User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
66 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Tuzla mı Sancaktepe mi?

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tuzla mı Sancaktepe mi?

Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda bir evlilik hazırlığım söz konusu ve ev bakmaya başladık. İstanbul'da ***** kira fiyatları merkezi yerlerde almış başını gitmiş durumda. Normalde ailem ile Bostancı'da oturuyorum fakat müstakbel eşim ile beraber kiraya büyük paralar vermek istemiyoruz. Hedefimiz bi 4-5 yıl sonra kısmetse kredi ile ev almak ve o zamana kadar bir miktar nakit biriktirmek. Şimdi baktığımda Sancaktepe'de Emlak konuları dikkatimizi çekti. Güvenlikli falan merkezi sistemli site. Fakat çok iç kısımlarda olduğu için kararsız kaldık. Yine bakınırken Tuzla'da Fi-Yaka 3 Tuzla sitesine denk geldik. Aydınlı tarafında bir site. 2 semtti de bilen dostlardan destek bekliyorum. 2 evinde kirası aynı aidatları neredeyse aynı. Fi-Yaka'da daha çok imkan var havuz,hamam,fitness vs. Fakat Fi-yaka çok çok daha uzakta tabii ki Sancaktepe'deki yere göre. Güzel fikir ve görüşlerinizi bekliyorum.

Ayrıca çalıştığımız firma Ümraniye'de bu çevreye yakın 800-900 kira + maksimum 200 aidatlı güvenlikli ve yaşam alanlı bildiğiniz siteler varsa paylaşırsanız sevinirim. Sitede Superonline Fiber internet olması şart. İnternet üzerinden canlı yayın yapıyorum ve Turkcell çalışanı olduğum için Superonline Fiber kullanmam gerekiyor.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada neden illa site diyen arkadaşlar olabilir. Vardiyalı çalıştığım için mutlaka güvenlikli bir site olması şart.
    SimRacersTR.Net

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi tabiki tuzla nedeni denizi özlersin bostancıdan sonra. tuzlada sahile çıkma şansın var sancaktepede yok

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi tabiki tuzla nedeni denizi özlersin bostancıdan sonra. tuzlada sahile çıkma şansın var sancaktepede yok
    Bahsedilen site ile sahil arasında biraz mesafe var
    Ben fi yakayı beğeniyorum güzel site bir arkadaşımın evi vardı konumu vs güzel.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bahsettiğiniz yer tuzla diye geçiyor ama sadece geçiyor
    bence merkeze daha yakın yerlere bakın derim
    daha elit daha sakin daha güzel
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sancaktepe icin yagmur yagar yollar su icinde kalir. Kar yagar yollar kapanir. Cevre cok iyi degil. Bir tek ozelligi orman yolundan fsm yakin.

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ümraniye ye yakınlık açısından Sancaktepe mantıklı diğer her konuda Tuzla diyorum
    Aydınlı Tuzlada biraz yüksek bir bölgede e5in üst tarafına denk geliyor.
    Ben sadece Aydınlıyı bile Sancaktepeye tercih ederim.
    Dumankayanın siteleri var çok güzel fiber altyapı,güvenlik,havuz,fitness.
    Nüfusunun ciddi bir bölümü öğrenci fakat Toki evlerinden dolayı Sancaktepe ile benzerlik gösteren beşeri yanları var.
    Örneğin Aydınlıda Canlı Müzik karaoke yapan bir mekan bile mevcut bu tabiki bir seviye artırma objesi değil

Ben olsam Aydınlıyı tercih ederdim.Arabanız varsa Tuzla sahil 10-15 dk sürüyor ve Tuzla sahilde size Bostancıyı aratmayacak

3 yıldır Tuzlada oturuyorum.Tuzlayı sev-yaşat derneği fahri başkanı gibi konuştum ama bence Tuzla henüz İstanbulun diğer bölgelerinin karmaşasının bulaşmadığı güzel bir yer.

Diğer tüm konularda da sorunuz olursa özel mesajla ayrıntı verebilirim.
    04Punto 89CivicEF 81Golf 94CivicEG 97CivicEK 93Uno 05Corsa 98Starlet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vintage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ümraniye ye yakınlık açısından Sancaktepe mantıklı diğer her konuda Tuzla diyorum
    Aydınlı Tuzlada biraz yüksek bir bölgede e5in üst tarafına denk geliyor.
    Ben sadece Aydınlıyı bile Sancaktepeye tercih ederim.
    Dumankayanın siteleri var çok güzel fiber altyapı,güvenlik,havuz,fitness.
    Nüfusunun ciddi bir bölümü öğrenci fakat Toki evlerinden dolayı Sancaktepe ile benzerlik gösteren beşeri yanları var.
    Örneğin Aydınlıda Canlı Müzik karaoke yapan bir mekan bile mevcut bu tabiki bir seviye artırma objesi değil

Ben olsam Aydınlıyı tercih ederdim.Arabanız varsa Tuzla sahil 10-15 dk sürüyor ve Tuzla sahilde size Bostancıyı aratmayacak

3 yıldır Tuzlada oturuyorum.Tuzlayı sev-yaşat derneği fahri başkanı gibi konuştum ama bence Tuzla henüz İstanbulun diğer bölgelerinin karmaşasının bulaşmadığı güzel bir yer.

Diğer tüm konularda da sorunuz olursa özel mesajla ayrıntı verebilirim.
    Tuzla sahili severim. Özellikle Mercan tarafına çok geliriz ailecek. Araç ilk 3-4 ay olamayacak. Aracımı satmıştım baba araba kullanmıyor ve onun arabaya devamlı yatıyor diye. Onun aracı kullanıyordum. Şimdi tabi bir araç almam gerekecek onun içinde evlilik sonrası bir 3-4 aylık süre olacak. Oda hayat sigortası yapmıştım zamanında şansa denk geldi o bitiyor. Oradan toplu para alıcam. Kısaca bir süre arabasız olucaz. Zaten yoğun çalıştığımız için bir hafta sonu dışarı çıkma şansımız olur. Onda da zaten Kadiköy - Bostancı taraflarına geçeriz. Anladığım kadarıyla bir çok kişi Aydınlı konusunda daha sıcak. Kardeşim 4 yıl Okan'da okudu o off çok uzak yol bitimiyor gibi triplere girip kafamı bulandırıyor . 2 yıl önce falanda ben o civara gelişmiştim TÜVTurk için o zamana göre şimdi değişmiştir tabi. Pazar günü kar yağmazsa eğer gidip bakıcam bakalım Fi-Yaka ve Dumankaya'nın evlerine.
    SimRacersTR.Net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sancaktepe, Çekmeköy şehire görece olarak yakın, görece olarak uzaktır.
    20 Dakika'da Altunizade'ye de kaçarsınız, 30 dkda şileye'de tuzlaya'da.
    Kiralar ne kadar bilemiyorum ama site aidatlarını ve yakıt giderlerini de sorun. Emlak Konut Sitesinde oturuyorum, 250 TL Aidat veriyorum durduk yerde, hiç bir hizmet yok, kapıcı yok, temizlik yok vs. Güvenlik vs var sadece.

Ben olsaydım, Sancaktepe'de çıkardım. Siteye dikkat edin; günlük kiralık daire ve bütün yaşantısı evi olan, işsiz komşular çok olmasın, sadece öğrenciler bile olsa daha huzurlu olursunuz. Bu dediklerim huzuru kaçırıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toki'den ev yatırım yapmak için alınır, oturulmak için alınmaz abi.
    Emlak Konut'un yaptığı evde oturuyorum, aldığımız fiyatta göre %160'a yakın kar ettik evden ama 3 senede 20 senelik ev kadar deforme oldu neredeyse.
    İnşaat Mühendisi olarak ben almazdım TOKİ Evlerini, yüklenici firmalar devletten para alamıyor, alamadığı için ve denetimler çok sıkı olmadığı için çok basit ve ucuz işcilik yapıyorlar.

Sağlamlığını geçtim, her ne kadar kabul etsek de etmesek de TOKİ evlerinde oturan insanlar orta-alt sosyoekonomik seviyeye ait insanlar ve hiç ummadığım kadar benciller daha önce lüks ve-veya modern yerlerde yaşadıysanız, sitede ki insanların uğraştıkları şey size garip gelebilir, 1k tlye kiraladıkları evlerde kendilerini residansta oturuyor zannedenler mi,
    Emlak Konut ile Emlak Konut AŞ.nin farkını bilmeden, ortalığı ayağa kaldıranlar mı, aidat bile ödemeden aidatlardan şikayet edenler mi, yanlış park için gece gündüz demeden fahri güvenlik görevliliği yapan mı, kimseyi rahatsız etmeden otoparkın en ucunda ki sağı,sol bomboş olan yere arabası çizilmesin diye 2 kişilik yere park eden arabanın tamponunu kıran, aynasını kıran, sileceğini kıran mı dersiniz. (Araç AMG-Mercedes-E Serisi arkadaşımın aracıydı)

Benim buralarda işim gücüm bitsin, dakika durmam satarım abi yok ormanın içindeymiş, rahatmış, huzurluymuş görünüşte öylede emlak konut'un sitesinde, yaşayan insanlardan bezdim, huzur falan yok sitede. Yahu üst katımda ki komşumun 2 çocuğu var, çocuk bunlar gezicek, koşucak oynayacak bir gün bile şikayet etmedim, adamcağızı görsem abi çoluk çocuk koşucak, oynayacak bizim için sorun yok çocukları sıkıştırma diyorum, göremiyorum bile adamı, kapıyı çaldım geçen söylemek için açmadılar abi, ses geliyor açmadılar

Final zamanlarımızda geç yatıyoruz saat 01:00'de alt komşu güvenliği arayıp kapıya güvenlik gönderiyor, yatsınlar yarın işe gideceğiz diye, odamda ders çalışıyorum en fazla mutfağa kahve almaya gidiyorum en fazla ne sesi yapabilirim ki. Çok rahatsızsan 1 kat yukarı çık kendin söyle, yok abi söylemez çünkü aldığı evin güvenlik hizmeti var, ota boka araması lazım.

Hani en büyük başarısı arabası olan 18-21 yaşında çocuklar vardir ya, bütün sosyal medya hesapları araba fotoğraflarıyla süslü, bütün hayatı ona endeksli, pazar günü yıkatır, cumartesi günü sanayiye gider, gezme anlayışı arabayı sürmek olan. Böyle sitelerde yaşayan insanların %80'i evlerini böyle görüyor.

Huzuru lokasyon değil, komşularınız sağlar abi. Ablam Moda'da oturuyor, onun mahallesine gittiğim zaman resmen huzurla doluyorum, insanlar birbirine saygılı, yardımsever.
    Arabanın üzerine ağaç düşmüş , komşuları aramış, sormuş ablam ben müsait değilim kardeşim geliyor demiş komşusu cam kırık diye bir beklemiş orada içinden bir şey almasınlar diye.
    Yine Moda ablamın evinden 2 parça L koltuk taşıyordum kendi evime alt komşunun kapısını çaldım 30-35 yaşında ressammış abi böyle böyle biz evden 2 parça eşya taşıyoruz, kusura bakma lütfen ses olabilir diye nezaket için söyledim. Adam olur mu kardeşim ne demek dedi tuttu yardım etmeye kalktı gerek yok falan dedik zor ikna ettik adamı. Baktı bizim araba yolda duruyor arkasına araba gelince sokağı turluyoruz arabasının anahtarını verdi çektik evin önünden benim arabamı isparka koyun siz rahatça yükleyin dedi.

Bizim siteye pazar günü taşınmak yasak 3 kişiyiz hepimiz sitede oturuyoruz kamyon falanda yok WV Transporterdan 2 parça koltuk taşıyoruz en fazla 10 dk sürecek bir şey, komşu görmüş site yönetimini arayıp şikayet etmiş taşınıyorlar diye.

Mesela başka bir komşum evimize gelip giden kız arkadaşlarımızdan rahatsız olmuş, ben evde yokken kardeşime tutmuş şey diyor "Ben bilmem ne imam hatip okulunda din kültürü öğretmeniyim, ev sahibinizle konuştum bir daha bu eve kızlar girip çıkarsa sizi evden çıkartıcak" tam o sırada geldim, dedim ki "kardeş bu evin sahibi biziz, hem din kültürü öğretmenisin hem yalan söylüyorsun ev benim, istersem kızlar girer çıkar, istersem erkek erkeğe takılırız ses varsa, gürültü varsa çağırırsın polisi gerekli görürlerse ceza keserler gerek görmezlerse sana polisi oyalamaktan işlem yaparlar dedim", utancından yüzüme bakamıyordu adam sonra siteden gitti her halde.

8-9 yaşında ki çocuklar ayakkabısını kapı önünde bıraktı diye akıllansın diye çocuğun ayakkabısını asansöre koyan 40 yaşında ki adamları gördü bu gözler.

Aman abi, bir 2b Arazisi bul, üzerine prefabrikten ev yap daha huzurlu, mutlu olursun böyle sitelerde katil olursun inan ki.

Başka bir konuya yazdığım Emlak Konut evleri ile alakalı hislerim.

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tuzla'da ki bir çok siteyi iyi araştırmanızı öneririm.
    Zira bir çoğunda aile oturamaz durumundadır ve çok sık kiracı değişiklikleri olur...

Sancaktepe daha ücra gibi görünse de, yakında bitecek metro istasyonu ve finans merkezi konuları sebebiyle hareket kazanacak bir bölge.

Tuzla akla mantığa daha yatkın görünüyor fakat dediğim gibi iyi bir araştırma gerekiyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben baktığım ilanları da yazayım.

Tuzladakiler.
    Loading site please wait...

Sancaktepedeki
    SimRacersTR.Net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben baktığım ilanları da yazayım.

Tuzladakiler.

Sancaktepedeki
    Pendik diye geçen yeri ısıtmakta zorluk çekersin bence
    ara kat olmasına bakmanda fayda var

birde tuzla sahile yeni binalar yapılıyor minik siteler 4 katlı binalar.Bence onlara bakın araştırın 190 TL aidat az para değil
    kira olarak uygun daire bakıp sonucunda astarı yüzünü geçmesin

örneğin bu daireye (hemde dublex) 900+190 verene kadar tuzlada sahile yakın bir yere 1300+50 veririm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    örnek teşkil etmesi açısından koyuyorum
    bende eylül gibi evleneceğim kısmetse şimdiden bakıyorum tuzladaki evlere
    daha uygunları vardı satılmış kiralanmış favorilerimde bunu buldum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet ama usttede belirttigim gibi site olmasi sart. Superonline fiber olmasi sart. Bunlar maalesef o tarz butik sitelerde olmuyor
    SimRacersTR.Net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    misal burası Tuzla merkez
    sahile yürüme 1 dk falan
    marketler vs ayağınızın altında
    ulaşım kapının önünden geçiyor neredeyse

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ama usttede belirttigim gibi site olmasi sart. Superonline fiber olmasi sart. Bunlar maalesef o tarz butik sitelerde olmuyor
    hmm o detayı atlamışım pardon

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sultabeyli Emlak Konut'larını bence unut, oradan bir yere otomobil olmadan ulaşım sağlaman zor. Google maps doğru yeri gösterdiyse, lokasyon olarak Paşaköy'e yakın gözüküyor. Kimse kusura bakmasın ama oralarda insan tipi mutasyona uğruyor. Birde şu var, eşinle aynı saatte evden çıkmayacaksan orayı sil gitsin.
    Tuzla Fiyaka dediği yerde Kurtköy gözüküyor. @Aranel Ciryatan verdiğin ilanlardaki lokasyonlar çok sapa yerler. Şahsen, 3 kuruş az vereceğim diye şehirin ücra yerlerine gitmezdim. Birde vardiyalı çalışıyorum diyorsun, o sitelerde güvenlik olsa ne olur olmasa ne olur. Sanki güvenlik dediğin adam mobasından çıkınca elinde silahla Jackie Chan kıvraklığında ortalıkta dolaşıyor.

Tek binada otur, herkese sorgu sual yapan illa çatlak bir komşu bulunur o binada, güvenlikten daha iyidir.

Çekmeköy Eltes Güneşi'ne, Metrogarden'a, Ev İdea'ya bak. Hem o sitelerde Fiber var, hem burnunun dibinden metro geçecek. Hem de 4 ay sonra otomobil alacağım diye kendini zora sokmazsın. Gelen toplu parayıda harcamazsın.

Bostancı'dan çık, Sancaktepe, Paşaköy, Kurtköy'e git. Biraz daha yol yap Gebze'ye git bari, ne işin var oralarda birader ya.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tuzla çok uzak değil ki. Bizim buradaki eryaman gibi.

Bir beylikdüzü değil yani.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler