User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
109 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: iPhone 6S 32 GB mi Samsung S7 Edge mi ?

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Black_Eagle bende 7+ kullaniyorum ve dedigin gibi gecede %15 azalma durumu kesinlikle yok. Kacta biraktiysam sabah gende ayni yuzde de aliyorum. Bazen 1 veya 2 azaldigi oluyor, %3 hic gormedim. Normal kullanimda 2 gun rahat gidiyor. 1 gunde bitirmek icin hic elden dusurmemek lazim. Edge i bilmem ama normal s7 ve 6s in batarya kiyaslamasini rahatlikla yapabilirim. Hic oyun oynamam, gun icinde sosyal medya ve internet tarayicisini cok kullaniyorum. Bu kullanim senaryomda s7 ve 6s cok yakin sarj suresi veriyordu. S7 nin batarya avantaji gun icinde fazla kullanirsan one cikiyor. Benim gibi ufak islerde veya surekli elinde durmuyorsa 6s one cikiyor. Gunun sonunda standby suresinde apple ilerde oldugu icin kafa kafaya denk geliyorlar

S7 nin kamera ve ekrani col basarili. Ama iOS ekosistemiyle ve uygulama(arayuz ve grafik)kalitesiyle bence androidi dover hele mac veya ipad kullaniyorsaniz baska isletim sistemine donup bakmazsiniz bile

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s7 edge alıcam ocak başlarında para hazır, biraz beklemeliyim dedim kendimce...

7 degilde 7s kıyaslaması verilseydi zaten kendimde derdim 7s alıcam direktmen onu söylerdim.

S serisi alınır İphoneda, digerleri bana ilgi çekici veya güçlüymüş gelmiyor

Note 7 patlamayaydı, iphone'un kafasını ezer dururdu bi 2-3sene
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s6 edge 32gb kullanıyorum...telefon cebimde bacağımdayken mobilya itmem gerekti ekran yukardan çatladı gitti yenisi 850 tl..

donma yapmıyor ama yavaşlama yapıyor birde çok yüklenirsen ısınma sorunu var..ama fotoğraf çekim vs.de çok başarılı.

kardeşimde i6 16gb var silikon kılıfla kullanıyor..3 kere evde merdivenlerden düşürdü telefona hiç bişey olmadı..s6 düşse kesin dağılırdı..

çok değer kaybetmemiş olsam direk 6 yada 6s iphone geçerdim ama malesef telefonun ömrü bitene kadar samsung kullanıp bir dahaki değişimde iphone tercih edeceğim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s6 edge 32gb kullanıyorum...telefon cebimde bacağımdayken mobilya itmem gerekti ekran yukardan çatladı gitti yenisi 850 tl..

donma yapmıyor ama yavaşlama yapıyor birde çok yüklenirsen ısınma sorunu var..ama fotoğraf çekim vs.de çok başarılı.

kardeşimde i6 16gb var silikon kılıfla kullanıyor..3 kere evde merdivenlerden düşürdü telefona hiç bişey olmadı..s6 düşse kesin dağılırdı..

çok değer kaybetmemiş olsam direk 6 yada 6s iphone geçerdim ama malesef telefonun ömrü bitene kadar samsung kullanıp bir dahaki değişimde iphone tercih edeceğim..
    Bu önemli bir kriterdi teşekkürler

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kiyas.la

Buradan girip bakın teknik farklılıklarına. Hala iphone demek marka fanatizmidir, liseliliktir. Birisi yeni nesil telefon, biri tarihöncesi.
    2-3 sene sonra görüşelim 6 & 6s ler sapasağlam çalışırken , samsunglar her zamanki gibi dökülecek ele ayağa düşecektir. Sağlamlık ve stabilizasyon konusunda iphone mercedes ise samsung renault'tur. (bence)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2-3 sene sonra görüşelim 6 & 6s ler sapasağlam çalışırken , samsunglar her zamanki gibi dökülecek ele ayağa düşecektir. Sağlamlık ve stabilizasyon konusunda iphone mercedes ise samsung renault'tur. (bence)
    2-3 sene sonra da galaxy s10 iphone 10'un kafasına aynı şekilde vuracak. Neyse ben az vr'ımda suicide squad oynayayım s7mle. Kolay gelsin.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben android kullanıcısı olarak media markt çalışanının gazına gelerek geçtiğimiz Temmuz ayında 6s aldım almaz olaydım . Eğer androide alışmış iseniz iosta çok sıkıntı çekersiniz . Geçen hafta teli kardeşimle takas ederek tekrar androide geçtim bir daha iosu bedava verseler alıp kullanmam . Ben bunların dışında htc 10 a bakmanızı tavsiye ederim .

Ama şuda bir gerçek uzun dönem kullanımlarda ios daha stabil fakat kullanım kolaylığı açısından bana göre bir telefon değil . Özellikle pc ile telefon arasında sık sık veri transferi yapıyorsanız ios sizi üzecektir . Birde 32 gb 4k video çekimi için ne kadar yeterli tartışılır 6s te karar verirseniz ve teli aktif kullanacaksanız 32 gb yerine daha yüksek bellek kapesitesine sahip modelleri almanızı tavsiye ederim .

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizinle tam tersi düşünüyorum. Kullanım kolaylığı iphone'de efsane derecede iyidir. Bir anket açabiliriz isterseniz =?
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ortalama olarak 1,5 sene sonra çöp olacak bir cihaza 2 bin tl üstü para bayılmak da bir tercih meselesidir elbet. Fanatiklik falan değil; hesap ortada. iphone 6'dan sonra çıkan S6'nın durumu nicedir mesela

Android pişmanlıktır. Her sene değiştirecek paranız varsa bilemem. Ama o kadar para veriyorum, 2 sene kullanayım diye düşünüyorsanız fena üzer Samsung ve türevleri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalama olarak 1,5 sene sonra çöp olacak bir cihaza 2 bin tl üstü para bayılmak da bir tercih meselesidir elbet. Fanatiklik falan değil; hesap ortada. iphone 6'dan sonra çıkan S6'nın durumu nicedir mesela

Android pişmanlıktır. Her sene değiştirecek paranız varsa bilemem. Ama o kadar para veriyorum, 2 sene kullanayım diye düşünüyorsanız fena üzer Samsung ve türevleri.
    Fikrinize saygı duyuyorum ama katılmıyorum . Benim için ios pişmanlık oldu . İkinci el değer konusunda haklısınız zaten birazda bu yüzden tercih etmiştim fakat kullanamadıktan sonra değer kazansa bile benim için bir faydası yok . Birde şu var android cihazlarda 20-30 tl lik hafıza kartı ile kapasiteyi yükseltebiliyorsunuz iphone de ise yüksek kapasteli cihazlar 2 android telefon fiyatında .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizinle tam tersi düşünüyorum. Kullanım kolaylığı iphone'de efsane derecede iyidir. Bir anket açabiliriz isterseniz =?
    İbrahim bey ankete gerek yok . Bana android daha kullanışlı geliyor bu birazda alışkanlıktan kaynaklanıyor . Siz iostan memnunsanız sıkıntı yok .

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Ya şimdi nasıl S7 iphonenin kafasına vuruyor,S5-S6 zamanında kalmayın şimdiki androidler güzel diyorsunuz...Bundan 3 yıl öncede Galaxy s2-s3 zamanında kalmayın onlar kötü Galaxy S4 iPhonelerin kafasını kafasını eziyor diyorlardı...Ha şuda bir gerçek 2 yıl sonra Galaxy S7-S8 donuyor onlar değil ama şimdiki S9 içinden geçer diye yazıcaksınız...

-Bakın 1998 yılındaki masaüstü gücü olmayan bilgisayarımda donup hata veriyordu 128mb ramli bilgisayar,şu anda 4gb rami olan bilgisayarımda donuyor...İşlemci...vs saymıyorum bile....Bundan 5 yıl sonrada Windows bilgisayarım donmaya devam edicek çünkü sistem buna mahkum.Tabiki Android bana göre Windowstan çok daha üstün bir sistem ama onunda sonu donmaktır.

-Peki windows neden bu kadar yaygın?Yazdığım bilgisayar bile neden windows?Zamanında lisanssız kullanmaya izin verdi,şu anda bir sürü 20.000tllik programıda crackli bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz,windows sisteminide...vs Tıpkı Androidinde olduğu gibi...Neyse Galaxy S9 çıktığında da bitmeyecek bu yorumlar

Rtzon59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    note 7 alma aşamasındayım sadece amerikadakiler patlıyor sanırım nette heryerde öyle yazıyor havaya uçmam inş. android iyidir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafasına vurup vurmama olayı aslında kullanıcı bazlı bir olay. Çünkü kimisine göre JB siz iPhone olmaz, kimisine de JB çok saçma gelir. Kimisine de ios Arap saçı gibi gelir. Kimisi de Android için öyle düşünür.. tamamen kullanıcı bazlı bir olay. İos un jailbreakurabiyesi çıktı çıkacak çıkmayacak mevzusu olmasa daha iyi olurdu aslında ama yapacak birşey de yok

İos 10.1.1 için jailbreak çıktı bu arada
    FOR US BY US

[/CENTER]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim gözümde
    ios jailbreak siz
    Android root'suz olmaz,
    iki işletim sistemi de aktif olarak elimin altında bu şekilde.
    Eğer LG G2 kasasında snapdragon 820 ve geçerli bir grafik işlemcisi koysa başka cihaz kullanmam.
    FOR US BY US

[/CENTER]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s7 edge alıcam ocak başlarında para hazır, biraz beklemeliyim dedim kendimce...

7 degilde 7s kıyaslaması verilseydi zaten kendimde derdim 7s alıcam direktmen onu söylerdim.

S serisi alınır İphoneda, digerleri bana ilgi çekici veya güçlüymüş gelmiyor

Note 7 patlamayaydı, iphone'un kafasını ezer dururdu bi 2-3sene
    Bence elinizi çabuk tutun telefonlar zaten pahalı yılbaşından sonra ateş pahası olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turkcell bayisine gittiğimde Samsung fikrini tamamen unuttuğumu farkettim kafamda sadece 6s le 7 arasındaki fiyat farkına değermi sorusu vardı hızlarının ve özelliklerinin ufak yenilemeler ve kamera dışında aynı olduğunu görünce cebi de fazla zorlamamak adına 6s modelinde karar kıldım. 1 haftadır kullanıyorum telefona hemen hemen alıştım gibi bişey videolar izledim bol bol yazı okudum bu yüzden iOS a alışma sürecim hızlı oldu. Tek bildiğim ve söylediğim şey şudur; O kadar android telefon kullandım fakat iPhone'dan ve iOS işletim sisteminden sonra sonra bidaha android zor

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi ben de bu kararsızlık içinde tam iki aydır akılsız telefon kullanıyorum aslında çok da rahatım ama işte alışmışız bi kere 5s kullanıyordum telefonun kapanma sorunu vardı bu nedenle servis e götürdüm servis ana kart değişiklik i gerekiyor dedi ve 1500 lira gibi bi rakam söyledi tabi bu arada garantisi dolmuş tu cihazın neyse tabii ki yaptırmadım o gün bu gündür kararsızım
    aypon mu samsong mu
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi ben de bu kararsızlık içinde tam iki aydır akılsız telefon kullanıyorum aslında çok da rahatım ama işte alışmışız bi kere 5s kullanıyordum telefonun kapanma sorunu vardı bu nedenle servis e götürdüm servis ana kart değişiklik i gerekiyor dedi ve 1500 lira gibi bi rakam söyledi tabi bu arada garantisi dolmuş tu cihazın neyse tabii ki yaptırmadım o gün bu gündür kararsızım
    aypon mu samsong mu
    Hangi işletim sistemini istediğinize bağlı. Bana kalırsa iOS kullanıcısıysanız iOS'dan devam edin. Android farklılık yapmaya değecek bir işletim sistemi değil. Fakat premium telefonlardan birini satın almak istiyorsanız Android'de S7 edge iOS'da iPhone 7 önceliğiniz olmalı. 6S'de çok güzel telefon 7 den farkı çok az arada ki fiyat farkına değmez bile

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler