User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Apartman altı iş yeri açma konusu (yardım)

Smt_Krblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Schumi: abi o aklima geldi fakat pasta yapacagima dair bi kagir imzalamayi dusundum ama o kadar sorunlu insanlar ki pasta yapacagim araci hortumla yikasam sikayet eder islem baslatirlar. Bu insanlar benim apartman altinda 500 litrelik su tankim varken ve sular kesildiginde bile arac yikayabiliyoken, ben arac yikarken kendilerine su gitmedigi susuz kaldiklari sikayetiyle zabitayi cagiran insanlar malesef. Allah kimseyi ahlaksiz cahil insanla karsilastirmasin. Kendim icin soylemiyorum kendimi onlarin yerine koyuyorum evet bende o dairelerden birini almis olabilirdim bende sikayetci olabilirdim rahatsiz olabilirdim hakkimi arayabilirdim bu zaten en dogal hakkim olucaktir. Fakat uzlasmak icin bir yol izleyemiyoruz. Insanlara diyorum ki burasi tavukcu hayir diyorlar pilicci... basta tek daireyken su kesintisi sikayetiyle geldi bir daire sonra apartman yanindaki boslugu sorun etti (alakam yok ) sonrasinda arac yikadigim icin binanin kolonlarinin islandigi ve bu nedenle cokebiliceginden korktuklarindan bahsettiler. Bende istedikleri firmaya kasko yaptirabiliceklerini ve 10 yillik bir apartman dairesi aldiginizi unutmayin gibisinden guler yuzle soyledim. Fakat hic bir sekilde ne yardimci olabildim ne yardim alabildim. Sorunu bir sekilde muvafakat almadan cozebilmeliyim. Suan tek umudum bir ihtimal yeni tasindiklari icin mahalleye kayitlarini aldirmamis olmalari eger durum boyleyse kayitlari o evde olmayacak ve hakkimda imza haklarida olmayacak. Tabi bu sadece bi ihtimal malesef..

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oldum olası bu ruhsat,belediye işlerinden nefret ederim ve kafamda almaz.. Bu işlerle ilgilenen sağlam bi avukat yol gösterip işin içinden çıkartabilir bence

Şirzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    binanın aidatlarını ödemeyi teklif et veya oto aksesuar olarak ruhsata başvur içeriye aksesuar ürünlerini yığ ruhsat için gelenlere bunu göster
    JUST A DRİVE...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende aynı sorunları yaşadım zamanında. Benim yerim müstakildi yan binada tek bir daire sesten rahatsız oluyorum diye şikayet ediyordu sürekli. Gelip belediye ölçüm yaptı sokak ortamının 5db üstüne çıkmamam gerekiyormuş. Bende 3db çıktı ve şikayet edene etraftaki inşaatlerden size gelen daha fazla ses var dedi belediye çalışanları. Adamın da sorunu benden 2 önceki dükkan sahibi ile kavga etmişler oradan bilenmiş p.venk. Adamla konuşmaya gidiyorsun tatlı dille evde görüyorsun kapıya kadar gelip telescopetan bakıp kapıyı açmıyor. Polis motorları geliyor yıkıyoruz dışarıda kuruluyoruz adamlar şuraya hava vur buraya hava vur dio temizliyoruz herif yukarıdan foto çekip yolluyor dışarıda araba yıkıyolar diye. Gelenlere gösteriosun resimdeki polisler emenike diip özür dileyip gidiolar. Belediyeden sürekli geldiler her seferinde birşey bulamayıp gittiler bende elemanların suyuna gittim. 4 kişi geliyolardı hemen kebap falan ısmarlıodum memnun oluyolardı. Bu dediğim belediye zabıtası değil denetleme müfettişleri. En sonunda dedim ki buyrun her zaman beklerim ama o adama söyleyin burası bütün denetlemelerden geçiyor bir daha şikayet ederse karşı dava açıcam haksız yere işletmemi rahatsız ettiği için dedim. Söylemişler bir daha şikayet etmedi. Ben devrettim 4 ay sonra şikayetten belediye ruhsatı iptal etti. Belediye meclisinden torpil bulmuş benim devretttiğimi öğrenince araya koymuş ve kapattırdı dükkanı. işletme sahibi de mal belediye çalışanları uyarmaya geldiklerinde suyuna gideceğine asarım keserim siz kim oluosunuz diince çektiler ipini.

Vergi olayına gelince sen devlete vergi veriosun devlet ne iş yaptığına bakmıo. Vergi levhasında kazancına bakıo. İstersen peynir sat bana kardan pay vericeksin %18 ortağım dio. Ruhsat işi belediyenin birazda onları besleyeceksin dio. Kaldırıma tabela koyarsan karayolları tabela vergisi alır dükkan üstüne koyarsan belediye ben alırım dio. Sana tebliğ edio belediyeye gidiosun ödüyosun hepsini alıo. Ama sonra karayolları gelio bana ödemedin dio. Lan tek seferde şu kadar ödeyeceksin dediniz ödedik diosun gösteriosun yok onun şu kadarı benim dio. Ödedim diosun beni alakadar etmez bana ödemedin dio. Suyu iski vermio kuyu var oraya tankerle dolduruosun senden atık su vergisi alıo her ay 600 lira. osbir olsa çekilmez gerçekten.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapacağın işe yakın olarak muafiyetsiz alabileceğin ruhsatları araştır dostum acilen. Yani sen burayı yıkaamadan Detay , kuaför tarzı bir işe çevireceksen oto elektrik yada ne bileyim oto aksesuar tarzı ruhsata başvur.

İçerde bu tarz işlerde kullanılabilecek 3-5 alet edevat ve malzeme bulundur Tabelanda küçük bir şekilde yazsın sen yine Detay a devam et.

Aklıma gelen ilk çözüm bu oldu umarım işine yarar.

Allah sabır versin.

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer yıkama yapmayacaksan ses olmayacaksa onları rahatsız edecek sana niye karışıyorlarki ihbar olmadığı müddetçe çok cadde bir yer değilse dükkanın ruhsat kontrolü yapmaya gelmezler o sürede çıkarmaya bakcan sende

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dükkanı sex shop yapacaksın komşularada takma hediye edeceksin

Bu türk milleti niye böyle arkadaş
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

_cAgdAsH_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    apartman altında 2003 den buyana tamır bakım servısım var..maalesef apartmandakı her daıreden her sene ımza alıp beledıyeyede 384 tl yatırıp senelık gecıcı ruhsat verıyolar bu her sene yenılenıyor..bına gırısı dıger sokakta oldugu ıcın ımza konusunda sorun cıkarmıyorler verıyolar..senelerın verdıgı komsulukta var tabıı..
    seenınn yapman gereken alttan gırıp ustten cıkıcan ama o amzaları alacaksın aksı taktırde ruhsa vermıyeceklerı gıbı gelıp muhurleyecekler..gecmıs olsun

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuzenim 25 yıllık kuaförüm aynı zamanda, eski dükkanı ortağına verdi kendisi yeni dükkan satın aldı, aldığı yer de bayan kuaförüydü, ruhsatı da vardı... apartman toplanıp kuzenimin işyeri açmasını engelledi, sonuçta kuaför, gürültü yok pislik yok ipsiz sapsız yok koku yok vs... 6 ay uğraştı çözemedi, 250 ye aldığı dükkanı 6 ay sonra 350 ye sattı.. şimdi kuaförlüğü bıraktı emlakçılık yapıyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun. apartman altı detailing dükkanı da olsa, detailing öncesi araç yıkanmıyormu mecburen ? yoksa bu detailing dükkanları aksesuarcı vs olarak mı geçiyor.

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence pes etmeyin ısrarlı konuşmalarınızı sürdürün. Siz sonuçta dürüstçe bu işi yapıyorsunuz illaki bi yerde yumuşuycaklar diye düşünüyorum. Gerekirse tatlı yalanlara başvurun anneme babama ben bakıyorum tarzında.

arifba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oto yıkamayı bilmiyorum ama tapunda dükkan işyeri olarak gözüküyor ise kimseden izin almana gerek yok. Mesken olarak gözüküyorsa imza şart. Git bağlı bulunduğun ruhsat müdürlüğüne müdüre danış.

Restoranımı açacağım zaman tadilata başladım. Zabıta geldi mühürledi. Binadakiler istemiyormuş şikayet etmişler. İzin alman lazım dediler.Herkesle tek tek konuştum kimse kabul etmedi. Gittim ruhsat müdürlüğüne müdürünün çayını içerken durumu anlattım.

Tapuya baktı. ee burası iş yeri dedi evet dedim.Neden imza almaya çalışıyorsun dedi sizin zabıtalar dedi öyle yapmam gerekiyormuş dedim. Yok öyle bir şey zorunluluğun yok dedi.o zaman neden dükkanımı mühürlediler dedim onlar gerizekalı hemen açtırıyorum dedi. finalde apartmandakiler hayırlı olsuna geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1995 den bu yana apartman altında dükkan işletiyoruz. Her sene gecici ruhsat veriyorlar. Bende her sene tek tek gidip hatta bazılarını cagırıp imza attırıyorum. Tabi işler git gide büyüdü dükkan yetmemeye başladı yan dükkanı aldık aynı bina sıkıntı yok , diger dükkanı aldık bekldik 8 aya yakın ruhsat almadık hepsini beraber hallederiz diye. Adamın biri kıllık yapıyor sürekli şikayet edecegim diye kadın ama melekler melegi gittim bigün abla su baglatacagım dedim sizin faturalardan eski lazım alabilirmiyim,oda verdi tabi suyla fln işim yok. Aradan üç gün geçti bende ruhsat evraklarını hazırladım digerleri zaten imza atmıştı. Abla su alabilmem için sizinde imzanız olması gerekiyor dedim saolsun attı.daha sonra adamın haberi oldu geldi bagırıyor cagırıyor bak abi dedim bi namus bide ekmegimle oynayayın canıyla oynarım dedim. Olay öylece kapandı şimdi yazın akşamları coluk cocuk terasta mangal yapıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dipnot. unuttum yazmayı sende o binaya tasın derim.

yada o dairede oturan herhangi reşit birinin bile imzası yetiyor.

TheAce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de benzer bir durum yaşadım, hala yaşamaya devam ediyorum.

elektrikli ve benzinli el aletleri satış-servis işi yapıyoruz 2008 yılında distribütör firma satış ve servis bölümü ayrılacak dedi, biz de dükkanın 30 metre mesafede başka bir dükkan bulduk yerleştik; servisi taşıdığımız dükkan bizim olduğu için problem olmuyordu ruhsatını vs. almıştık zaten.

yeni taşındığımız binada bizden önceki kiracılar ve işyeri sahibinin apartman sakinleri ile (apartmanda 8 daire var 6 tanesi akraba) yaşadığı husumetten dolayı sürekli problem çıkarıyorlar, ruhsata başvurduk belediye sağolsun harcı aldı denetimleri yaptırttı eksikleri tamamlattı 3k tl para harcattı bana 1 sene ruhsatı çıkarttırmadı bir türlü; üstüne şimdi şirketi değiştirdik servis bölümü direkt bana ait şahıs şirketi oldu. şimdi tekrardan ruhsata başvurmak istemiyorum aynı çileleri çekmemek için.

yaptığımız işten dolayı rahatsız olunması normal hak veriyorum çevredeki insanlara, ama inanın etrafta komşu esnaf veya apartman sakinleriyle hep iyi geçindik geçinmek için elimizden geleni yapıyoruz fakat işte senle alakalı olmasa da bu konularla alakalı hep problem yaşıyorsun. ağzına kuş tutsan da senle alakalı olmayan durumlar canını sıkar, işyerim maltepe'de hep problem yaşıyorum bu gibi durumlarda. Belediyenin de işlerini yaptığımdan işler işyeri kapatma durumuna gelmiyor ama sürekli can sıkıyor maalesef. Bu bir Türkiye gerçeği...
    arka sislerini yakanlara....

Psn: theace85

Fırtına_siR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devir aldınığınız kişiden önceki işletmecinin ruhsatı olduğunu ondan devir alınmadığını söylemişsiniz eğer iptal olmadıysa o adamdan alma şansınız varmı ruhsat devrini veya ulaşsanız direk ondan bilgi alsanız ? aklıma böyle bir ihtimal geldi.

Smt_Krblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler kusuruma bakmayın hepinize tek tek cevap yazamadım.

Durum stabil psikolojiler bozuk ailece, muhtarlıktan biraz umutluyduk henüz ikametgah almamışlardır diye düşünüyoduk ama almışlar.

Bugün komple belediyede bir şekilde dükkanın ruhsatını alabilmek için çabalayacağım bakalım sonuç ne olur bilemiyorum ama desteğiniz için teşekkürler her şeye rağmen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer ruhsatı alamazsan tapudan yönetim planını al. eğer yönetim planında aksi bir madde yoksa kahvehane yap sabaha kadar taş ve küfür sesiyle hoplat apartmandakileri. hatta içkili mekan olmamasına dair bir madde koymamışlarsa ve etrafında okul vs yoksa içki ruhsatı almanı engelleyecek bir durum yoksa bar yap, meyhane yap. sabaha kadar hoplat hepsini. hayatlarında hiç bir risk almamış, para kazanmak için çabalamamış hazır maaşını veya kirasını cebine atıp ekmeğinin peşinde koşan insanlarla uğraşan gereksiz adamlara ne yapsan yeridir. her şeyi hakediyorlar. sadece fiziksel şiddet uygulama ve sözlü hakarette bulunma. o zaman seni dükkandan atma hakkına sahip olurlar. sabırlı ol, o dükkanda illa detailing yapmak zorunda değilsin. apartmandakilerle uğraşmadan yapabileceğin işlere bak. belki çok daha iyi olur senin için.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Smt_Krblt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abiler kusuruma bakmayın hepinize tek tek cevap yazamadım.

Durum stabil psikolojiler bozuk ailece, muhtarlıktan biraz umutluyduk henüz ikametgah almamışlardır diye düşünüyoduk ama almışlar.

Bugün komple belediyede bir şekilde dükkanın ruhsatını alabilmek için çabalayacağım bakalım sonuç ne olur bilemiyorum ama desteğiniz için teşekkürler her şeye rağmen.
    Dostum zamanında bende çok uğraştım. 2 sokak ilerideki rakip imza alamadı gitti belediyeye verdi o zamanlar 2 bin tl (sanırım anladığın bağıştan). Yani bağışla çözülüyor tüm işler adamı bul yeter ki belediyede. mahalledende internet cafeciler varsa git onlardan yardım iste. onlarda çok çekiyor bu durumdan. birinin olmasa diğerinin adamı oluyor içeride. Hiç imza ile uğraşma. Benim arkadaşım geçmişte başka dükkan için alınan imzaları çıkarttırıp onlarla bile iş yaptırdı bağış yaparak.

Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer ruhsatı alamazsan tapudan yönetim planını al. eğer yönetim planında aksi bir madde yoksa kahvehane yap sabaha kadar taş ve küfür sesiyle hoplat apartmandakileri. hatta içkili mekan olmamasına dair bir madde koymamışlarsa ve etrafında okul vs yoksa içki ruhsatı almanı engelleyecek bir durum yoksa bar yap, meyhane yap. sabaha kadar hoplat hepsini. hayatlarında hiç bir risk almamış, para kazanmak için çabalamamış hazır maaşını veya kirasını cebine atıp ekmeğinin peşinde koşan insanlarla uğraşan gereksiz adamlara ne yapsan yeridir. her şeyi hakediyorlar. sadece fiziksel şiddet uygulama ve sözlü hakarette bulunma. o zaman seni dükkandan atma hakkına sahip olurlar. sabırlı ol, o dükkanda illa detailing yapmak zorunda değilsin. apartmandakilerle uğraşmadan yapabileceğin işlere bak. belki çok daha iyi olur senin için.
    söylediklerinin hepsinde imza isteniyor söylediklerinin. maalesef kanunlar böyle, adamların yasal hakkı. bağışla çözemezse kanuni yolla çözemez.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler