User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Alman Çoban Köpeği Sahipleri Ve Sevenler Buraya

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Red face Alman Çoban Köpeği Sahipleri Ve Sevenler Buraya

Iyi aksamlar herkese.

Alman çoban köpeklerimiz hakkında bilgi paylasımında bulunsak fena olmaz diye düsünüyorum.Dostlarımızın fotoğraflarınıda paylaşalım.Kısacası herseyi bi konuda toplayalım.Ilk ben baslıyım kızım arwen 6.ayının içinde şuanda
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yokmu yahu hic Alman Çoban sahibi

Belly Detail

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arwene maşallah ,Alman kurduyla ,çobanı arasındaki fark nedir ?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arabasızadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arwene maşallah ,Alman kurduyla ,çobanı arasındaki fark nedir ?
    teşekkür ederim sagolun.Aslında Alman kurdu diye bir cins yoktur.Irkın asil ismi Alman çoban köpeğidir.Zaten uluslararasi ismide German shepherd dog'tur.Alman kurdu bizim milletimizin uydurması

Belly Detail

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasada '' gurt göpee '' diye bilinen bu tür daha çok seven yada korkan insanlarca '' kaa 9 '' şeklinde de tabir edilebilir. Aslında bu german shepherd dog un working line ve show line diye gurupları vardır. Bunlar yine ülkemizde uzun tüylü yada tarkan cins diye tabir edilir. Birde ülkemizde düşük bel olması bu hayvanın safkan olduğunu kanıtlayan tek belirleyici unsuru kalmıştır. Türk halkının bu bakış açısı bu güzelim hayvanların işi bilen sahiplerinin hep canını sıkmıştır.
    Ben şahsen çok severim. Bahçeli evim olursa bakıcam. Allah ömür versin.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @SULTANOGLU da tahminimce 2 yaşında olan Ares isimli bir erkek var

Ares henüz ümit milli yani doğduğundan beri manuel takılıyor Hakan'da uygun bir dişi arıyordu iyi olur tanıştırın

Bir fotosu var linkte

Instagram

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ares ya canim benim. 2 degilde 4 yasinda simdi buyudu pislik ama hala cocuk
    74 model sehpa...

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 yaşında erkek uzun tüy alman kurdumuz var 2 aylıkken gelmişti lojmandan taşınınca apartmanda uygun olmadığından 2-3 yıl köyde bakması için tanıdığa bırakmıştık daha sonra babam emekli olup köye gidince hemen geri aldık zaten geçici bi durumdu
    İlk 1 yaşına kadar rot arkadaşı vardı daha sonra 4-5 yaşına kadar tek büyüdü ilk köye gittiğinde hiçbir hayvanı bilmiyordu büyük baş, küçük baş, tavuk vs yanına gider havlardı(kedilere düşman) artık alıştı 3-4 tane köy köpeği ile bakıyoruz ama hala aşırı kıskanç
    Fotoğraflarını yakın zamanda eklerim ciddi anlamda ailenin bireyi oldu

Bu arada @MertSerhanÖ. eğitim için tam zamanı eğer eğitim almamışsa geciktirmeyin bizim tanıdığın köpeğine eğitim hocası geldikce babam nasıl yaptığını izleyerek kendisi eğitim vermişti şuan otur, kalk , yat , bekle , dur gibi temel eğitimi var yanımızda yürürken sol bacak hizasına çağırırız bizimle yürür durunca oturur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasada '' gurt göpee '' diye bilinen bu tür daha çok seven yada korkan insanlarca '' kaa 9 '' şeklinde de tabir edilebilir. Aslında bu german shepherd dog un working line ve show line diye gurupları vardır. Bunlar yine ülkemizde uzun tüylü yada tarkan cins diye tabir edilir. Birde ülkemizde düşük bel olması bu hayvanın safkan olduğunu kanıtlayan tek belirleyici unsuru kalmıştır. Türk halkının bu bakış açısı bu güzelim hayvanların işi bilen sahiplerinin hep canını sıkmıştır.
    Çok değerli bilgiler ertekin abi.teşekkür ederim paylaştığın için.İlk alacak arkadaşlar için faydalı olacaktır.Umarım bir gün sanada nasip olur beslemek
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @SULTANOGLU da tahminimce 2 yaşında olan Ares isimli bir erkek var

Ares henüz ümit milli yani doğduğundan beri manuel takılıyor Hakan'da uygun bir dişi arıyordu iyi olur tanıştırın

Bir fotosu var linkte

Instagram
    daha öncede duymuştum forumda aresin bu manuel durumunu.Yakışıklıymış maşallah tanıştırmak lazım bizim kız büyüyünce.Kertsekmi napsak

Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 sene önce köpeğim vefat etti.6 yaşında dişiydi.Alman çobanlar yaşlansada hep çocuk kalıyorlar malesef
    Alıntı kadireren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 yaşında erkek uzun tüy alman kurdumuz var 2 aylıkken gelmişti lojmandan taşınınca apartmanda uygun olmadığından 2-3 yıl köyde bakması için tanıdığa bırakmıştık daha sonra babam emekli olup köye gidince hemen geri aldık zaten geçici bi durumdu
    İlk 1 yaşına kadar rot arkadaşı vardı daha sonra 4-5 yaşına kadar tek büyüdü ilk köye gittiğinde hiçbir hayvanı bilmiyordu büyük baş, küçük baş, tavuk vs yanına gider havlardı(kedilere düşman) artık alıştı 3-4 tane köy köpeği ile bakıyoruz ama hala aşırı kıskanç
    Fotoğraflarını yakın zamanda eklerim ciddi anlamda ailenin bireyi oldu

Bu arada @MertSerhanÖ. eğitim için tam zamanı eğer eğitim almamışsa geciktirmeyin bizim tanıdığın köpeğine eğitim hocası geldikce babam nasıl yaptığını izleyerek kendisi eğitim vermişti şuan otur, kalk , yat , bekle , dur gibi temel eğitimi var yanımızda yürürken sol bacak hizasına çağırırız bizimle yürür durunca oturur
    Maşallah fotoğrafını görmek isterim.Eğitimini bizzat kendim veriyorum.Şuanda tuvalet eğitiminin son aşamasındayım.Temel itaat'i başlamıştım daha sonra ufak bir ara verdim.Şuanda otur,yat,pati ver,bekle,hayır gibi temel itaatleri başarıyla yapıyor.1.5 ay içinde ileri itaate geçicem

Belly Detail

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kızınıza çok güzel Bu cinsler insanlara en yakın en dost cins diye biliyorum.Benimde 6 yaşında bir oğlum var cocker spaniel.İnsana mutluluk,huzur veriyor bu bebekler
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aresin ruh ikizi var bilmem bilirmisin ama bilen bilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @MertSerhanÖ. ileri itaat eğitimide verebilirseni çok iyi olacaktır o konuda 2 kişi kolluk ve biraz anlayan birisi gerektiğinden biz üstünde durmamıştık yaşadığımız yerden dolayıda gerek yoktu

Eski fotoğrafından ekleyim 2011 de eklemişim sanırım 2-3 yaşındaki hali veya daha genç , fotoğrafı facebooktan aldım umarım sorun yoktur boyutunda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dasemert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kızınıza çok güzel Bu cinsler insanlara en yakın en dost cins diye biliyorum.Benimde 6 yaşında bir oğlum var cocker spaniel.İnsana mutluluk,huzur veriyor bu bebekler
    tesekkur ederim Cocker spanielim benimde vardi.Malesef vefat etti.cok guzeldirler.ozluyorum cok.Bizim bebekler bas belasi ya
    @MertSerhanÖ. ileri itaat eğitimide verebilirseni çok iyi olacaktır o konuda 2 kişi kolluk ve biraz anlayan birisi gerektiğinden biz üstünde durmamıştık yaşadığımız yerden dolayıda gerek yoktu

Eski fotoğrafından ekleyim 2011 de eklemişim sanırım 2-3 yaşındaki hali veya daha genç , fotoğrafı facebooktan aldım umarım sorun yoktur boyutunda

masallah cok guzelmis bodyguardlik ve saldiri egitimini vermeyi dusunmuyorum.tamamen kendi ic gudusune birakmak istiyorum.tabiki kontrollu olmak sarti ile

Belly Detail

bahadırtelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim de 3 yasında bir kısım vardı ama 10 gündür kayıp arıyoruz hala bulacağız umutluyuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bahadırtelli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de 3 yasında bir kısım vardı ama 10 gündür kayıp arıyoruz hala bulacağız umutluyuz.
    hadi ya.Çok üzüldüm umarım en kısa zamanda bulursunuz :/

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @MertSerhanÖ. Pek detaylarını bilmiyorum açıkcası saldırı eğitimlerinin baya zaman oldu birçoğunu unuttum ama en doğrusunu yapacağınıza eminim bu kadar seven birisi yanlış birşey yapmaz maşallah Allah uzun ömürler versin , birde aklıma gelmişken geçen hayvansever sitesinde denk gelmiştim İstanbulda sokaklara köpek zehirlemek için atılan mama oluyomuş sanırım dikkat etmekte fayda var büyük şehirde kimi insan öldürecek kadar acımasız oluyor

Alıntı bahadırtelli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım en kısa zamanda bulunur ücüzü bi durum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @MertSerhanÖ. Pek detaylarını bilmiyorum açıkcası saldırı eğitimlerinin baya zaman oldu birçoğunu unuttum ama en doğrusunu yapacağınıza eminim bu kadar seven birisi yanlış birşey yapmaz maşallah Allah uzun ömürler versin , birde aklıma gelmişken geçen hayvansever sitesinde denk gelmiştim İstanbulda sokaklara köpek zehirlemek için atılan mama oluyomuş sanırım dikkat etmekte fayda var büyük şehirde kimi insan öldürecek kadar acımasız oluyor

Umarım en kısa zamanda bulunur ücüzü bi durum
    çok teşekkür ederim sağolasın Ben İstanbul'da yaşamıyorum.Fakat zaten dışarıda gezerken yerden bişey almamasına çok gayret ediyorum.

Belly Detail

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgiler doğru olmakla birlikte kalınlaştırdığım kısım yanlış..
    work line köpekler yüksek belli ve safkan cinstir. hatta safkan workline bulmak düşük bel (show line) bulmaktan daha zordur.
    safkanlığı açısından badem ve simetrik göz, açık alın, yavruyken daha belirgin olmak kaydıyla normalden büyük kulak, topuk arkada duruşta kuyruk uzunluğunun topukta bitmesi gibi bir çok safkanlık kriteri mevcuttur.

bende de vardı secereli bir tane çok severek beslerdim ama vermek durumunda kalmıştım aile baskısıyla verdiğim güne lanet ederim.. bir daha bakacak durumda uygun bir yer olursa anında bir tane daha istiyorum..

ne yazık ki elimde kalan son foto bu..
    yetişkin halinde erkeklerden büyüktü oldukça besili idi..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgiler doğru olmakla birlikte kalınlaştırdığım kısım yanlış..
    work line köpekler yüksek belli ve safkan cinstir. hatta safkan workline bulmak düşük bel (show line) bulmaktan daha zordur.
    safkanlığı açısından badem ve simetrik göz, açık alın, yavruyken daha belirgin olmak kaydıyla normalden büyük kulak, topuk arkada duruşta kuyruk uzunluğunun topukta bitmesi gibi bir çok safkanlık kriteri mevcuttur.

bende de vardı secereli bir tane çok severek beslerdim ama vermek durumunda kalmıştım aile baskısıyla verdiğim güne lanet ederim.. bir daha bakacak durumda uygun bir yer olursa anında bir tane daha istiyorum..

ne yazık ki elimde kalan son foto bu..
    yetişkin halinde erkeklerden büyüktü oldukça besili idi..
    not: foto düzenleme..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler