User Tag List

Sayfa 8/11 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
202 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Audi Yetkil Servisinde Yaşananlar... Önerilerinizi Rica Ediyorum.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A3 guzel ama kasa -gorunus- ic mekan olarak guzel, motor mekanik olarak maalesef bmw 116d den ustun degil. Sabahlari sogukta zar zor mars basmasi, bazen titreme yapmasi, sanzimanin bozulmasa da bmwdeki zf kadar kararli olmamasi, en rahatsiz edeniyse aybasi gelen kadinlar gibi huysuzlanip ara ara dpf rejenerasyonuna dusup durmasi(1000rpm de calismasi, sesi degismesi) bu motorun bmwye gore mekanik olarak eksileri. Mercedesteki reno motoru tecrube etmedim ama ailemizdeki a3 le ayni motor-sanziman 2 adet 2014 leon tdi (biri dsg biri manuel) ve 1.5 dizel 116d oldugu icin net gordugum farklari bunlar. Arac net sekilde ariza veriyor zaten limp moda girecek kadar, ilkinde belki net bulamadilar ama suan arizaya net dusmus durumda , servis cihaza baglar arizaya bakar maalesef , bu sefer cozeceklerine inaniyorum, gecmis olsun, turbodan olmasa bile sifir turbonuz oldu.
    Sağol iyi dileklerin için ama babamda 525 xdrive vardı düz gitmiyordu araba ya sağa ya sola çekiyordu,rot balans, lastik herşey düzgün olduğu halde.maslak hunter 5.25 lerde bunun kronik çözülemeyen bir sorun olduğunu söyledi 40 binde ön akslarından ses geliyordu yine aynı zamanlarda turboyla ilgili bi sensörü bozuldu sözde iyi niyet garantisinden değişti ama ödemesini aldılar bi dahaki bakımda kullanmak üzere duruyo hala o meblağ kosiflerde.

Yine 2016 s1000rr var ellerini bıraktığında sağa çekiyor , borusanın bi çözümü olmadığı için test edip edip sağa çekmediğini iddia ediyorlar.ki içerden yetkili bir arkadaşımız bunun kronik olduğunu nerdeyse tüm s1000rrlarda olduğunu ama sürüşe etkisi olmadığı için kafama takmamı söylüyor.Yine aynı serviste rodaj bakımına giriyorum 1 hafta sonra tüm arıza ışıkları yanıp motor yolda kalıyor ,daha 2aylık 2 bin kmde bu arada; 3 gün incelemeden sonra akü kutup başları gevşek olduğu tespit ediliyor sorun düzeliyor kutup başlarını sıktıkları için 110 lira fatura çıkarıyorlar,tabi haklı olarak ödemedim.Şimdide quikshifterla 5. Vitesten 6. Vitese geçmiyor onun için daha götüremedim.ki bak düşün bu bmw nin rakipsiz kabul edilen mühendislik harikası en top motorsikleti. Bu arada 4 lt yağ bi yağ filtresi işçilikle 700 tl.

Bunlarda benim bmw tecrübelerim o yüzden 3 silindir gürültülü tüketimi fazla içi dar otomatik vites seçeneği olmayan 1 serisi benim için doğru tercih olmaz.ben alsam ortadan ikiyi bölünür oda
    Dr.Ecu

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Enes ne çekiyorsun sen de yahu
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağol iyi dileklerin için ama babamda 525 xdrive vardı düz gitmiyordu araba ya sağa ya sola çekiyordu,rot balans, lastik herşey düzgün olduğu halde.maslak hunter 5.25 lerde bunun kronik çözülemeyen bir sorun olduğunu söyledi 40 binde ön akslarından ses geliyordu yine aynı zamanlarda turboyla ilgili bi sensörü bozuldu sözde iyi niyet garantisinden değişti ama ödemesini aldılar bi dahaki bakımda kullanmak üzere duruyo hala o meblağ kosiflerde.

Yine 2016 s1000rr var ellerini bıraktığında sağa çekiyor , borusanın bi çözümü olmadığı için test edip edip sağa çekmediğini iddia ediyorlar.ki içerden yetkili bir arkadaşımız bunun kronik olduğunu nerdeyse tüm s1000rrlarda olduğunu ama sürüşe etkisi olmadığı için kafama takmamı söylüyor.Yine aynı serviste rodaj bakımına giriyorum 1 hafta sonra tüm arıza ışıkları yanıp motor yolda kalıyor ,daha 2aylık 2 bin kmde bu arada; 3 gün incelemeden sonra akü kutup başları gevşek olduğu tespit ediliyor sorun düzeliyor kutup başlarını sıktıkları için 110 lira fatura çıkarıyorlar,tabi haklı olarak ödemedim.Şimdide quikshifterla 5. Vitesten 6. Vitese geçmiyor onun için daha götüremedim.ki bak düşün bu bmw nin rakipsiz kabul edilen mühendislik harikası en top motorsikleti. Bu arada 4 lt yağ bi yağ filtresi işçilikle 700 tl.

Bunlarda benim bmw tecrübelerim o yüzden 3 silindir gürültülü tüketimi fazla içi dar otomatik vites seçeneği olmayan 1 serisi benim için doğru tercih olmaz.ben alsam ortadan ikiyi bölünür oda
    Çekme olayını hunter mahmut abi çözmesi lazımdı, lastiklere rotasyon yaparak eninde sonunda çözüme ulaşırsınız.Her lastik sök takta hepsinin yerini işaretlmememe rağmen çekme oluyor bende bıktım, elimi bırakmıyorum direksiyondan.. Gaza oturunca kafayı sola veriyor istemsiz bir şekilde, eliniz direksiyonda iken bildiğini güç uyguladığını hissediyorsunuz, aldığım her lastikte oldu, her söktak da oldu artık bende böyle biniyorum..
    İkame araç yok mu dediler size? Diş gösterirseniz bir yerlerden ikame araç bulup getirirler.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enes ne çekiyorsun sen de yahu
    Adam yanlız değilki, lanet olası F10 bizde de var. Aşağı yukarı aynı saçmalıklar bizde de oldu ve olmaya da devam ediyor. Servistekilere bu sorunlar başka F10'larda da oluyor mu dediğimizde klasik yalanlarını söylüyorlar, ilk defa sizde gördük.
    Elimize yapıştı, alan eden yok, neyse zaten yakında kendi kendini imha eder bizde kurtuluruz bir daha da Bmw almayız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A3 guzel ama kasa -gorunus- ic mekan olarak guzel, motor mekanik olarak maalesef bmw 116d den ustun degil. Sabahlari sogukta zar zor mars basmasi, bazen titreme yapmasi, sanzimanin bozulmasa da bmwdeki zf kadar kararli olmamasi, en rahatsiz edeniyse aybasi gelen kadinlar gibi huysuzlanip ara ara dpf rejenerasyonuna dusup durmasi(1000rpm de calismasi, sesi degismesi) bu motorun bmwye gore mekanik olarak eksileri. Mercedesteki reno motoru tecrube etmedim ama ailemizdeki a3 le ayni motor-sanziman 2 adet 2014 leon tdi (biri dsg biri manuel) ve 1.5 dizel 116d oldugu icin net gordugum farklari bunlar. Arac net sekilde ariza veriyor zaten limp moda girecek kadar, ilkinde belki net bulamadilar ama suan arizaya net dusmus durumda , servis cihaza baglar arizaya bakar maalesef , bu sefer cozeceklerine inaniyorum, gecmis olsun, turbodan olmasa bile sifir turbonuz oldu.
    Söylediklerinizde haklılık payı var sabah zor çalışması ve 1.000'in birazcık üstünde olması ama birazcık fazla eleştiri yapmışsınız bana göre benim aracım 27.000 1.5 sene oldu alınalı aldıktan sonra yan taraftan cızırtı tarzı ses geliyordu çözdüler (maslak doğuş) şuan arabadan kaynaklanan tek sorunum direksiyonu çevirdiğimde tur döndüğü zaman çıt diye ses çıkarması yakında bakıma sokunca umarım o da çözülür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı twin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinizde haklılık payı var sabah zor çalışması ve 1.000'in birazcık üstünde olması ama birazcık fazla eleştiri yapmışsınız bana göre benim aracım 27.000 1.5 sene oldu alınalı aldıktan sonra yan taraftan cızırtı tarzı ses geliyordu çözdüler (maslak doğuş) şuan arabadan kaynaklanan tek sorunum direksiyonu çevirdiğimde tur döndüğü zaman çıt diye ses çıkarması yakında bakıma sokunca umarım o da çözülür
    O ses hep mi çıkıyor yoksa çook nadir mi? Arada sırada bende duyabiliyorum sanki elektron atlaması sesi gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam yanlız değilki, lanet olası F10 bizde de var. Aşağı yukarı aynı saçmalıklar bizde de oldu ve olmaya da devam ediyor. Servistekilere bu sorunlar başka F10'larda da oluyor mu dediğimizde klasik yalanlarını söylüyorlar, ilk defa sizde gördük.
    Elimize yapıştı, alan eden yok, neyse zaten yakında kendi kendini imha eder bizde kurtuluruz bir daha da Bmw almayız.
    Çare Sarıgül.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @Enes-x kankam çare gusülde
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O ses hep mi çıkıyor yoksa çook nadir mi? Arada sırada bende duyabiliyorum sanki elektron atlaması sesi gibi..
    çızırtıyı mı kast ediyorsunuz yoksa direksiyondan gelen çıt'ı mı

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir solukta soluksuz okudum soluğum kesildi

Ne desem bilemedim Enes benden beterleri de varmış dedim kendi kendime

Çok geçmiş olsun umarım çözülür sorunların
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

cenabetylık sana ozel bısımı sandın kanka

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çekme olayını hunter mahmut abi çözmesi lazımdı, lastiklere rotasyon yaparak eninde sonunda çözüme ulaşırsınız.Her lastik sök takta hepsinin yerini işaretlmememe rağmen çekme oluyor bende bıktım, elimi bırakmıyorum direksiyondan.. Gaza oturunca kafayı sola veriyor istemsiz bir şekilde, eliniz direksiyonda iken bildiğini güç uyguladığını hissediyorsunuz, aldığım her lastikte oldu, her söktak da oldu artık bende böyle biniyorum..
    İkame araç yok mu dediler size? Diş gösterirseniz bir yerlerden ikame araç bulup getirirler.
    Mahmut usta bile çözemedi.Sorun bence çok büyük ihtimal direksiyon kutusunda sattık kurtulduk f10u.

Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi satarken bile dert açtı satışı verdik kredisi gelmedi alıcının akşam 9 a kadar dolandırıldık mı stresiyle para bekledik neyse ki kurtulduk.

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Enes-x kankam çare gusülde
    Kanka günde 3 kere aldım 3 günde bir aldım olmuyor olmuyor

Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dahasıda var abi

evde 2 tane renault 12 var, babam seviyor alıp alıp bi köşeye atıyor.biri 72 model diğeri 75.Hatta 75 i yeni aldı 1350 km yol yaptı hataydan geze geze getirdi.audi servisteyken bari onu kullanıyım dedim 40.km de yağ ışığı yaktı.Pompa uçmuş benzinciye gidene kadar darmaduman oldu motor içi hatta şu an ogedlerin serviste toplanıyor.Geriye 72 kaldı onun hakkını yemiyim bi 150 km filan yaptım. bi akşam çalıştırdım çıktım yola ,ışıklarda kırmızı yanıyo frene bastım kimse yok zar zor şansa yavaşladı vurmadan durdum ,bi yerden patlamıştır fren hortumları ama nerden kimbilir.bari onla uğraşmıyım dedim eve çektirdim yatıyo.Hadi bunlar eski araba olası şeyler ama diğerleri cidden can sıkıcı.

Sağol abi umarım çözülcek mücadelemi sürdürcem
    Dr.Ecu

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @Enes-x İyi siz satıp kurtulmuşsunuz. Çok premium ve prim yapıyor ya, biz 1 senedir satıyoruz. Neyse, uzatmayayım da konun seyri değişmesin.

Merakla senin şu Audi'nin problemini ve çözümünü bekliyoruz. Şu iş Subaru'da olsaydı sana tek bir usta söylerdim, nokta atış işi çözerdi böyle afedersin paranla rezillik yaşamazdın. Ta birde iş uzarsa sana illaki ikame araçta verirlerdi.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabayı yakalım dicem benzinde pahalı

zamanında bende megane rs i servisler tanımamasından çok çekmiştim. hep kendim çözdüm her sorunu.

allah var subaru için bilgili adam bulmakta hiç zorlanmadım. istanbulda en az 5 tane profesyonel subaru ustaları bilirim. en çözülemez sorunları 2 dkda çözüyorlardı bir bakışta.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

3 silindirin manueli yok , ve 4 silindir olandan sessiz, tdidan da sessiz, bende benzinlisi var ondan da sessiz saka gibi. Ici dar evet, tuketimi de kesinlikle tdi dan az, bu iste bi yanlislik var , araclar sans isi, japonlara sardim ben bozulmuyor diye , onlar da eskisi gibi degil heralde..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Enes İstanbulda tarihi çok güzel hamamlar var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı twin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çızırtıyı mı kast ediyorsunuz yoksa direksiyondan gelen çıt'ı mı
    Arada sırada gelen çıttan bahsediyorum ben, sizinki çızırtı şeklinde mi?

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enes abi bir tanışmışlığımız, konuşmuşluğumuz da yok yanlış anlama ama bence sen araba kullanma abi özel şoför tut yada toplu taşıma kullan, dağ keçisini bile indirdiysen audi normal diyecek birşey bulamıyorum
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arada sırada gelen çıttan bahsediyorum ben, sizinki çızırtı şeklinde mi?
    direksiyondan gelen çıt sesi ama bence mekanik bir şey gibi geliyor geçen sefer bulamadılar bbu bakımda tekrar söyleyeceğim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler