User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Tek kapı araç önerisi , Corsa Sport nasıldır ? (Max : 28 Bin TL)

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tek kapı araç önerisi , Corsa Sport nasıldır ? (Max : 28 Bin TL)

Merhaba arkadaşlar, yavaştan bir araç arayışına girdim. Tek kapılı Hb veya Coupe olabilir. Forumda gördüğüm Corsa OPC'den sonra Corsa bakmaya başladım ama OPC değil yakıt önemli olduğu için 1.3 cdti sport düşündüm. Galiba bir 75'lik var birde 90'lık. Direksiyonda kontrol tuşu olanlara bakıyorum. Bu modeller hakkında hiç bilgim yok.

Corsa D Sport mu oluyor bu baktıklarım ?

Piyasası nasıldır? Motor olarak 1.3 cdti'lar hoşuma gidiyor performans/yakıt olarak mantıklı.

Yada bu bütçeye göre önerebileceğiniz yakıtı,vergisi çok olmayan tercihen 2005 üstü araç varmıdır ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba. Corsa D'lerin tek kapılarının dizelleri ikiye ayrılıyor. 75HP'lik olanlar 5 ileri ve çoğu kamyonet olarak geçiyor ve Van'dan dönme. 90HPLik olan Sport modelleri 6 ileri fonksiyonel direksiyon, 8 hava yastığına kadar donanımlı bir araç. Alacaksanız Sport almanızı tavsiye ederim. 28'e bi kaç parça boyalı 100k-150k kmlerde bulabilirsiniz.

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer model takıntın yoksa keyifli araç olarak bence rover 220t yada clio 1.8rs güzel olabilir
    rover Loading site please wait...
    clio Loading site please wait...
    Samara 2109

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Colt kullandım 2 sene kadar 2008 model (2 farklı araç) bütçeni yazarsan daha net sonuçlar alırsın bence.

lpg ile dizeli kıskandırır. Cidden sorunsuz araçtır. Alacak olsam hiç düşünmeden alırım 1 tane. 95 hp dir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatih_selvi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Corsa D'lerin tek kapılarının dizelleri ikiye ayrılıyor. 75HP'lik olanlar 5 ileri ve çoğu kamyonet olarak geçiyor ve Van'dan dönme. 90HPLik olan Sport modelleri 6 ileri fonksiyonel direksiyon, 8 hava yastığına kadar donanımlı bir araç. Alacaksanız Sport almanızı tavsiye ederim. 28'e bi kaç parça boyalı 100k-150k kmlerde bulabilirsiniz.
    Evet aynen orda kafam karıştı bakıyorum araca 75hp diyor diğerine bakıyorum 90hp. Tercihimde eğer corsa olursa kesinlikle 90hp olan modelden yana olacaktır. Bilgi için çok teşekkür ederim birkaç tane soru işaretini sildiniz

Alıntı yıldırımbyzt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer model takıntın yoksa keyifli araç olarak bence rover 220t yada clio 1.8rs güzel olabilir
    rover Loading site please wait...
    clio Loading site please wait...
    Öneriniz için teşekkürler ancak üniversitede kullanılacak olması sebebi ile biraz daha yeni model bakıyorum, sorun çıkarmaması ve temiz olması bakımında Corsa D Sport hoşuma gitti ama alternatif olarak önerebileceğiniz başka model varsa değerlendirebilirim hocam.

Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Colt kullandım 2 sene kadar 2008 model (2 farklı araç) bütçeni yazarsan daha net sonuçlar alırsın bence.

lpg ile dizeli kıskandırır. Cidden sorunsuz araçtır. Alacak olsam hiç düşünmeden alırım 1 tane. 95 hp dir.
    Konu başlığına yazdığım için konu içerisine eklememişim hocam, bütçem şuanlık maksimum 28 bin. Birkaç colt'a baktım fena değildi ama önyargı ile baktığım için seçenekler arasına almamıştım. Ne yolda görmüştüm nede konusuna denk gelmediğim için.

Biraz inceleyim o zaman. Dediğim gibi LPG'de olabilir. öyle aşırı bir performans beklentim yok ama yola çıkıncada üzmesin beni yeter.

Teşekkür ederim.

bturk03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf 4 Coupe de aklınızda bulunsun hem 5 kapı ile boyutları aynı sadece ön kapısı uzun bu sayade arkada oturmak çok zor olmuyor , sorunsuz ve lpg ile az yakan bi araba 22 bin tl ye güzel bi golf 4 alabilirsiniz . Eğer hızlı olsun derseniz 1.8 motorlu olanları var buda yetmezse 28 bin e 1.8t gtı alabilirsiniz . Golf 4 bence gerek tasarım gerek sağlamlık olarak alınabilecek bi araba
    Aynı şeyler Audi a3 8l içinde geçerli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    B segmenti olan birçok coupe kullandım. Tavan yüksek iç hacim dışarı dan göründüğü gibi değil fazlası var. 1. nesil de arka koltuk hareketli.
    2. Nesil de sabit. Onunda cc vs gibi artıları var. 2 sinde de motor std 95 hp. Manuel yok. AMT var (yarı otomatik) 6 ileridir. emsallerinden üstünde gider hafiftir.
    Beni hiç üzmedi açıkçası Japonlara güveniyorum nedense Videoyu ben çekmiştim fikir verir belki. (kesiciye girmeden atıyorum manuel olarak)

Colt cz3 40-130 amt hızlanma (lpg) - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bturk03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf 4 Coupe de aklınızda bulunsun hem 5 kapı ile boyutları aynı sadece ön kapısı uzun bu sayade arkada oturmak çok zor olmuyor , sorunsuz ve lpg ile az yakan bi araba 22 bin tl ye güzel bi golf 4 alabilirsiniz . Eğer hızlı olsun derseniz 1.8 motorlu olanları var buda yetmezse 28 bin e 1.8t gtı alabilirsiniz . Golf 4 bence gerek tasarım gerek sağlamlık olarak alınabilecek bi araba
    Aynı şeyler Audi a3 8l içinde geçerli
    Golf 4'e bakmıştım ama yüzü eskidi diye düşünüyorum. Golf alacak olsam 5 için zorlardım ama 4 kasasını pek beğenmiyorum. Audi a3 evet o biraz daha makul geliyor bana temizi bulunurmu bana masrafı olurmu onlara bakmam gerekiyor birazda. Önerileriniz için teşekkür ederim. Başka aklınıza gelen olursa yazın

B segmenti olan birçok coupe kullandım. Tavan yüksek iç hacim dışarı dan göründüğü gibi değil fazlası var. 1. nesil de arka koltuk hareketli.
    2. Nesil de sabit. Onunda cc vs gibi artıları var. 2 sinde de motor std 95 hp. Manuel yok. AMT var (yarı otomatik) 6 ileridir. emsallerinden üstünde gider hafiftir.
    Beni hiç üzmedi açıkçası Japonlara güveniyorum nedense Videoyu ben çekmiştim fikir verir belki. (kesiciye girmeden atıyorum manuel olarak)

Colt cz3 40-130 amt hızlanma (lpg) - YouTube
    Dediğim araç fena değil iç hacmi olsun şu gidişi + otomatik olması ama TR'de pek bana uymuyor. Siteden baktım tercihlerime göre 3 araç çıktı Peki başka kullandığınız araçlardan tavsiyeleriniz varmı ? Şuan için gerçekten Corsa D Sport mantıklı duruyor. Ama bir yandanda dizelin o sesini çekmek istemiyorum lpg'li lere bakıyorum bu sefer ya tipi hoşuma gitmiyor yada 2000 model altı oluyor.

aybrskck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    d sport ilaçtır corsa d kullandım yıllarca gayet memnundum sattıktan sonrada hep içimde kaldı ne güzel arabayda niye sattım diye sorunsuzdur az yakar yol tutuşu gayet yeterli ufak dokunuşlarla görsel olarak çok tatlı oluyor o bütçede bukadar geniş yelpazeye hitap eden başka araç yok sanırım
    Alıntı mami_makinen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen şuan stage 1 söküklükte
    Eğerki iddaa olunca stage 5 yapıyorum araca tangayı giydirip çıkarıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan clio sport kullanıyorum 1.6 16v modeline göre donanımı fazla fazla yeterli.(cc ve esp yok benim için bu ikisi önemli mesel)
    İç hacim colt kadar değil ama 4 kişi seyahat eder.
    Kullanımı rahat (direksiyon biraz ağır) 110 hp kadar gidiyor. k4m kodlu motor var oldukça sorunsuz bir makine bence.
    Tip olayı göreceli olduğundan bişey diyemem ben beğeniyorum. Yakıt 8.2 5000km lik ortalamam. Kasmam ekonomi için.
    Ph2 ler var sanırım senin bütçene uygun sunrooflu falan. Ben dizel almam yüksek km de hep risk. Benzinli daha basit geliyor açıkçası.
    Turbo-enjektör -pompa dedin mi 3 haneli rakamlara ulaşıyorsun hemen.

Sever misin bilmem ama c4 vtr lar var düşük km denk gelebiliyor iç hacim iyidir genel anlamda sorunsuz araçtır.

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek kapıda Colt CZ3 gerçekten mantıklı tercih. Artık temizi kaldıysa Fiesta S olabilir.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence etkili ve yeterli. alakam yok ilanla rasgele tıkladım
    Loading site please wait...
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybrskck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    d sport ilaçtır corsa d kullandım yıllarca gayet memnundum sattıktan sonrada hep içimde kaldı ne güzel arabayda niye sattım diye sorunsuzdur az yakar yol tutuşu gayet yeterli ufak dokunuşlarla görsel olarak çok tatlı oluyor o bütçede bukadar geniş yelpazeye hitap eden başka araç yok sanırım
    Özellikleri konusunda cam tavan veya Sunroof olanından bulsam yeter AFL farlı varmış ama sonradan takılıyosa sonradanda takabilirim birde bu OPC'de beğendiğim üçgen egzoz var. onuda düşünüyorum şimdiden

Şuan clio sport kullanıyorum 1.6 16v modeline göre donanımı fazla fazla yeterli.(cc ve esp yok benim için bu ikisi önemli mesel)
    İç hacim colt kadar değil ama 4 kişi seyahat eder.
    Kullanımı rahat (direksiyon biraz ağır) 110 hp kadar gidiyor. k4m kodlu motor var oldukça sorunsuz bir makine bence.
    Tip olayı göreceli olduğundan bişey diyemem ben beğeniyorum. Yakıt 8.2 5000km lik ortalamam. Kasmam ekonomi için.
    Ph2 ler var sanırım senin bütçene uygun sunrooflu falan. Ben dizel almam yüksek km de hep risk. Benzinli daha basit geliyor açıkçası.
    Turbo-enjektör -pompa dedin mi 3 haneli rakamlara ulaşıyorsun hemen.

Sever misin bilmem ama c4 vtr lar var düşük km denk gelebiliyor iç hacim iyidir genel anlamda sorunsuz araçtır.
    Clio Sport güzel araç ama mevcutta oynanmamışını bulmak mesele model olarak yine geri kalıyor ayrıca param olsa Clio veya Megane RS kesinlikle listemde olurdu Evet C4'lere baktım mantıklı tercih ama arkası bi eğreti durdu wagon yapacakken birden kesmişler gibi yada bilmiyorum Corsa D Sport hoşuma gitti galiba ona alternatif olmasın diye ne önerildiyse beğenemiyorum

Bu 207 var ilanda birkaç tane 2008 olması lazım 1.4 benzin onlar nasıldır acaba tutulan bir motor mu ?

Alıntı mimarsertac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek kapıda Colt CZ3 gerçekten mantıklı tercih. Artık temizi kaldıysa Fiesta S olabilir.
    CZ3 var ama ilanda çok az buldum. Birde bu Fiesta S dediğinizi çıkaramadım Fiesta ST var ama oda bütçeyi aşmıyor mu ?

Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence etkili ve yeterli. alakam yok ilanla rasgele tıkladım
    Rengi ve içi çok hoş ilanlarda denk gelmiştim ama hava sürücü cam hava mazgalına bir gösterge takılmış bende motoru ile oynandığını düşünüyorum o yüzden çekincelerim var.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbo basınc saatidir diye tahmin ediyorum yazılım varmış zaten içine girilmemiştir diye düşünüyorum ben onu rasgele attım örnek olması açısından öyle bir fiesta alınabilir bence hem dizel hem hafif ben gideri güzel
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jRMix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öneriniz için teşekkürler ancak üniversitede kullanılacak olması sebebi ile biraz daha yeni model bakıyorum, sorun çıkarmaması ve temiz olması bakımında Corsa D Sport hoşuma gitti ama alternatif olarak önerebileceğiniz başka model varsa değerlendirebilirim hocam.
    Fiat stilo güzel bir tercih olabilir bence hem sigortası zartı zurtu içinde cebinde bir miktar para kalır diye düşünüyorum
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hee eklemeyi unuttum uğraşmayı seviyorsan 1.9 dizelini alıp keyfine göre bi yazılım dp kat iptali falan güzel bir şeyler olabilir
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo basınc saatidir diye tahmin ediyorum yazılım varmış zaten içine girilmemiştir diye düşünüyorum ben onu rasgele attım örnek olması açısından öyle bir fiesta alınabilir bence hem dizel hem hafif ben gideri güzel
    Evet belki öyledir Listeye aldım teşekkür ederim.

Fiat stilo güzel bir tercih olabilir bence hem sigortası zartı zurtu içinde cebinde bir miktar para kalır diye düşünüyorum
    Hee eklemeyi unuttum uğraşmayı seviyorsan 1.9 dizelini alıp keyfine göre bi yazılım dp kat iptali falan güzel bir şeyler olabilir
    Stilo'da güzel olabilir listeme aldım onuda. Gönül daha büyük hacim istese de vergi ve yakıt konusunda 1.6'yı geçemem Önerileriniz için teşekkür ederim.

Çok güzel alternatifler çıktı, yaz dönemine göre satın alınacak şuan okul vs. pek bakmaya gidip getirmeye zamanım yok. Başka önerileri olan arkadaşlar veya mevcut öneriler hakkında yorumu olan arkadaşlar varsa lütfen belirtirse hem seçim hemde bilgi sahibi olmam konusunda çok sevinirim.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Fiesta S'lerin çoğu parçası ST ile aynıydı fiyatlarıda biraz daha yüksek normallerine göre, bu arabada arkadasımızın eski aracı Peak Garage'dan satın almıştı o da motoru filan iyiydi durumu fena değildi aracın yani.
    Nissan Micra SR
    Hyundai Getz Cool
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiesta S'lerin çoğu parçası ST ile aynıydı fiyatlarıda biraz daha yüksek normallerine göre, bu arabada arkadasımızın eski aracı Peak Garage'dan satın almıştı o da motoru filan iyiydi durumu fena değildi aracın yani.
    Nissan Micra SR
    Hyundai Getz Cool
    Yakınımda nissan almera hb 2001 var. Oto. Arada kullanıyorum fena değil. Motoruda hiç sorun çıkarmadı şimdiye kadar micrayıda düşünebilirim.

Getz'de güzelde pek benim tercihim değil. Teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler