User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
117 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Gumruksuz Alisveris 75eurodan 30euroda dustu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Evo34 başlıktan bekleniyorsun, senin bu konuda da eminim ki önemli bir bakış açın vardır. Bütçe açık mı verdi ne oldu ?

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı emrullahkrtpe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haydaa hani 150 olacaktı yahu. Madem 150 yapmadınız eskisi gibi kalsaydı niye düşürürler ki arkadaş mantıklı bi iş yapıldığını görebilecek kadar yaşar mıyız acaba

Baba Pirketleri Kırmışlar - YouTube
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30-75 euroyla cari açık azalmaz. en büyük cari açığı oluşturan unsur enerji ve yakıt giderlerimizdir.(%50 den fazlası)

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahahaha 150eur beklerken ne guzel hayirli haber verdiler. Allah razi olsun bakanlarikiz calisiyor bos durmuyor.

ToyGun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sinegin yagi stayla, iyi ters kose yaptilar bravo

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Burada bulamadığım ve kendime koleskiyon niteliğinde gördüğüm kitapları da bu sayede alamayacağım. Kitaplar için bari bu sınırı görmezden gelsinler.
    Ne yapacağız diyorlarsa artık tam tersi oluyor, 150 euro diye beklerken 30 euro çok fena oldu. Sanki burada her aradığımızı bulabiliyorduk, neymiş haksız rekabetmiş. Bu halk nasıl kitap okuyor nasıl meraklı anlatamam.
    Biraz kafa dağılsın diye detailing yapıyorduk, fotoğraf çekiyorduk, maket, puzzle yapıyorduk, kitap okuyorduk hepsinin fişini çektiler.

P.S :Akşam benzine zam var.

P.S 2 : Google'da aratın, hasta garantili şehir hastanesi yazın açın birde o konuyu okuyun. (konu ile alakasız ama aklıma gelince yazayım dedim.)

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nefret ediyorum.

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada bulamadığım ve kendime koleskiyon niteliğinde gördüğüm kitapları da bu sayede alamayacağım. Kitaplar için bari bu sınırı görmezden gelsinler.
    Ne yapacağız diyorlarsa artık tam tersi oluyor, 150 euro diye beklerken 30 euro çok fena oldu. Sanki burada her aradığımızı bulabiliyorduk, neymiş haksız rekabetmiş. Bu halk nasıl kitap okuyor nasıl meraklı anlatamam.
    Biraz kafa dağılsın diye detailing yapıyorduk, fotoğraf çekiyorduk, maket, puzzle yapıyorduk, kitap okuyorduk hepsinin fişini çektiler.

P.S 2 : Google'da aratın, hasta garantili şehir hastanesi yazın açın birde o konuyu okuyun. (konu ile alakasız ama aklıma gelince yazayım dedim.)
    sende yabancı kitap okuma abi, hem onlar yalan yanlış işler, dış güçlerin işi...
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @imprezaWRC adamlar okuyan vatandastan oy alamiyoruz diye yakiniyor siz kitaplara vergi gelmesin diyorsunuz

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çektimiz havadan vergi almıyolar bunada şükür

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çektimiz havadan vergi almıyolar bunada şükür
    emin misin?
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amk bende para bile yok ki alabileyim

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lan ben hep 50€luk aliyordum bu sefer uzdu

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Küfür etmeyen devam ediyoruz desene
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

La Türkçe kitapların tamamını bitirdin de gavur kitaplarına mı geldi sıra
    paramızı kasten yurtdışına çıkarıyorsun, paralel uşağı seni

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o değilde ne olacak bu geminin hali

Karaya oturan gemi bugun de kurtarılamadı - 1 | NTV
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gün geçmiyor ki yeni saçmalıklar yaşanmasın. Haksız rekabet ıvır zıvır hikayeleri geçiyorum, Türkiye piyasasında satılmayan ürünler oluyor. Bunları almak isteyip bu abuk sabuk kurallar yüzünden zaten yeterince zorlanırken insanlar artık toptan önü kesilmiş. Bence yurtdışı siparişi komple kapatsınlar, valizde falanda gelemesin bi halt. Hatta gelen giden cebinde telefon falan getirirse ona da el koysunlar. Hem ülke ekonomisine çifte kazanç, gelen cihazı burdan almak zorunda kalır, el koyduklarını da satarlar. İçine sıçtılar iyice..

Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek cümlem şudur işini bilen gene getirir.. ben neler duydum okudum..

millet 200 euroluk şeyi karşı tarafla anlaşıp ilanıda 50 euro gibi fiyat üstünden bir daha açtırıp arka planda 150 euro yollayıp önde internet sitesi üstünden 50 euro ya satın alanlarmı istersin neler neler.. çünkü ilanı 50 eurodan açdımı 50 eurodan satın aldımı her şey legal oluyor..

zaten ebayda kapatmışdı aliexpress vardı. gümrükde gözünüzü çok korkutmasın gümrüklü bile alsanız ben onlarca defa aldım gene türkiye dükkan rakamlarına göre iyi fiyata geliyor..
    Abi memur siz siteden tutar beyan etseniz bile beğenmezse açar listesinden fiyatlandırır ürünü, listede yoksa kendisi belirler o fiyattan kabul edilip vergilendirilir. Üstüne bir de yalan beyandan ceza keser yollarlar. Bunun yapıldığını kendi gözümle gördüm, mevzuatta da zaten yazılı gerekli kısımda.

Tabi bu demek değil ki böyle olacak, siz düşük fatura kestirirsiniz takılmadan geçedebilir. Ama takılırsa ve memur iş bilen, inatçı biriyse can sıkar sonuçları.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o değilde ne olacak bu geminin hali

Karaya oturan gemi bugun de kurtarılamadı - 1 | NTV
    Ne güzel oturmuş mübarek

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    iphone7 bodyarmour kılıf aldım Spigen çakması bir şey ama kaliteli baya 7 dolara aldım aliexpress de. 1.89 dolarada 3-4 kılıf daha aldım.. toplamda 11-12 dolara geldi..

bunların türkiyeden alsam o 1.89 aldığım kılıfların türkiye satış fiyatı en ucuzu gene nerden baksan 15-20 tl dir.. body armour kılıf rahat 50 tl falan vardır .. o 11-12 doların benden vergisini alsalar %18 gene kardayım..

Ben haksız rekabetede inanmıyorum 1 dolara aldığın telefon kabının aynısı istanbulda bir dükkanda 20-30 tl arası.. Kaldıki o malı çeken ithalatçı yada aracı firma aliexpress de 1 dolara satılıyorsa perakende değil toptancı rakamı üstünden alıyordur misal 5000 tane kapak çekmişdir tanesi 0.30 cente gelmişdir belkide.. hadi bir kapağın transport gümrük ıvırı zıvırı dahil türkiyeye giriş maliyeti olsun 1.5 dolar .. gerisi ???

bizde bütün esnafı katmıyorum ama yüksek oranda ne yazık ki esnafın aşırı fazla kestirmeden kar etme duygusu var.. bayrampaşada satılan şişme bir marka montu adam 70-80 tl ye satıyor bire bir aynı marka montu beşiktaşda adam 160tl ye satıyor.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler