , tezler , makaleler yayınlıyor. Biz onları kıskanmayız neden çünkü bizim köprümüz var. Bilimde gözümüz yok bizim. Bu ülkenin mühendislik fakültesine de ilahiyat fakültesine de her şeye ihtiyacı var ama sizin gibi tarafsız düşünemeyen. Kafasının içi örümcek ağı ile kaplanmış. Işıktan korkan insanlara ihtiyacı yoktur. Herhangi bir partiyi tutmuyorum. Allah ile arama hiç bir kulu sokmuyorum. Herkesi tarafsız eleştiriyorum. Hastane , köprü , hava limanı tabi ki de ihtiyaç yaptıkları için kızmıyorum ve tebrik ediyorum. Sadece ülkenin ekonomik durumunu eleştiriyorum. Eleştirilerimi ve düşüncelerimi de tek bir şahısa bağlamıyorum. Herkesin hataları olabilir. İktidar da hatalı. Muhalefette hatalı. Ve kimseye körü körüne bağlanmıyorum.
    Dean's kardeşim "akıl yaşta değil baştadır" sözünün en güzel örneği olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köylere dönecen başka çare yok tv izlemicen elektrik kullanmıcan 2 tane inek alcan yaşıyacan gidecen.Pahalılığı ayrı dert vergisi ayrıdert trafiği dert.3. köprü olmasa 1 dakka durulmaz bu şehirde.
    Çiftçilik ve hayvancılık olayı malesef bitti. Köyde hala tarım yapmaya çalışan akrabam var ,o senenin masrafını amorti ettiklerinde seviniyorlar.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nalakasıvarya! Ne krizi...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Evo34 Bana kimse İslam'ı öğretmedi, ben açtım okudum hatta diğer dinleri de okudum . Tarihte olmuş evet haklısın, bana 1400 yılından sonra İslam aleminin dünyaya kattığı bir şey söyleyebilir misin ?

Hristiyanlar haçlı seferleriyle, kliselerle ve cadı avıyla uğraşırken senin dediğin gibi müslüman aleminden bilimin her dalından bilim insanı çıkıyordu ve evet dediğin gibi bunların çoğu dini eğitim alıyordu .

Sonra ne oldu kum saati gibi her şey tam tersine döndü.

Sen benim yazdıklarımdan sadece bunları çıkarıyorsun, kasıtlı da çıkarıyorsun çünkü diğerlerine verecek cevabın yok .
    Alıntı Karakuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen ciddi misin? Kim dini eğitim almış? İmam hatipte okuyan göremedim ben listede? Safi 20.YY isimlerini ele alırsak; çoğu ABD'de İngiltere'de vs. eğitim almış insanlar. Kaldı ki hiç kimse Müslüman bilim adamı olmaz demiyor. Bu eğitimle Müslüman bilim adamı olmaz.
    Eskiden adı imam hatip değildi tabi.
    Herşeyden önce;
    Hemen herkes memleketin temel sorununun eğitimsizlik olduğunu biliyor.
    Aslına bakarsanız tam tersi, cehaletin bu kadarı ancak eğitimle mümkün demekki.
    Eğitim yolu ile insani bir sağduyu, refleks olan feraset denilen şey eğitimle yok edilince geriye canavarlar çıkıyor.
    Eskiden alınan eğitim insanlık yararı için kullanılırken, günümüzde cinlik, fırsatçılık için kullanılıyor...

Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kendimi net ifade ediyorum / etmeye çalışıyorum çünkü dimdik ve kimsenin desteğine ihtiyaç duymadan ayakta durabiliyorum.
    Çünkü kimseden bir ticari beklentim yok, kendi emeğimle koluma taktığım bir bilezik var onun sayesinde kazanıp harcıyorum. Hamd olsun.
    Konuşmadan kapalı kapılar ardında durarak mı faydalı olacağız ? Ben gayet saygılı yorum yaptığımı düşünüyorum ?
    Sana arkandayız yazana kadar ilgili arkadaşlar keşke özgüven sahibi olup şuraya da 2 kelam yazsalar belki biz yanlış biliyoruzdur da bakış açımız değişir.
    Kaldı ki en fazla ban yersin. Ben forumun adminiyle de tartıştım atıştım, siyasi fikrimi de yazdım hala ban yemedim mesela. Hepsi mi benimle aynı yönde düşünüyor ? Hiç sanmıyorum.

Bura da konuşamayan çıkar sebebi ile evde / x yerde konuşan arkadaşlar sebebiyle oyların arttığına dair bir Sav'ın var ben ona hiç katılmıyorum.
    Savunduğun fikri özgürce anlatamadıktan sonra savunmanın ne alemi var ? Bu sebepten ötürü yıllar önce polislikten elendim ben.
    2. Sınıf emniyet amiri açılım ile ilgili ne düşünüyorsun dedi. Kısaca gereksiz dedim ve elendim. Çok ta iyi oldu.

Son cümlende yazdığın hor görme vs gibi durumları ben yapmamaya özen gösteriyorum. Çünkü kendime saygısızlık edilmesini istemem ben saygısızlık etmem/etmiyorum.

Ama usd/tl 3.40 olunca kalkıp birisi dolar artmıyor TL ucuzluyor bu yüzden ülkede yaşamak kolaylaşıyor yazıyor ise bununla dalga geçerim.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerekiyor. Yeri geliyor şurada 1 üyenin yazdığı mesajı özümsemek için sayfalar dolusu araştırma yapıyorum ben.

Ama kullanıcı adı "alayına one minute" olan bir varlık kalkıp 12 gencecik insanın yanarak / boğularak öldüğü bir olaya kilitli yangın kapısı açık olsaydı bu sefer neden tecavüz ettiler derdiniz diyecek sığ'lıkta yorumda bulunuyorsa kusura bakma bu insanın benimle aynı dünyada nefesi tüketmesi bile bana ağır gelir.

Bu iki örnek maalesef bu evde zorla duran %50 den bir kısım.

Yani bir doğrun var ama senin doğrun bana göre eğri çokça örnek verebilirim bu şekilde.

Herkes aynı düşünecek diye bir şey yok ama siyaha siyah demek lazım bazen.
    Tolga, ben seninle gün boyu da yazışırım, herkes senin gibi olsa hiçbir sorun çözümsüz kalmaz emin ol.
    Sana çok açık yazdığımı düşünüyorum;

Alıntı Evo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga bu soru için sana Teşekkür ediyorum.
    Cevabı şu;
    Aslında böyle ayrıştırmak doğru değil ama benim yanımdaki "hariç" den sonra burada bir çok isim var.
    Fakat kimisi ticari kaygı ile, kimisi makarnacı denilir diye, kimisi fikrim belli olur dışlanırım diye yazmıyor/yazamıyor.
    Bana özel mesajlar geliyor(site yönetimi girip bakabilir), Abi arkandayız yazmaya devam et lütfen diye...

Hep yazıyorum tekrar yazayım, bakın burda baskılanan ve yazamayan kişiler başka bir yerde(evde x yerde misafirlikte) acısını çıkarıyor.
    Kendi düşüncesine etrafındaki eşini dostunu rahatlıkla katıyor. Sonra ne mi oluyor bir dahaki seçim neden %70 alındı sorularına sebep olunmuş olunuyor.
    Hor görmeyin, aşşağılamayın, ürkütmeyin ki yazsın insanlar...

Alıntı Cihan-DMC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsan yanlış bir şeyi savunmaya utanır, çekinir. Doğru olduğuna inandığı şeyi savunamıyorsa eğer bu sadece KORKAKLIKTIR. Özelden destekçilerine bu sözüm. @Evo34
    @tolga, bak tamda bahsettiğim durum budur;
    Özeldekiler daha buraya yazmadan eleştirilmeye başlandılar, belkide bir süre sonra eleştiriler küfüre dönüşecek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam eğitim cahilleri yetiştiriyor dedi ya la .

diğer yazılanlara cevap yok tabii,hakarette içermiyor oysa ki
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evo34 takmıssın imam hatipe kaçtane imam hatip mezunu lisans kazanabiliyo bi bak bakalım %1 sadece.Kaçtanesi lys de barajı geçebiliyo.Tabi üni okumalarınada gerek yok işleri hazır devlet babada 4 5 bin maaşla memur yada imam olurlar.Keser döner sap döner bunuda unutmayın.Kenan evrenden beter olur sonu , bugun canımı verırım liderime diyenler bi zaman sonra ilk gırtlağına yapışan olurlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Evo34 seni de istikrarlı tavrından dolayı tebrik ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    48 saat içinde yapılan kara delik bizde 6 aydan önce zaten düzelmezdi o ayrı (çökerken can kaybı olmadı, tamir edildi ama denilene göre 1 hafta sonra yeniden çöktü ama çökme dedikleri de 7cm) ama senin bunu Adana'daki yurtta kullanılan çatı ve iç dekorasyon (çıradan hallice malzeme) malzemelerinin hızla tutuşması sonucu oluşan kayıplar ile karşılaştırma cürettinde bulunmuş olman sonrada benim samimiyetimi kendi samimiyetsizliğine bağlamış olman gerçekten çok vahim.
    Neyle neyi karşılaştırdın farkındasın değil mi, değilsen de vakit kaybetmeden muayene ücreti almayacağını düşündüğün bir doktora gözük.
    Şunu anla lütfen;
    İnsan her yerde insan.
    Hata her yerde hata.
    Her hatayı siyasi bir oluşuma mal edersen, bu kez hatasız olan noktaları görmemeye/önemsememeye/küçük görmeye başlarsın.
    Daha da acısı, sadece ve sadece eleştirirsin, neden, çünkü hatayı siyasi görüş ile ilişkilendirdin. Ondan ayrı düşünemiyorsun.
    Tamam beşeri olarak siyaset kurumları hatayı yüklenmeli ama teknik olarak gerçekte bu işin böyle olmadığını biliyorsun.
    Sonuç olarak, insan lokasyon bağımsız her yerde hata yapabilir. Önemli olan ders çıkarılması...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evo34 takmıssın imam hatipe kaçtane imam hatip mezunu lisans kazanabiliyo bi bak bakalım %1 sadece.Kaçtanesi lys de barajı geçebiliyo.Tabi üni okumalarınada gerek yok işleri hazır devlet babada 4 5 bin maaşla memur yada imam olurlar.Keser döner sap döner bunuda unutmayın.Kenan evrenden beter olur sonu , bugun canımı verırım liderime diyenler bi zaman sonra ilk gırtlağına yapışan olurlar.
    15 Temmuz'da gördük. Rahat ol Doruk

Bunu son kez yazacağım;
    Bir insanın dini eğitim almış olması, mesleğinin illaki imamlık olması gerektiği anlamına gelmiyor.
    Dini eğitim içerisinde her türlü bilim dalı da gayet tabi öğrenilebilir...
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Evo34 seni de istikrarlı tavrından dolayı tebrik ediyorum.
    Nacizane biraz olsun farkındalık yaratmaya çalışıyorum.
    Klasik düşünceden eleştiriden ziyade ki bu kolay olan, neler yapabiliriz buraya gitmeye çalışan biriyim.
    Burada birçok kişinin farkında dahi olmadığı olumsuzlukları ilk elden eleştiren biriyim.
    Yeri geliyor hakareti küfürü dahi görmemezlikten geliyorum ama başladığımız noktaya göre iyi yol kat ettik.
    Hep beraber kaliteyi arttıracağız.

erdalss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    %50 lik kısım konuşmak,tartışmak,çözüme ulaşmak, fikir alışverişi yapmak için değilde, sokaklara salınmak için var sanırım. @Evo34 abi söylesene arkadaşlara belki seni dinlerler sokağa değilde aramıza katılsınlar..
    masalla masalla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nedir bu 15 temmuz beni artık rahatsız ediyo 15 temmuzdan sonra 15 temmuzdan önce 15 temmuz gunu 15 temmuz sabahı.Kendi beslediği çeteyle yaşadıkları olaylar beni gram ilgilendirmiyo benim gibi düşünende milyon vardır.Sen git 14 yıl bi gruba bedava imar ver arsa ver yardım yap ,öğrenci yetiştirt himmet diye para toplat bunlara göz yum sonra yok efendim bize darbe yapıyolardı.Kandırıldınız dimi oyuna geldiniz darbe lobisi faiz lobisi dolar lobisi gezi lobisi amariga bizi çekemiyo dimi avrupa bizim buyumemızı istemiyo Herşey normal dimi 3 milyon suriyeliye bakmak zorundayız?Maaş vermek zorundayız 1300 1500 çalışmayan suriyeliye bedava üniversitede okutmak zorundayız dimi?Çünki müslümanız.1 köprünün 90 100 lira olması gayet normal doların 3 4 olması çok normal.1 kilo etin 60 70 lira olması dahada normal.1 liraya mal olan benzini 5 e almamız çok normal.Kafayı yedim yicem yani ramak kaldı.

Kahrolsun Amarigaa! - Deep Web 6.Seviye | Facebook

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün cola dökenler
    bugün fotokopi dolar yakıyor

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle söyleyeyim hiçbir partinin üyesi destekcisi veya şakşakçısı değilim. Futbol takımı tutar gibi bir partiyi desteklemek yanlışlarını savunmak altında iki sebep vardır biri cahillik ikincisi bu işten fayda, çıkar sağlamak. Kim bu ülke için iyi bir şey yaparsa alkışlar, aksi takdirde eleştiririm. Amam emin olun ki bu toplumu bekleyen en büyük tehlike ekonomik değildir. Bu topraklarda yaşayan insanlar çok krizler çok yokluklar gördü, görüyor ve görecek. Asıl tehlike şu an bu parti bu ülkenin dibine pimi çekilmiş el bombası koyuyor insanları ötekileştiriyor ve bunları aleni olarak meydanlarda dile getiriyor. Arkasına aldığı basın gücü ile de bunu meşrulaştırıyor. Kendisini eleştiren kim olursa olsun onu fetöcü, terorist diye etiketliyor ve %50'im dediği grubun önüne yem olarak atıyor. Körü körüne savunan arkadaşa soruyorum zerre eleştriyi kabul etmeyen bu kibir, bu bencillik, bu ayrımcılık hangi müslümanlıkta geçiyor. Bu durumdan memnun musun yada gelecekten ne kadar ümitlisin ? Yada hiç düşünmüyor musun gün gelip senin aleyhine bir yasa kanun engel çıktığında eleştiri dahi yapamayacağının, yaparsan da işte bu cehape zihniyeti bunlar hep parelellll diye seni ötekileştireceğinin farkındasın değil mi ?
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam açıklama yapmış,gene cımbızlamışsın

Türkiye gibi içinde yaşayan insanların vatandaş olduğu bir yer ile, özerk bir mal olan forumu kıyaslayacak/ yanyana koyacaj kadar cahil olman bir yana;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler