User Tag List

Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
136 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Gün geçmiyor bir saçmalık daha yaşanmasın. (Bilg. amaçlı okumanızı tavs. olnunur)

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun.bildigim bütün küfürleri ettim.

hakkınızda hayırlısı olsun.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En kötü o parayı öderim ama hakkımı da alırım bırakmam yanına.

Alıntı Spinoza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazık böyle insanlara.Ayıptır ya inşallah haklılığınızı kanıtlayabilirsiniz
    Sadık konumu trolleme Adam rakam vermiş ne güzel.
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hahaha süpersin lan
    Eksper'e de mail gönderildi. Kaza fotoları ve tutanak ile birlikte bakalım nasıl bir dönüş olacak merak içerisindeyim.

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buyur burdan yak türkiye burası herşey olabilir valla nasıl bi hayatta yasıyoruz ne adaletsiz yaa
    gariban 106 gti....

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Konu hakkında gelişme oldukça bilgilendirirseniz sevinirim. Yarın bir gün bizlerin de başına gelebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hastasıyım şu forumdaki asarım keserimcilere.Özellikle konu içeriğimi bekliyorsunuz ne yapıyorsunuz böyle boş konuşmak için? hayır yaşlarınızada bakıyorum çocukta değilsiniz!

Tolga haram para ile hem bu dünyalarını hemde ahiretlerini sıkıntıya sokan aciz insanlar bunlar..hakkını sonuna kadar aramanı dilerim,avukat desteği istersen bizzat yardımcı olurum çok geçmiş olsun.

FaTiH44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ordaki taksicilerin hepsi sıkıntılı.Bizimde başımıza benzer bir olay gelmişti,farklı kanaldan çözmüştük işi
    03 FIAT PALIO SPORTING 1.6 16V | 98 HONDA CIVIC VTEC VTI HB
    14 SEAT LEON FR 1.4 TSI | 15 VW CC 1.4 TSI DSG
    17 VW PASSAT B8 1.4 TSI| 18 SEAT LEON FR 1.4ECOTSI DSG

13 VW POLO GTI 1.4 TSI DSG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabiki paylaşacağım çünkü insanlar sindirilmişi bu ülkede. Mahkeme adını duyan koşulsuz şartsız gidip ödüyor.
    Ortada bir haksızlık var ve durum her şekilde lehime. Son olarak SBM de suiistimal bildirim bölümü varmış oradan şikayette bulundum.
    Dosya vs ekleniyor kayıt altına alındı en azından bakalım ne olacak.
    Sonra eksper'e sosyal mesaj içeren bir mail attım kendini sorgulasın bu araca nasıl 5 gün verdiğini düşünsün diye.
    Yargısız infaz olmasın belki daha sonra bir kaza daha yaptı onu da bu dosyaya ekledi (ihtimal) mutlaka raporunda fotosu vardır aracın diye umuyorum.

Alıntı HalilMacit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Konu hakkında gelişme oldukça bilgilendirirseniz sevinirim. Yarın bir gün bizlerin de başına gelebilir.
    Desteğin için teşekkür ederim fikir almam gereken bir şey varsa sorarım seve seve.
    Karşı tarafın hiretle ilgili bir düşüncesi olduğunu çok sanmıyorum kaza anındaki tavrından ötürü.
    Madde'nin esiri olmuşlar maalesef. Konuyu asıl açma amacım biraz bilinç oluşturmak ve haksızlığa yasal yollardan engel olmak.
    İzlenen adımlar belki birine faydası olur.

Alıntı Burak SARIKAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hastasıyım şu forumdaki asarım keserimcilere.
    Özellikle konu içeriğimi bekliyorsunuz ne yapıyorsunuz böyle boş konuşmak için?
    Hayır yaşlarınızada bakıyorum çocukta değilsiniz!

Tolga haram para ile hem bu dünyalarını hemde ahiretlerini sıkıntıya sokan aciz insanlar bunlar..
    Hakkını sonuna kadar aramanı dilerim,avukat desteği istersen bizzat yardımcı olurum çok geçmiş olsun.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merak ettiğim başka bir şey var..Nasıl bir exper yada sigorta şirketi bu kazaya ödeme yapabiliyor.Ben %100 haklı olduğum kazada değer kaybı alamadım 40,000 takla atıp bahane çıkarttılar karşıma.şaka gibi yemin ederim
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merak ettiğim başka bir şey var..Nasıl bir exper yada sigorta şirketi bu kazaya ödeme yapabiliyor.Ben %100 haklı olduğum kazada değer kaybı alamadım 40,000 takla atıp bahane çıkarttılar karşıma.şaka gibi yemin ederim
    Ben %10 kusurlu görünüyorum. Doğrusu da bu aslında. Ama rakam çok şişirme sorun orada.

oabayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim konunun uber ile ne bağlantısı var. İlk mesajı okursan daha sağlıklı olur.
    Güzel abicim, konunun başını okudum tabikide. Demek istediğim şu ki; bu taksicilerin bir çoğunluğu dolaylı ya da doğrudan insanların canını sıkıyor. Örneğin; Başına böyle bir olay gelen vatandaş bir daha taksiye binmek ister mi ? Başka alternatifi olsa onu değerlendirmek istemez mi?
    leyleğiz

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Günlük 300TL kaybı varsa, sende madem öyle ver bana kestiğin fişlerin nüshalarını de, evrakda sahteciliğin cezasını da hatırlat.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam geçmiş olsun, önü arkası dağılmış, dayak yemişten beter taksilere verilmeyen rapor tıklamaya verilmiş.
    Stres olayını okurken, kendimi bir an yerinize koydum da çıldırırdım herhalde bende..
    Geçmiş olsun tekrardan. 5 gün değil, 5 saat yatarı bile yok o olayın..
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

muratabdoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin geçmiş olsun.

Benimde aklıma gönderdikleri o kağıdı rulo yapıp ....
    VW MKV GOLF GTI #MASKD 2021~ Los Angeles, CA
    VW Scirocco TSI #Blueoflove 2013-2017 ISTANBUL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eksper arkadaşa yazdığım mail. Cevap verirse paylaşacağım özet geçerek.

A.... Bey Merhaba,

Mailinizi 23. Anadolu İcra Müdürlüğünden 2016/26XXX dosya numaralı icra celbinin ekindeki Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi evraklarından aldım.

02.01.2015 Tarihinde bir ticari taksi ile karışmış olduğum olaydan ötürü tarafıma başlatılan bir haciz işlemi mevcut.

İlgili olayda geri gelirken arkamda bulunan araca temas/dokunma olacak şekilde bir çarpışma gerçekleşti.

Olay anında büyütülecek bir şey olmamasına rağmen karşı tarafın para talep etmesi üzerine vatandaş olarak yapmam gerekeni yapıp aracının sigorta tarafından onarılması için tutanak tuttum ve hatalı olduğumu belirttim.

Bunun üzerine yaklaşık 2 yıl sonra elime ulaşan icra celbi ile şoke oldum.

Kısaca icra telebinde aracın 5 gün çalışamayacağı ve bundan dolayı da günlük 300 TL üzerinden kazanç kaybı yaşandığı belirtilmekte.

Dolayısı ile tarafımdan tahsil edilmek istenen bedel 2185.52 TL sıdır.

Ek’e kaza anında çekilen fotoğrafları ekliyorum ve tespit tutanağını ekliyorum.

Mesleği eksperlik olan bir insan olarak siz bu dosya için araç onarım süresi olarak 5 gün’ü makul buluyor musunuz ?

Kaldı ki ticari taksilerin ist gibi bir metropolde 5 gün ard arda çalışmaması ve araç sahibinin buna razı gelmesi nasıl mümkün olabiliyor.
    Görsellerde aracın hareket etmesine mani bir durum olmadığı açık ve net biçimde görülmekte.

Konuyla ilgili olarak SBM de vatandaş olarak suiistimal bildiriminde bulunduğumu ve icra dosyasına mahkeme açılması durumunda bilirkişi tespiti hakkım saklı kalmak koşulu ile itiraz ettiğimi ve ayrıca konuyla ilgili olarak bu yanlışlığın sonuna kadar yasal takipçisi olacağımı belirtmek isterim.

Çünkü apaçık bir yanlışlık için hem vaktim hem de nakdim den feragat etmek zorunda kaldım.

İyi Çalışmalar.
    Saygılarımla.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bazı yerleri atlamışım
    ilamsız icra takibi yapmışlar. yani bu tür işlemler için zaman zaman aman dikkat edin diye uyarılar vardı.
    sigorta bunu zaten sizden alamaz. sizin trafik sigortanız karşı tarafa ödeyecek bu rakkamı. alacaklı olarak görünen yere bu işlem nasıl gitmiş onu da sorgulayın. artık icra dosyaları 6 ay işlem yapılmazsa kapanıyor. gidip dairesinden baksanız daha iyi olacak.
    her şey karışık. acaba taksici mi ben zarar ettim diyerek böyle bir yola başvurdu.
    tüm evraklar olsa daha kolay çözülür.
    eğer itiraza cevap vermezler ise top size geçer. sizde aynı kanallar ile ona dava açabilirsiniz.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı yerleri atlamışım
    ilamsız icra takibi yapmışlar. yani bu tür işlemler için zaman zaman aman dikkat edin diye uyarılar vardı.
    sigorta bunu zaten sizden alamaz. sizin trafik sigortanız karşı tarafa ödeyecek bu rakkamı. alacaklı olarak görünen yere bu işlem nasıl gitmiş onu da sorgulayın. artık icra dosyaları 6 ay işlem yapılmazsa kapanıyor. gidip dairesinden baksanız daha iyi olacak.
    her şey karışık. acaba taksici mi ben zarar ettim diyerek böyle bir yola başvurdu.
    tüm evraklar olsa daha kolay çözülür.
    eğer itiraza cevap vermezler ise top size geçer. sizde aynı kanallar ile ona dava açabilirsiniz.
    Şöyle olduğunu düşünüyorum sigorta kazanç kaybı bedelini varlık yönetim şirketine satmış.

Onlarda bana böyle bir dönüş yapmış. Taksici başvurmamış olsa bile ilk durumda sigorta dan böyle bir tutarı almış olmasa sigorta borcunu varlık yönetim şirk. satmazdı.

Eksper raporunda da ilk işlem ve son işlem tarihi arasında 5 gün var fakat saatler de sıkıntı var. 5. gün de araç 13.xx civarı teslim edilmiş görünüyor.

O hesapta yanlış bana kalsa. Farklı bir hesaplama usulü yok ise tabi ki.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle olduğunu düşünüyorum sigorta kazanç kaybı bedelini varlık yönetim şirketine satmış.

Onlarda bana böyle bir dönüş yapmış. Taksici başvurmamış olsa bile ilk durumda sigorta dan böyle bir tutarı almış olmasa sigorta borcunu varlık yönetim şirk. satmazdı.

Eksper raporunda da ilk işlem ve son işlem tarihi arasında 5 gün var fakat saatler de sıkıntı var. 5. gün de araç 13.xx civarı teslim edilmiş görünüyor.

O hesapta yanlış bana kalsa. Farklı bir hesaplama usulü yok ise tabi ki.
    sigorta zaten sizin karşı tarafa verdiğiniz zararları ödemek için var. bunun içinden başka bir şey çıkabilir. farklı bir yolla sizden eğer alabilirlerse para almaya çalışıyorlar.
    eğer böyle bir bedel tahsil edecekler ise size bu bedeli o kayıp beş gün için o tarihte fatura etmelilerdi.
    hepsi karışık yada kanun koyucu karışık yapmış artık nasıl olursa
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sigorta zaten sizin karşı tarafa verdiğiniz zararları ödemek için var. bunun içinden başka bir şey çıkabilir. farklı bir yolla sizden eğer alabilirlerse para almaya çalışıyorlar.
    eğer böyle bir bedel tahsil edecekler ise size bu bedeli o kayıp beş gün için o tarihte fatura etmelilerdi.
    hepsi karışık yada kanun koyucu karışık yapmış artık nasıl olursa
    Bununla ilgili birkaç Yargıtay kararı okudum. Temelde şunu söylüyor ticari aracın kazanç kaybı sigorta kapmasında değildir.

Sigorta bu bedeli araç sahibine ödese de daha sonra kusurlu ya rücu edebiliyor.
    Muhtemelen bana rücu etmek yerine daha düşük bir bedele varlık yönetim şirketine sattı ve onlar da benden tahsil etmeye çalışıyorlar.
    Maalesef kanunlar biraz karışık muğlak ifadeler var.

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Bu fırsatçı çiğ insanlarla muhattap olmak zorunda kalmışsın uğraş dur şimdi hayveden çok geçmiş olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler