User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
133 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2017 Asgari Ücret Açıklandı

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    17kuruşa İran'dan alınan ürün(elektrik vb...) şuan 35kuruşa alınıyor(İran'ın son olaylarda ki tavrı).
    Bu tüketiciye yansıtılmış değil.
    Yukarıda ki durum kamuoyuna da açıklanmış değil.
    Herşey göründüğü gibi değil dostum...
    Vallahi Vekil olacak adamsın, yolun açık üstad. Doğalgaza indirim sorusuna elektrikle cevap veren adam vergilerimizle 26bin tl vekil maaşını hak eden adamdır. Tebrik ediyorum.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşeye zam, hani bize zam?

AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1300tlnin %8i 104tl güzel rakam?

10000tlnin %8i 800tl işte bak bu güzel rakam.

%8 neye göre güzel rakam?
    Ben dış göreve yollandığımda 5küsür masşım vardı. Tl benim maaş. Buda 2bin dolar ediyordu neredeyse. Şimdi aynı para 1500 dolar ediyor. Yani 500 dolar 1775 tl zarar ettim. %8 bırak %10 zam alsam 550 etse 1225 tl zarardayım bu yılki develasyondan dolayı.
    Aynı şekilde geçen sene 1300e kaç litre benzin aldığını, şimdi 1400e kaç litre alacağını hesapla. Aslında zam yapılmadığını, indirim yapıldığını görürüz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğitim, tecrübe vs olarak fark diyorsunuz tmm katılıyorum ama ülkemiz koşullarında kaç kişi zaten hakkettiği maaşı alıyor? ondan dolayı bence %8 iyi bir oran değil şahsi görüşüm
    Ülkemizde vergi sistemi asgari ücrete bağlı.
    SSK prim tavanı 2 yıl önce 6.5 asgari ücret idi. Benden ona göre vergi kesiliyordu. Asgari ücret brüt 1250 TL idi.
    Geçen sene asgari ücret 1600 TL oldu (brüt). Birden bire benden kesilen prim arttı. Yani 1 asgari ücretlinin farkını ben verir oldum. Ayda net 250-300 TL azaldı maaşım.
    Bu sene 6.5 brüt maaş rakamı 7.5 asgari ücrete çıktı. Yani benden daha da fazla prim kesilecek. 2 asgari ücretlinin farkını ben vereceğim.
    Afedersin ama **çarım böyle işe.

SSK Tavan ve Taban Tutarlar

Gelir vergisi seviyeleri de keza aynı şekilde artmadı ama. Bundan da benden kesilen gelir vergisi de arttı. **çarım x 2 oldu durum.
    Benim gibi bordrolu, ssksı tam gösterilen kişiler inek gibi sağılıyor.
    Asgari ücrete yapılan her zam benden götürülenleri arttırıyor.
    Yakında SSK primim tavandan yatırılamayacak hale gelecek amk. Buda emekliliğimi etkileyecek. Böyle herşeyin asgari ücrete bağlandığı hesaplamalar var oldukça asgari ücrete enflasyon üstü yapılan her artışa karşıyım ben. Son 2 yılda bana verilen kaybın haddi hesabı yok........
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen haklısın dostum, benim maaşımdan neredeyse 2 bin kesiyor devlet. Bende sçrım böyle işe. Yılda 24bin devlete niye veriyorum arkadaş. A koyim böle işin.

orcunnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen haklısın dostum, benim maaşımdan neredeyse 2 bin kesiyor devlet. Bende sçrım böyle işe. Yılda 24bin devlete niye veriyorum arkadaş. A koyim böle işin.
    subatta aldıgım maasla eylulde aldıgım maas arasında 1000 lira fark var resmen ınek gıbı sagıyorlar bunların yatacak yerlerı yok
    ve zorunlu hersey ıstemıyorum abı ssk sını hızmetını hıc bıseyıne valla kesıntıler olmasa alacagım tazmınattan fazlasını bırıktırır yada mal edınırım
    en kral ozel sıgorta yaparım esek gıbı ode dur yazıklr olsun
    zaten 1400 lira 1 kısı calısırak gecınmek ucmayı cozmek gıbı bısey olmalı sanırım
    Turbo SN95 Mustang GT AVKSERVİS
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İş hayatında zam verilmez alınır gerçeği var..

1400 tl asgari ücretle adam çalıştırmaya kaşan patron kendi kaybeder.

Kaliteli iş ve yüksek verim isteyen patron kesenin ağzını açmalı.

Az maaş çok iş yürümez yürümüyor

Asgari ücrete yapılan 104 tl zam bi firmayı etkiliyorsa, çok sayıda asgari ücretli veya asgari ücrete yakın maaşlı çalışan var demektir.

Bu da yüksek personel devir oranı demektir. Personeli elinde tutamayan firma tirmalar durur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dış göreve yollandığımda 5küsür masşım vardı. Tl benim maaş. Buda 2bin dolar ediyordu neredeyse. Şimdi aynı para 1500 dolar ediyor. Yani 500 dolar 1775 tl zarar ettim. %8 bırak %10 zam alsam 550 etse 1225 tl zarardayım bu yılki develasyondan dolayı.
    Aynı şekilde geçen sene 1300e kaç litre benzin aldığını, şimdi 1400e kaç litre alacağını hesapla. Aslında zam yapılmadığını, indirim yapıldığını görürüz.
    Abi benim önce ki konuda yazdığım cümle herşeyi açıklıyor aslında gerçekte zam filan yok haklısın o konuda.

"Şuan doların bu son artışıyla mevcut 1300tl olan asgari ücret, alım gücü olarak 71$ değer kaybettiği açıklanmış.
    71$ şuan tam 249,71tl para ediyor, yani devlet asgari ücrete şuan 250tl sözde zam yaparsa işçiye kaybettirdiği eşeğini geri buldurmuş olacak. 1600tl yaparsa işçiye alım gücü olarak 50tl zam yapmış oluyor. Zamda yok tabi asgari ücrete aldık mı yine 3'ün 1'ni mal kafaların cezalarını bizim gibiler çekiyor."
    AC/DC Back In Black

jokey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben üzülmeyi yıllar önce bıraktım. Biz burda asgari ücret alanların haline üzülüyoruz, sonra o aşağı ücretli geliyor, yüzümüze yüzümüze hükümeti savunuyor. Demek ki insanlar mutlu. 15 sene oldu. Tek bir seçim dâhi kaybetmediler. Halk memnun arkadaşlar...

Naçizane görüşümdür
    98 106 GTI 34 TJ 1247

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi benim önce ki konuda yazdığım cümle herşeyi açıklıyor aslında gerçekte zam filan yok haklısın o konuda.

"Şuan doların bu son artışıyla mevcut 1300tl olan asgari ücret, alım gücü olarak 71$ değer kaybettiği açıklanmış.
    71$ şuan tam 249,71tl para ediyor, yani devlet asgari ücrete şuan 250tl sözde zam yaparsa işçiye kaybettirdiği eşeğini geri buldurmuş olacak. 1600tl yaparsa işçiye alım gücü olarak 50tl zam yapmış oluyor. Zamda yok tabi asgari ücrete aldık mı yine 3'ün 1'ni mal kafaların cezalarını bizim gibiler çekiyor."
    Alım gücü her sene düşüyor, kabul. Ama TL çalışan 1 ülkede dolara göre kıyaslama yapmakta doğru değil bence. Dolar karşılığı olarak 71 dolar erimiş olabilir, ama sterlin karşısında değerini korudu (sterlin ocakta 4.36 tl idi aralıkta 4.35 tl idi). Belki kıveyt dinarına karşı daha da değer kaybetti kimbilir.
    Neticede yapılan zamlar gerçek enflasyon karşılığı değil. Ama asgari ücrete yapılan her %1 zam benden birşeyler götürüyorsa da kabul etmem. Daha önce yazdım.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jokey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben üzülmeyi yıllar önce bıraktım. Biz burda asgari ücret alanların haline üzülüyoruz, sonra o aşağı ücretli geliyor, yüzümüze yüzümüze hükümeti savunuyor. Demek ki insanlar mutlu. 15 sene oldu. Tek bir seçim dâhi kaybetmediler. Halk memnun arkadaşlar...

Naçizane görüşümdür
    +1

Ama şu da var. Asgari ücret İstanbul'da yetmez ama misal Kars'ta rahat rahat hayat sürdürür. Aynı emekli maaşı Ankara'da yetmez ama Bartın'ın bilmem ne köyünde seni krallar gibi yaşatır gibi.......
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alım gücü her sene düşüyor, kabul. Ama TL çalışan 1 ülkede dolara göre kıyaslama yapmakta doğru değil bence. Dolar karşılığı olarak 71 dolar erimiş olabilir, ama sterlin karşısında değerini korudu (sterlin ocakta 4.36 tl idi aralıkta 4.35 tl idi). Belki kıveyt dinarına karşı daha da değer kaybetti kimbilir.
    Neticede yapılan zamlar gerçek enflasyon karşılığı değil. Ama asgari ücrete yapılan her %1 zam benden birşeyler götürüyorsa da kabul etmem. Daha önce yazdım.
    Sen kendine yonttuğun için kızıyorsun. Benim durumum senden farklı değil. Ama suç asgari ücretin değil. Hesap piçliği yapan hükümetlerin. Örneğin geçen yıl ki zam oranı %30 diyelim baz alalım. Ancak üst gelir vergi dilimi oranını yükseltmedi şerefliler. Ne oldu? Ben otomatikman üst gelir dilimine düştüm, %25 ödemem gerekirken %40 vergi ödemeye başladım. Yani hiç emek harcamadan maaşımın yarısı kadar kopardı beni devlet. Yani her yılda bu kazığı atıyor. Adamlar miktikçe oylarıda artıyor ne hikmetse. Maalesef deveye diken olayı. Her yıl dahada yüzsüzleşiyorlar. Vergi dilimini gene yükseltmediler. Bu yıl yine girecek bana.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jokey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben üzülmeyi yıllar önce bıraktım. Biz burda asgari ücret alanların haline üzülüyoruz, sonra o aşağıdaki ı ücretli geliyor, yüzümüze yüzümüze hükümeti savunuyor. Demek ki insanlar mutlu. 15 sene oldu. Tek bir seçim dâhi kaybetmediler. Halk memnun arkadaşlar...

Naçizane görüşümdür

Aslında şöyle 1400 değil de 400 tl civarına inecek .

Gerçi yine savunurlar .

"Görev tanımlaması başarıyla gerçekleştirildi." Tamammm

1.Kodlama hazır : "Ataput" Yüklendi.
    2.Kodlama hazır :"Gezici" Yüklendi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ülkemize gelen her ithalat mal sterlinle gelmiyor işte sıkıntı orada.
    AC/DC Back In Black

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanları verdikleri partiye göre hiç eleştrmedim , bizde siyaset biraz duygusal biraz maddi biraz fanatizm modunda ... Aslında net olarak Mhp de dahil partilerin net bir siyasi duruşu yok.. Neyse .. İşçilerin bakış açısını yansıtıcam sadece '' Çalıştığım yerde işçiler 1800 tl + özel sağlık sigortası ( çocuklarıda kapsıyor) + 20 gün senelik izin + 1000 frank senelik sosyal yardım+ ve her türlü mesaihakkını alarak Haftada 6 gün ve günde 8 saati geçmeden servisle işe gidip gelerek Yaşamlarıını sürdürüyorlar. ( Şirket Sosyo ekonomik olarak bölgedeki en Büyüklerden ).. VE bizim işçiler Maaşların 2000 tl olmamasından tutunda 50 tane şeyden şikayet ediyor ))) En bombası TExtilde 10 saat çalışıp 2000 alanlara imreniyor..

Soruyosun yaw Orda hiç bir hakkınız yok yada olmayacak burda şirket BES yardımı bile yapıyor diyorsun Adam '' olsun 2000 tl verıyor dıyor..tekstil firmaları'' Kıssadan hisseme gelince --- BİZİM İŞÇİMİZ GÜZEL ŞEYLERİ YADA DEĞER GÖRMEK İSTEMİYOR--- İT GİBİ çalışıcak Köpek yerine konulacak ve Aşağılanacak adam öyle mutlu oluyor ( yüzde 90'ı benim gözümde böyle)

Ben hükümetin yerinde olsam hiç zam yapmam acıyanın da neyse ! .. ssk primleri konusunda gelince 2016 daki değişikliklerden sonra maaşımda nerdeyse 950 Tl ye varan kesintiler oldu acaib can sıkan bir durum.. Resmen soygun ..
    Beyin bedava...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    17kuruşa İran'dan alınan ürün(elektrik vb...) şuan 35kuruşa alınıyor(İran'ın son olaylarda ki tavrı).
    Bu tüketiciye yansıtılmış değil.
    Yukarıda ki durum kamuoyuna da açıklanmış değil.
    Herşey göründüğü gibi değil dostum...
    Yıllardır Dünya genelinde fiyatı sürekli düşen benzine sayarız..

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Küçükyalı'da elektrikler yine gitti..
    Keşke beyinsiz olsaydım, farketmezdim belki karanlığı, çalışmayan kombiyi, buz gibi olan evi..

Dolar dolsa da olur dolmasa da.. Elektrik elese de olur elemese de der, geçerdim..

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim maaşım 26bin küsür. Asgari ücretten bana ne....

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim maaşım 26bin küsür. Asgari ücretten bana ne....
    Evlatlık al kanka beni
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler