User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
96 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Osmangazi Köprüsünden 10 katı cezalı geçti

8-9-3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibozum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yol yaptılar.. Köprü yaptılar.. Ankara'ya havaalanı getirdiler demeyin öyle..
    oda var 4 4lük işte yani yalan yok tüm dünya bize saygı duyuyor tüm dünya ile dostuz, koskoca dediğimiz TBMM başkanı ismail kahraman eşkiya che demedi ve sonra kübadan özür dilemedi, dünyaya karşı hiç böyle rezilliklerimiz olmadı rezil olmadık, tükürdüğümüzü yalamadık mükemmel bir yönetim

bi 20.000 TL lik iş mevki verseler on numara yönetim.

ama yönetime şimdilik puanım 9

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman simdi hakaretler yagar forumun sivri dillilerinden, yagmiyorsa da heralde dayak olayinizi duydular, klavye delikanliligi yapamiyorlar bazilari, got yemedi durumu kaba tabirle , sozum saygi duymayan her turlu hakaretleri klavyeden giydirenlere..
    Şimdi beni az çok yıllardır bu forumdan tanırlar. Kimileri reel hayatta da tanırlar. Ben şahsen düşüncemi fikrimi net bir şekilde ifade ederim, ifade ederken kimseyi aşağılamam yermem yada onurunu kırıcı şekilde konuşmam. Dolayısıylada karşımdaki insan da benim gibi davranır. Ben burada bir konuyu tartışırken ki seye kötü bişey demedim bana ve şahsıma da denmedi. Ben saygı duyuyorum saygı görüyorum. Kimsenin bilmem neresinin yememesi durumuda yok bence. Hepimiz tuvalette ıkınan insanlarız.. Latife yaparken başkaları inciniyorsa pek de doğru olmuyordur..
    Ben Tayyipciyim ak parti taraftarı ve üyesiyim. Başkaları da başka partinin taraftarı olabilir. Benim chp mhp vs başkanlarını partilerini sevmemem burda sevenleri aşağılama hakkı vermediği gibi bana beni de kimsenin aşağılamasına hakkı yok. Benim fikrim bu yönde. Burada sabahlara kadar da konuşulsa yaptırımımız sandıkdadır..

Her topic de hükümete eleştiriye dönmesi ve hakaret olmasını doğru bulmadığımı ifade ediyorum. Ben bundan rahatsız oluyorum. Ne kimseyi kötü görüyorum nede kendimi mükemmel görüyorum. Hepimizin kendine göre fikirleri var. Aha beni @GokhanRS yakın olarak tanır. Beraber yemişimiz içmişimiz aynı vidaya tornavida vurmuşluğumuz ve gazlamışlığımız var. Saygı çerçevesinde gerektiğinde on nunara da adamımdır

Ben köprünün ücretini bir tık fazla bulmakla birlik de köprünün çok yerinde sadece ulaşım değil birçok başka faydalar getirdiğini de düşünüyorum. Konum olarak. Yapılması ve işletilmesi konusunda devlet olabilecek en iyş yolu izledi..

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazım hatalarımın kusuruna bakmayın. Seyir halindeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimsenin yapılan yatırımlara itirazı olacağını sanmıyorum, mesele bir lira maliyeti olan şeyin beş liraya mal edilmesi, ülkenin geleceğinin ağır taahhütlerle ipotek altına alınması.
    Gözünün önündekini de bizimkiler yapıyor diye körü körüne desteklemek, hataları görmemek..!

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Mehmet Gazihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En büyük avantaj Zaman.. Zamanı kıymetli adam için efsane çözüm oldu..
    oda göreceli tabii.. 1 saat erken çıkarsın ayarını ona göre yaparsın olur biter..
    tabii yolda giderken spontane bir şeyler gelişir erken hızlı gitmen gerekir buda çok istisnai bir şey o zaman köprü mesafeyi bir nebze kısaltır.. yada mola vermessin gazlar gidersin aradaki zaman farkını gene kapatırsın..benim düşüncem..

yanlış anlaşılmasın köprü çok güzel mesafelerin kısalması şahane heleki asfalta bağımlı bir ülkeyken.. ama fiyatlar uçuk kaçık..

demiycemki 40-50 tl yapsınlar herkes geçer öyle edebiyatlar yapmıycam ama 100 tl de otobanı osu busu 110-120 mi ne oluyordu en son hatırladığım.. cebini düşünen insan için türkiye orantısında aşırı fazla.. fazla demiyorum aşırı fazla bence..

Birileri diyebilir bu köprü zenginler için yapıldı zaten sizin için değil ona bile sonsuz saygı duyarım.. olabilir derim. ama çevremde gördüğüm bildiğim zenginler zaten ne topçular ne köprü nede körfezi geçiyor ..

atlıyorlar uçağa gidiyorlar orda araba kiralıyorlar yada yenikapıdan bandırma yapıp ordan zaten izmire bir şey kalmıyor öyle yapıyorlar.. onların derdide para değil direksiyon sallamamak oluyor..
    para onlarda ikinci planda kalıyor ama o açıdan bile köprü gene ikinci planda kalıyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dur bak bu geçen okumadı ona 10 kat yazalım diğerlerinden de okumasın onlarada yazalım hahahaha diye düşünmüştür kesin devlet. Hatta bu köprü sırf böyle yapmak için inşa edilmiştir.. Ben merak ediyorum bu forum eskiden otomobil forumuydu şimdi bir düzenleme yapılıp hükümet eleştri hakaret forumuna mı çevrildi diye. Hangi konuyu açsam hükümete dönüyor. Özellikle bazı üyeler hiç alakasızca konuya hükümet eleştirisi yaparak yazıyor. Siyasi bir forum a dönmüş gibi. Son zamanlar çok dikkat çekiyor. Bir de ohal durumundayız hayırlısı.
    Hepimiz hizmetlerden çok memnunuz. Burda bir problem yok. Sorun bu hizmetlerin bedelleri. Bir hizmet bu kadar pahalı olmamalı. Zengin yada fakir olabilirsiniz ama bu hizmetleri kullanmanıza engel olmamalı. Örneğin dün 3. köprüden karşıya gidip geldik. 33.75 gidiş ve 46.25 dönüş olmak üzere 80 TL ödedik. Zavallı kamyoncular ne yapsın? Osmangazi köprüsü keza öyle. Peki Bu neyin kafası? Sizce neden bu kadar pahalı? İşte bizim derdimiz sıkıntımız tam olarak bu.
    M50b30 - Bumblebee...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B-Devi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepimiz hizmetlerden çok memnunuz. Burda bir problem yok. Sorun bu hizmetlerin bedelleri. Bir hizmet bu kadar pahalı olmamalı. Zengin yada fakir olabilirsiniz ama bu hizmetleri kullanmanıza engel olmamalı. Örneğin dün 3. köprüden karşıya gidip geldik. 33.75 gidiş ve 46.25 dönüş olmak üzere 80 TL ödedik. Zavallı kamyoncular ne yapsın? Osmangazi köprüsü keza öyle. Peki Bu neyin kafası? Sizce neden bu kadar pahalı? İşte bizim derdimiz sıkıntımız tam olarak bu.
    ya emin ol chp veya başka bir parti böyle birşey yapsa, bir gün iktidara gelseler ve benzer bir köprü yapıp 100 lira fiyat belirleseler, abartmıyorum öyle eylemler olur ki, sokakları kana bularlar bunlar. Emin ol gezi olayları filan resmen ne kadar masummuş muhabbetine döner işler.

Ancak akp yaptımı yol yaptı hizmet etti nankörsünüze dönüyor olay.

Mesela 7 haziran seçimlerinde bir kısım akpli arkadaşlar doğru yolu buldu ve oy kullanmadılar tepki olarak, ne oldu? ben söyliyim, asgari ücret akp tarihinde ilk defa %30 zam gördü. Çünkü tutuştular.

Benim dememde o, yine akpli olsunlar lafım yok, ama arada birde eleştirsinler, arada bir oyunu azaltsınlarki ayaklarını denk alsın adamlar. Her seçimden başarıyla çıkınca bunlar artık halk bize nasılsa her türlü destek veriyor, yolun gitsin mantığına dönüşüyor. Halbuki 7 haziranda ki gibi her 2 seçimde bir oyları düşürsün sonra isterse tekrar %60 versinler.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatları keşke akp değilde atıyorum belediye belirlemiş olsa, o zaman gider belediyeyi eleştirirdik, bizim derdimiz hükümet ile değil ki, bu fiyatları bu kadar uçuk yapanlar ile. Napalım yani malesef fiyatları belirleyende hükümet, fiyatları aydın doğan belirlemiş olsa gidip cnn i taşlardık, hükümeti eleştirmezdik. Ancak bunu anlamıyorlar, sanki fiyatları ben belirliyorum, sizlerde bana *** sürülmesin diye hükümeti eleştiriyormuşsunuz gibi tepki gösteriyorlar bide
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ozamanki tutuşmayı gördük bitirdik abi haklısında busene dillerde dolanaın 0 zam mevzusu olursa görücem hepsini tek tek
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok kardeşim, az yapılacak ondan o spekülasyonlar, sanırım 4+3 yapmayı planlıyorlar,

o yüzden önce patronlar sıfır zam istiyor haberi yapıyorlar ki, 4+3 e kimse gıkını çıkarmasın diye. yani tamamen spekülasyon, amacı belli, geçmişte de aynı taktiği uyguladılar defalarca. Maalesef insanımız balık hafızalı çabuk unutuyor mantığı ile hareket edip tarihi tekerrür ettirip duruyorlar.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B-Devi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karşıya git gel sadece köprü parası 80tl mi.büyük para çok büyük para

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karşıya git gel sadece köprü parası 80tl mi.büyük para çok büyük para
    Evet maalesef öyle. Gidişte 33.75 TL çekti. Dönüşte de sanırım köprü parasını da ekleyip 46.25 çekti
    M50b30 - Bumblebee...

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya ne diyorsunuz ne hizmeti ne kolaylığı
    Böyle sözde hizmet şekline sadece küfür edilir neden kısaca açıklayalım

Yapılan kıyak anlaşma ile köprünün geçiş ücreti 35$+kdv kısa zaman önce geçiş ücreti dolar 2.90 iken 120 TL idi vede 40 bin geçiş garantisi vardı yani kabaca bi hesapla devlet insanlar geçsede geçmesede günde kdv dahil 1.650.000 $ ödeme yapacak
    Açıldı ne oldu geçen araç sayısı 15 bin dolaylarından yukarı çıkmadı geçen araçlarda köprü ücreti olarak 89 TL verdiler
    Yani hem her geçen için 31 TL devlet fark verdi hemde geçmeyen yaklaşık 25 bin araç içinde her gün araç başına 120 TL verdi
    Peki dolar oldu 3.5 TL; şimdi ne oldu buyrun bakalım devletin garantisi sebebiyle ;
    Hem her geçen araç için 55 TL fark veriyor hemde geçmeyen yaklaşık 25 bin araç içinde her gün araç başına 144 TL veriyor
    Yılbaşından sonra ne olacak
    Anlaşmaya göre köprü ücreti 40$+kdv olacak yani yaklaşık 162 TL olacak şimdiki kurla..
    Doğal olarak köprüye zam gelicek he gelse ne olur gelmese ne olur yine ödersiniz yine ödersiniz ister Vanda oturun ister Edirnede oraya sizin bizim paramız oluk oluk gidiyor..
    Sonuç olarak ben böyle hizmetin...
    Hizmet dediğini devlet kendi yapar 5 TL 10 TL geçiş ücreti olur o kadar
    Ama bu devletin yaptığı belli başlı işadamlarına ihaleyi verip hem devleti hemde milleti ayrı ayrı söğüşlemek
    Bunun adına hizmet diyebilecek herhangi biri varsa bana açıklasın
    Ama iş yine her zamanki gibi "Ama yol yaptıya" dönmesin..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rakamlar yalan söylemez adlı çalışmamızda yine birlikteyiz.

@Eworen den ilham aldım tşk ler.

Hesaplama günlük yapılmıştır. Nüfusu 80 milyon alırsak Ortalama her vatandaş 0.05081 ₺/Gün katkıda bulunuyor vergisiyle. Hamd olsun

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @tolga_kaan_
    Ben kdv yi %18 olarak almışım yanlış olmuş 1.-2. köprlerde kdv %18 ama 3. ve osmangazi köprüsünde %8 olarak düzeltmişler onada şükür mü desek ne desek..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @tolga_kaan_
    Ben kdv yi %18 olarak almışım yanlış olmuş 1.-2. köprlerde kdv %18 ama 3. ve osmangazi köprüsünde %8 olarak düzeltmişler onada şükür mü desek ne desek..
    Normalde 18 aslında ama ara bir düzenleme ile Mart 2016 idi sanırım %8'e indirdiler.
    Rakam yüksek olunca kdv de binip rakam şişmesin diye. Göz boyama başka bir şey değil.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi beni az çok yıllardır bu forumdan tanırlar. Kimileri reel hayatta da tanırlar. Ben şahsen düşüncemi fikrimi net bir şekilde ifade ederim, ifade ederken kimseyi aşağılamam yermem yada onurunu kırıcı şekilde konuşmam. Dolayısıylada karşımdaki insan da benim gibi davranır. Ben burada bir konuyu tartışırken ki seye kötü bişey demedim bana ve şahsıma da denmedi. Ben saygı duyuyorum saygı görüyorum. Kimsenin bilmem neresinin yememesi durumuda yok bence. Hepimiz tuvalette ıkınan insanlarız.. Latife yaparken başkaları inciniyorsa pek de doğru olmuyordur..
    Ben Tayyipciyim ak parti taraftarı ve üyesiyim. Başkaları da başka partinin taraftarı olabilir. Benim chp mhp vs başkanlarını partilerini sevmemem burda sevenleri aşağılama hakkı vermediği gibi bana beni de kimsenin aşağılamasına hakkı yok. Benim fikrim bu yönde. Burada sabahlara kadar da konuşulsa yaptırımımız sandıkdadır..

Her topic de hükümete eleştiriye dönmesi ve hakaret olmasını doğru bulmadığımı ifade ediyorum. Ben bundan rahatsız oluyorum. Ne kimseyi kötü görüyorum nede kendimi mükemmel görüyorum. Hepimizin kendine göre fikirleri var. Aha beni @GokhanRS yakın olarak tanır. Beraber yemişimiz içmişimiz aynı vidaya tornavida vurmuşluğumuz ve gazlamışlığımız var. Saygı çerçevesinde gerektiğinde on nunara da adamımdır

Ben köprünün ücretini bir tık fazla bulmakla birlik de köprünün çok yerinde sadece ulaşım değil birçok başka faydalar getirdiğini de düşünüyorum. Konum olarak. Yapılması ve işletilmesi konusunda devlet olabilecek en iyş yolu izledi..
    Şu forumda karşı görüşlü olarak gördüğüm en düzgün adamsın.. O yüzden sana soruyorum;

günlük 40.000 Araç geçiş garantisi verip yaklaşık 30.000 aracın geçme parasını halktan almak
    Geçen 10.000 araçtan araç başı 90 TL alıp geriye kalan 50 TL'yi ( köprü geçiş ücreti 35 USD + KDV, 140 TL yapıyor ) devlet kasasından ödemek
    20 yıl sonunda köprü maliyetinin 2 katı kadar parayı kasadan çıkarmak
    Dolar gibi her daim artan bir değer üzerinden geçiş garantisi vermek ( bugun 140 lira, 10 sene sonra belki 240 lira )
    Köprüyü yapan firmalara devlet bankasından kredi vermek ( Madem finansör devlet, madem köprü maliyeti devlet bankasından çıkacak neden devlet bunu kendi yaptırmıyor da 2 kat para ödüyor )
    Köprüyü kullanmayan, hayatında köprüyü görmemiş ve görmeyecek olan adamın vergisini köprü geçiş garantisi olarak ödemek

doğru bir yaklaşım mı? Bunun matematiksel doğruluğu nerede?

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toplu taşıma millete sunulan bir hizmettir ve dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde kar gözetmez! İstanbul toplu taşıması yılda 3,5 kaçak saray yaptıracak kar elde ediyor, bizi yıllardır kaçak sarayla oyalıyorlar.

Yol millete sunulan bir hizmettir ama her yol ticaret haneye dönüyor! Biz hep köprü otoban paralarına takıldık ama şehir içi yollar köstebek yuvası gibi!

Yol yapıyor eyvallah ama benzin 5 lira! Çevrecilik ödülü aldık benzin fiyatından ama İstanbul'da nefes alınmıyor!

Herkesin bir kaçış planı var büyük şehirlerde ama kimse huzurunun kaçtığına inanmıyor? Bu kaçışla birlikte çarpık şehirleşmenin tavan yaptığı bir inşaat sektörünü besliyoruz ama yine kimse rantın, insan yaşamının ne kadar üstünde olduğunu fark etmek istemiyor.

Yol yapıyorsun, yolun geçeceği araziler astronomik rakamlara ulaşıyor ve fırsatçılığa göz yumuluyor! Böyle bir tablo varken İstanbul'da 20 yıl üzerine orman yangını çıkıyor, biz bunu da iyimser karşılıyoruz.

Çok sevdiğim sözler, hadisler var.
    1-Siyasetçiler her zaman senin duymak istediklerini söyler. (Bakınız yalancı Erdoğan)
    2-Her millet hak ettiği gibi yönetilir! (bakınız biz)
    3-Bir ülkenin batmasına sebep olan şey, her gün değişen kanunlarıdır! (tam hadis'i yazamadım, bulunca paylaşırım)
    Fiat's Are Faster Than You Think!

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazmayı unutmuşum
    Edit:
    3-Bir ülkenin batmasına sebep olan şey, her gün değişen kanunlarıdır! (tam hadis'i yazamadım, bulunca paylaşırım) (bakınız Osmanlı)
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler