User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
52 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bahçelievler Çavuşpaşa Olay

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bahçelievler Çavuşpaşa Olay

Beyler herkese merhaba, dün akşam şahit olduğum bir olayı anlatmak istiyorum. Bu olaya vakıf olunca gerçekten tüylerim diken diken oldu ve baya şaşırdım açıkçası. Şuna bir kez daha emin oldum bu memlekette silahsız gezmek çok büyük bir risk.

Dün gece arkadaşımla biraz Pes 2016 oynadık. Bu arada Uruguay çok güzel bir takım imiş, öneririm herkese Neyse Ünverdi'den Çavuşpaşa'ya indik, o arada arkadaşın annesi aradı dedi 'Çavuşpaşa'da kavga var oğlum dikkat edin' Evleride Çavuşpaşa meydan da zaten. Crossover bir araçta 3 tane kafası güzel eşgal tipler. Önlerinde sigortanın kazadan ötürü tahsis ettiği sedan bir araç var. Bu eşgal tipler aracı arkadan sıkıştırıp ufaktan dokunmuş öndeki araca. Öndeki araçta da aile var karı koca ve iki çocuk, biz de gittik ne var ne yok diye bakmaya, arkadaşımın çocukluğu orada geçti ve ergenliğini semt çocuğu gibi geçiren şahıslardan birisi, B.evler'de oturanlar büyük ihtimalle tanırlar zaten ama isim vermiyeyim. Bu terörist kılıklı tipler, öndeki aracın şoförüne çıkışınca adam polisi arayacağım diyor ve adama silah doğrultup ardından 2-3 el ateş ediyorlar fakat yaralama durumu olmuyor. Çavuşpaşa'yı bilenler bilir gençler gayet yardımsever çocuklardır ve böyle bir olayda pısıp korkak gibi kalmazlar. Biz olay yerine vardık polisler bir şahısı ekip otosuna bindirdiler, silahı da parka doğru atmışlar onu da buldular. 2 dk. sonra 2 tane arkadaşları polis otosunun yanına gidip dolaşmaya başladı ve kapıyı kurcaladılar. Polislerin hepside kazanın oldugu yerde fakat ekip otosu 20-30 mt ileride ve gözükmüyor. Ben bu tipleri aracın etrafında dolanırken görünce sesli bir biçimde 'amirim aracın etrafında dolanıyorlar bakın' dedim herkesin duyacağı şekilde. Ardından 30 cm. dibimde bir tip belirdi ve suratlarımızın arasında yarım karış kalacak vaziyette tip tip bana bakmaya başladı. Dediği kelime şu; 'hayırdır bilader' Bende acayip sinir olurum bu lafa, zaten bu götoşlar millete diklenince karşısındakinin korkmasına alıştıkları için benden de böyle bir tepki bekledi tabi ama göremedi. Biz itişmeye başlayınca da polis gelip bizi ayırdı, bana diklenen ibneyide karga tulumba araca bindirdiler.

Söylemek istediğim konu şu artık iş çığırından çıktı. Bu herifler arkadan araca çarpıyorlar, üztüne adamı itip kalkıyorlar ve polis lafı duyunca silah çıkartıyorlar. Ben oraya gittiğimde çocuklar ve anne ağlıyorlardı, bu ailenin babası bu olayın psikolojisinden nasıl çıkacak, kendisini savunmaya kalksa ve sessiz sakin bir yer olsa, adama naparlardı ? Kendi adıma konuşayım herkes bizim gibi gözü kara değil ve kendine güveni yok. Ayrıca benimde yanımda ailem olsa yalan yok bende olayın şaşkınlığından ve aileme zarar gelmemesi için anlık psikoloji ile götünü yiyim abi moduna geçebilirdim ve bu şerefsiz herifler karşılarından böyle insan bulunca daha da üzerlerine gidiyorlar, bu tip durumlarda ne yapmamız lazım sizce, aman abi tamam abi diyip alttan mı almalı yoksa aynı şekilde karşı tarafa cevap mı verilmeli ?

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hani derler ya 3 ay ömrün kaldığını bilsen naparsın diye , gitmeden ömrümün kalanını bu tiplere sıkarak geçirirdim.

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanında eşi çoluğu çocugu adam hatalı da olsa alttan alacaksın. Beni tanıyan bilir yalan söyleyecek halim yok, 10 sene kadar önce babama denk geliyor bu durum.
    Emekli Pöh kendisi bunuda bilenler var forumdan. 2 adam annem ve babam seyir halinde giderken sıkıştırıyorlar durdur yere. Işıklarda da laga luga yapıyorlar. Babam başta camı dahi açmıyor, küfür duyunca aşağı inip ikisini birbirine çarpıyor. Biri kaçıyor diğerini tutup arka çeki demirine kelepçeleyip 50 metre kadar şehri tanıtmak amacıyla gezdiriyor. Velhasıl kelam herkese atar gider olmaz. Efendi olmak iyidir. Öldür beni diye ağlarsın..

geçmiş olsun size de bu arada

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle raydan çıktı insanlar, hatta çıkalı epey oldu.
    Bugün kırmızı ışıkta bekliyorum, arkadan bir korna sesi geliyor, ama yırtınıyor resmen. Bilenler vardır, Şaşmaz ve Batıkent tarafında kırmızı ışıkta durana plaket verirler. Ben de plaketimi almayı beklerken bu kornaya basan emmi arabadan indi, hiç birşey yapmadığım sadece ışıkta beklediğim için küfürler savurup " niye bekliyon lann yol boş" diyerek beni hırpalamaya kalktı. Arabada tektim ve inmedim, bastım topukladım tabii. Ama nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum. Hayır insem zaten dayak yerim, inmesem arabayı tekmelerler, zarar verirler. Neyse bi yumruk yer otururum heralde. (en iyi ihtimal)
    Bu da böyle bir ülke işte.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Insanlar tahammülsüz artık. Kimseye bisey söylenmiyor. Yol veren yok,zorla girince küfür eden çok. Sakinligini koruyan insan cok az.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben birkaç sene önce e5 trafiğinde ki duran trafikde önde eşi yada ablası vs bi bayanla oturan adamın kafasına arkasındaki araban inen adamın silah çekmesini gördüğümden beri karışmıyorum, o günde polisi aramıştım zaten plakasını vererek,
    Eskiden dayak yerim en fazla 3 5 güne bişey kalmaz diyodumda şimdi bıçak silah ne ararsan var adamlık yok,

Hatta söyle örnek vereyim, E5 den E6 ya bağlantı yolunda arkamdan bir sellektör korna geliyor ama baya rahatsız edici, yavasladım geldi yanıma actı camı dayı sen bizi öldürcenmi gibi laflar etmeye basladı, noldu napmışım dedim üstüme kırdın dedi, farkında bile değilim ki bence karıştırdı çünkü ortada birsürü beyaz fluence var, kardeş kusura bakma valla farkında bile değilim diyip hatta olduysa bi yanlış kusura bakma diyip devam ettim, uğraşmaya değmez.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Çavuşpaşa kesin dediğin tipleri daha önce gördüm bende

Orda mardin tayfası var ağırlıklı sen o gruba düştün sanırım
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yok abi değil olsa tanırım zaten, ben tanımasam yanımdaki herkesi tanır. Semtten değillerdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ha bi de abi artık Mardin tayfası felan kalmadı B.evler'de Rize-Samsun-Trabzon tarafları baya bi ağırlık koydular, gerçi B.evler New York gibi oldu artık her türden insan var artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekşi sözlükte benzer bir olay anlatılmış ve bir avukat neden bu tarz magandaların salındığını açıklamış . trafik magandalarının bebekli araca saldırması - #64808063 - ekşi sozluk

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi iş yine siyasete dönecek ama bunların hepsi ne yazikki siyasetle ilgili.. Geçen çok güzel bir caps vardı bulursam koyarım.

AKP bu insanları yaratmadı , AKP bu insanları cesaretlendirdi veya ortaya çıkarttırdı diyelim.

buldum

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle, cahiller sınırlarını bilirlerdi. Birde bu it sürüsü biraz cebi para görünce götleri kalkıyor. Kendimden biliyorum kuzenim 6 ay önce yanımda el pençe pısırık otururdu şimdi az biraz parası olunca götü kalktı hemen.

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzer baska bi olay ve sonuç

Şehir magandalarından beyzbol sopalı saldırı – Sozcu Gazetesi

İlgili kısmı kopyaladım

İsin ilgin yanı bu tarz durumlarda polisler suclunun üstüne gidceğine sikayetciyi vazgecirmeye calısıyolar....

OLAY
    yunus Ü., aynı mahallede iki caddenin kesişiminde Kemal Özcan’ın otomobilinin önünü kesti. Ellerinde beyzbol sopalarıyla otomobilden inen Yunus Üras ve yanındaki 2 kişi, Özcan’ın otomobilinin etrafını çevirdi. Kemal Özcan otomobilin kapılarını kilitlerken, iddiaya göre Yunus Ü. ile beraberindekiler küfür edip bir yandan da kapıyı açmaya çalıştı. Yunus Ü., yarım açık camdan Seher Özcan’a tokat atıp tükürdü. Elindeki beyzbol sopasıyla otomobilin arka camına vurup patlattı.

SONUC
    Özcan, “Fatih Polis Merkezi’ne gidip şikâyetçi olduk. Emniyet uzun bir süre zanlıyı yakalayamadığını belirtti. Daha sonra Yunus Ü.’nün ifadesini alıp serbest bıraktıklarını, diğer şüphelilerin de tespit edilemediğini söylediler. Bunun üzerine dosya ilerlemedi. Kendi çabalarımla zanlıları tespit etmeye çalıştım. Korkuteli’nde olduklarını öğrendim. Sürekli emniyete gidiyorum, beni geçiştiriyorlar” diye konuştu.
    Olayın şokunu atlatamayan Seher Özcan ise “Eşime engel oldum. Çünkü onlar üç kişiydi. Ellerinde sopa vardı. Bana tokat atıp tükürdüler. Daha sonra beyzbol sopası ile arka camı kırdılar. Patlayan cam oğluma ve benim yüzüme gelince yaralandık. Şikayetçi olduk ancak sonuç alamadık” dedi

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bireysel silahlanma çözüm galiba. Ailem filan olsa asla arabadan silahı eksik etmem bende yaşadım bir kaç saçma sapan olay burayada yazdım. Kaç para bir silah hiç bilmem ama ne kadarsa verip alcam

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha bi de abi artık Mardin tayfası felan kalmadı B.evler'de Rize-Samsun-Trabzon tarafları baya bi ağırlık koydular, gerçi B.evler New York gibi oldu artık her türden insan var artık
    Bafralılardan uzak dur

Benden söylemesi
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

ehveniser1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trafik kavgalarında cogu zaman birsey cıkmıyor.davalık da olsan.
    hukuk sistemiyle alakalı bir sıkıntı.
    2002 Renault Clio 2 HB 1.4 RXT-09FT336
    2009 BMW 116i - 35KEF63
    2012 Megane 3 Coupe 1.6 dci GT-Line - 35KES64
    2014 BMW 116d -35KNG94
    2007 Honda Fit Sport - AP90287

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    87-94 arası orda yaşamıştım, bomboştu her taraf kimseler yoktu.

soruna hiç cvp vermeden direk sana şunu sölim. ""köy mezra vs bi akraban war ise, git oralara kurtar hayatını. ufaktan bi çiftlik dahi olsa, organik yumurta-süt-peynir vs vs diy gider hayatını kurtarırsın. 10-15 sene yapsan, egenin kıyı köşelerinde sessiz sakin bi yerlerde, hayatının geri kalan kısmını HUZUR!!! içinde geçirebilirsin""

ist dışında hiç akrabam yok, ama kendimi biraz düzelteyim inş çocuklarım istanbul dışında ((büyük ihtimal ege)) okutacağım.

Rıdvan..

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trafikte yol verme vs. gibi sebeblerden tartismayi hic sevmem ama bazi lavuklar gercekten insanin basina bela oluyor. ama sunu soylerim her zaman yaninda ailen varsa haklida olsan ses cikarmadan yoluna gideceksin yanindaki ailen hatiri icin ses etmeden devam etmek en iyisi
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler