User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Her prizde farklı şarj olan telefon

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış bir deneme Telefonun sinyal gücü düşük olursa çok şarj yer buda şarj süresini uzatır. Teli uçak moduna alıp deneyin.
    Bir süredir devamlı evdeyim, evin içinde şebeke genelde sabit.. Bunu denediğimiz günler zaten dışarıyla işimiz olmadı. Uçak moduna almak sadece keskin kenarlı bir sonuç verir,çünkü dolaşır halde olmadım denerken hiç. Onun dışında ulaşılamıyor olmam cabası..
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefonun şarjının prizden prize farkeden uzunlukta dayanmasını nasıl açıklayacak bu hocam?
    Yani gelen akım tamam, hani fazla geliyor yada az geliyor, lakin bu şarj tamamlandığı zaman bir şekilde duruyor olması gerekir, hani fazla akım 100 birim olan pili 150 birim doldurmuyordur herhalde?
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    telefon 220 ile şarj olmaz arkadaşlar. Amper ile sarj olur. kontrol edin hızlı şarj olan yerle yavaş şarj eden yerin akımlarını kontrol edin hem voltaj farkı buna bağlı olarakta amper farkı olacaktır. Adaptörler düşük akım geldiği zaman düşük amperde şarj ederler. Telefonlarda ısı kontrolüyle şarj durumunu kontrol eder belli bir ısıya geldiği zaman tam kapasite diye gösterir ama normalde tam kapasite dolmamıştır. Diğer tarafta dengeli ve yüksek akım geldiği için telefon hızlı ve tam kapasite şarj olur.
    IN BOOST WE TRUST

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok farklı bir durum farklı sarj aleti eyvallah ama 220 ile gelen kablonun ince veya kalın olması etkilemez çünkü şarj aleti ahım şahım bir akım çekmiyor şaşırdım.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    telefon 220 ile şarj olmaz arkadaşlar. Amper ile sarj olur. kontrol edin hızlı şarj olan yerle yavaş şarj eden yerin akımlarını kontrol edin hem voltaj farkı buna bağlı olarakta amper farkı olacaktır. Adaptörler düşük akım geldiği zaman düşük amperde şarj ederler. Telefonlarda ısı kontrolüyle şarj durumunu kontrol eder belli bir ısıya geldiği zaman tam kapasite diye gösterir ama normalde tam kapasite dolmamıştır. Diğer tarafta dengeli ve yüksek akım geldiği için telefon hızlı ve tam kapasite şarj olur.
    Heh Abi, yani akımın kalitesi, daha doğrusu doğru amper ile şarj olduğu zaman gerçek anlamda tam kapasite şarj olduğundan şarjı daha uzun gidiyor demektir bu? doğrumu anlamadım acaba.
    Peki bunu nasıl düzelteceğiz ya, yani bütün kablolar herşeyler yeni sayılır, acaba ne yapmak lazım...
    EKN Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmetRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heh Abi, yani akımın kalitesi, daha doğrusu doğru amper ile şarj olduğu zaman gerçek anlamda tam kapasite şarj olduğundan şarjı daha uzun gidiyor demektir bu? doğrumu anlamadım acaba.
    Peki bunu nasıl düzelteceğiz ya, yani bütün kablolar herşeyler yeni sayılır, acaba ne yapmak lazım...
    O konuda yapabileceğin şey yok maalesef. Doğru kalınlıkta kablo veya kaliteli kablo kullanılmadığı zaman sonuç bu. Ancak elektrik regülatörü kullanarak bunu sağlayabilirsin ama o da telefon şarj etmek için pahalı bir çözüm. Bunların dışında orjinal şarj kablolarıda çok kaliteli değil daha kalın kablolar daha yüksek akım taşıyabilirler. Orjinal kablodan daha kalın kablo kullanabilirsin. Ben Samsungda kamera kablosunu kullanıyorum sonucu çok daha iyi.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tedaşdan evde kaçak akım varmı kontrolünü isteyin gelip ölçüyorlar odalara giden akım farklı olabilir kablolarda kayıp cıkabilir bu da herşeyi etkiler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O konuda yapabileceğin şey yok maalesef. Doğru kalınlıkta kablo veya kaliteli kablo kullanılmadığı zaman sonuç bu. Ancak elektrik regülatörü kullanarak bunu sağlayabilirsin ama o da telefon şarj etmek için pahalı bir çözüm. Bunların dışında orjinal şarj kablolarıda çok kaliteli değil daha kalın kablolar daha yüksek akım taşıyabilirler. Orjinal kablodan daha kalın kablo kullanabilirsin. Ben Samsungda kamera kablosunu kullanıyorum sonucu çok daha iyi.
    kablo olayına bakayım o zaman bende abi, iphone'a uyacak kalın bişeyler bulabilecekmiyim bakalım
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tedaşdan evde kaçak akım varmı kontrolünü isteyin gelip ölçüyorlar odalara giden akım farklı olabilir kablolarda kayıp cıkabilir bu da herşeyi etkiler
    bu yoluda deneyeyim, en azından malumatımız olur
    EKN Garage

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmetRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanki yemek pişirir gibi ya, yavaş pişince daha iyi pişiyor felan hesabı sanki fakat ters bir durum var, bizim evde hızlı dolan prizde daha uzun ömürlü oluyor. Birim sürede daha fazla kelime okuyan insanın daha fazla aklında kelime tutabilmesi gibi sanki
    abi şarjı bataryayı bilmiyorum da benzetmelerin hoşuma gitti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edr55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi şarjı bataryayı bilmiyorum da benzetmelerin hoşuma gitti
    ahahah eyvallah konuya hakim olmayınca yaratıcılık yükselebiliyor bazen
    EKN Garage

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki farklı prizde şarjın farklı olması bir prizde diğerine göre daha fazla akım çeken birşey vardır trafo adaptör benzeri v.s

gan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu durumda olabilir. Ben kendi iPhone'umda şunu fark ettim. Cihaz yüzde 100 dolunca ve hemen fişten çıkarmayıp bir yarım saat daha dolmasını beklersem pil resmen 2-4 saat arası fazla gidiyor. 100 den düşmek için resmen mukavemet gösteriyor. Ama direkt tam şarj olup çektiğinde daha hızlı bitiyor.

Durumu araştırdığımda tam şarj olduktan sonra telefon yaklaşık bir yarım saat kadar daha şarj olabiliyormuş dağa sonra akımı kesiyormuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel bildiklerimi paylaşayım belki teşhis koymanıza yardım eder.

Ev içindeki prizlerde eğer sadece telefon takılıysa gerilim düşümü nedeni şarj ve kullanım süresinde ile bir fark olmaması lazım. Eğer aynı prizde çok akım çökebilecek ısıtıcı , yağlı radyatör vs gibi bir şey varsa belki gerilim düşümü olabilir. Birde prizde bir şey takılı olmasa bile (piyasa diliyle yazayım) elektrik hattını döşeyen kişi bir kablo ile bir buattan bir sürü yeri beslemiş ve gerilim düşümüne sebep olmuş olabilir. Prizler size aynı görünse bile aslında aynı olmayabilir. Mutfağa komşu odadaki priz aslında kombi ile aynı hattan besleniyor olabilir.

Telefonların çoğunda 1 amperlik şarj cihazları olur. Bazı tablet veya büyük ekranlı cihazlarda quickcharger gibi isimlerle 2 Amperlik cihazlar geliyor. Bunlar normal sağlıklı prizler için çok düşük güçler. Ayrıca telefonların çoğu da şarj aletinden 1 amper (bazıları uygun şarj cihazı ile 1.5 Amper) akım çeker.

Bilgisayarların üserlerindeki eski Usb ler maksimum 500 mili amper çıkış verir. Yani normal şarj cihazlarının yarısı kadar. Bu sebeple genellikle dolum süresi daha uzun olur.

Birde önemli olan şarj cihazının gücü değil telefonun ne kadar akım çektiği. Yani 2 amper kapasiteli bir cihaz telefona 2 amper basmaz. Telefon ne kadar akım çekecekse o kadarını kullanılır. 1 amper akım çekecek telefonu 500 mili amper kapasiteli bir bilgisayar portu veya şarj aletine takarsanız , usb port veya şarj aleti kendine göre fazla akım çekileceği için ısıdan dolayı zarar görebilir.

Farkındayım sizin sorunun direk cevabı yok ama belki bir yardımı dokunur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki farklı prizde şarjın farklı olması bir prizde diğerine göre daha fazla akım çeken birşey vardır trafo adaptör benzeri v.s
    evde denemeyi yaparken 3 lüleri boşalttık, hatta direk prize taktığımızda oldu o ihtimali eleyebiliriz
    Alıntı gan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu durumda olabilir. Ben kendi iPhone'umda şunu fark ettim. Cihaz yüzde 100 dolunca ve hemen fişten çıkarmayıp bir yarım saat daha dolmasını beklersem pil resmen 2-4 saat arası fazla gidiyor. 100 den düşmek için resmen mukavemet gösteriyor. Ama direkt tam şarj olup çektiğinde daha hızlı bitiyor.

Durumu araştırdığımda tam şarj olduktan sonra telefon yaklaşık bir yarım saat kadar daha şarj olabiliyormuş dağa sonra akımı kesiyormuş.
    bu enteresanmış, mantıklıda aslında, tam %100 oldumu cektik mi cekmedik mi hatırlamıyorum muhtemelen hemen cekmemişsizdir cünkü sık sık ekranı takip etmedik
    Alıntı BahadırALTUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genel bildiklerimi paylaşayım belki teşhis koymanıza yardım eder.

Ev içindeki prizlerde eğer sadece telefon takılıysa gerilim düşümü nedeni şarj ve kullanım süresinde ile bir fark olmaması lazım. Eğer aynı prizde çok akım çökebilecek ısıtıcı , yağlı radyatör vs gibi bir şey varsa belki gerilim düşümü olabilir. Birde prizde bir şey takılı olmasa bile (piyasa diliyle yazayım) elektrik hattını döşeyen kişi bir kablo ile bir buattan bir sürü yeri beslemiş ve gerilim düşümüne sebep olmuş olabilir. Prizler size aynı görünse bile aslında aynı olmayabilir. Mutfağa komşu odadaki priz aslında kombi ile aynı hattan besleniyor olabilir.

Telefonların çoğunda 1 amperlik şarj cihazları olur. Bazı tablet veya büyük ekranlı cihazlarda quickcharger gibi isimlerle 2 Amperlik cihazlar geliyor. Bunlar normal sağlıklı prizler için çok düşük güçler. Ayrıca telefonların çoğu da şarj aletinden 1 amper (bazıları uygun şarj cihazı ile 1.5 Amper) akım çeker.

Bilgisayarların üserlerindeki eski Usb ler maksimum 500 mili amper çıkış verir. Yani normal şarj cihazlarının yarısı kadar. Bu sebeple genellikle dolum süresi daha uzun olur.

Birde önemli olan şarj cihazının gücü değil telefonun ne kadar akım çektiği. Yani 2 amper kapasiteli bir cihaz telefona 2 amper basmaz. Telefon ne kadar akım çekecekse o kadarını kullanılır. 1 amper akım çekecek telefonu 500 mili amper kapasiteli bir bilgisayar portu veya şarj aletine takarsanız , usb port veya şarj aleti kendine göre fazla akım çekileceği için ısıdan dolayı zarar görebilir.

Farkındayım sizin sorunun direk cevabı yok ama belki bir yardımı dokunur.
    akımın önemini yukarıda alper abinin mesajıylada anladım, sizde detaylıca anlatmışsınız teşekkür ederim.
    buvattan hangi prize ne gidiyor,hangi buvattan kaç priz yada cihazı besliyor onu bir kontrol edeyim ben. Kombininki ile aynı prize taktığımızda sonucun diğerlerine göre cok farklı olması içten dğil, haklısınız
    EKN Garage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler