User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
96 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Osmangazi Köprüsünden 10 katı cezalı geçti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emniyet’e pahalı geldi - Son Dakika Gundem Haberleri

Devletin kendisi bile pahalı diye kullanamıyor...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Black_Eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emniyet’e pahalı geldi - Son Dakika Gundem Haberleri

Devletin kendisi bile pahalı diye kullanamıyor...
    Bu cidden komik yani, savunanlara kapak niteliğinde
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ya beyler diyorsunuz ki herşeyi hesapladılar. Cem Yılmaz diyorya ne aldıkta taksidi bu kadar uzun sürdü. Aynı o hesap, 22 yıl boyunca köprü işletmesi yapılır mı. 22 yıl boyunca köprünün parası anca çıkıyorsa ya hesaplar yanlış ya da hesaplar başkalarına çalışıyor.
    Köprünün parası maksimum 7 sene içinde ödenebilmiş olması lazımken, fahiş geçiş ücretine rağmen 22 yılda anca ödenebiliyorsa bu işte bir terslik vardır. Köprü dahil 12km otoyol geçiş ücreti 35dolar +kdv. Köprünün maliyeti 1 milyar dolar. Günde 40.000 araç geçmesi gerekiyor, günlük gelir garantisi 1.400.000 USD (kdv hariç), yıllık getirisi 511.000.000 USD (kdv hariç). (bu rakamlar %20 indirim yapılmamış hali) . Hadi indirimli hali ile 408.000.000 USD ediyor.
    İşte yapın hesabınızı, köprü kaç senede kendini kaç defa ödüyor.

Daha da fenası var, 2016 yılı ilk 3 ayında ülke sınırlarındaki tüm otoyol ve köprülerden elde edilen gelir 288.000.000 TL (dikkatinizi çekerim TL ) . KDV'yi çıkarınca senelik gelir 320.000.000 USD ediyor. (kuru ortalama 3 TL alırsanız) Ülkenin tüm otoyol ve köprülerinin geliri ile bile Osmangazi Köprüsünün garanti edilen yıllık gelirine yaklaşılamıyor.

Birde dalga geçer gibi, 3.körpü ve Osmangazi pahallı değil, diğer köprüler ve otoyollar ucuz diyebiliyorlar. Siz tüm bu dalga geçmelere, fahiş hesaplara rağmen halen körü körüne onlar hesapları yapmıştır diyebiliyorsanız daha da konuşmaya gerek yok.

Atma lan verileri nereden buldun diyenlere;

Otoyol ve Kopru Geciş Gelirleri
    http://www.kgm.gov.tr/SiteCollection...leri(2016).pdf

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya beyler diyorsunuz ki herşeyi hesapladılar. Cem Yılmaz diyorya ne aldıkta taksidi bu kadar uzun sürdü. Aynı o hesap, 22 yıl boyunca köprü işletmesi yapılır mı. 22 yıl boyunca köprünün parası anca çıkıyorsa ya hesaplar yanlış ya da hesaplar başkalarına çalışıyor.
    Köprünün parası maksimum 7 sene içinde ödenebilmiş olması lazımken, fahiş geçiş ücretine rağmen 22 yılda anca ödenebiliyorsa bu işte bir terslik vardır. Köprü dahil 12km otoyol geçiş ücreti 35dolar +kdv. Köprünün maliyeti 1 milyar dolar. Günde 40.000 araç geçmesi gerekiyor, günlük gelir garantisi 1.400.000 USD (kdv hariç), yıllık getirisi 511.000.000 USD (kdv hariç). (bu rakamlar %20 indirim yapılmamış hali) . Hadi indirimli hali ile 408.000.000 USD ediyor.

Daha da fenası var, 2016 yılı ilk 3 ayında ülke sınırlarındaki tüm otoyol ve köprülerden elde edilen gelir 288.000.000 TL (dikkatinizi çekerim TL ) . KDV'yi çıkarınca senelik gelir 320.000.000 USD ediyor. (kuru ortalama 3 TL alırsanız) Ülkenin tüm otoyol ve köprülerinin geliri ile bile Osmangazi Köprüsünün garanti edilen yıllık gelirine yaklaşılamıyor.

Birde dalga geçer gibi, 3.körpü ve Osmangazi pahallı değil, diğer köprüler ve otoyollar ucuz diyebiliyorlar. Siz tüm bu dalga geçmelere, fahiş hesaplara rağmen halen körü körüne onlar hesapları yapmıştır diyebiliyorsanız daha da konuşmaya gerek yok.

son derece açık ve net bi paylaşım olmuş bence.

haber de güldürdü

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yol yaptılar...
    Köprü yaptılar..
    Bizi de kıskanıyorlar.. Yoksa siz de mi kıskanıyorsunuz? Dış mihrak mısınız böyle ulu orta gerçekleri söylüyorsunuz.. Hele bir de gerçek verilerle konuşuyorsunzu siz paralel olsanız gerek..

Böldürmeyiz ülkeyi!..

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmadan buradan sorayım dedim.

Dün şirket aracıyla osmangazi köprüsünden Bursa'ya gidip geldik. Giderken Çamlıca gişelerden otobana girip sonrasında köprüye bağlandık köprüden sonra köprüye ait olan ücreti ve otoban ücretini hgsden çekti dönüştede aynı şekilde köprüyü geçtikten sonra otoban ve köprü ücretini çekti. Sonrasında çamlıca gişelerden geçtiğimizde U dönüşü 17.50TL yazdı.

Şimdi merak ettiğim şu Çamlıca gişelerden girince özel işletme olan otobana olan kadar kısım arasında bir gişe veya benzeri birşey yok. E dönüştede köprüden sonra normal otobana girerkende başka gişe yok. Bu u dönüşü ayağına 17.50 kitlemeleri ne iş. Bize mi denk geldi. Yoksa herkes bu şekilde mi geçiyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı by.gkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dün şirket aracıyla osmangazi köprüsünden Bursa'ya gidip geldik. Giderken Çamlıca gişelerden otobana girip sonrasında köprüye bağlandık köprüden sonra köprüye ait olan ücreti ve otoban ücretini hgsden çekti dönüştede aynı şekilde köprüyü geçtikten sonra otoban ve köprü ücretini çekti. Sonrasında çamlıca gişelerden geçtiğimizde U dönüşü 17.50TL yazdı.

Şimdi merak ettiğim şu Çamlıca gişelerden girince özel işletme olan otobana olan kadar kısım arasında bir gişe veya benzeri birşey yok. E dönüştede köprüden sonra normal otobana girerkende başka gişe yok. Bu u dönüşü ayağına 17.50 kitlemeleri ne iş. Bize mi denk geldi. Yoksa herkes bu şekilde mi geçiyor?
    Bir kere bana da U dönüşü diye aynı ücreti kilitlediler. Fakat bende şöyle bir enayilik oldu. Dönüş yolunda yani Gemlik tarafından girdiğimde HGS'yi okumadı ve bariyeri açmadı. Oradaki görevliye bu niye bariyeri açmıyor dediğimde, abi arıza var sen bilet al dedi. Oradan sorna köprüdeki gişelere geldim ve HGS okudu bariyeri açtı, girişteki bilet elimde kaldı. Kurtköy'den çıkıncada U dönüşü yaptınız diye 16.5 TL kilitledi.
    Ama sende anladığım kadarıyla hem HGS'den düzgün düzgün düşmüş hemde ceza kilitlemişler. Ben zaten toplamda 2 kere kullandım ve kıllandım bir daha da işim olmadı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir kere bana da U dönüşü diye aynı ücreti kilitlediler. Fakat bende şöyle bir enayilik oldu. Dönüş yolunda yani Gemlik tarafından girdiğimde HGS'yi okumadı ve bariyeri açmadı. Oradaki görevliye bu niye bariyeri açmıyor dediğimde, abi arıza var sen bilet al dedi. Oradan sorna köprüdeki gişelere geldim ve HGS okudu bariyeri açtı, girişteki bilet elimde kaldı. Kurtköy'den çıkıncada U dönüşü yaptınız diye 16.5 TL kilitledi.
    Ama sende anladığım kadarıyla hem HGS'den düzgün düzgün düşmüş hemde ceza kilitlemişler. Ben zaten toplamda 2 kere kullandım ve kıllandım bir daha da işim olmadı.
    abi aynen dediğin gibi iki yönde de köprüde ücretimizi çekti bariyer açılmama sorunu yapmadı ama dönüşte kitlediler birşeyler. Nette de bakındım ama yazan göremedim hiç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    abi aynen dediğin gibi iki yönde de köprüde ücretimizi çekti bariyer açılmama sorunu yapmadı ama dönüşte kitlediler birşeyler. Nette de bakındım ama yazan göremedim hiç.
    Öndeki ile peş peşe geçtin mi? Yani sen geçerken bariyer açık mıydı? Seni ilk girişte görmemiş olabilir ama sen gördüğünü düşünüp yürümüş olabilirsin. Ya zaten bu sistemler çok sağlıklı çalışmıyor. Bakiye varken bakiye az uyarısı veriyor. Neredeyse kameranın gözüne gözüne okutarak geçiyorsun ama geçerken yeşil ışık yakmıyor....vs vs vs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öndeki ile peş peşe geçtin mi? Yani sen geçerken bariyer açık mıydı? Seni ilk girişte görmemiş olabilir ama sen gördüğünü düşünüp yürümüş olabilirsin. Ya zaten bu sistemler çok sağlıklı çalışmıyor. Bakiye varken bakiye az uyarısı veriyor. Neredeyse kameranın gözüne gözüne okutarak geçiyorsun ama geçerken yeşil ışık yakmıyor....vs vs vs
    Yok abi yol boş olduğundan öyle bir durumda olmadı gişelerde önüm arkam boştu geçerken. Aslında sürekli kullananların kesin fark etmesi lazım böyle bir durum varsa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yok abi yol boş olduğundan öyle bir durumda olmadı gişelerde önüm arkam boştu geçerken. Aslında sürekli kullananların kesin fark etmesi lazım böyle bir durum varsa.
    Senin durum beni aştı, muhtemelen giriş yaptığın noktada girişi işleme almadı. Diyorumya bu zımbırtılar sağlıklı çalışmıyor. Ama başkalarına da ve sıklıkla oluyorsa o zaman kimse kusura bakmasın iyi niyetle düşünmem.

HkN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B-Devi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok yanlış değil, benim hesabım doğru. Dilovası-Altınova arası karadan 97 km. Aracımın 18-19 krş gibi bir sarfiyatı var uzun yolda. Hesaplayınca 17-18 TL gibi bir rakam yakıyor karadan dolaşırken. 98,75-18,75= 81,29 TL hesaplıyorum
    Ben 1 hafta kadar önce Pendik'ten Manisa/Soma'ya gittim. Araba 1.5 CRDI Kia Rio

Köprüyü kullanmadım. Dilovası ve Altınova arası 100 Km civarında. Benim Pendik ile Soma arasındaki gittiğim mesafe 450 Km civarında ve yaktığım yakıt toplamda 120 Tl bile değildi. Yarım depo civarı yaktı oda 110 TL filan ve 90 sabit gitsem 100 TL bile tutmazdı.

Sadece köprüden geçiş parasına nerdeyse gideceğim yere gidiyorum.

Yolu uzattım ve aradaki mesafe 100 Km ve bu süreyide trafik olduğunda 1 saat 20 dakikada filan gittim ve 1 saat için 100 TL paraya değmez diye düşünüyorum.

Şu aralar yeni yapılan yollar fahiş bir ücrete yapılıyor ve arkadaşlarıın bahsettiği gibni yandaşlar kazanıyor zengin ediliyor bizim paramızla.

Hükümetin, hizmet dediği vatandaşa reklam yaptığı işe biz o kadar para ödüyorsak kimse kusura bakmasın bu başka bir şey

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Osmangazi köprüsü giriş ve çıkışında her iki yönde de yol üzerinde kemer şeklinde okuyucular var. Yol üzeri tabelaların bağlandığı direkler gibi kemerler var. Onlar okuyor
    M50b30 - Bumblebee...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada bazı vergilere de %7.5 daha zam gelmiş. haber bile vermiyor artık adamlar. gizli kapaklı her şeye zam yapıyorlar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

tremx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kopruden gecti 172 bin lira ceza yedi!

gebzeli is adaminin basina gelenler. sasirtmadi acikcasi
    K 1989 BB - TYPER / K 1997 BM - S2K / K 1595 BM - ML350

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başbakan ne dedi duydunuz mu

bizim hızlı trenimiz var, amerikanın yok

gözünüze dizinize dursun dedi

güler misin

ağlar mısın!
    - Bize Her Yer TRABZON

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmim dedim.
    Önceki hafta İzmir'den dönerken Osmangazi köprüsünü kullandım. Bursa otoban ve köprü ücreti ödedik tamam. Daha sonra köprüyü geçip otobana bağlandım ve çamlıca gişelerden 20 lira kesildi ekranda "giriş yapılmadı" tarzı bir uyarı vardı. Giriş yapılmadı da aracı otobanda mı ürettik naptık?
    Bu durum başına gelen var mı? Alınan 20 lira normal mi? Ne yapmam gerek var mı fikri olan?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmim dedim.
    Önceki hafta İzmir'den dönerken Osmangazi köprüsünü kullandım. Bursa otoban ve köprü ücreti ödedik tamam. Daha sonra köprüyü geçip otobana bağlandım ve çamlıca gişelerden 20 lira kesildi ekranda "giriş yapılmadı" tarzı bir uyarı vardı. Giriş yapılmadı da aracı otobanda mı ürettik naptık?
    Bu durum başına gelen var mı? Alınan 20 lira normal mi? Ne yapmam gerek var mı fikri olan?
    Soğuk su iç bence.. Ben bu hataların çok masum olduğunu düşünmüyorum niyeyse..

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soğuk su iç bence.. Ben bu hataların çok masum olduğunu düşünmüyorum niyeyse..
    Abi soğuk su içelim de içe içe böyle olduk zaten.
    Artık alıştık/alıştırdılar da. Bilmemnereye giren şemsiye açılmazmış deyip gülüyoruz ağlanacak halimize.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler