User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
136 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Gün geçmiyor bir saçmalık daha yaşanmasın. (Bilg. amaçlı okumanızı tavs. olnunur)

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle asarım keserim ile olmaz.. attan düşenin halinden ancak attan düşen anlar..

en başsa ödiyceksin o parayı hesabı kapıycaksın.. ikinci adım adamı ayrı bilirkişiyi ayrı mahkemeye vericeksin tahminim bunlar organize çetemsi bir şey olabilir yani ilk sana yapmamış olabilirler daha öncede yapmış olabilirler bu tür başkalarına..doğru bir avukatla her tür haklı çıkarsın... paranı alabilirmisin onu bilmem ama hakkımı ararım dersen her tür hakkını alırsın.. çünkü resimdeki araç hiç bir şey yok minnacık bir kuş pisliği kadar leke var kaportada gözük kırık çizik bile görünmüyor..
    Ben yetki itirazında bulundum ikametim sakarya mahkeme İstanbul da açılmış. İte bulaşıp pis olmanın alemi yok. Ayrıca itiraz reddine karşın mahkeme ve bilir kişi ile yeniden tespit yaptırma hakkım saklı kalacak şekilde 7 günlük süresi içinde itiraz ettim. Bunun gidip gelmesi 6 ay ı bulur. Bu arada sonucu bekliyorum gerekirse Anadolu sigorta yön kuruluna kadar mail atıp gidip o adamı işinden edeceğim. Şimdilik pusudayım sonucu bekliyorum. Ben bu parayı sokaktan toplamıyorum neticede. İşsiz kalsın eksper lik yetkisi alınsın elinden anlasın.... O taksici için de vergi dairesine ayrıca vergi kaçırdığı için şikayette bulunacağım. Ödediği vergi az çok bellidir günlük 50 TL den fazla beyan etmemiştir. Günlük 300 TL kazançtan vergisini ödesin ben o parayı yarın gidip ödeyeceğim. Bulmuşlar hesap kitap hukuk kanun bilmeyen insanları çöküyorlar. Bu başlangıç daha.

MuratCan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mahkemede benden para istedi kaza anında bende 3000 tl verdim hasarını yaptırsın diye derseniz nolur acaba
    MCT 106
    '11 GP evo dizel ===>
    '02 Corsa C GSI 1.8 ===>

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yetki itirazında bulundum ikametim sakarya mahkeme İstanbul da açılmış. İte bulaşıp pis olmanın alemi yok. Ayrıca itiraz reddine karşın mahkeme ve bilir kişi ile yeniden tespit yaptırma hakkım saklı kalacak şekilde 7 günlük süresi içinde itiraz ettim. Bunun gidip gelmesi 6 ay ı bulur. Bu arada sonucu bekliyorum gerekirse Anadolu sigorta yön kuruluna kadar mail atıp gidip o adamı işinden edeceğim. Şimdilik pusudayım sonucu bekliyorum. Ben bu parayı sokaktan toplamıyorum neticede. İşsiz kalsın eksper lik yetkisi alınsın elinden anlasın.... O taksici için de vergi dairesine ayrıca vergi kaçırdığı için şikayette bulunacağım. Ödediği vergi az çok bellidir günlük 50 TL den fazla beyan etmemiştir. Günlük 300 TL kazançtan vergisini ödesin ben o parayı yarın gidip ödeyeceğim. Bulmuşlar hesap kitap hukuk kanun bilmeyen insanları çöküyorlar. Bu başlangıç daha.
    iyi bir avukatın varsa oturup yol haritası çizin .. her şekil haklısın hiç bir şeyde olmaz birbirinizi görmessiniz bile genelde evraklar gelir gider mahkemede .. senlik bir şey yok yani korkucağın sana bir şey yansımaz.. sadece işin içinde bana göre organize bir şeyler var bu iş öyle herkes yapmaz tırsar çünkü haksız bir durum söz konusu..
    bunu bilinçli ve kasıtlı yapılmış gibi gözüküyor yani organize ise eğer o iş çok su kaldırır.. sadece işden etmeye kalmaz dolandırıcılığa kadar çeteleşmeye kadar yolu var..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuratCan07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mahkemede benden para istedi kaza anında bende 3000 tl verdim hasarını yaptırsın diye derseniz nolur acaba
    Yalan dolan la işim olmaz. Denebilir tabi ki. Çamuru atarım o uğraşsın temizlemeye ama ahlaki değil hakkına girmem kimsenin gerek yok. Zaten mevzu benim lehime sonuçlanacak. Başka alternatif göremiyorum.

O akşam para istedi zaten vermiş olsam cebe atacaktı sabah ta araç sahibine abi dururken vurmuşlar görmedim diyecekti muhakkak.

Ben ekspere bilendim çok fena. Bende bir iş yerinde çalışıyorum iş yerinin menfaatini düşünüyorum. Acaba ne kadar paraya anlaştı da bu dosyayı bu şekilde kapattı.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ağır küfür ettim o hasarı yaptırmamıştır garanti hangi taksici ekmek teknesini 5 gün yatırır yaa bulup çok sağlam dövücen madem para çıkıcak bari hakkını versin.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi bir avukatın varsa oturup yol haritası çizin .. her şekil haklısın hiç bir şeyde olmaz birbirinizi görmessiniz bile genelde evraklar gelir gider mahkemede .. senlik bir şey yok yani korkucağın sana bir şey yansımaz.. sadece işin içinde bana göre organize bir şeyler var bu iş öyle herkes yapmaz tırsar çünkü haksız bir durum söz konusu..
    bunu bilinçli ve kasıtlı yapılmış gibi gözüküyor yani organize ise eğer o iş çok su kaldırır.. sadece işden etmeye kalmaz dolandırıcılığa kadar çeteleşmeye kadar yolu var..
    Dayım avukat ama avukat ile işim yok şimdilik. İtiraz sonucu bir gelsin.

Şimdi büyük bir firmanın temsilcisi eksper için ilgili firmaya ulaşmanın yolunu arıyorum onu netleştirdiğimde elimdeki tüm dökümanlar ile bir mail atacağım süreci paylaşacağım. Parasında pulunda değilim insanları salak yerine koyuyorlar, bu filmi kaç kişiye oynatıp kimlerden neler aldılar kim bilir.

Millet de uğraşmamak için gidip ödemiştir eminim.

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankarada birçogu elinden bir iş gelmeyen çalışmayı sevmeyen orda burda ortlanan kahvelerde saatlerce oturan ne kadar keş varsa taksici olmuş...kızılay meydanı sarı sarı taksiler kaynıyor polisi bezdirdiler otobüs duragında durma diyo o gidiyo peşinden başka taksi duruyo polis ona kızıyo o gidiyo başkası geliyo trafik polisleri bunlara çalışıyo işte...bu taksiciler kadar trafikte tehlikeli araç kullanan yoktur dikkat edin

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O taksiyi gidip bul derim. Muhtemelen yaptirmamistir ve yaptirmadiysa fotoğraf cek. Bu bi ihtimal. Eger yaptirdiysa saglam bi avukat ve olay yerindeki mobeselere basvur derim.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İnsanlar sonra neden katil oluyor adlı hikayelerden birisi

Valla ben daraldım
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    avukatlık çok işin var yanlış yapıyorsun.. bir avukat senin ufkunu çok açar.. beraber bir yol haritası çizersiniz..

zaten %99 sen haklısın her şekil avukat avukatlık ücretinide karşı tarafdan alıyor kazanırsaki senin davada kazanmamak imkansız.. paran yoksa adli yardım alabilirsin devlet ödüyor bütün masrafları ama adli yardım için ailenin ve senin hiç bir gelirinin olmaması lazım..

kendi kafana göre yapdığın şeyler geri tepebilir lehine iken alehine dönebilir ilerde.. sonra avukata gittiğinde niye böle böle yapdın bak şimdi adam mahkemede böle böle derse biz haksız duruma düşeriz diyebilir.. kısaca bence bir avukata danış derim..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kelimeler kifayetsiz kalir. Bu tipleri yemin ederim daga kaldirip bi agaca ciplak baglayip birakacaksin
    Konu ile ilgili gelismeleri merakla bekliyorum umarim en kisa surede lehine sonuclanir
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zor bir şey yok ortada bir avukatları varsa ona gidicekler ofisine ellerindeki resim ve tutanaklarla tabii o parayı ödedikden sonra.. ondan sonra avukat bir taksicinin günlük yövmiyesini raporla öğrenicek artık nerden öğreniyorsa ortalama.. ondan sonra elindeki resimleri tutanağıda kanıt olarak mahkemeye sundumu arkadaşın yapıcağı hiç bir şey yok avukatlık bütün iş..
    Bilgi olsun diğer arkadaşlara da.
    Öncelikle benim itirazım lehime de aleyhime de sonuçlansa haksız kazanç elde etmeye yönelik bir hareket olduğundan şikayetçi olacağım.

İtirazım red edilir ise. Ben bu tutarı ödeyeceğim. Sonra karşı tarafa dava açıp görseller üzerinden bilirkişi tayini (hakim takdirinde olur bu) ile olay lehime dönecek. Ödemiş olduğum ücretleri + iş kayıp bedellerimi de onlar bana ödemek zorunda kalacak.

Günlük yövmiye işi basit şöyle ki. 2015 yılı gelir vergisi beyannamesiyle bildirmiş olduğu tutarın günlük kısma düşen kısmını vergi dairesinden isteyecekler. Rakam çok komik eminim 10 da 1 i falandır benden istenenin.

Dolayısıyla sen 30 lira kazanmışsın (yasal olarak) ama 300 TL istiyorsun olacak.

Uzun vadeli bir durum maalesef ama gün gelip devran dönecek elbet.

Eğer kaza falan yaparsanız asla silmeyin foto vs saklayın. Benim elimde fotolar olmasa hiçbirşey ispat edemezdim.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın yapıldığına dair bir servis faturası var mı?
    eğer fatura yoksa neye göre araç trafiğe çıkamamış
    iş emirlerini istemeniz gerek.
    teslim tutanakları.
    aracın servise girdiğindeki ve çıktığındaki km kayıtları.
    işte size çakallarla dans
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katılıyorum haklısın.

Alıntı dahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankarada birçogu elinden bir iş gelmeyen çalışmayı sevmeyen orda burda ortlanan kahvelerde saatlerce oturan ne kadar keş varsa taksici olmuş...kızılay meydanı sarı sarı taksiler kaynıyor polisi bezdirdiler otobüs duragında durma diyo o gidiyo peşinden başka taksi duruyo polis ona kızıyo o gidiyo başkası geliyo trafik polisleri bunlara çalışıyo işte...bu taksiciler kadar trafikte tehlikeli araç kullanan yoktur dikkat edin
    İnan uğraşmaya değecek bir durum değil. Mobese kaydı yoktur çünkü çok karanlıktı ve kayıtlar muhtemelen zamandan ötürü imha edilmiştir carrefour otoparkı olduğu için.

Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O taksiyi gidip bul derim. Muhtemelen yaptirmamistir ve yaptirmadiysa fotoğraf cek. Bu bi ihtimal. Eger yaptirdiysa saglam bi avukat ve olay yerindeki mobeselere basvur derim.
    2 yorumun da güldürdü Yiğit. Şu 2 yi ben soda şişesi işiyle uğraşan arkadaşa versem acaba plakayla birlikte nasıl olur
    Karakter yoksunu çok maalesef.
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanlar sonra neden katil oluyor adlı hikayelerden birisi

Valla ben daraldım
    Abi nick'in hakkını verdin benimde aklıma bişeyler gelmedi değil ama sen oscarlık senaryo çıkardın. İyi dileklerin için tşk ederim.
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kelimeler kifayetsiz kalir. Bu tipleri yemin ederim daga kaldirip bi agaca ciplak baglayip birakacaksin
    Konu ile ilgili gelismeleri merakla bekliyorum umarim en kisa surede lehine sonuclanir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    avukatlık çok işin var yanlış yapıyorsun.. bir avukat senin ufkunu çok açar.. beraber bir yol haritası çizersiniz..

zaten %99 sen haklısın her şekil avukat avukatlık ücretinide karşı tarafdan alıyor kazanırsaki senin davada kazanmamak imkansız.. paran yoksa adli yardım alabilirsin devlet ödüyor bütün masrafları ama adli yardım için ailenin ve senin hiç bir gelirinin olmaması lazım..

kendi kafana göre yapdığın şeyler geri tepebilir lehine iken alehine dönebilir ilerde.. sonra avukata gittiğinde niye böle böle yapdın bak şimdi adam mahkemede böle böle derse biz haksız duruma düşeriz diyebilir.. kısaca bence bir avukata danış derim..
    Mali müşavirim. Neyin lehime neyin aleyhime olacağına dair fikrim var uyarı için teşekkürler.

Kendimi zora sokacak bir şey yapmam asla , tarzım da değil açıkçası. İtiraz sonucuna göre şekillenecek bir şeyler o zaman avukat kısmına geçebilirim gerekirse.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın yapıldığına dair bir servis faturası var mı?
    eğer fatura yoksa neye göre araç trafiğe çıkamamış
    iş emirlerini istemeniz gerek.
    teslim tutanakları.
    aracın servise girdiğindeki ve çıktığındaki km kayıtları.
    işte size çakallarla dans
    Bana gelen evrakta hasar dosya no, eksper bilgileri vs var. Talep edilen tutar vb evraklar var. Araç onarımına dair bir evrak yok.

Eksper artık ne yazdıysa rapora kılıfına uydurmuşlardır. Hayatın doğal akışı içerisinde normal bir insan bu tür bir kazadan ötürü o aracın zaten 5 gün iş görmeyecek olmasına ikna olmaz. Benim de dayanak noktam bu zaten.

Resimde belli değil pek aracın hasarı krom bir çıta var o çatladı. Hadi o çıta serviste yok desek sipariş gelir takılır çok zor değil.

Tampon onarımı da yarım gün sürsün en fazla. Nerden baksak tutarsız yani.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    mali müşavir olman iyi ama hukuki süreç ayrı bir mevzu yaratıcı zeki bir avukat hiç ummadığın bir şeyden bir şeyler çıkartabilir. misal yukarda arkadaş yazmış bu araç tamir gördümü gördüyse faturası varmı.. hiç bir servis geçmişe dönük heleki 2 yıl öncesine dönük fatura kesmes heleki böyle ibr hukuki süreçde bile bile lades demez..

ayrıca aracın çalışmadığı süreç zarfında çalışdığıda ispat edilirse şayet ki buda kolaydır tespit edilir o zaman karşı taraf yüzde yüz değil binde bin suçlu olur..

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taksiciyi anladık yarısından fazlası tescillide,eksperde su katılmamış çıktı rıza baba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi geri geri top speed denemesi yapmasaymışın keşke adamın kaput maput katlanmış gitmiş..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler