User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
117 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Gumruksuz Alisveris 75eurodan 30euroda dustu

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alkışları kesmeden diğer zamma geçiyoruz.

******ayrıca noldu Türk parasına aq hani "hörsöy törk lörösö östöndön yöpöloöcök". anlaşmalar cartar curtlar öyle olacaktı hepsine euro cinsinden yerleştirmişler 1 haftada caydılar kalın geldi kafası heralde
    1881 - 193

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ayrıca konunun kaynağı vestelmiş saolsun

"
    Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi.

Geçtiğimiz günlerde Vestel'in ithal ürünler için ek vergi talep etmesi kullanıcılardan büyük bir tepki toplamıştı. Bugün ekonomi bakanı Nihat Zeybekci ise ek vergi uygulamasından etkilenecek ürünlerin listesini yayınladı.

Nihat Zeybekci'nin açıklamasına göre yerli olmayan cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve televizyonlara ek vergi getirilecek. “Türkiye çok başarılı bir şekilde mobil telefon üretebiliyor, tablet üretebiliyor, laptop üretebiliyor” şeklinde demeç veren ekonomi bakanı sözlerine "İçeride sanayicimizi korumak üzere yakında cep telefonuna tablet ve bilgisayarlara anti damping vergisi gelecek gibi görünüyor. Şu anda soruşturmalarda öyle bir gelişme var. Biz koyacağız." dedi. Uygulamanın yerli üreticinin pazar payını arttırması hedefleniyor.

Ek vergi oranının henüz belli olmadığını söyleyen Nihat Zeybekçi bununla ilgili soruşturma açıldığını ve oranın 2 ay içinde belirlenip uygulamaya geçileceğini söyledi.Artan dolar kuru ile elektronik ürünlerin fiyatları zaten artmış durumda, ek vergi ile daha da artacağı söyleniyor. Ekonomi bakanı ise artan fiyatlar ile ilgili “Anti-damping vergisi konurken içeride vatandaşımızın tüketimde aşırı fiyatlara maruz kalmasını istemiyoruz, ters etki haksız rekabet şeklinde bir durum oluşturmadan bunu yapmaya çalışıyoruz” dedi.

1881 - 193

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Komple yasaklamasinlarda isterlerse 1 euro yapsinlar TR den alicağıma yine gider amazondan alirim beter olun aq

Ya aklim almiyo telefonu taksitle almayi yasakliyosun ama servis saglayicilarindan iki kati fahis fiyatla 36 ay taksitle alabiliyorsun, Y marka 2.0 litre sifir araba alayim dersen %140 vergi ödüyosun x marka alirsan %90 neden o hibrid, ozaman ufak motorlu alayim diyosun yok o lüks ötv yi sokuyolar aman vatandaş kaliteli bisiyi ucuza almasin.
    Aklın alır aslında, sadece vicdanın almıyor... Sen hala vicdani yönden düşünüyorsun. Çünkü iyisin...

Bakış açını değiştirelim mesela... Vicdanını bir kenara bırak...

Fakirleri ne kadar muhtaç bırakırsam o kadar kazanırım ahahahaha diye bir kahkaha at ve öyle düşün

Kasa her zaman kazanıyor, biz kaybediyoruz

Pazarlama da hedef kitle vardır... Pazarlama kuralları genellikle savaş terimleri ile anlatılır (Tarihi temelleri de vardır)... İşletmeci arkadaşlarımız çok iyi bilirler.... Aslında batılılarda bakış açılarını değiştirmeliler...

Aptallar çünkü... Pazarlamanın, kapitalizmin kitabını yazan salaklar bir arabadan onca yatırımla 2bin yada 20bin dolar kazanırken, biz o arabadan 150bin doları, hemde yatırım yapmadan alabiliyoruz Türkiye olarak... Çünkü hedef kitlemizi çok iyi analiz etmişiz

Umalım da bu sistemi batılılarda çözmesin, dünya yaşanmaz olur
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

"

Geçtiğimiz günlerde Vestel'in ithal ürünler için ek vergi talep etmesi kullanıcılardan büyük bir tepki toplamıştı. Bugün ekonomi bakanı Nihat Zeybekci ise ek vergi uygulamasından etkilenecek ürünlerin listesini yayınladı.

Nihat Zeybekci'nin açıklamasına göre yerli olmayan cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve televizyonlara ek vergi getirilecek. “Türkiye çok başarılı bir şekilde mobil telefon üretebiliyor, tablet üretebiliyor, laptop üretebiliyor” şeklinde demeç veren ekonomi bakanı sözlerine "İçeride sanayicimizi korumak üzere yakında cep telefonuna tablet ve bilgisayarlara anti damping vergisi gelecek gibi görünüyor. Şu anda soruşturmalarda öyle bir gelişme var. Biz koyacağız." dedi. Uygulamanın yerli üreticinin pazar payını arttırması hedefleniyor.

Ek vergi oranının henüz belli olmadığını söyleyen Nihat Zeybekçi bununla ilgili soruşturma açıldığını ve oranın 2 ay içinde belirlenip uygulamaya geçileceğini söyledi.Artan dolar kuru ile elektronik ürünlerin fiyatları zaten artmış durumda, ek vergi ile daha da artacağı söyleniyor. Ekonomi bakanı ise artan fiyatlar ile ilgili “Anti-damping vergisi konurken içeride vatandaşımızın tüketimde aşırı fiyatlara maruz kalmasını istemiyoruz, ters etki haksız rekabet şeklinde bir durum oluşturmadan bunu yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Vestel Fatih projesi diye de bir arattırma yapın isterseniz... neler çıkacak İhtiyaç oldukça "patron bir ikii vergi ihale falan ayarlasan olmaz mı" diyor vestel herhalde
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklın alır aslında, sadece vicdanın almıyor... Sen hala vicdani yönden düşünüyorsun. Çünkü iyisin...

Bakış açını değiştirelim mesela... Vicdanını bir kenara bırak...

Fakirleri ne kadar muhtaç bırakırsam o kadar kazanırım ahahahaha diye bir kahkaha at ve öyle düşün

Kasa her zaman kazanıyor, biz kaybediyoruz

Pazarlama da hedef kitle vardır... Pazarlama kuralları genellikle savaş terimleri ile anlatılır (Tarihi temelleri de vardır)... İşletmeci arkadaşlarımız çok iyi bilirler.... Aslında batılılarda bakış açılarını değiştirmeliler...

Aptallar çünkü... Pazarlamanın, kapitalizmin kitabını yazan salaklar bir arabadan onca yatırımla 2bin yada 20bin dolar kazanırken, biz o arabadan 150bin doları, hemde yatırım yapmadan alabiliyoruz Türkiye olarak... Çünkü hedef kitlemizi çok iyi analiz etmişiz

Umalım da bu sistemi batılılarda çözmesin, dünya yaşanmaz olur
    emin ol bizim kadar herşeye susan pek bi millet yok. dünyada benzine gereksiz yere 25 kuruş zam yaptı diye hükümet deviren halklar var.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok ağır olarak sövdüğüm bir durum. 1 Ay önce 150 € olacak diyip 1 ay geçmeden 30 € ' a düşürmeleri bildiğin şaka gibi..
    Neymiş, rekabetsiz kazanç varmış. Yap o zaman kardeşim yurt dışına göre fiyat %18 ile sat yeter.
    Aynı ürünü yarı yarıya almak varken, neden buradan alacakmışım ki ? Burada satan adam da ithal ediyor..
    Vergi ile geçinen bir ülke olduk gerçekten.
    Örneğin, bisiklet için bir lastik burada 250 lira - yurt dışında x bir site de çifti o fiyata. Burada almam için sebep söylesinler, alalım..
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vestel kadar dandik, yıllardır insanları soyan başka bir firma var mıdır acaba? Borsada bile yıllardır kar payı bile vermez, tvleri beş para etmez. Bi gaflette bulunup aldık lcdsini, kaç kere servise gitti hatırlamıyorum. Lanet olsun, bir firma istedi diye ek vergi getirmek nedir? Bi canımız kaldı alacağınız mk

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başkaları yapıyor, ülke vergi koyuyor arge yapan dan daha fazla kazanıyor. Sonra biz yaptık, biz ettik seninleyiz büyük başkan diyorlar.
    Kıbrıs' da kal abicim sen, gelme görüyorsun buraları..
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ithal tv, cep telefonu vs deki yeni vergi niye euro?

Hani dolarları euroları tl yapıyorduk? Hani Kahrolsun dolar yaşasın TL demiştik? Niye oyunbozanlık yaptılar şimdi?? Boşa mı gitti benim bozdurduğum yeşil yeşil benjaminler..

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    150 euro olacak diye beklerken...
    farzet ki bu aşkı yaşamadık hiç..

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allahınız dan bulun diye diye diye ömrümüz geciyor gidiyor bitiyor. Nasıl bi döneme denk geldik bilmiyorum. Hep şükür çektik hala da çekiyoruz ama göz göre göre böyle 15 senedir bu adamların 7 ceddini zengin ettik yada kendileri ettiler ... Ben 20 sene sonra nasıl olcam diye kendimi sorgularken niye günü yaşayan normal bir medeniyet ülkesi olamadık olamıyoruz.... Neyse acımız bir olalım dir olalım millet olalım hamdolsun şükürler olsun benim askerim polisim... Hatlar karıştı pardon aliexpres se yalan oldu simdi dimi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hadi kitabı, maketi...vs'yi geçtim. @intertech sağolsun çok uygun fiyata kaliteli araç içi kamera almamızı sağladı, sağlıyor. Aykut'un incelemesini yaptığı kameraları ben burada bulamıyorum. Çoğu dandik ve fiyatları çok abartılmış. Affedersiniz ben şimdi 100 TL verip uygun bir ürün aldım; burada 100 TL'ye satılan kameraların halleri de ortada, ya mor çekiyor, ya bulanık çekiyor...vs Ben niye A101'in dandik kameralarına muhtaç olayım, aynı paraya kaç gömlek iyi ürün niye alamayayım. Bu mu rekabet, o zaman o heriflerde dandik kamera getirip milleti kazıklamak yerine aynı paraya adam gibi Viofo getirsinler.
    Gopro alma mecburiyetim mi var? Gitup 2 alırım tepe tepe kullanırım.
    Adam burada outdoor ayakkabıyı minimum 400 TL'ye satıyor aynı ayakkabıyı 3'de 1 fiyatına alabilmek var. Böyle böyle örnekler çoğaltılabilir. O zaman sen madem yurt dışı gümrüksüz alışveriş kotasını ve limitini düşürüyorsun o zaman ithalatçıya ve üreticiye de bir zahmet destek oluver. Yurt içindeki ayakkabıların fiyatları el yakıyor. Marka ve kaliteli birşeyi uyguna almak varken gidip burada acaip acaip paralar veriyorsun ki ben artık o paralara acıyorum ve almıyorum. Dalga geçer gibi indirim yaptık diyorlar bakıyorsun mont fiyatı 600-700 TL nereye kime ne indirim yaptın. Bakıyorsun yurt dışındaki fiyatına indirimsiz hali buradaki indirimli fiyatın bile yarısından az.

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok abi olmaz, gizli çekim yapılır fazla piyasada dolaşmaması lazım.
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi kitabı, maketi...vs'yi geçtim. @intertech sağolsun çok uygun fiyata kaliteli araç içi kamera almamızı sağladı, sağlıyor. Aykut'un incelemesini yaptığı kameraları ben burada bulamıyorum. Çoğu dandik ve fiyatları çok abartılmış. Affedersiniz ben şimdi 100 TL verip uygun bir ürün aldım; burada 100 TL'ye satılan kameraların halleri de ortada, ya mor çekiyor, ya bulanık çekiyor...vs Ben niye A101'in dandik kameralarına muhtaç olayım, aynı paraya kaç gömlek iyi ürün niye alamayayım. Bu mu rekabet, o zaman o heriflerde dandik kamera getirip milleti kazıklamak yerine aynı paraya adam gibi Viofo getirsinler.
    Gopro alma mecburiyetim mi var? Gitup 2 alırım tepe tepe kullanırım.
    Adam burada outdoor ayakkabıyı minimum 400 TL'ye satıyor aynı ayakkabıyı 3'de 1 fiyatına alabilmek var. Böyle böyle örnekler çoğaltılabilir. O zaman sen madem yurt dışı gümrüksüz alışveriş kotasını ve limitini düşürüyorsun o zaman ithalatçıya ve üreticiye de bir zahmet destek oluver. Yurt içindeki ayakkabıların fiyatları el yakıyor. Marka ve kaliteli birşeyi uyguna almak varken gidip burada acaip acaip paralar veriyorsun ki ben artık o paralara acıyorum ve almıyorum. Dalga geçer gibi indirim yaptık diyorlar bakıyorsun mont fiyatı 600-700 TL nereye kime ne indirim yaptın. Bakıyorsun yurt dışındaki fiyatına indirimsiz hali buradaki indirimli fiyatın bile yarısından az.
    abi bide işin en komik kısmı yurt dışı fiyatına vergide eklesen gene burdan ucuz

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bide işin en komik kısmı yurt dışı fiyatına vergide eklesen gene burdan ucuz
    Köprüden geçen tır şoförleri duruma düşüreceksen bizi... Seni kınım kınım kınıyorum

Bknz: Uyanık Kamyonculara 10 kat ceza olayı
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Oldschool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haksız rekabet yapan kendileri burada bulunan bi marka ayakkabı 350tl iken ben yurtdısından 185tl ye aldım oda dolar yükseldi diye fiyat yukseldi yoksa 150tl ye gelirdi neden kazıklanalım arkadaş
    OldSchool ♥71♥
    Cefiro Lover İ love my Nissan Cefiro

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

"

Anneme Vestel 'den telefon aldım 1 ay dayandı ya 1 AY ayrıca telefonda hiç bir kişiselleştirme yapılamıyor. GM, Vestelden bi tık iyi ama oda 2 yıl doldurunca mokoko oluyor.
    Kullandığım Pc ' Diz üstü pro iş bilgisayarı diye geçiyor. Casper Kesmiyor .Moonster aldığım zamanda aynı özellikşlerde 1.5k daha pahalıydı ve çok çok kalın oyun pc olduğu için.
    Ne yapmamızı istiyorlar anlamıyorum, kaliteli üretsinler alalım. 2 yıl önce kurulan Çin şirketi şuan dünya devlerine kafa tutuyor. Bizim yerliler bize diş geçirsin anca
    Halbuki bellirli bir miktara aldığım laptop 'un nerdeyse yarısı vergi iken daha ne kadar vergi alına bilir ki

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler