User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Her prizde farklı şarj olan telefon

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Her prizde farklı şarj olan telefon

İyi geceler herkese,

Öncelikle geçmiş olsun dün yaşanan üzücü olaydan dolayı, yakınları yaralananlara acil şifalar, kayıplar için ise rahmet dilerim.

Konuya gelecek olursam, elimde sıfır aldığım ve bir süredir kullandığım bir iphone 6 var, eşimdede aynısı var ve iki telefon içinde aşağıda bahsettiğim durumu yaşıyoruz.

Oturma odası Prizine bağlı 3'lü ye ait şarj, açıkcası süresini takip etmedik ama sabah 9-10 gibi çektiğimizde fişten uykudan kalkıp, akşam 23.00 civarlarına kadar rahat rahat gidiyor, çok konuşan insanlar değiliz.

Oturma odası prizine bağlı 3'lüyü çıkarttığımızda direk taktığımızdada sonuç değişmiyor.

Benim bilgisayarın ıvırızın zıvırın olduğu odadaki prize takılı olan 3 lüye taktığımızda hani 2 saat olmadan nerdeyse %3 lerden %100 e geliyor şarj göstergesi, ve yine bunu sabah yapıp sabah saat 10 gibi telefonu
    şarjdan çektiğimizde gece saat 3-4 civarına kadar şarjı gidiyor, artık uyuyacak olup hani sabaha dolu uyanalım diye takıyoruz artık. Bu durumda şarja taktığımız şarj yüzdesi %20 lerde.

Dedim, banyoda deneyim, oradaki prize taktım, oradaki prizde bilgisayarın oldugu oda ile aynı..

Yatak odasında ise yine şarj süresine dikkat etmedik ama oturma odasındaki ile aynı durum geçerli.

Yani bu aslında ben bilgisayar başında oturup şarja taktığımda dikkatimi çekmişti ve eşimede aynı şeyi sordum, o da gündüz burada şarja taktığında şarjının daha yavaş bittiğini iddia edince, basitten bir deneme yapalım dedik, sonuçlar ortada.

Sizce buradaki olay nedir?

Farklı prizler, bu prizlere takılan farklı cihazlar var, bu cihazların bu şarj konusunda fark yaşamamıza sebep olan durumdan dolayı olumsuz etkilenmeleri söz konusu olabilir mi acaba?

Çok teşekkür ederim şimdiden..
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence konu telefonda veya şarjda değil
    Eğer doğru anladıysam evinizin elektrik tesisatında odalar arasında farklı güçlerde elektrik akımı var
    Bu da evin elektrik tesisatı döşenirken farklı malzeme kullanımı veya montaj işçiliği esnasındaki muhtemel bir hata ile voltaj kaçağı gibi bir durumu düşündürüyor
    Daha uzman olanlar vardır aramızda , bu benim şahsi kanaatim
    Ben hatta şöyle bir örnek vereyim , aynı durumu farklı evler ve farklı iller arasında da yaşayabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence konu telefonda veya şarjda değil
    Eğer doğru anladıysam evinizin elektrik tesisatında odalar arasında farklı güçlerde elektrik akımı var
    Bu da evin elektrik tesisatı döşenirken farklı malzeme kullanımı veya montaj işçiliği esnasındaki muhtemel bir hata ile voltaj kaçağı gibi bir durumu düşündürüyor
    Daha uzman olanlar vardır aramızda , bu benim şahsi kanaatim
    Ben hatta şöyle bir örnek vereyim , aynı durumu farklı evler ve farklı iller arasında da yaşayabilirsiniz
    Benimde aklıma geldi lakin bahsettiğimiz cihaz bir adaptör, her durumda çıkışta verdiği voltaj aynı olsun diye var.
    Atıyorum bilgisayarın monitörünü farklı prizlere taktığımızda bir problem cıkmıyor mesela, gerçi onunda içinde dogrultucu bişeyler vardır herhalde..
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok aslında tam öyle değil , ama ben teknik biri olmadığım için anlatamadım
    Bazı cihazlar buntür voltaj farklarını daha rahat tolore edebilirken bazı cihazlar renk veriyor hemen
    Evet adaptorun ana gorevi dediğiniz gibi ama ç örneğin bodrumda yazlıkta pil performansı ile istanbulda evde pil performansı farklı oluyor bende de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok aslında tam öyle değil , ama ben teknik biri olmadığım için anlatamadım
    Bazı cihazlar buntür voltaj farklarını daha rahat tolore edebilirken bazı cihazlar renk veriyor hemen
    Evet adaptorun ana gorevi dediğiniz gibi ama ç örneğin bodrumda yazlıkta pil performansı ile istanbulda evde pil performansı farklı oluyor bende de
    Şebeke uzaklığından felan etkileniyor desem hep aynı evdeyiz hani, ve bu ara raporluyum yani hakaten evdeyim hep. Anlamadım gitti

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Prizler arası voltaj farkı olsa, etkilenen telefon pilinin dolma süresi olmaz mı?

x veya y saatte %100'e ulaştıktan sonra, dolan pilin daha hızlı veya daha yavaş boşalmasının prizle alakalı olduğunu zannetmiyorum.

braga26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı durumu geçen hafta zonguldakta okuyan arkadaşımın evinde yaşadım salonda televizyon mutfakta makine rahat rahat çalısırken odada telefonum 1 saatte anca %10 şarj oldu sordum tesisatta problem varmış nakit durumunda daha gözterememişler bide kire olunca pek önemsememişler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Prizler arası voltaj farkı olsa, etkilenen telefon pilinin dolma süresi olmaz mı?

x veya y saatte %100'e ulaştıktan sonra, dolan pilin daha hızlı veya daha yavaş boşalmasının prizle alakalı olduğunu zannetmiyorum.
    Prizle alakası olmaması lazım değil mi.. banada mantıken öyle geliyor, aslında daha çok ilgilendiğim konuda telefonu kullanma süresi, enteresan kısmı burası bana göre

Alıntı braga26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı durumu geçen hafta zonguldakta okuyan arkadaşımın evinde yaşadım salonda televizyon mutfakta makine rahat rahat çalısırken odada telefonum 1 saatte anca %10 şarj oldu sordum tesisatta problem varmış nakit durumunda daha gözterememişler bide kire olunca pek önemsememişler
    Bu okey, peki şarjın uzun yada kısa gitmesi..kafama takılan durum daha çok bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evren selam ,
    Abi durumu çokca tecrübe ettim , bodrumda ve istanbulda dolum süreleri değişmiyor ama pil gidişi bariz farklı
    Hatta istanbulda kayınvalidemin evi ile benim ev arasında da aynı durum var
    Evi yenilerken bilhassa buna bakmıştım , ustalarla sohbet ederken de mevzu oldu
    Arada zor odalara eğer prizin içinden çekmek vs zorsa , çok köşe dönüyorlarsa daha ince kablo çekiyorlarmış daha yumuşak olsun köşeleri daha rahat dönsün diye
    Dedim nedir farkı ,
    Bana su tesisatı gibidir dedi ama sen farkı anlayamazsın demişti
    Dediğim gibi günümüz özellikle cep telefonlarının pilleri çok hassas bu tür durumlara bana göre

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Evren selam ,
    Abi durumu çokca tecrübe ettim , bodrumda ve istanbulda dolum süreleri değişmiyor ama pil gidişi bariz farklı
    Hatta istanbulda kayınvalidemin evi ile benim ev arasında da aynı durum var
    Evi yenilerken bilhassa buna bakmıştım , ustalarla sohbet ederken de mevzu oldu
    Arada zor odalara eğer prizin içinden çekmek vs zorsa , çok köşe dönüyorlarsa daha ince kablo çekiyorlarmış daha yumuşak olsun köşeleri daha rahat dönsün diye
    Dedim nedir farkı ,
    Bana su tesisatı gibidir dedi ama sen farkı anlayamazsın demişti
    Dediğim gibi günümüz özellikle cep telefonlarının pilleri çok hassas bu tür durumlara bana göre
    Bu durumu ben de benzer şekilde yaşıyorum. Şöyle ki;

Samsung cihazımı

- USB'den bilgisayarla
    - USB'den orijinal kablo araç şarjıyla
    - USB'den sahte kablo araç şarjıyla
    - Farklı marka şarj aleti ile
    - Samsung orijinal şarj aleti ile

Şarj ediyorum. Her alette farklı bir şarj dolma süresi var. Kiminde çok hızlı dolarken kiminde çok yavaş doluyor. Lâkin kullanım kısmında bir fark gördüğümü hiç hatırlamıyorum. Neticede şarj ederken yaptığımız şey, xx miliamperlik bir depoya yavaş yavaş miliamper göndererek doldurmak. İnce kablo / farklı kablo olursa daha az miliamper gider, orijinal kablo olursa daha çok miliamper gider depoya.. diye düşünüyorum

Atladığımız bir şey mi var acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu durumu ben de benzer şekilde yaşıyorum. Şöyle ki;

Samsung cihazımı

- USB'den bilgisayarla
    - USB'den orijinal kablo araç şarjıyla
    - USB'den sahte kablo araç şarjıyla
    - Farklı marka şarj aleti ile
    - Samsung orijinal şarj aleti ile

Şarj ediyorum. Her alette farklı bir şarj dolma süresi var. Kiminde çok hızlı dolarken kiminde çok yavaş doluyor. Lâkin kullanım kısmında bir fark gördüğümü hiç hatırlamıyorum. Neticede şarj ederken yaptığımız şey, xx miliamperlik bir depoya yavaş yavaş miliamper göndererek doldurmak. İnce kablo / farklı kablo olursa daha az miliamper gider, orijinal kablo olursa daha çok miliamper gider depoya.. diye düşünüyorum

Atladığımız bir şey mi var acaba?
    sanki yemek pişirir gibi ya, yavaş pişince daha iyi pişiyor felan hesabı sanki fakat ters bir durum var, bizim evde hızlı dolan prizde daha uzun ömürlü oluyor. Birim sürede daha fazla kelime okuyan insanın daha fazla aklında kelime tutabilmesi gibi sanki

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı odalarda telefonu şarjda bıraktığınızda ısınma farkı oluyor mu bataryada?

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evinize gelen hat monofazemi trifazemi ?
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iphone'u bilmem ancak Samsung cihazlar icin Play Store'da Galaxy Charging Current diye bi program var. Bu program sayesinde sarj aletinden telefona gidekin akimi mA bazinda gorebiliyorsunuz. Orjinal Samsung sarj aleti genelde 1800 mA civarinda sarj eder. Replica sarj cihazlarinda bu oran daha dusuktur ve telefonun daha gec sarj olmasini saglar.

Bir cok sahte sarj aleti denemis biri olarak, bu tur urunlere para vermeyin. Zaten bir yerden sonra verdiginiz para orjinal sarj aleti parasi olacak. O yuzden paraya kiyin, bir kere alin, orjinalini alin.
    "Korkmadık, savaştık"

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bina eski mi ? hatta topraklama varmı ?

Birde prizleri sökük her odanın kablo renklerine ve kalınlıklarına bakın

Bende geçen ay yeni evime taşındım

Yatak odasına ustam ütü ısıtıcı gibi cihazlar takma dedi kablolamadan ötürü

Yeni hatlar çektim bir kaç odaya bu olaydan sebeb

Yatak odasında tel daha yavaş şarj ediyor

Salonda ferrari kafasında hızlı ediyor

Yatak odasını iptal ettim bende
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farklı odalarda telefonu şarjda bıraktığınızda ısınma farkı oluyor mu bataryada?
    Telefonda ısınma kesinlikle olmuyor, adaptörün ısısı farklı oluyor ama..

Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evinize gelen hat monofazemi trifazemi ?
    Eve gelen hat monofaze.

Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iphone'u bilmem ancak Samsung cihazlar icin Play Store'da Galaxy Charging Current diye bi program var. Bu program sayesinde sarj aletinden telefona gidekin akimi mA bazinda gorebiliyorsunuz. Orjinal Samsung sarj aleti genelde 1800 mA civarinda sarj eder. Replica sarj cihazlarinda bu oran daha dusuktur ve telefonun daha gec sarj olmasini saglar.

Bir cok sahte sarj aleti denemis biri olarak, bu tur urunlere para vermeyin. Zaten bir yerden sonra verdiginiz para orjinal sarj aleti parasi olacak. O yuzden paraya kiyin, bir kere alin, orjinalini alin.
    şarj cihazı kutusundan çıkan orjinal şarj cihazı.

Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bina eski mi ? hatta topraklama varmı ?

Birde prizleri sökük her odanın kablo renklerine ve kalınlıklarına bakın

Bende geçen ay yeni evime taşındım

Yatak odasına ustam ütü ısıtıcı gibi cihazlar takma dedi kablolamadan ötürü

Yeni hatlar çektim bir kaç odaya bu olaydan sebeb

Yatak odasında tel daha yavaş şarj ediyor

Salonda ferrari kafasında hızlı ediyor

Yatak odasını iptal ettim bende
    Aynı sorun bizde vardı, iki sene evvel bütün hat değişti, mahalle komşusu elektrikcide zaten, kullandığı kabloların hepsi aynı kalınlıkta idi, o zamanlar özellikle dikkat etmiştim, dediğim gibi bir odada elektrik süpürgesi açamıyorduk mesela..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mahalle komşusu elektrikcide zaten ne demek ya? elektrikcimiz mahalleden komşumuz olacaktı o, nasıl aklımdan geçtiyse artık öyle yazmışım kusura bakmayın.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde başıma geldi bu durum, İstanbul'da, Bursa"da, İzmir"de, Ankara"da sarzım su gibi akıp gidiyordu. Ama Sivas"ta telefonum ertesi günü bile çıkarıyordu. hatta ilk 4 şehrimizde şarzım öğleni çıkarmıyor ve telefonum şarjda veya normalde aşırı ısınıyordu. Çok değişik bir durum.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış bir deneme Telefonun sinyal gücü düşük olursa çok şarj yer buda şarj süresini uzatır. Teli uçak moduna alıp deneyin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler