User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: S-tronic Normal otomatik a3

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı LnchCntrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dsg sayfalarca tartışıldı gerek burda gerek yurtdışı forumlarda. Fakat ön yargılı olmamak elde değil. forumda bile 10k olmadan 3 kere dsg arızası yaşayan, servisin müdahale edemeden değişime gittiği araç vardı. 200k dsg ile sorunsuz gidende var. Yapılan yorumun sebebi o , pek saçma değil kısaca.
    Sorun yaşamayan binlerce dsg liyi neden gözardı ediyorsunuz.

Ers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çünkü sorunsuz olmalı , o kadar sorunsuz şanzıman var ken neden kumar oynansın. Dsg kapakı kutu , arıza sıkıntı olmasa şanzıman bebek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yilà yakındır Dsg kullanıyorum . Dikkat edersen kullanıma hiçbir şey olmuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En garibime giden cevaplar da "1 yıldır kullanıyorum sorunsuz, 20000 km oldu sorunsuz'' tarzı olanlar. 20000de şanzıman indiriyorsa götürüp Doğuşun önünde yakarım zaten o arabayı. Sorunsuz demek için en az 5 yıl ve 100000 km gitmeli zaten.

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun yaşamayan binlerce dsg liyi neden gözardı ediyorsunuz.
    Aksine sorun yaşamayan binlerce Dsg kullanıcısını işim gereği yakinen takip ediyorum. Etmek zorundayım.

Şöyle düşünmenizi tavsiye ederim, bir elma var. içinde bulundurduğu tespit edilen de bir bakteri var.

Bu elmadan 10 kişi yedi ve sadece 1 i bakteri yüzünden hastalandı. Elmayı masumlaştırmak adına ama bak 9 kişi sağlam diyebilir miyiz ?

Tıpkı bunun gibidir, sorunsuz kullanıcı beklenen durum. Sorun yaşayan ( hele ki sayıları ciddi çok olan ) kullanıcılara bakarak asıl onları gözardı etmemeliyiz.

Bilinen mekatronik arızalarının güncellemelerle, parça değişimleriyle giderilemediği artık kanıtlandı. Sadece yurt dışı defalarca denendi.

Dsg iyi şanzımandır fakat tamamen sorunsuz diyemeyiz , kısaca.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene arasında ufak tefek makyajlar var, vites topuzu da bunlardan biri.

Bu arada herkes bir dsg tutturmuş gidiyor. Mercedesi olan şanzımanı giden arkadaşım da var, edcli reno da vardı şirket aracı olarak kullandığım şanzımanı patates olan daha 40binde. Her konuda o kadar abartılıyorki dsg kabak tadı verdi artık.

Benim tek tavsiyem var, full servis bakımlı bir otomobil tercih et. İyiniyet garantisinden herşeyini neredeyse ücretsiz şekilde halledersin.

2012 almaya çalışırsan daha da iyi olur.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    110.000 km'de 6.5 yaşındaki aracımın mekatroniği yeni değişti. Yetkili servis bakımından hiç kopmadığımız için %60'ını servis karşıladı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı LnchCntrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aksine sorun yaşamayan binlerce Dsg kullanıcısını işim gereği yakinen takip ediyorum. Etmek zorundayım.

Şöyle düşünmenizi tavsiye ederim, bir elma var. içinde bulundurduğu tespit edilen de bir bakteri var.

Bu elmadan 10 kişi yedi ve sadece 1 i bakteri yüzünden hastalandı. Elmayı masumlaştırmak adına ama bak 9 kişi sağlam diyebilir miyiz ?

Tıpkı bunun gibidir, sorunsuz kullanıcı beklenen durum. Sorun yaşayan ( hele ki sayıları ciddi çok olan ) kullanıcılara bakarak asıl onları gözardı etmemeliyiz.

Bilinen mekatronik arızalarının güncellemelerle, parça değişimleriyle giderilemediği artık kanıtlandı. Sadece yurt dışı defalarca denendi.

Dsg iyi şanzımandır fakat tamamen sorunsuz diyemeyiz , kısaca.
    Tamamen sorunsuz diyen yok ama yanına yaklasma diyen var.

Yanına yaklasma yorumu gereksiz abartılı oluyor sonuçta

Manüel sanzimanlarda dahi sorun cikabiliyorken dsg gibi kompleks sanzimanda sorun olmasini çok abartmamak gerekiyor.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuzende 2009 model aynı kasadan var, 7 ileri otomatik. Şu sevilmeyen eski tip vites topuzundan mevcut arabada 2011 yılından sonra vites topuzu değişti sanırım.

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne dsg imiş arkadaş ya, 3 tane aracım oldu dsg birinde komple şanzıman değişti bi kere. ona rağmen dsg tavsiye ederim, kendim de kullanmaya devam ediyorum. sorunsuz ve hızlı otomatik var mı? daha az sorunlu zf8ileri ok, ama hiiç bir kere bile sorun yaşayan olmamış gibi konuşmaya gerek yok. vw grubunda olan sorunlara aşırı bir tepki var bence.

yetkili servis bakımlı alırsanız sorun olmaz iyi niyetten halledersiniz sorunlarınızı, yukarda denilmiş 2012 ve üstü olabiliyorsa daha iyi olur elbette.

dodobass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne dsg imiş arkadaş ya, 3 tane aracım oldu dsg birinde komple şanzıman değişti bi kere. ona rağmen dsg tavsiye ederim, kendim de kullanmaya devam ediyorum. sorunsuz ve hızlı otomatik var mı? daha az sorunlu zf8ileri ok, ama hiiç bir kere bile sorun yaşayan olmamış gibi konuşmaya gerek yok. vw grubunda olan sorunlara aşırı bir tepki var bence.

yetkili servis bakımlı alırsanız sorun olmaz iyi niyetten halledersiniz sorunlarınızı, yukarda denilmiş 2012 ve üstü olabiliyorsa daha iyi olur elbette.
    Kullanici fazla oldugu icin kucuk sorunlar bile cok buyutuluyo bence vwnin handikapi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    komple şanzıman değişmişsiniz, daha ne olmalı. vw Almanya garanti uzatmasa görürüm ben dsg sevginizi doğuşla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dahada birşey yazmıyorum dsg ile alakalı. benim amacım almayı düşünen arkadaşı uyarmaktı baksın kafasına göre.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dodobass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanici fazla oldugu icin kucuk sorunlar bile cok buyutuluyo bence vwnin handikapi
    küçük sorun derken şanzımanı kasdetmiyorsun umarım..
    üst posttaki gibi,iyi niyet garantisi cartu curtu olmasa şanzıman gümlediğinde nasıl bi tepki verilcek.parası olan yaptırır,kalan kısım napcak (:
    dsg bana göre de müthiş bir şanz. ona laf yok elbette.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    küçük sorun derken şanzımanı kasdetmiyorsun umarım..
    üst posttaki gibi,iyi niyet garantisi cartu curtu olmasa şanzıman gümlediğinde nasıl bi tepki verilcek.parası olan yaptırır,kalan kısım napcak (:
    dsg bana göre de müthiş bir şanz. ona laf yok elbette.
    sanzumandan bahsetme sansim yok hocam ne kadar kotu bi sanzuman oldugunu anladik forum konudan dertliymis demek istedigim sorun orani kullanilan araca bagli bir arac 10milyon satar 10bininde ariza cikar araba sorunlu derler bi arac 1milyon satar bininde ariza cikar olur ya arabada ariza cikabilir sikinti yok derler oran ayni miktar az
    Vw gibi bi markanin en kucuk problemi bile cok buyutulebilir bu yuzden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama ben dsgden bu kadar muzdarip kullanicilarin oldugunu bilmiyordum manuel olmayan arabadan zaten hoslanmam sadece vites topuzunu merak etmistim ben

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Ers

f30 3 serisi konusu vardı mesela burada açılan, o ve benzeri pek çok örnek var. Bakmak ve görmek gerek kusura bakmasın kimse, 20d bmw ler de gizli hararet sorunu vardı falan filan her neyse. Ben yaşadıklarıma rağmen, önerebiliyorum demek ki kullanıcıyı üzmeyip çözüyorlar sorunu serviste. Öncelikle şunu kavramak gerek dsg tıpkı düz vites araçlar gibi kavrama/debriyaja sahip, hem de iki tane. Sorun olmasa dahi sizin manuelde belli zamanda eskiyip yenilenmesi gerekiyorsa dsg de aynı şekilde. Kaldı ki bakımları serviste yapılmamış araçlara dahi kavrama değişiminde %70 karşıladıklarını defalarca tecrübe ettik arkadaşlarımla. Yazdıklarımı dsg sorunsuz falan vw muhteşem gibi yorumluyosanız bilemem. Ha bu arada bmw vw'den daha çok sevdiğim bir markadır.

Doğuş Oto'nun tutum ve stratejilerini beğenmesemde bunları yazabiliyorum diye de ekliyorum hatta, demek ki bana bunu söyletebilecek şekilde de sorun yaşadığımda ilgilenilmiş benimle. Biraz müşteride bitiyor olay bu noktada. Siz sahip oldunuz mu bilemem ama ben bütün bunları kullandığım 3 farklı dsg, bu araçlarla yaptığım 200.000km civarı yol ve muhtemelen forumdan herhangi bir kişinin yaşadığından çok daha fazla servis münasebeti yaşayan biri olarak söylüyorum.

Başka bişey yazmam bu konuya, doğuş sever falan oldum aradan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanayide Otomatik sanzimancilarin önünde şöyle bir dolaşmak lazım objektif bir karar vermek için kaç tane dsg var dükkan önünde ve içinde?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler