User Tag List

Sonuçlar: Türkiye de ekonomik kriz varmı ?

Katılımcı sayısı
594. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tabi ki var kura piyasaya bak

491 82.66%
  • 50 TL lik yakıt ve döviz alabiliyorum

103 17.34%
Sayfa 27/39 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon
737 sonuçtan 495 ile 513 arası

Konu: Anket: Türkiye ekonomik krizde mi?

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BahadırALTUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılmayan işin hakedişini alan ama Taşereona ödemeyen Müteahhitler ve bu ödemeyi yapan konrolörler olan sistemden bahsediyoruz. Devlerin bunda suçu yok demek iyimserlik sadece. Taşeronluk köleliğin kurumsal şekli.
    Abi az cok bilirsin isin icindeysen bu isi taseronsuzda yaptiramazsin acik konusmak gerekirse insanlar ne maasi nede isi begeniyor taseronlar genellikle akraba veya tanidik insanlar oluyor o yuzden yaptirabiliyorlar avantajlarida var dezavantajlarida dedigim gibi hukumet yanlisi biri degilim hakaret olunca isin icindede akrabam dahi olunca kaldiramiyorum hukumet yanlisi biride yanlislari oldugunun farkinda kimse inkar etmez dogrulari oldugunuda dusundugu icin oy veriyor koru korune takim tutmak gibi olmamali bu olay.

Ghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski bir Akpartili şuan ise hiçbir partiye ait veya yakın hissetmeyen biri olarak objektif bir kaç kelam etmeye çalışayım. Konunun başından beri takip ediyorum sayılır , sitemleriniz de malesef haklısınız malesef diyorum çünkü ekonomik göstergeler gerçekten berbat vaziyette. Gerçi 2011 den beri ekonomik olarak iyiye gittiğimiz söylenemez.

Başkanlık sistemi ısrarıyla başlayan doların trendi artık iyice aştı gidiyor. Cumhurbaşkanı ısrarla çıkıp atar gider posta koyma peşinde. Her gün çıkıp bir yerde konuşuyor ve her gün doları yükseltiyor. Neyi amaçlıyor çözebilmiş değilim. Cebimizde para yok zaten olan da eriyor malesef. Akpartili güruhlar ise nerden ihale alırım nerden rant yaparız peşinde üst tabakadan bahsediyorum tabi ki. Alt tabaka ise genel anlamda hiç birşeyin farkında olmayan vatan millet sakarya kafasında ülkenin pkk ve Suriye'de olan mücadelesinden dolayı her şeye göz yuman veyahut farkında olmadan göz yuman diyelim insanlarla dolu.

Diğer taraftan Chp ve Mhp kanadında bence bir fark yok. Chp'nin başında ne yaptığı belirsiz bir başkan, zaman zaman hdpnin dolaylı olarak pkknın yandaşlığına soyunan, içlerinde pkklı milletvekilleri barındıran bir parti profilinde.

Yani demem o ki ülkenin başına gelme ihtimali olan, ekonomi , eğitim ,ar-ge , sanayi , üretim , teknoloji anlamında reformlar yapacak insanlar lazım bize. Şuan başkanlık sistemi gelecekmiş yok gelmemeliymiş falan bunlar boş tartışmalar. İçi boş çünkü. Sistem ne olursa olsun bahsettiğim unsurlarda Avrupa ve Amerika'yı yakalayamadığımız sürece malesef ülke bir yerlere gelemeyecek. Şimdi tutturulmuş bir Şangay Beşlisi , sokaktaki vatandaşa sorduğumuzda ; yahu Ab 'de neymiş girelim öbür tarafa diyor. Ama altını tabi ki dolduramıyor. Ab' nin bizi almasının şuan da imkansız normal koşullarda da zor olduğunu düşünüyorum. Şangay Beşlisi 'nin de bize bir şey katmayacağı aşikar.

Acilen Cumhurbaşkan'ı gerekirse r yapıp Ab' ye atarı gideri bırakıp ekonomisini nasıl düzeltirim diye düşünmeli. Bu tutum millete kötülükten başka bir şey getirmeyecek malesef. Ülkenin birçoğu farkında değil malesef ama 2017 çok zor bir yıl olacak her anlamda. Fed faiz arttırımından sonra dolar artık nereye gider onu da kestiremiyorum. Sağ-sol yukarı -aşağı farketmez hepimiz Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı' yız olan bize oluyor malesef. A veyahut B partisi kimsenin umrunda değiliz . Allah güzel günler görmeyi nasip etsin. Devletin başına da iyi insanlar inşallah.

Saygılar...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Leonardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi az cok bilirsin isin icindeysen bu isi taseronsuzda yaptiramazsin acik konusmak gerekirse insanlar ne maasi nede isi begeniyor taseronlar genellikle akraba veya tanidik insanlar oluyor o yuzden yaptirabiliyorlar avantajlarida var dezavantajlarida dedigim gibi hukumet yanlisi biri degilim hakaret olunca isin icindede akrabam dahi olunca kaldiramiyorum hukumet yanlisi biride yanlislari oldugunun farkinda kimse inkar etmez dogrulari oldugunuda dusundugu icin oy veriyor koru korune takim tutmak gibi olmamali bu olay.
    ben burayı anlamadım, taşeronluk eşe dosta maaşlı iş vermek değil, Bahadır abinin asansör firması var ayrıca üretici kendisi, müteahhitlerin asansör firması olacak değil ya? elbette ona gelecekler, ben doğaltaş uzmanıyım, müteahhitin taş ocağı ve cephe kaplama ekibinin olması mümkün mü? ben direk devlete iş yapamam, illa ki arada bir müteahhit oluyor bizlere işi taşere etmiş oluyor... sıkıntı devlet bu kişilere ödeme yapsa bile taşeronlar çoğunlukla para alamamaya başladı, eskiden iş yaparsak alır mıyız diye bir derdimiz olmazdı artık nasıl alırız diye baya baya bir derdimiz var...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuda objektif ve aklıselim arkadaşları görmek memnuniyet verici.

Objektif yorum için @Ghan'a teşekkür ediyorum.

2017 İle ilgili öngörüsüne de şiddetle katılıyorum. Neler olacak merak içindeyim.

Ayrıca başkanlık ile 14 yıldır yapılmayan /düzeltilmeyen ne düzeltilecek fikri olan var mı ?

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuda objektif ve aklıselim arkadaşları görmek memnuniyet verici.

Objektif yorum için @Ghan'a teşekkür ediyorum.

2017 İle ilgili öngörüsüne de şiddetle katılıyorum. Neler olacak merak içindeyim.

Ayrıca başkanlık ile 14 yıldır yapılmayan /düzeltilmeyen ne düzeltilecek fikri olan var mı ?
    Zaten problemde orda.. 14 yıldır istediği gibi at koşturmuşlar, her dedikleri istediklerini yapmış, yaptırmışlar.. şimdi sanki bu geçen yıllar boyunca yaşananlar bunlardan dolayı değil de başkasının suçuymuş gibi rejimi değiştirmekle kafayı takmışlar..

Haziran seçimlerinde koalisyon sonucu çıktı diye, ülkeyi ateş yerine atan kimlerdi acaba? Biz gidersek her yer terör her yer kaos olur diyen kimlerdi? Bunlar ateşlediler fitili artık önüne de geçemiyorlar..

Hükümeti yöneten adamların çözüm önerisi; araç vergisine ve onun da vergisine zam, sigara alkol zam, benzime zam.. Herkes dövizini bozdursun.. Böyle bir akıl olabilir mi yaa? Bu nasıl mantıktır? Bunu savunacak var mıdır acaba?

Onca insan dolarını bozdursa ne olur? Biz düşürürüz, ülkedeki onlarca kodaman müteahhit düşük fiyattan alıp vole üzerine vole vurur..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ibozum sıfır sorgulama bol biat. Bol balık hafıza usd yükselmiyor tl ucuzluyor bla bla.

Ne desek boş vallahi, akıl tutulması. Bazen kendimi sorguluyorum acaba bütün bunlar şaka falan bir sabah uyanıp geçecek mi diye.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben bugün seçilsem başbakan olarak

İlk işim yapılan tüm devlet ihalelerini kazanan şirketlere kayyum atarım

İdamı geri getiririm

Trt 1 de canlı yayınla idamı gösteririm

Çoluk çocuk vatan hainlerinin sonu ne olacağını görsün diye herkese açık tutarım

Bende bu kafadayım sosyal mesajlara selam olsun
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben burayı anlamadım, taşeronluk eşe dosta maaşlı iş vermek değil, Bahadır abinin asansör firması var ayrıca üretici kendisi, müteahhitlerin asansör firması olacak değil ya? elbette ona gelecekler, ben doğaltaş uzmanıyım, müteahhitin taş ocağı ve cephe kaplama ekibinin olması mümkün mü? ben direk devlete iş yapamam, illa ki arada bir müteahhit oluyor bizlere işi taşere etmiş oluyor... sıkıntı devlet bu kişilere ödeme yapsa bile taşeronlar çoğunlukla para alamamaya başladı, eskiden iş yaparsak alır mıyız diye bir derdimiz olmazdı artık nasıl alırız diye baya baya bir derdimiz var...
    Aslinda demek istedigim bence sorun genel olarak devlette degil kisiyede bakiyor cunku bolgeden bolgeye sehirden sehire degisiklik gosterebiliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bugün seçilsem başbakan olarak

İlk işim yapılan tüm devlet ihalelerini kazanan şirketlere kayyum atarım

İdamı geri getiririm

Trt 1 de canlı yayınla idamı gösteririm

Çoluk çocuk vatan hainlerinin sonu ne olacağını görsün diye herkese açık tutarım

Bende bu kafadayım sosyal mesajlara selam olsun
    Niyet öldürmekse kafamıza sık başkanım ne gerek var böyle fantezilere

Şakası bir yana ihale kısmında belli bir bütçede olan ; karayolları , kamu ( hastane , okul , bakanlık binaları - ek yapılar , baraj , köprü ) tarzı yerlerin Ege Bölgesi hariç neredeyse her bölgesinde olan ihalelerine katılan firmalardan biriyiz . Iktidar zengini değiliz diyelim şükür öncesinde de katılıyorduk ama ne ihale çapları , ne de kar marjları bu kadar yüksek değildi orası herkes tarafından biliniyordur . Yukarıda verilen holding listesi de DAHİL olmak üzere rant kavgaları , kazançlar vs sadece iktidarın adamları arasıdan dönmüyor ki güvenip oy atılan muhalefeti de karşıtı da ortak zaten yolsuzluğa bu şikayet KİME ? Bülent abi işin merkezi Ankara'dasın sektör tecrüben zaten fazla ; sende biliyorsun buradaki sorun direk iktidar değil de karşıt görünüp de iktidar yalakası olan ana ve yan muhalefet partilerinin de gözü aç vekilleri diyebiliriz . Bunu iktidarı savunmak amaçlı yazmıyorum ama iktidar karşıtıyız diye televizyonlarda , sosyal medyada bas bas bağırıp iş kazanca geldi mi ortak olan buraya adı soyadı firmasıyla yazabileceğim , resmiyetten olmasa da hepimizin bildiği el altından teklif vermiş de kazanca bir şekilde ortak olup kendi kitlesine bence ihanet etmiş bir çok politikacımız zaten var . Iktidar suçsuz mu ? Tabiki hayır ama buna göz yummayarak , adam gibi işin ekmeğini yemeden yalan dolana girmeden itiraz eden politikacı var mı ortada ? Akpsi Chpsi Mhpsi , hepsinin vekilleri cebinin derdinde hatta o kadar basite indirgenmiş ki mecliste kendi oy kitlesine bak bizi savunuyor dedirtmek için şov yapıp da muhalefetin başını çekenler akşamına kavga ettiği vekillerle yemekte gap projesinin karını konuşuyor . Düzen bu şekile girmişken 1 , 3 , 5 vekilin dürüstlüğüyle ne bu işler biter ne de kimse takıp da HAK yiyoruz ya görevimize bakalım der . Burası Türkiye ; Ötv zammı konusunda da yazmışlardı Türk insanının çakallığı anca kendilerine olduğu sürece bu memleketten ve bu siyasetten vatandaşa , halka bir yarar beklemek hayaleden öteye geçmez . Sonuca bağlayayım ; her partinin neredeyse her siyasetçisi bu işlerden cebini doldurma meraklısı olduğu sürece bu düzen bozulmaz şemsiye ancak vatandaşa açılır bu da benim fikrim herkese hayırlı akşamlar .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sistemmiş, partiymiş, osu, busu, pusu... Kültürden gelen çakallık tehlikeli olan zaten. Bu genimize kodlanmış gibi iç güdüsel bu işlerde böyleyiz... Ben kimim bu tespiti yapıyorum değil mi? Bende bir arkadaşımın yardımı ile işe girdim çünkü çevreden destek olmadan denedim geri dönen olmadı, düzene uyduk hemen bulduk... Bu işin küçüğünden büyüğüne böyle... Biri hakkında yolsuzluk davası açılırsa adam aklansa bile istifa ediyor, intihar ediyor vs. Bizde ise suçluysan üstü örtülür, aklanırsan reklamın yapılır... Hep katakulli peşindeyiz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niyet öldürmekse kafamıza sık başkanım ne gerek var böyle fantezilere

Şakası bir yana ihale kısmında belli bir bütçede olan ; karayolları , kamu ( hastane , okul , bakanlık binaları - ek yapılar , baraj , köprü ) tarzı yerlerin Ege Bölgesi hariç neredeyse her bölgesinde olan ihalelerine katılan firmalardan biriyiz . Iktidar zengini değiliz diyelim şükür öncesinde de katılıyorduk ama ne ihale çapları , ne de kar marjları bu kadar yüksek değildi orası herkes tarafından biliniyordur . Yukarıda verilen holding listesi de DAHİL olmak üzere rant kavgaları , kazançlar vs sadece iktidarın adamları arasıdan dönmüyor ki güvenip oy atılan muhalefeti de karşıtı da ortak zaten yolsuzluğa bu şikayet KİME ? Bülent abi işin merkezi Ankara'dasın sektör tecrüben zaten fazla ; sende biliyorsun buradaki sorun direk iktidar değil de karşıt görünüp de iktidar yalakası olan ana ve yan muhalefet partilerinin de gözü aç vekilleri diyebiliriz . Bunu iktidarı savunmak amaçlı yazmıyorum ama iktidar karşıtıyız diye televizyonlarda , sosyal medyada bas bas bağırıp iş kazanca geldi mi ortak olan buraya adı soyadı firmasıyla yazabileceğim , resmiyetten olmasa da hepimizin bildiği el altından teklif vermiş de kazanca bir şekilde ortak olup kendi kitlesine bence ihanet etmiş bir çok politikacımız zaten var . Iktidar suçsuz mu ? Tabiki hayır ama buna göz yummayarak , adam gibi işin ekmeğini yemeden yalan dolana girmeden itiraz eden politikacı var mı ortada ? Akpsi Chpsi Mhpsi , hepsinin vekilleri cebinin derdinde hatta o kadar basite indirgenmiş ki mecliste kendi oy kitlesine bak bizi savunuyor dedirtmek için şov yapıp da muhalefetin başını çekenler akşamına kavga ettiği vekillerle yemekte gap projesinin karını konuşuyor . Düzen bu şekile girmişken 1 , 3 , 5 vekilin dürüstlüğüyle ne bu işler biter ne de kimse takıp da HAK yiyoruz ya görevimize bakalım der . Burası Türkiye ; Ötv zammı konusunda da yazmışlardı Türk insanının çakallığı anca kendilerine olduğu sürece bu memleketten ve bu siyasetten vatandaşa , halka bir yarar beklemek hayaleden öteye geçmez . Sonuca bağlayayım ; her partinin neredeyse her siyasetçisi bu işlerden cebini doldurma meraklısı olduğu sürece bu düzen bozulmaz şemsiye ancak vatandaşa açılır bu da benim fikrim herkese hayırlı akşamlar .
    Ortağım en büyük mafya ben olacağım

Hayal kurmakta mı yasssakkk
    Dr.ECU

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1) dolar yalanını şöyle çürüteyim bulunduğum ve etrafımızdaki 10a yakın ülkeye baktım, dolar ve euro bizde 2 yıldır hiç kıpırdamamış. Çok nadiren türk parası ile mesela 2.55 den 2.56 çıkmış sonra 2.54e düşmüş sonra tekrardan 2.55 olmuş yani sıfır yükselme, sıfır alçalma Trump falan hiç etkilememiş. Yani Trump hikayesi tamamen yalan. Trumpın en büyük yamuk yaptığı Meksika pezosu bile bizim kadar etkilenmedi.

2) dış mihraklar tamamen yalan, çünkü sen reformlara devam etmek isteseydin kim engel olabilir di? Sen fen lisesi açmak istedinde gelip Avrupa mı okullarını imamhatipe çevirdi? Sen hukukta reform yapmak istedinde amerika gelip meclisini mi bastı kanuna evet demenizi engelledi? Sen arge yatırımlarını artırmak istedinde arge fuarına avrupalılar mı papaz eriği imam eriği soktu? Her mahallede yeni okul yaptın 1 tanesi fen lisesi değil, dünyada WhatsApp gibi programı oturduğu yerden yazıp 9milyar dolar ülkesine para sokan adam fen liseli, aynı dünyada bylock gibi kriptolu daha profesyonel yazılımı bedava yazıp teroriste hediye eden adam imamhatip liseli.

Yazacak çok şey var, şu dış güçler bi oxfordlu harvardlı olamadı, bakıyorum hapse attıkları adamların hepsi kuran kurslu. Yazık ülkede zeki adam bırakmadınız, kendini keşfeden kaçtı gitti o dış güçlere hayatını kurtarmaya. 2 gemi az alaydınızda ülkenizin en zeki vatandaşı nasa da profesörlük yapmasaydı, icad ettiği ilaç amerikaya değil ülkesine milyar dolar kazandırsaydı.

Dış güçler bizle uğraştığı için güçsüz değiliz
    Güçsüz olduğumuz için dış güçler bizle uğraşmakta

Vekiline 20 30 bin vereceğine bilim adamlarına vereydin.
    Adamlar para kazanmak için kitap yazmaktan işlerine odaklanamıyorlar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu ülkenin başına ne geldiyse hep imamlardan geldi

Bu reisde imam dinci sevdiğinden durum malesef bu

http://www.aljazeera.com.tr/sites/de...?itok=FsnfiRVb

Sayfa bulunamadı

http://img6.mynet.com.tr/hbr/2014/08...77-640x360.jpg

Adamın geçmişi belli ne olmasını bekliyorsunuz beyler

Bu ülke kimlere kalmış atanın mirasını nasıl yemişler be
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saygıyla dinledim. 9. Dk dan sonra kurmuş olduğu şu cümle ile ben TR de kriz olmadığına ikna oldum. Konuyu kapatıp,çıkabiliriz.

Şu cümle: Benim de alanım ekonomi biraz bilirim. Döviz baskı aracıdır. ..... Bu millidir bundan zarar etmezsin merak etme, bunda bereket vardır.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Cevahir Alışveriş Merkezi Acılış Konuşması 3 Aralık 2016 - YouTube

Ekonomi hocalarının yorumlarını dinlemek isterdim keşke okuyor olsaydım sorup öğrenirdik peh.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) dolar yalanını şöyle çürüteyim bulunduğum ve etrafımızdaki 10a yakın ülkeye baktım, dolar ve euro bizde 2 yıldır hiç kıpırdamamış. Çok nadiren türk parası ile mesela 2.55 den 2.56 çıkmış sonra 2.54e düşmüş sonra tekrardan 2.55 olmuş yani sıfır yükselme, sıfır alçalma Trump falan hiç etkilememiş. Yani Trump hikayesi tamamen yalan. Trumpın en büyük yamuk yaptığı Meksika pezosu bile bizim kadar etkilenmedi.

2) dış mihraklar tamamen yalan, çünkü sen reformlara devam etmek isteseydin kim engel olabilir di? Sen fen lisesi açmak istedinde gelip Avrupa mı okullarını imamhatipe çevirdi? Sen hukukta reform yapmak istedinde amerika gelip meclisini mi bastı kanuna evet demenizi engelledi? Sen arge yatırımlarını artırmak istedinde arge fuarına avrupalılar mı papaz eriği imam eriği soktu? Her mahallede yeni okul yaptın 1 tanesi fen lisesi değil, dünyada WhatsApp gibi programı oturduğu yerden yazıp 9milyar dolar ülkesine para sokan adam fen liseli, aynı dünyada bylock gibi kriptolu daha profesyonel yazılımı bedava yazıp teroriste hediye eden adam imamhatip liseli.

Yazacak çok şey var, şu dış güçler bi oxfordlu harvardlı olamadı, bakıyorum hapse attıkları adamların hepsi kuran kurslu. Yazık ülkede zeki adam bırakmadınız, kendini keşfeden kaçtı gitti o dış güçlere hayatını kurtarmaya. 2 gemi az alaydınızda ülkenizin en zeki vatandaşı nasa da profesörlük yapmasaydı, icad ettiği ilaç amerikaya değil ülkesine milyar dolar kazandırsaydı.

Dış güçler bizle uğraştığı için güçsüz değiliz
    Güçsüz olduğumuz için dış güçler bizle uğraşmakta

Vekiline 20 30 bin vereceğine bilim adamlarına vereydin.
    Adamlar para kazanmak için kitap yazmaktan işlerine odaklanamıyorlar.
    Özgür Demirtaş'ın katıldığı programı izlediniz sanırım... Orada da aynısı vardı, hiç cevap alamadı kendisi... Şaşırttı mı? Şaşırtmadı tabi ki... Birde profesyoneller böyledir diye yafta yediler... Adamın uzmanlık alanı o, hayatını piyasa ve ekonomiye adamış ama yok anlatamadı...

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saygıyla dinledim. 9. Dk dan sonra kurmuş olduğu şu cümle ile ben TR de kriz olmadığına ikna oldum. Konuyu kapatıp,çıkabiliriz.

Şu cümle: Benim de alanım ekonomi biraz bilirim. Döviz baskı aracıdır. ..... Bu millidir bundan zarar etmezsin merak etme, bunda bereket vardır.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Cevahir Alışveriş Merkezi Acılış Konuşması 3 Aralık 2016 - YouTube

Ekonomi hocalarının yorumlarını dinlemek isterdim keşke okuyor olsaydım sorup öğrenirdik peh.
    ben sizin yerinize sorup öğrenmiş oldum..
    bilindik şeyler. üretim-arge olmaması, bir ülkeyi yöneten insanları ona atar buna gider yapıp "madik" yemesi, suriye krizi, mülteci problemi, dışarı kaçan sıcak para, başkanlık sistemi için diretilen ülkede yatırımcının baştakilere güven kaybı vs. vs.

asıl olay ise opec ülkelerinin petrol arzını kısma kararı.. bu gördüklerimiz göreceklerimizin çok ufak kısmı olarak kalıyor. petrol fiyatları yükseldiği gibi dolarla kısır döngüye girecek ve 4 liralar bekleniyor dolarda.. petrole gelen zamla beraber de iğneden ipliğe her şeye zam.
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gahrolsun amerigaa

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emre Çetin'e ait bir blok yazısı, uzun ama okumanızı rica ederim.

http://www.emrecetinblog.com/2017-20...konomik-krizi/

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üzmeyin kendinizi. Başkanlık gelecek sonra her şey güllük gülistanlık
    Hakkaten başkanlık hakkında bilgisi ya da tahmini olan var mı? Nasıl bir şey olacak?
    Nadide şeyler değerlidir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler