User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Özel hastahanenin acil servis ücreti talebi

Mesut-RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Özel hastahanenin acil servis ücreti talebi

Merhaba, bu sabah 6 gibi Medicana'ya kardeşimi götürdüm şiddetli mide bulantısı ve kusma sebebi ile.Çıkarken özel sağlık sigortasından ödeme alındığını, benim de 30 lira ödemem gerektiğini söylediler, toplam fatura 155 liraydı galiba.Özel sağlık sigortasını kullanmak istediğimi bana sormadığını, acil durumda ücret talep edemeyeceğini söylediğim de sistemin otomatik özel sağlık sigortasından işlem yaptığını, zaten bunun acil durum içeren 22 kritikten biri olmadığını söyledi muhasebe / veznedeki eleman.Kimin buna karar verdiğini söylediğim de cevap alamadım.Çocuk üşüyorum deyince de ödeyip çıktım uzatmayarak.

Bunun bir yasal dayanağı varsa, onlar haklı ben haksızsam sorun yok.Ama öyle değilse biraz stres atmaya gidicem.
    It is better to travel well than to arrive.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    valla kardeşim son bir yıldır hastaneden çıkamadığım için doğru dürüst bu gece hastane kapandımı acilden giriş çıkış veriyorlar ordan girip çıkıyorum inan tek değilsin senin gibi yüzlerce insan gördüm hatta kavga edeninide bağırıp çağıranınıda gördüm..

orda hatlar yapmışlar yeşil hat kırmızı hat sarı hat .. her hattın önceliği ayrı. doktor biri daha iyi aydınlatır.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Boldenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnternette bulduğum bir yazı.

Acil servislere gelen hastalar, kırmızı ve yeşil alanlardan hangisine dahil olduğuna göre ikiye ayrılıyor. Kırmızı alan hayati tehlikesi olan ve 24 saat içerisinde ölümle sonuçlanabilecek hastaları kapsıyor. Bu alana giren hastalardan ücret talep edilmiyor. Yeşil alana giren hastalar ise hayati tehlikesi olmayanları kapsıyor. Bu alana giren hastalar SGK tarafından belirlenen katılım payı ücretini ödemek zorunda ve bunun yanı sıra hangi hastanın yeşil alana hangisinin kırmızı alana gireceğine ise muayene yapan doktor karar veriyor.
    Byte-R
    instagram: dogancglr

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boldenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternette bulduğum bir yazı.

Acil servislere gelen hastalar, kırmızı ve yeşil alanlardan hangisine dahil olduğuna göre ikiye ayrılıyor. Kırmızı alan hayati tehlikesi olan ve 24 saat içerisinde ölümle sonuçlanabilecek hastaları kapsıyor. Bu alana giren hastalardan ücret talep edilmiyor. Yeşil alana giren hastalar ise hayati tehlikesi olmayanları kapsıyor. Bu alana giren hastalar SGK tarafından belirlenen katılım payı ücretini ödemek zorunda ve bunun yanı sıra hangi hastanın yeşil alana hangisinin kırmızı alana gireceğine ise muayene yapan doktor karar veriyor.
    Evet bu doğru bilgi

Kırmızı demek ölüm tehlikesi var yani gerçekten acil demek aslında acil hastada budur

Diğerleri poliklinik hastasıdır

Acile, hava çok sıcak burada da klima var diye gelen teyze görmüştüm ben yada hürrem in popüler olduğu zaman acilin boş olup dizinin bitmesi ile beraber ana baba gününe döndüğünü ki bir defa değil bir çok defa

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://gss.sgk.gov.tr/OzelSHSBilgi/pages/bilgi.faces

https://gss.sgk.gov.tr/OzelSHSBilgi/...esaplama.faces

Bu linki inceleyerek sizin durumunuza uyup uymadığını öğrenebilirsin. Tanı/teşhis /tedavi bilmediğimiz için ne yazsak boş.

Ama incele haksız bir ödeme alındı ise git hakkını al ve şikayet et 10 kat ceza yazsınlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu açmadan önce Alo 170i aradım bilgi almak için, ulaşamadım.Sağolsun bir üyemiz de öm ile bilgilendirdi.Akdıkları ücret yasalmış, kırmızı - yeşil - sarı alanlar var hastanın durumu için denildiği gibi, buna göre ücret talep edebiliyorlarmış.

@darkmoon size de gecmiş olsun

@Boldenon teşekkür ederim

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben boğazım kesildiğinde acile götürdüler haliyle, ameliyat vs dünya iş yapıldı para vermedim ama hanımın bazen acillik durumu oluyor para alınıyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mesut-RR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bu sabah 6 gibi Medicana'ya kardeşimi götürdüm şiddetli mide bulantısı ve kusma sebebi ile.Çıkarken özel sağlık sigortasından ödeme alındığını, benim de 30 lira ödemem gerektiğini söylediler, toplam fatura 155 liraydı galiba.Özel sağlık sigortasını kullanmak istediğimi bana sormadığını, acil durumda ücret talep edemeyeceğini söylediğim de sistemin otomatik özel sağlık sigortasından işlem yaptığını, zaten bunun acil durum içeren 22 kritikten biri olmadığını söyledi muhasebe / veznedeki eleman.Kimin buna karar verdiğini söylediğim de cevap alamadım.Çocuk üşüyorum deyince de ödeyip çıktım uzatmayarak.

Bunun bir yasal dayanağı varsa, onlar haklı ben haksızsam sorun yok.Ama öyle değilse biraz stres atmaya gidicem.

Normal Özel Sağlık Sigortanızın Ayakta Tedavi'de Anlaşmalı Kurumlarda ödeme yüzdesi nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal Özel Sağlık Sigortanızın Ayakta Tedavi'de Anlaşmalı Kurumlarda ödeme yüzdesi nedir?
    80 diye hatırlıyorum.
    It is better to travel well than to arrive.

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mesut-RR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 diye hatırlıyorum.
    Ayakta Tedavi'de ödeme yüzdesi %80 olduğu için 30 TL alınmıştır.
    Herhangi bir fark ödememek için Ayakta Tedavi ödeme yüzdesi %100 olması gerekir.

Ayrıca Sgk üzerine herhangi bir fark ücreti ödememek için özel sağlık sigortası ile birlikte yada bağımsız tek başına alınabilen
    Tamamlayıcı Sağlık sigortası da var fiyatı normal özel sağlıktan cok daha uygun.
    Yatarak Tedavi Sınırsız ve isteğe bağlı Ayakta Tedavi Yılda 10 Kez Limitli Anlaşmalı kurum ödemesi %100.

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim kalp krizi geciren babami bir acibademden baska bir acibademe sevk edip, sevk etmek icin sirf kendi ambulanslarindan da para gecirmek icin 45 dakika adami beklettiler, haliyle adamin yolsa kalbi durdu, guc bela sokla calistirip stent taktilar da hayata dondurduler.

Simdi siki durun, bu isleme acil degil dediler. Aciklama olarak ta baska hastahaneden geldi dediler. 25bin TL fatura cikarttilar.

Ilk hastahane kozyatagi acibadem, ikinci hastahane acibadem acibadem.

Bilin diye yaziyorum, gitmeyin, aleni hirsiz ve potansiyel katiller.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğru olabilir kırmızı vs gibi ayırdıklarından ama

babam kalp krizi geçirdiğinde bizde acilden giriş yaptık , onuda turuncumu sarımı her neyse ona çevirmeye kalkmış hastane babam yoğun bakımdayken ona bile ucret çıkarmaya çalıştıklarını gordukten sonra normalde almamaları gerekirken almışlar ise şaşırmam

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    o para muhabbetine hiç girmeyin babam emekli sandığına tabii dir ona rahmen cebimizden 30 bin tl ye yakın para çıkdı.. devlettede paran varsa adam gibi bakıyorlar.. gittik çapada gece vakti ultrasona girdik o yerin bilmem kaç kat altında adam tertemiz çıkdı biz şok adamın rengi sap sarı kan işiyor nasıl temiz çıkar dedik..
    dışarda parayla yeniden doktorumuz tahliller yaptırdı adamın sol böbrek sıkıntılı çıkdı acil ameliyata aldılar ..
    daha anlat anlat bitmez..
    her yerde para geçiyor paran yoksa bekle babam bekle sıra gelsin artık bir haftaya mı gelir 2 haftayı mı gelir.. yaşarmısın ölürmüsün..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyin kanaması geçiren babama 3 hafta sonraya tomografi sırası verdiler, gerçekten paran yoksa öl diyor devlet!!!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyin kanaması geçiren babama 3 hafta sonraya tomografi sırası verdiler, gerçekten paran yoksa öl diyor devlet!!!
    biz pete girdik komple kanser tarama makinesi türkiyede 2-3 yerde varmış sadece biri çapada bir gittik sıra almaya 2 hafta sonraya gün verdiler paralı giricez dedim 150 tl mi ne verdim ona rahmen ancak 4 gün sonraya sıra aldık akşam 1 e oda.. özel bir hastanedede varmış beklemessiniz dediler ama 3 bin tl miş.. mecbur bekliycez dedik..

paramız olmasa 2 hafta bekliycekdik o daha kötü.. turp gibi adam 2 günde zaten eridi gitti kürdan gibi kaldı birde 2 hafta beklesek Allah korusun düşünemiyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sonra bana diyorlarki sen hükümete sıcak bakardın ne olduda böyle tepkili oldun .. çünkü lafla söylenenler icraat ile uyuşmuyor.. laflara bakdınmı güzel iyi sağlık her şey bedava falan deniyor bizde öyle sanıyorduk ama ne zaman işimiz düşdü canımız yandı işin içine girdik gerçekleri gördük hiç bir şey söylenenlerdeki gibi değil.. üzücü ama gerçek..

Yaşamak gerekiyor.. Sağlığı bedava yapdık demekle ne yazık ki sağlık bedava olduğu yok..

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan 1 ay önce trafik kazası geçirdim işyeri servisi kaza yaptı gece iş çıkışı, yaralı olarak hacettepe götürmüşler beni. Bilincim yarı kapalıydı neyse ufak bir operasyon geçirdim kafama darbe aldım 30a yakın dikiş attılar alnıma, elmacık kemiğim filan kırık şuan. Sabah doktorun biri geldi dedi karakoldan trafik kazasına dair tutanağı getir, yoksa 2.600 lira hesap kitlicez dedi şoka uğradık. Gittik raporu verdik filan vermesek ciddi ciddi, 1 gece konaklamaya 30 dikişe bi ki röntgen filmine ve seruma 2600lük olacaktık. Sistemi bu hale getirenlerin ta gelmişini geçmişini....
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru olabilir kırmızı vs gibi ayırdıklarından ama

babam kalp krizi geçirdiğinde bizde acilden giriş yaptık , onuda turuncumu sarımı her neyse ona çevirmeye kalkmış hastane babam yoğun bakımdayken ona bile ucret çıkarmaya çalıştıklarını gordukten sonra normalde almamaları gerekirken almışlar ise şaşırmam
    İnsan sağlığı üzerinden bu şekilde para kazananlar, umarım bir gün kendileride bu duruma düşerler.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şeref yok abi şeref onur yok dinden imandan bahsediyorlar birde. Nenim babamda beyin kanaması geçirdi aynı sıkıntıları bizde yaşadık etmediğim küfür kalmadı....
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler