User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Marea 2.0 hlx

yalcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Marea 2.0 hlx

Arkadaşlar merhaba ilandaki aracı almak istiyorum sitede de araştırdım konuları, sıkıntı olmadığını söylüyorlar 5 silindir hlx için. Bugun konuştum sahibiyle siz ne diyorsunuz alınır mı pişman eder mi çok zarara ugratırmı satarken ve tüketim nasıl olur dünden beri youtube da video izliyorum.
    Yada izmirde 16 17 arası bildiginiz eşden dosttan araba var mı temiz, öncelikli tercihim bu

Loading site please wait...

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilanlardan bir tanesinde ben göremiyorum hiç nakit sıkıntısız satılsın.hepsi nakit sıkıntısından. (:
    bu araçların sorunlu olduğunu duymuştum,forumda biyerde paylaşılmıştı hatta.ya da hgt bravo içinmiydi bilemedim,yürütmesi zor deniliyordu.yanlış olabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilmiyorum bundan önce benzinli focus kullanıyordum 20 lira benzine 35 km yol gidiyordu dayanamadım tüpte taktırmadım sattım. Şimdi de araba bulamıyorum istediğim gibi

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    HLX'ler yakıtı sömürüyor resmen. Yanlış hatırlamıyorsam LPG'ye de uyumlu bi motoru yok.

Boya masrafını da katarsan 18k fazla ona.

zafer_0403 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MK2 HLX binicisi olarak tavsiye ederim. İlandaki araba'da fena değil ama direk gözüme çarpan boya masrafı var. Bunu göz önünde bulundurarak alınabilir.

Buda benimki.

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bakımlısı vezir, bakımsızı rezil eder...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zafer_0403 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MK2 HLX binicisi olarak tavsiye ederim. İlandaki araba'da fena değil ama direk gözüme çarpan boya masrafı var. Bunu göz önünde bulundurarak alınabilir.

Buda benimki.

Maşallah abi çok güzel duruyor araban. Yakıt motor gibi genel bir anlatım yapabilirmisin acaba kullanan kişilerin fikirleri önemli yada alırken eksper dışında şuna buna dikkat et gibisinden. 18 lere almıcam aracı daha uyguna alacagım.
    Güneş yanıgı sadece kaput ve bagaj kapagında var. 2 parça boyatıp komple bir pasta cila yaparsak görüntü oldukça düzelir kanaatindeyim içi fena durmuyor.

zafer_0403 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt konusunda yüksek devir kullanmazsan kesinlikle üzmez seni. Uzun yolda gaz fiyatı 1,90 iken 15-16 krş yaktığımı biliyorum. Aracı lpg de muhakkak bir kullan satan kişiye özellikle ilk marşta arabada herhangi bir sorun var mı diye sor. Mümkünse araba soğukken sen git ilk marşı sen yap. MK2 HLX ler özellikle benzin enjektör, Lamda sensörü gibi sorunları ilk maşta ısınana kadar araba saçmalıyor.

Arabayı incelerken paspasların altını kaldırıp ıslaklık varmı bak önlere. Şuan bir çoğunu miyadını doldurdu kalörüfer peteği kaçırıyor. Trıger değişimini muhakkak sor yaklaştıysa işçilik malzeme 500₺ yakın gider buda aklında olsun.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    manuel ise pek bir sıkıntısı olucağını sanmıyorum çok beğendiğim klassmanında yani C segmentinde kendi liginde kıyaslandımı o zamanların meganenı olsun civic , bora ,focus olsun bence o yıllarda üretilen bu araçlardan daha iyiydi..
    daha ağır abi bir duruşu var iç kokpit ön gögğüsde segmentine göre daha güzel görünüyor..

C den çok D segmenti duruşu var..

değeri bilinememiş araçlardır dolusu çok konforludur ve bu 20 valflikleri harika gider motorun kondisyonu iyiyse..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

onurcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hlx candır. Türkiye şartlarında bence hlx den iyi araba yok hem fiyat hem estetik açısından ama sıkıntılı hlx insanı yaşamaktan soğutur.. eskiden hlx'ım vardı sattım şu an alacağım araba yine bir hlx olacak.
    ilandaki araca gelecek olursak şu an maddi durumum elverişli olsa ilandaki aracı mutlaka incelerdim niyetiniz varsa mutlaka inceleyin derim.

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konforuyla, performansıyla bence istenilen paralardan çok daha fazlasını hak eden bir araç. 5 silindir 20 valf o 2.0 motorun sesini dinlemek bile zevktir. O çok tutulan civiclerden bence on kat daha iyi bir araçtır her yönüyle sadece tr de kıymeti bilinmemiştir. İkinci araç olarak alıp uğraşmak istiyorum hala ilk fırsatta. Kesinlikle temiz bulursanız alın binin ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guncel yakit fiyatlariyla ne kadar yakiyor kullananlar bi soyleyebilir mi ?
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için herkese çok teşekkür ederim zaman ayırdıgınız için.

Bakımsız her araba insanı canından bezdiriyor aslında. Kullananlar çok iyi oldugunu memnun kalacagımı kullanmayanlar yada kulaktan dolma bilgi verenlerde fiat işte marea parçası yoktur pahalıdır vs. bir ton şey söylüyor. Açıkcası bütçe kısıtlı hazır para yemek kadar tatlı birşey de yok biran önce araba almak istiyorum bu yüzden. Kararsızım ve fikirlere açığım. Focus fiesta polo sıkıştıgım an hepsi 1 haftada elimden gitti ama marea böyle olur mu bilmiyorum. Kafamda deli sorular

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    marea nın yürüyen motor zaten fiat grubu.. brava siena palio v.b aynı farklı özel bir şeyi yok o konuda.. o motor bravo dada kullanıldı tempra tipo dada kullanıldı fiat coupe dede kullanıldı yani marea ya özel bir motor değil.. yürüyenide brava siena falan ile aynıydı yanlışım yoksa o konudalar bir parça sıkıntısı olucağını sanmıyorum..

tek sıkıntı olursa kaporta parçalarında olabilir diyicem onuda sanmıyorum fiattır neticede .. belki ufak şehirlerde tedarik zor olur ama istanbul ankara izmir gibi büyük şehirlerde sanmamki olsun..

Tabi kolayı var ararsın büyük bir kaç istanbul izmir ankaradaki fiat toptancılarını sorarsın marea nın farı kaputu varmı diye marea sahibi gibi adamlar var abi derse sorun yokdur..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filtre sesi başka hiçbir aractan duyamayacağın kadar güzeldir. Gidişi 2.0 bir hothatch kadar olmasa da gayet tatminkardır. Gayet konforlu donanımlı bir araç. Motor kırarsa kalbin de çok kırılır onu diyim sana. Grank ı zor bulunuyor. Yakıtı lpg de bilmem ama benzinde anteplinin et yiyişi gibidir. Fiyat performans olarak çok avantajlı

Gry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor kırarsa kalbin de çok kırılır onu diyim sana.
    söylenecek başka söz yok : )
    Jackson Racing Supercharger Setup / Nardo Fn2 TypeR

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tampn ve farlar 200er lira...

Çamurluk 400 lira

PArça sorunu yaşayacağını sanmıyorum... HLXler bildiğim kadarıyla italyan üretim... İtalyan üretim ile yerli üretim arasında dağlar kadar fark var... LPG kullanan birisi isen, bence çok sorun etme... Alınır bir araç. Bir sürü acayip araç kullandım. Genelde büyük şehirlerde çok sorun olmuyor. Tabi usta da önemli...

Tecrübeli ili tane Japon&Uzak doğu ustam var... 1 tane de volvo&saab ustam var... Şahsen ben çok sorun yaşamıyorum, gidip işi ehillerine veriyorum.
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tampn ve farlar 200er lira...

Çamurluk 400 lira

PArça sorunu yaşayacağını sanmıyorum... HLXler bildiğim kadarıyla italyan üretim... İtalyan üretim ile yerli üretim arasında dağlar kadar fark var... LPG kullanan birisi isen, bence çok sorun etme... Alınır bir araç. Bir sürü acayip araç kullandım. Genelde büyük şehirlerde çok sorun olmuyor. Tabi usta da önemli...

Tecrübeli ili tane Japon&Uzak doğu ustam var... 1 tane de volvo&saab ustam var... Şahsen ben çok sorun yaşamıyorum, gidip işi ehillerine veriyorum. Marea volvo kadar karmaşı bir araçta değil. Sadece tofaş muamelesi yapacak ustalara götürmemek lazım...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler