User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: Kuveyt hakkında bildikleriniz

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi Valla çok şaşırdım, demekki birşeyleri temelden verimli yapıyorlar. Benimde okuldan birkaç tane Arap arkadaşım var ülkelerinden yeni gelenlerin çok büyük bir bölümü çok saf ve çok temiz insanlar. Ama çok ufak bir kısma bişey diyemeyeceğim

Her zaman Arap ülkelerini gezmeyi istemişimdir, birde buraya geldiğim ilk zaman 100.000"lik nüfuslu şehirde kayboldum. Yanımda ne telefon var nede gps. Adres soruyorum kimse yardım etmiyor. En sonunda bir tane Arap abi"ye denk geldim, Türk olduğumu öğrenince işi gücü bırakıp yarım saat yürüyerek beni adrese götürmeyen bırakmadı.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 9 senedir Ortadoğuda yaşıyorum, hemen hemen her ülkeyede gittim Kuveyt e gitmedim sebebi de öğrencilik yıllarımdan kalan antipati, Araplar arasında en kibirli en görgüsüz olanlar bence Kuveytliler, para şımarıklığı yaşıyordu neredeyse hepsi, benim tanıdıklarım özellikle en zenginleri sayılabilicek kişilerdi ve tiksiniyodum bildiğin,
    Haliç (gcc) ülke üyesi olduğu halde diğerleri tarafındanda çok sevilmezler, benim düşüncelerim Arap halkınında düşüncesi birnevi,
    Yaşamadığım için ülkelerinde nasıldır bilmem, hayat Kuveytte nasıldır onuda bilmiyorum ama halkı pek sevimli değil kısacası,

Bu arada mesleğim dolayısıyla tüm gümrük, nakliye vs prosedürünü biliyorum, bilmek isteyene yardımcı olurum, hatta çok yakın zamanda vergisiz dediğimiz Haliç ülkelerine vergi gelicek, o eski ucuzluk kalmıycak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ortadoğu'da Katar ve Bahreyn nasıldır peki Kuveyt dışında turist gezi için ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayku82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortadoğu'da Katar ve Bahreyn nasıldır peki Kuveyt dışında turist gezi için ?
    Tatil için ikisinide önermem, Katar ufaktır ve eylence çok kısıtlı, belki yaşayanlar için ev partileri vs olabilir ama turiste denk gelmez, Bahreyn daha canlı 2 defa gittim ama ordada paralı Suudilerin daha çok lafı geçiyor,
    Ben Turistik gezi için Umman ı öneririm, aile yada erkek erkeğe zevk alınabilir, doğası, tabiatı çok güzel gezmeye doyamazsınız ve halkıda en sıcakkanlı Araplardandır, gayette güvenlidir ama pahalıdır ve parası çok kıymetlidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ömer peki bir sıralama yapsan ortadoğuda UAE ve Lubnan dışında nereleri görmemi tavsiye edersin ? Turistik gezi olarak genelde long weekend şeklinde Istanbul çıkışlı 3 4 günlük tatiller halinde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayku82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer peki bir sıralama yapsan ortadoğuda UAE ve Lubnan dışında nereleri görmemi tavsiye edersin ? Turistik gezi olarak genelde long weekend şeklinde Istanbul çıkışlı 3 4 günlük tatiller halinde.
    Boyle bir gezi icin Urdun u oneririm mesela, disardan gorunenin aksine cok guzel ve 3 5 gunu doldurabikicek kadar tarihi olan Ulkedir, mesela Amman cok guzel hir sehirdir, hemen 15 20 dakika mesafede Salt bolgesi eski Urdun baskenti tam Osmanli dostudur ve Turk sehitligi verdir, yine yarim saat mesafelerde Ajloun ve Jerash kaleleri ve sehirleri gezilir, ikinci gun Lut golu yani Oludenizde tam bir gun gecirebilirsiniz, Ammandan 45 dakika mesafedir senenin her ayi sicaktir ve gole girebilirsiniz hatta tuz oranindan dolayi ustunde oturup gazate bile okursunuz batmazsiniz suda, sonra yine 1 gun dunyanin 7 harikasindan biri olan Petra ya gidebilirsiniz ki cok begeniceginizden eminim, ordan 1 saat mesafede Wadi Rum colune gidip safari yapabilir hatta 1 gece kuma kurulan cadirlarda kalabilirsiniz, cok fazla turist olur ve eylenceli gece aktiviteleri vardir, ordanda 1 saat mesafede Aqaba ya gecebilirsiniz, kizil deniz nam-i deger akvaryum yani dunyanin en temiz denizine inebilirsiniz, benim en sevdigim yerlerdir biridir, sehir Urdun un geri kalaninin aksine gumruksuzdur yani ucuzdur ve dalma meraginiz varsa cok ucuz rakamlara dalabilirsiniz, hatta TK direk ucus yapiyor Aqabaya,

Urdun e 3 5 gun cok dersiniz Aqaba dan Misir Daraa ya gemiyle gecebilirsiniz, bazen direk vize veriyor bazen vermiyir o yuzden vizeyi alip gitmek faydali, insani iyidir ve herturlu deniz aktivitesini gece hayatini gorebilirsiniz, ordanda skilirsaniz Sarm al Seyh e gecebilirsiniz ki tavsiye ederim, cok guzel ve temizdir ordada tum tatil beklentisini yasayabilirsiniz,

Beirut a defalarca gittim, eylencelidir ama ufaktir bide pahalidir ustte yazdiklarin ayni beklentiyi ucuza karsilar,

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler