User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kuveyt hakkında bildikleriniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kuveyt hakkında bildikleriniz

Türkmenistandan döndüm ve yönümü kuveyte çevirdim. Yaşam hakkında Bildiğiniz herşey kabulumdur. En çok merak ettiğim eşimide götürürsem aylık giderim ne kadar olur ortalama ev kirası fln. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    al shark bolgesinde ya da hilton civari yasayabilirsin. cok ufak bir ulke.sahil hattinda yasayabilirsin. 5500 amerikali yasiyor. eski nisamlim natoda orada gorevliydi cok rahatti. pahalidir biraz.
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rebel
    görürse konuya yazacaktır..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    katar kadar aşırıya kaçmasada kuveyt de ihtişamlıdır. kuveytin kişi başı yıllık milli geliri 55.000 doların üzerinde, sende böyle bir rakam kazanacaksan tabi ki ailenle yaşayabilirsin. Aksi halde pahalı kaçar.

Zaten gidip biraz yaşamadan direk aileyle kalkışma derim maddi açıdan. onun dışında zorluk çekmezsin, zaten 3 milyon nüfusu var ki ingilizce bilmeyen azdır. aynı zamanda amerikalı filanda yaşayan çok sanırım, yada turist çok ama ingilizce bilmeyene az denk gelirsin diye düşünüyorum.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkmenistandan gelmeniz çok iyi olmuş,bir zaman yaklaşık 8ay kadar aşkaabatta kaldım ömrümün geçen en berbat en kötü aylarıydı,çok şükürki birisini öldürmeden türkiyeye dönebildim rabbime şükürler olsun,ben böyle bir yamyam ülkesi görmedim
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkmenistandan gelmeniz çok iyi olmuş,bir zaman yaklaşık 8ay kadar aşkaabatta kaldım ömrümün geçen en berbat en kötü aylarıydı,çok şükürki birisini öldürmeden türkiyeye dönebildim rabbime şükürler olsun,ben böyle bir yamyam ülkesi görmedim
    neden hocam bahsedin biraz bizde tanıyalm o ülkeyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden hocam bahsedin biraz bizde tanıyalm o ülkeyi
    Haklı hemde fazlasıyla demokrasi yok biz türkleri sevmiyorlar polis rüşvetçi sigara yasak gibi birşey teldeyim pc bulunca yazarım dahav.s. v.s.
    Cevap verenlere teşekkür ediyorum. Başka bilgisi olanlarıda konuya bekliyorum

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 yıldır kuveytteyim. 1 ay sonra turkiyeye döneceğim. Eşimde burda. Siz beklentinizi,gelirinizi neleri merak ettiğinizi yazin ben yardimci olurum. Hatta hemen gelecekseniz ben buradayken ev konusunda yardimci olurum. Burada en büyük problem evdir. Evler çok pahali ve istediğin gibide bulamiyorsun. Eşim 4 aydir burada 1+1 eşyalı ev tuttum 300kwd. Bölgeye göre evler cok degisiyor. Biz kisa donem tuttuğumuz icin esyali aradik. Uzun kalacaksaniz esyanizi kendiniz alabilirsiniz. Ortalama 500 600 kwd ye evi dösersiniz . 1+1 ev tavsiye ederim 300 350 kwd 2+1 e ciktiginizda 350 500 arasinda degisiyor. Ozelden numarainizi atin özelden anlatayim. Hayirli olsun simdiden
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit : verdigim fiyatlar esyali fiyatlaridir. Esyasiz 50 100 dinar assagi oluyor ortalama
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ülkelerin refah düzeyleri nasıldır acaba?

aynı zamanda yıllık milli gelirin bu kadar fazla olduğunu duyunca şaşırdım.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Refah düzeyi yuksekte ülke *** gibi ayrcia 55k az bile burasi icin yani mutavazi değer diyelim. Biz turkler olarak değil kuveytliler icin tabiki yillik 55k kazansam turkiye gelmem
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuveytte genelde nelere yatırım yapılıyor? 1.5 sene içinde para yapılacak olanaklar olarak neleri farkettiniz? @rebel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben stfa'da endüstriyel dalgic olarak calisiyorum burada 2 büyük liman yapiyoruz. Burdaki türklerin %90 i antakyali ve hepsi berber restorant ve dönercilik yapiyor. Burada herşey ithal genelde Türkiyeden tekstil,mobilya tarzi seyler geliyor diye biliyorum. Burdaki yatirim yapilacak sicak parayi hizla dondurebileceniz is restorant olur. Turk restoranlarıni ve yemeklerini cok seviyorlar. Yanliz burada %51 kuveytli ortakla acabiliyorsunuz. Ve bildigim kadariyla yine onlar hicbir sey koymadan ortak oluyorlar.

Burada 15 yildir yasayan bir antakyali abimizle tanistim daha önce berbermis fakat simdi restorant acmis. 70.000 kd masraf yaptığını soyledi cok ciddi bir bütçe ama eminim ki birkac yilda amorti eder çünkü sağlam para kazaniyorlar. Burda sutiş emirgan,seyitoğlunun bir sürü şubesi var ve cok revacta...
    Örnekle bir burger menu 2 dinar iken bir pizza hut orta boy pizza 3 iken turk restorantlarinda 6 7 dinar güzel bir et yemeği. Tatlimida yerim cayimida icerim dedinizmi 10 dinar bayiliyorsunuz velhasil kisaca restorantlar sağlam para kazaniyorlar . Ama burada ev de is yeri kiralarida uçuk. Şuan 1kwd 11.5 tl ortalama hesabini siz yapin.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arap ülkelerinin hepsinde sponsorluk sistemi dönüyor. Yabancı firmaların hepsinin ortakları arap. Tek başlarına çivi çakamazlar o ülkelere. Siz çalışmaya başladığınız anda da ortak esasen size sponsor oluyor. Düzgün evlerin kiraları her zaman çok yüksek. Suudi de de normade deniz kenarındaki apartman kiraları çok yüksek değil ama compound denen sitelerde kiralar yüksek. Ama apartmanda kalmaya çalıştığın zaman araplar sürekli mutavva çağırarak rahatsız ediyor kalamıyorsun. Arap ülkelerinde en yüksek gider ev. Mısır dışında arabaların hepsi ucuz.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alper abiye katilmakla birlikte kuveyt diğer arap ülkeleri icinde en rahat ulkelerden biri. Kadinlar cok rahat istedigi gibi giyinebiliyor suudi arabistanin tersine burda nerdeyse erkekten cok kadin sürücü var yani eşiyle gelecekler hiç tereddüt yaşamasın. Ama tabiki bir dubai beklemeyin alkol ve türevleri yasak ama onuda burda buluyoruz isyeyen bulabilir ev yapimi tabiki. Stfa büyük bir türk sirketi ama canar firmasiyla calisiyor taşeron olarak. Ne kadar büyük olursaniz olun @alper abinin dedigi gibi sponsorsuz adim atamassiniz. Küçük esnaf yada işletmeler icinde yine kuveytli ortak şart.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teyzem 25 yıldır orada yaşıyor eşi kuveytli 5 tanede kuzenim var. Mart ayında 15 günlüğüne ziyaretlerine gittim mart ayında kısa kollu şortla geziyorduk yazın sıcakları çok fena. Bizimde orada bir projemiz var 6 ay içinde bir aksilik olmassa hayata geçicek yiyecek içecek sektörü olucak. Benim kuzenlerim oralı olduğu için direk açılacak yer onların adına olacak birçok bürokratik engeli otomatikman aşıyoruz. Arkadaşların dediği gibi paraları çok değerli hatta dünyanın en değerli para birimidir kuveyt dinarı restoran işinde kişi başı 10 dinar bıraktırmayı başarırsanız ki bence başarılır çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca araba fiyatları şaka gibi. Vergiler sıfır benzin neredeyse bedava Benim kuzenlerden 3 tanesi 18 yaşın üstünde 2 sinde corvette c7 birinde de charger srt8 var. Elektronik ürün fiyatlarıda çok uygun giyim kuşam pahalı yeme içme restorana göre değişiyor ama kısmen pahalı. Halkın ve esnafın yüzde doksanı ingilizce biliyor. Suç oranı çok düşük. Hatta şöyle söyliyim benim teyzemlerin evi 4 katlı 12 odalı falan müstakil bir ev ve biz kuzenlerimle gezip tozup geldiğimizde kapıyı kitlemediklerini farkettim gün içinde kapı hep açıktı çoğu zaman geceleride unuttuklarını ya da bilerek kitlemediklerini söylediler. 25 yıldır mahallelerinde ya da çevrelerinde bir hırsızlık olayı yaşamamışlar yani. Bu arada kız ayarlamak inanılmaz kolay bi caddesi vardı ismini unuttum. Yanlız kızlar ve erkekler arabalarıyla turluyorlar ve kırmızı ışıkta çok kolay telefon numarası alıyorlar kızlardan. 5 dakikada 2 3 tane kız numarası almıştık kuzenle. Türk erkeklerine ekstra ilgileri var türk dizileri yüzünden

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yuh

1 Kuveyt Dinarı = 11,5212777 Türk Lirası
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet dediğim gibi dünyanın en değerli para birimi. Neden bu kadar değerli diye merak edenler için biliyorsunuz dünyanın en büyük petrol üreticilerinden biridir Kuveyt. Afedersiniz kıç kadar ülke ama fışkırıyor mübarek İşte kuveyt bu petrolü satarken sadece kuveyt dinarını kabul ediyor para birimi olarak ee alıcı sürekli var ve bu alıcıda alırken kuveyt dinarı bulmak zorunda talebi artan paranın değeride otamatikman yükseliyor

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yuh

1 Kuveyt Dinarı = 11,5212777 Türk Lirası

imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler