User Tag List

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
136 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Gün geçmiyor bir saçmalık daha yaşanmasın. (Bilg. amaçlı okumanızı tavs. olnunur)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 yıl sonra hort.

Kayın pederim geçen yıl taksiye çarpmış bu gün ilamsız icra geldi. 900 lira kazanç kaybı 336 fatura 55,87 faiz vekalet ücreti vs derken 2172,15 tl.

Tolga senin itirazın nasıl sonuçlandı?

Arada geçen zaman zarfında başına bunun gibi bir durum gelen varsa paylaşırsa sevinirim.

emreakyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tebligat size ulaştıktan 7 gün içinde en yakın adliyeye itiraz dilekçesi ibraz edin süreci uzatın eğer etmezseniz borcu kabul etmiş olursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul Anadolu Adliyesi ...nolu icra müdürlüğüne 01/01/0101
    Dosya numarası : ...........

01/01/0101 tarihinde tarafıma teblig edilen ilamsız takibe ilişkin ödeme emrine yasal süresi içinde itirazımdır.
    ........ dosya numaralı adıma açılmış icra davasını kabul etmiyorum. Borç ve faiz alacaklarını kabul etmiyorum . ..... plakalı araca vermiş oldugum hasar .... günlük bir kazanç kaybına eş değer değildir. Açıkladıgım sebepten dolayı tarafıma yapılan icra takibinin durdurulmasını saygılarımla arz ve talep ederim . İsim soy isim ve imza

yazmanız yeterli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emreakyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tebligat size ulaştıktan 7 gün içinde en yakın adliyeye itiraz dilekçesi ibraz edin süreci uzatın eğer etmezseniz borcu kabul etmiş olursunuz.
    Borca itiraz etmeyi bende düşündüm ancak dönüp dolaşıp borcun daha fazla olarak bize çıkmasından korkuyorum. Kazada kayınpederim suçlu çünkü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fark etmez kazada haksız olmanız onların haklı olduğu anlamı taşımaz. en kötü ihtimalle sanmıyorum ki taksi sahibinin vekaleti onlarda olsun. söför veya işletenden aldıkları alacak temlikiyle iş yapıyorlar. size dava açtıklarında bilirkişi atanması aracın yattığına dair servis kayıtları ve aracın o tutarda kazancı olduğunu ispatlamaları gerekecek ve yüzde 95 zaten hiçbiri yok ellerinde ya tutarsa yapıyorlar siz itiraz edin en baştan kurtulun. emsal çok dosya var ilamsız takibi yollayıp kimse dava sürecine gitmiyor. ama itiraz etmezseniz şayet ödemek zorunda kalacaksınız. internette araştırın çok fazla mağdur var bu durumdan itiraz eden kurtuluyor. zaten itiraz edince size ulaşacaklar anlaşmaya çalışacaklar kabul etmeyin dava açın deyin zaten açmayacaklar dediğim gibi ne koparırsak kardır mantığı rahat olun.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Heriflerin işi gücü şerefsizlik ya, yok böyle bişey. Ondan sonra da en ufak bokta ağlarlar. Trafikte boşa düşman değilim bunlara, para bile kazandırmıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok kazanç kaybı yok değer kaybı bilmem ne. Bunlar avrupa ülkelerinde de var mı ?

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    taksicileri sevmezdim okudum tekrar sevmedim
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kukuleta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borca itiraz etmeyi bende düşündüm ancak dönüp dolaşıp borcun daha fazla olarak bize çıkmasından korkuyorum. Kazada kayınpederim suçlu çünkü.
    Çıkmaz, itiraz et muhakkak dosyaya süreyi kaçırmadan.

Benim dosyama takipsizlik verildi.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    * Kazada ben de suçluydum, suçumu kabul ettim ve karşı tarafın aracını (ki sadece krom bir parça çatlamıştı, aracın yürürüne zararı olacak bir durum yoktu)

Adamlar aracı olması gerekenden 3-4 kat pahalı şekilde şişirerek tamir etttirdiler (benim aracın tramerine yansıdı)

Üstüne bir de bana aracımız x süre çalışmadı diyerek haciz davası açtılar. Netice de ben sadece itiraz ettim ve 1 kuruş da para ödemedim.

Ha ödesem bile bu sefer beyan ettikleri kazancın tespitini isteyip o kadar gün kadar ödeme yapıp kalan fazla ödememi faizi ile geri alacaktım.

O dönem günlük kazançlarını 1 paket sigara parası kadar bildirmişlerdi , bana açtıkları davada ise günlük kazançları 40x sigara parasıydı.

hem vergi kaçıracaksın, hem arabanı şişirme fiyatla yaptıracaksın, hem de arabam yattı diyip dava açacaksın.

Taksici (iyisi varsa tenzih ederim) gördüğümde yolumu değiştiririm o derece.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hem vergi kaçıracaksın, hem arabanı şişirme fiyatla yaptıracaksın, hem de arabam yattı diyip dava açacaksın.

Taksici (iyisi varsa tenzih ederim) gördüğümde yolumu değiştiririm o derece.
    Kesinlikle aynı şekilde düşünüyorum.

sportinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en son beyan edilern günlük gelir makbuzunu talep edin. hangi taksici günlük 900 tl kazanıyormuş...

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun öncelikle. Bu taksi işi enteresan. Adamlar fatura fiş kesmiyor. Milyon TL. ile plaka alınıp satılıyor. Acaba gelir vergi ilişkilendirmesi nasıl yapılıyor? Taksimetreye aynı pos-yazar kasa gibi bir fiş fatura sistemi eklenemez mi acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de kiralık araca arkadan tıklamistim,tampon boyancaktı.
    Şirketleri alo kaza anlasmaliymis,yaklaşık 1 sene dolarken geldi icra kadigi vs.2 gun yatma bedeli + alo kaza bilmem ne ücretleri falan.
    Aradım yatma parasıni veririm başkada para vermem dedim,1 saat sonra tamam kabul diye döndüler. taksi,otobüs,kiralik aractan uzak duruyorum..

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunun bir benzeri babamın başına gelmişti, ama işin enteresan tarafı babama çarptı taksi.
    Ona rağmen böyle bir yazı geldi.
    Bir şekilde ulaştık kendilerine, biraz tatlı dil kullandık. Geri çektiler..

İstenmeyen bir yöntem ama TR'de maalesef bazı şeyleri çözmek için gerekebiliyor. Halbuki gidip şikayet etsek daha iyiydi ama bu damağında kalsın diye yapılmış bir hareketti
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ta zamanında 15'li yaşlarda falanız, bisikletle arkadaşlarla geziyoruz, bi arkadaş tam taksinin yanından geçerken dengesini kaybetti, taksinin üzerine düştü. Düştü dediğim de, kendisi ayakta kaldı, bisiklet kapıya değdi donk diye.

Hıyarağası indi, gelmiş arabanın yanı boydan boya çizik, sen yaptın diyor Allahtan 4-5 kişiydik, ne alaka ya biz adamın nasıl düştüğünü gördük, durup öyle düştü, hareket halinde geçip çizmedi falan dedik, geri vites yapmıştı mal.

Kaç sene geçmiş, hiç mi tablo değişmez

Bir sefer de arkadaşın annesi Tofaş taksiye arkadan çarpmıştı. Kadıncağız çok panik yapınca adam "abla 20 lira ver yeter, ben yenisini alırım bunun, rapor şu bu uğraşmayalım" demiş Bi "insan" olan o çıkmıştı herhalde 20 TL'ye nasıl tampon alıyor ya falan diyordu, muhtemelen en dandik yan sanayilerden, esnemeyen kırılan plastik

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlamsız icra takibi adi bir durum.
    Tc Kimliğini bildiğiniz herkese bu adamın bana su kadar borcu var diyip icra basvurusu yapabiliyorsunuz.

Adi bir durum oldugu için size tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içinde adliye ye gidip hangi ceza mahkemesinden açıldıysa oraya karşı dilekçe ile bu icra ile alakam yoktur diyip reddediyorsunuz bitti gitti.

Ha eger benle alakası yok diyip sallamazsanız borcu kabul etmıs oluyorsunuz bu da ayrı sacmalık.

Bunları dügün gecemde aynı konu sagibinin ki gibi bir olayla yaşadım.

Geri geri çıkarken ışıkçının doblosuna cok yumusak ancak guc uygulayarak dokunduk. yanı yavaş ancak ılerlemeye calısmalı

tam surgu kapının kusagına denk gelmıs ve terse dondurdugu ıcınde kuşağı kapı degısımı ray degısımı falan yapılmıs bırmotta.

yaklasık 2 yıl sonra ptt kagıdı kapıdaydı muhtara bırakılmıs 5.ıcra mahkemesı mı ne yazıyodu muhtarı aradım dedım bole bole okudu kagıdı..

sonra avukat arkadasımdan olayı ogrendım. ANCAK ISIN GARIP KISMI ICRAYI GONDEREN KAZANIN TARAFI DEGIL TAKIPCI.. internette arattım baktımkı bır suru yorum sıkayet bu adamlarla ılgılı.

Trafık dosyalarını takıp edıyorlar ve ısletme ustune olan araclara bu araba para kazanıyodu dıyıp servıs suresınce olan kazancı ıcra yolluyorlar.

bu ıcrayı gondermek ıcın cok ufak bır ucret oduyorlar. ya tutarsa...

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kiralama firmalari da vermis avukata vekaleti , avukatlar 300 - 500 dosya masrafi adi altinda kendilerine is cikartiyorlar. 1 - 2 lira kopartiyorlar kanundada yeri var Bunlarin hepsi sebeke kusura bakmasin ama gercekten guzel avukatlarimiz var bu tarz zihniyetteki insanlar evine anasina babasina cocuguna karisina nasil ekmek goturuyor anlamiyorum

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kiralama firmalari da vermis avukata vekaleti , avukatlar 300 - 500 dosya masrafi adi altinda kendilerine is cikartiyorlar. 1 - 2 lira kopartiyorlar kanundada yeri var Bunlarin hepsi sebeke kusura bakmasin ama gercekten guzel avukatlarimiz var bu tarz zihniyetteki insanlar evine anasina babasina cocuguna karisina nasil ekmek goturuyor anlamiyorum
    Ulkede ahlak ve is etigi namina bir sey kalmadigi icin cok sasilasi bi durum degil ne yazikki.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler