User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: İzmir'lilerden yardım

mertrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İzmir'lilerden yardım

Artık istanbuldan izmire tasınıyorum ama izmir hakkında cok bilgim yok malesef. Buca tarafında oturucam.
    İzmir'de gezilicek, kahvalti vs olabilir, aksam yemekleri olabilir, haftasonlari vakit gecirebilicek yerler olabilir ozellikle tavsiye edebiliceginiz cafeler tarzinda tavsiyeleriniz olursa sevinirim. Izmiri hic bilmesemde en azindan tavsileriniz ile ogrenirim
    Fikir veren herkeze simdiden tesekkur ederim

Spinoza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bornova Çiçekli köy tarafları örneğin (pino) kahvaltı için, Alsancak Kordon mavişehir deniz kenarında bir akşam yemeği için muazzamdır.Cumartesi geceleri Alsancak Gazi kadınlar eğlenmek, kafa dağıtmak, dinlenmek için güzeldir.Bornova Küçükpark daha sakin ve sırf üniversiteliden oluşmuş bir tatlı mekan.Buca tarafı baya kalabalıklaştı bu arada trafiği çok lanet park yeri bulmak dert ama severiz Bucayı
    Action, to sleep, to eat and I love

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Spinoza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bornova Çiçekli köy tarafları örneğin (pino) kahvaltı için, Alsancak Kordon mavişehir deniz kenarında bir akşam yemeği için muazzamdır.Cumartesi geceleri Alsancak Gazi kadınlar eğlenmek, kafa dağıtmak, dinlenmek için güzeldir.Bornova Küçükpark daha sakin ve sırf üniversiteliden oluşmuş bir tatlı mekan.Buca tarafı baya kalabalıklaştı bu arada trafiği çok lanet park yeri bulmak dert ama severiz Bucayı
    Tesekkurler tavsiyelerini tek tek gezicem aksam saatlerinde biraz trafik oluyor diyor herkez ama bana nedense istanbuldan sonra acik gibi geliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende şöyle bişey diyim çiçekliköy tarafına hiç "para kaptırmayın." 2 kez gittim bi daha hayatım boyunca gitmeyi düşünmüyorum. Kahvaltıya kesinlikle urla taraflarını tavsiye ederim şiddetle, inciraltı sahilevleri sessiz sakinliğiyle içinizi huzur doldurur
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende şöyle bişey diyim çiçekliköy tarafına hiç "para kaptırmayın." 2 kez gittim bi daha hayatım boyunca gitmeyi düşünmüyorum. Kahvaltıya kesinlikle urla taraflarını tavsiye ederim şiddetle, inciraltı sahilevleri sessiz sakinliğiyle içinizi huzur doldurur
    Tesekkurler bir gunumude urla tarafina ayiricam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kahvaltı,balık,gezilecek yer temiz hava , organik ürünler = urla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı picasso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kahvaltı,balık,gezilecek yer temiz hava , organik ürünler = urla.
    Tesekkurler abi evi yerlestirme isi bittikten sonra ilk urla'dan basliyorum

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnciraltı taraflarınada gidebilirsin kahvaltı için rakı balık organizasyonları için de güzelbahçe trarafı hem daha sakin hemde kordona göre daha hesaplı olur

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kahvaltı için Urla tarafında Zeytinli Köşk çok iyidir.
    Foça tarafında Kozbeyli köyünde Kozbeyli Sofrası'nı tek geçerim.
    Karşıyaka'da ise Bostanlı'da Morisi Girit Mutfağı baya başarılı. Buranın başka yerlerde de şubeleri var diye duymuştum ama emin değilim.

Çiçekli Köy'ü hiç tavsiye etmem, inanılmaz bir kalabalık, adım başı orta halli denilecek, genellikle gösterişi bol, lezzeti yok şeklinde ticarethane olmuş mekanlardan mevcuttur.

Hafta sonları piste gelip, karting veya time trial da güzel bir alternatif oluyor.

Bostanlı'da akşam yemekleri için en çok gittiğim mekan Lavie.

Adana lahmacun gibi şeyler için Adana 01 Atakent tarafındadır. Lezzet efsane değil ama kalbur üstüdür.

Konser etkinlikleri için Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nin resmi sayfasından takip etmenizi tavsiye ederim. Özellikle jazz ve klasik müzik açısından dünya çapında çok değerli insanların konserleri oluyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozan gülle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnciraltı taraflarınada gidebilirsin kahvaltı için rakı balık organizasyonları için de güzelbahçe trarafı hem daha sakin hemde kordona göre daha hesaplı olur
    Tesekkurler inciralti ve guzelbahce taraflarınada bakicam

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buca neden ? bucanın neresi ?

eskiden iyiydi gene bi nebze ama artık izmirin en çok göc alan ilçesi ve kaynaklar tarafında gelişme filan olduğu için epey genişledi buca fakat yollar aynı kaldı.. artık yetmiyor heleki akşam ları mendereste forbes te full kuyruk oluyor... gereksiz trafik baksan 300 araç vardır. ama gel gelelim ya yolun kenarına park ediyorlar ya lambalarda takılıyorlar..

neyse hayırlısı olsun senin için.

yeme içme zaten zaman geçirdikçe kendi zevkine göre yerler bulacaksın.

kıbrıs şehitlerine girince görceksin zaten.

biraz daha elit takılayım tuzlu olsun dersen gül sokağa gideceksin.. yok biraz daha dersen ara sokakları göreceksin orda. mekanlar güzeldir insanlar genelde iyidir ama tuzludur.

özel akşam yemekleri olayı nda 1. kordonu da tercih edebilirsin biraz daha sessiz sakin olsun dersen sahil evleri inciraltı seferihisar tarafına kaçarsın.

yürüyüş yapayım dersen

göztependen de çıkarsın ksk dan da kordondada

para kalmadı ama canım takılmak istiyor yada söyle acık havada uzana uzana takılacam dersen alırsın bir iki yaverini bu saydığım yerlerde çimlerde takılırsın.

kahvaltı için..

kıbrıs şehitlerinde Dostlar fırını var ordan boyoz yersin. herbirini tavsiye ederim. mercimekli olurmu deme cok guzel olur enginarlıda iyi..

Kordonda mekanlarda serpme kahvaltılar mevcut 14 15 liralardan başlar.

bucada

forbes caddesini görürsün (tavsiye edermiyim? yani işin düşerse uğra ) orda spice pizza var kumpiri güzeldir.

öğretmen evleri artık piyasa oldu (amerikan sokağı diyen var italyan sokağı diyen var)

ordaki mekanlarıda zaten görürsün evim iki adım olmasına rağmen gidip oturmuşluğum yok hiç birinde.. kendin ver kararını orayada gidince

bornovada konserler mekanlar var onları takıp edersın.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kahvaltı için Urla tarafında Zeytinli Köşk çok iyidir.
    Foça tarafında Kozbeyli köyünde Kozbeyli Sofrası'nı tek geçerim.
    Karşıyaka'da ise Bostanlı'da Morisi Girit Mutfağı baya başarılı. Buranın başka yerlerde de şubeleri var diye duymuştum ama emin değilim.

Çiçekli Köy'ü hiç tavsiye etmem, inanılmaz bir kalabalık, adım başı orta halli denilecek, genellikle gösterişi bol, lezzeti yok şeklinde ticarethane olmuş mekanlardan mevcuttur.

Hafta sonları piste gelip, karting veya time trial da güzel bir alternatif oluyor.

Bostanlı'da akşam yemekleri için en çok gittiğim mekan Lavie.

Adana lahmacun gibi şeyler için Adana 01 Atakent tarafındadır. Lezzet efsane değil ama kalbur üstüdür.

Konser etkinlikleri için Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nin resmi sayfasından takip etmenizi tavsiye ederim. Özellikle jazz ve klasik müzik açısından dünya çapında çok değerli insanların konserleri oluyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...
    Tesekkurler tavsiyeleriniz icin karting super olur aslinda pist dediginiz bu bornova tarafinda bir yer vardi izmir ulku pistiydi sanirim orasi mi oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir küçücük yer gidilecek yerler de belli az çok . En fazla 2 ay sonra İzmir'i avcumun içi gibi biliyorum demeye başlarsın . Eğer otomobilin varsa bir ucundan diğer ucuna 1 saate geçersin. Arkadaşlar belirtmiş zaten gidilecek yerleri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buca neden ? bucanın neresi ?

eskiden iyiydi gene bi nebze ama artık izmirin en çok göc alan ilçesi ve kaynaklar tarafında gelişme filan olduğu için epey genişledi buca fakat yollar aynı kaldı.. artık yetmiyor heleki akşam ları mendereste forbes te full kuyruk oluyor... gereksiz trafik baksan 300 araç vardır. ama gel gelelim ya yolun kenarına park ediyorlar ya lambalarda takılıyorlar..

neyse hayırlısı olsun senin için.

yeme içme zaten zaman geçirdikçe kendi zevkine göre yerler bulacaksın.

kıbrıs şehitlerine girince görceksin zaten.

biraz daha elit takılayım tuzlu olsun dersen gül sokağa gideceksin.. yok biraz daha dersen ara sokakları göreceksin orda. mekanlar güzeldir insanlar genelde iyidir ama tuzludur.

özel akşam yemekleri olayı nda 1. kordonu da tercih edebilirsin biraz daha sessiz sakin olsun dersen sahil evleri inciraltı seferihisar tarafına kaçarsın.

yürüyüş yapayım dersen

göztependen de çıkarsın ksk dan da kordondada

para kalmadı ama canım takılmak istiyor yada söyle acık havada uzana uzana takılacam dersen alırsın bir iki yaverini bu saydığım yerlerde çimlerde takılırsın.

kahvaltı için..

kıbrıs şehitlerinde Dostlar fırını var ordan boyoz yersin. herbirini tavsiye ederim. mercimekli olurmu deme cok guzel olur enginarlıda iyi..

Kordonda mekanlarda serpme kahvaltılar mevcut 14 15 liralardan başlar.

bucada

forbes caddesini görürsün (tavsiye edermiyim? yani işin düşerse uğra ) orda spice pizza var kumpiri güzeldir.

öğretmen evleri artık piyasa oldu (amerikan sokağı diyen var italyan sokağı diyen var)

ordaki mekanlarıda zaten görürsün evim iki adım olmasına rağmen gidip oturmuşluğum yok hiç birinde.. kendin ver kararını orayada gidince

bornovada konserler mekanlar var onları takıp edersın.
    Tesekkurler abi tavsiyeler icin yuruyus yapmayi cok severim aslinda dedigin gibi kordona indim haftasonu aysonlari icin guzel olabilir yuruyus icin karsiyaka taraflarinada gidicem valla abi bende evi navigasyonla buluyorum acikcasi bucanin ust taraflari menderes mahallesi evka evlerine cikarken itfaye var o tarafta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir küçücük yer gidilecek yerler de belli az çok . En fazla 2 ay sonra İzmir'i avcumun içi gibi biliyorum demeye başlarsın . Eğer otomobilin varsa bir ucundan diğer ucuna 1 saate geçersin. Arkadaşlar belirtmiş zaten gidilecek yerleri.
    Istanbuldan sonra izmir biraz karisik geldi ama ogrenicem ins abi istanbul biraz uzunlamasina e5 munubus yolu sahil yolu var gibi ama izmir biraz daha karisik gibi geldi yada navigasyonla gittigim icin heryere o aralara yonlendiriyorda olabilir araba dizel zaten ucuz ucuz ogrenicem ins

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertrs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler abi tavsiyeler icin yuruyus yapmayi cok severim aslinda dedigin gibi kordona indim haftasonu aysonlari icin guzel olabilir yuruyus icin karsiyaka taraflarinada gidicem valla abi bende evi navigasyonla buluyorum acikcasi bucanin ust taraflari menderes mahallesi evka evlerine cikarken itfaye var o tarafta
    iyi gene güzel yerdesin. evkaya cıkmadan. hem cok trafıge kalmadan hem canlılıktan uzaklasmadan.. ıyı guzel yer

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi gene güzel yerdesin. evkaya cıkmadan. hem cok trafıge kalmadan hem canlılıktan uzaklasmadan.. ıyı guzel yer
    Aynen abi bu tarafta hic trafik gormedim asagi taraflara inmezsem, 4 yol agızı onumde acik onumdede 4 tane market var sessiz sakin park yeri sorunuda yok evin onu hep boş konum olarak iyi gibi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler